گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل

گونه‌های پر، برجسته و بالا آمده یکی از معیارهای زیبایی صورت است، چرا که گونه‌های خوش فرم صورت را متناسب می‌کند و چهره را سالم و جوان نشان می‌دهد. البته استخوان‌های گونه‌ی قوی و برآمده و بافت نرم کافی نعمتی نیست که همه از آن برخوردار باشند، در چنین حالتی کوچک و لاغر بودن گونه‌ها بینی و یا چانه را بزرگتر از حد واقعی نشان می‌دهد و تناسب صورت را به هم می‌زند. ساختار ضعیف و نامناسب گونه‌ها بخش پایین صورت را بزرگ جلوه می‌دهد و چون زیرچشم‌ها فرورفته می‌شود، فرد سال‌ها پیرتر به نظر می‌رسد.

با تزریق ژل و فیلر می‌توان گونه‌ها را اندکی بالا آورد و گردتر و پرتر کرد تا تناسب بیشتری با بقیه صورت پیدا کند. پوست اطراف گونه نیز کشیده می‌شود تا صورت بیش از حد تیز و زاویه‌دار نباشد. تزریق ژل در گونه یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است که گونه‌ها را برجسته و خوش فرم می‌کند. ازآنجایی که تزریق ژل تمام اجزاء صورت را بالا می‌برد، صورت جوان‌تر می‌شود. گودی زیر چشم، پایین افتادن گوشه‌های دهان و خط خنده نیز پس از گونه‌ گذاری با تزریق ژل برطرف می‌شود.

گونه‌های زیبا و برجسته یکی از مولفه‌های زیبایی صورت است. گونه‌های خوش‎فرم نماد جوانی است که صورت را متعادل و نیمرخ را زیباتر می‌کند. در این بین برخی بانوان و آقایان از شانس داشتن گونه‌های برجسته برخوردار نبوده‌اند و شماری نیز با بالا رفتن سن شاهد لاغر شدن صورت و گونه‌های خود بوده‌اند. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه‌حل ساده‌ای وجود دارد. پزشکان تزریق ژل را برای برجسته‌سازی گونه‌ها پیشنهاد می‌دهند. گونه‌گذاری با تزریق ژل دوران بهبود بسیار کوتاهی دارد و نتایجی چشمگیر و طبیعی را به دست می‌دهد.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت برجسته سازی گونه با تزریق ژل می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

مزایا


گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل مزیتی دوجانبه دارد.

  • نخست این که ژل استخوان گونه را بالا می‌رود و ناحیه میانی گونه را پرتر می‌کند.
  • دوم این که تزریق ژل در گونه‌ها  ( گونه گذاری بدون جراحی ) باعث بالا رفتن بافت نرم بخش بالایی صورت نیز می‌شود. در نتیجه اثر لیفت برای بخش فوقانی صورت به دست می‌آید که به نوبه خود باعث بالا کشیده شدن فک، صاف شدن خط خنده و رفع گودی و پف زیر چشم نیز می‌شود.

متقاضی درمان


هر فردی که تمایل به زیباتر و بزرگتر کردن گونه‌های خود داشته باشد، متقاضی مناسب برای برجسته کردن گونه محسوب می‌شود. بیمارانی که بخش میانی صورتشان صاف است، می‌توانند برای متناسب کردن صورت خود از این درمان بهره بگیرند. همچنین بیمارانی که به صورت مادرزادی یا در اثر آسیب‌دیدگی و سانحه بدشکلی‌هایی در قسمت گونه دارند، می‌توانند با این درمان ایمن و بدون درد به نتیجه دلخواه برسند، بدون این که لازم باشد دوران بهبود طولانی عمل‌های جراحی را تحمل کنند.

انواع ژل


ژل‌های تزریقی فراورده‌هایی هستند که مواد تشکیل دهنده آنها به طور طبیعی در بدن وجود دارد. ژل‌های گوناگونی وجود دارد که پزشک همواره بهترین نوع آن را با توجه به شرایط انتخاب می‌کند. ژل‌ها را می‌توان به دو گروه اصلی ژل‌های کربوهیدرات و غیرکربوهیدرات تقسیم‌بندی کرد. پزشک مناسب بودن هر یک از این ژل‌ها را در جلسه مشاوره بررسی می‌کند. نتایج تزریق بعضی از این ژل‌ها به گونه بسیار طبیعی است. پزشک ژل مناسب را با توجه به نتیجه مطلوب و ظاهر دلخواه بیمار توصیه می‌کند و پیش از انتخاب ژل مواردی چون سن بیمار، وضعیت پوست و بافت زیر آن و تناسب صورت را نیز مدنظر قرار می‌دهد.

مراحل تزریق ژل


ابتدا ناحیه درمان با آمپول یا کرم بی‌حسی به طور موضعی بی‌حس می‌شود. سپس پزشک ژل را با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست تزریق می‌کند. ژل تزریق شده زیر پوست می‌رود و باعث برجسته شدن گونه و رفع چین و چروک می‌شود. بیماران غالباً ترجیح می‌دهند که تزریق ژل را در کنار تزریق بوتاکس انجام دهند تا بیشترین اثر جوانسازی به دست آید. چندین تزریق در پوست انجام می‌شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. عمق و تعداد تزریق‌ها به نتیجه مطلوب بیمار بستگی دارد.

پزشک ژل را به یکی از روش‌های زیر در گونه تزریق می‌کند:

  • برای این که گونه‌ها خوش تراش شود، ژل بالای استخوان گونه تزریق می‌شود.
  • برای این که گونه‌ها بالاتر قررا بگیرد و چهره جوان‌تر شود، ژل در بافت نرم گونه تزریق می‌شود.

پزشک با در نظر گرفتن اجزاء صورت بیمار و اهداف وی انحنایی ملایم یا حالتی برجسته و سیب مانند را به گونه‌ها می‌دهد. بیمارانی که می‌خواهند گونه‌های برآمده و برجسته‌تری داشته باشند، می‌توانند از پزشک بخواهند که ژل بیشتری را در بخش بالایی استخوان گونه تزریق کند.

دوران بهبود


ژل‌ حجم دهنده گونه غالباً همراه با مسکن در پوست صورت تزریق می‌شود. چند تزریق در فواصل زمانی معین انجام می‌شود تا بیمار دوران بهبود راحتی را پشت سر بگذارد.

پزشک توصیه‌های لازم را برای مراقبت پس از درمان به بیمار ارائه می‌دهد؛ برای مثال از بیمار خواسته می‌شود که به مدت 12 ساعت آرایش نکند، به مدت دو هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرد و از رفتن به سونا و حمام بخار خودداری کند. همچنین به بیمار توصیه می‌شود که تا 7 روز درمان دیگری را روی گونه‌ها انجام ندهد.

نتیجه تزریق ژل در گونه


گونه‌ها بلافاصله پس از تزریق ژل زیباتر و برجسته‌تر می‌شود، البته نتیجه درمان ظرف دو هفته آتی بهتر نیز می‌شود، چون ژل رطوبت به خود جذب می‌کند و پس از تزریق به تدریج در پوست جا می‌افتد. نتایج تزریق ژل ماندگاری قابل قبولی دارد و شکل زیبای گونه‌ها به مدت 18 ـ 12 ماه حفظ خواهد شد. پزشکان توصیه می‌کنند که تزریق ژل هر 18 ـ 12 ماه یک بار تکرار شود تا نتیجه حفظ شود. ماندگاری نتیجه در افراد سیگاری، دارای متابولسیم بالا، در تلاش برای کاهش وزن یا افرادی که رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین دارند یا برنامه‌های تمرینی سنگین انجام می‌دهند، کمتر است.

عوارض جانبی


از عوارض گونه گذاری بدون جراحی می‌توان به ورم، کبودی، درد، خارش، تغییر رنگ و حساسیت به لمس گونه‌ها اشاره کرد. چنانچه بیمار زبان خود را به داخل گونه‌ها بکشد، برآمدگی مختصری را حس خواهد کرد. حساسیت به تزریق ژل و آسیب‌های عروقی جدی به ندرت بروز می‌یابد. تمام عوارض اشاره شده موقتی است و باید ظرف کمتر از یک هفته برطرف شود.

هزینه گونه‌گذاری بدون جراحی


هزینه تزریق ژل به گونه به میزان ژل تزریق شده در صورت، پزشک انجام درمان، نوع ژل تزریقی و مقدار تزریق شده ژل در هر جلسه بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل
4.33 از 3 رای