گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل

یکی از ویژگی‌های زیبایی صورت، گونه‌های پر، برجسته و بالا آمده است. این ویژگی باعث متناسب شدن چهره و نشان دادن جوانی و سلامت آن می‌شود. اما استخوان‌های گونه‌ی قوی و برآمده و بافت نرم کافی، نعمتی نیست که همه افراد از آن برخوردار باشند. در برخی موارد، گونه‌های بزرگتر از حد واقعی، به دلیل کوچک و لاغر بودن، نسبت به بینی یا چانه بیشتر می‌شود و تناسب صورت را به هم می‌زند. همچنین، ساختار ضعیف و نامناسب گونه‌ها می‌تواند باعث بزرگ شدن بخش پایین صورت و پیرتر به نظر رسیدن فرد شود.

برای تصحیح این ویژگی‌ها، می‌توان با تزریق ژل و فیلر، گونه‌ها را بالا آورد و آن‌ها را گردتر و پرتر کرد تا تناسب بیشتری با بقیه صورت پیدا کنند. این روش همچنین می‌تواند پوست اطراف گونه را کشیده کند تا صورت بیش از حد تیز و زاویه‌دار نباشد. تزریق ژل در گونه یکی از روش‌های محبوب درمان‌های زیبایی است که می‌تواند گونه‌ها را برجسته و خوش فرم کند. این روش باعث جوان‌تر شدن صورت می‌شود و مشکلاتی مانند گودی زیر چشم، پایین افتادن گوشه‌های دهان و خط خنده نیز پس از گونه‌گذاری با تزریق ژل راه حل می‌یابد.

گونه‌های زیبا و برجسته یکی از مولفه‌های زیبایی صورت است. گونه‌های خوش‎فرم نماد جوانی است که صورت را متعادل و نیمرخ را زیباتر می‌کند. در این بین برخی بانوان و آقایان از شانس داشتن گونه‌های برجسته برخوردار نبوده‌اند و شماری نیز با بالا رفتن سن شاهد لاغر شدن صورت و گونه‌های خود بوده‌اند. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه‌حل ساده‌ای وجود دارد. پزشکان تزریق ژل را برای برجسته‌سازی گونه‌ها پیشنهاد می‌دهند. گونه‌گذاری با تزریق ژل دوران بهبود بسیار کوتاهی دارد و نتایجی چشمگیر و طبیعی را به دست می‌دهد.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت برجسته سازی گونه با تزریق ژل می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

مزایا


گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل مزیتی دوجانبه دارد.

  • نخست این که ژل استخوان گونه را بالا می‌رود و ناحیه میانی گونه را پرتر می‌کند.
  • دوم این که تزریق ژل در گونه‌ها  ( گونه گذاری بدون جراحی ) باعث بالا رفتن بافت نرم بخش بالایی صورت نیز می‌شود. در نتیجه اثر لیفت برای بخش فوقانی صورت به دست می‌آید که به نوبه خود باعث بالا کشیده شدن فک، صاف شدن خط خنده و رفع گودی و پف زیر چشم نیز می‌شود.

متقاضی درمان


هر فردی که تمایل به زیباتر و بزرگتر کردن گونه‌های خود داشته باشد، متقاضی مناسب برای برجسته کردن گونه محسوب می‌شود. بیمارانی که بخش میانی صورتشان صاف است، می‌توانند برای متناسب کردن صورت خود از این درمان بهره بگیرند. همچنین بیمارانی که به صورت مادرزادی یا در اثر آسیب‌دیدگی و سانحه بدشکلی‌هایی در قسمت گونه دارند، می‌توانند با این درمان ایمن و بدون درد به نتیجه دلخواه برسند، بدون این که لازم باشد دوران بهبود طولانی عمل‌های جراحی را تحمل کنند.

انواع ژل


ژل‌های تزریقی، محصولاتی هستند که از موادی تشکیل شده‌اند که به طور طبیعی در بدن وجود دارند. انواع مختلفی از این ژل‌ها وجود دارد و پزشک باید همواره بهترین نوع آنها را با توجه به شرایط بیمار انتخاب کند. این ژل‌ها را می‌توان به دو گروه اصلی ژل‌های کربوهیدرات و غیرکربوهیدرات تقسیم‌بندی کرد. پزشک باید مناسب بودن هر یک از این ژل‌ها را در جلسه مشاوره بررسی کند. نتایج تزریق بعضی از این ژل‌ها می‌تواند به شکل بسیار طبیعی به نمایش درآید. پزشک باید ژل مناسب را با توجه به نتیجه مطلوب و ظاهر دلخواه بیمار توصیه کند و پیش از انتخاب ژل، مواردی چون سن بیمار، وضعیت پوست و بافت زیر آن و تناسب صورت را نیز مدنظر قرار می‌دهد.

مراحل تزریق ژل


ابتدا ناحیه درمان با آمپول یا کرم بی‌حسی به طور موضعی بی‌حس می‌شود. سپس پزشک ژل را با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست تزریق می‌کند. ژل تزریق شده زیر پوست می‌رود و باعث برجسته شدن گونه و رفع چین و چروک می‌شود. بیماران غالباً ترجیح می‌دهند که تزریق ژل را در کنار تزریق بوتاکس انجام دهند تا بیشترین اثر جوانسازی به دست آید. چندین تزریق در پوست انجام می‌شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. عمق و تعداد تزریق‌ها به نتیجه مطلوب بیمار بستگی دارد.

پزشک ژل را به یکی از روش‌های زیر در گونه تزریق می‌کند:

  • برای این که گونه‌ها خوش تراش شود، ژل بالای استخوان گونه تزریق می‌شود.
  • برای این که گونه‌ها بالاتر قررا بگیرد و چهره جوان‌تر شود، ژل در بافت نرم گونه تزریق می‌شود.

پزشک با در نظر گرفتن اجزاء صورت بیمار و اهداف وی انحنایی ملایم یا حالتی برجسته و سیب مانند را به گونه‌ها می‌دهد. بیمارانی که می‌خواهند گونه‌های برآمده و برجسته‌تری داشته باشند، می‌توانند از پزشک بخواهند که ژل بیشتری را در بخش بالایی استخوان گونه تزریق کند.

دوران بهبود


ژل‌ حجم دهنده گونه غالباً همراه با مسکن در پوست صورت تزریق می‌شود. چند تزریق در فواصل زمانی معین انجام می‌شود تا بیمار دوران بهبود راحتی را پشت سر بگذارد.

پزشک توصیه‌های لازم را برای مراقبت پس از درمان به بیمار ارائه می‌دهد؛ برای مثال از بیمار خواسته می‌شود که به مدت 12 ساعت آرایش نکند، به مدت دو هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرد و از رفتن به سونا و حمام بخار خودداری کند. همچنین به بیمار توصیه می‌شود که تا 7 روز درمان دیگری را روی گونه‌ها انجام ندهد.

نتیجه تزریق ژل در گونه


بلافاصله پس از تزریق ژل، مشاهده می‌شود که ناحیه‌ای که تزریق شده است، زیباتر و برجسته‌تر می‌شود. اما نتایج بهتری همچنان در دو هفته آینده قابل مشاهده است، زیرا ژل، رطوبت را به خود جذب کرده و به تدریج در پوست جا می‌افتد. این نتایج دارای ماندگاری مناسبی هستند و شکل زیبای ناحیه‌های تزریق شده تا ۱۲ تا ۱۸ ماه حفظ خواهد شد. پزشکان توصیه می‌کنند که تزریق ژل هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یکبار تکرار شود تا نتایج بهتری حفظ شود. اما باید توجه داشت که ماندگاری نتایج در افراد سیگاری، دارای متابولیسم بالا، در تلاش برای کاهش وزن یا افرادی که رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین دارند یا برنامه‌های تمرینی سنگین انجام می‌دهند، کمتر است.

عوارض جانبی


از عوارض گونه گذاری بدون جراحی می‌توان به ورم، کبودی، درد، خارش، تغییر رنگ و حساسیت به لمس گونه‌ها اشاره کرد. چنانچه بیمار زبان خود را به داخل گونه‌ها بکشد، برآمدگی مختصری را حس خواهد کرد. حساسیت به تزریق ژل و آسیب‌های عروقی جدی به ندرت بروز می‌یابد. تمام عوارض اشاره شده موقتی است و باید ظرف کمتر از یک هفته برطرف شود.

هزینه گونه‌گذاری بدون جراحی


هزینه تزریق ژل به گونه به میزان ژل تزریق شده در صورت، پزشک انجام درمان، نوع ژل تزریقی و مقدار تزریق شده ژل در هر جلسه بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل
4.33 از 3 رای