تناسب اندام بعد از زایمان و سزارین با کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه

عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان که با نام عمل جراحی بعد از بارداری نیز شناخته می‌شود، ترکیبی از عمل‌های زیبایی است که معمولاً روی سینه‌ها و شکم تمرکز دارد و ظاهر اندام‌های شما را به حالت قبل از بارداری بازمی‌گرداند. معمولاً عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان شامل کوچک کردن شکم با عمل جراحی زیبایی آن، عمل بزرگ و برجسته کردن سینه‌ها و لیفت و لیپوساکشن پاها، بازوها و یا بالاتنه است. اگرچه عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان یک اصطلاح جدید است، اما عمل‌های که تحت این اصطلاح انجام می‌شوند قبلاً نیز به طور جداگانه انجام می‌شده‌اند و سابقه‌ای طولانی، موفق و ایمن دارند.

پزشکان ما، از با تجربه‌ترین جراحان پلاستیک و زیبایی هستند که با کمک دانش، فناوری و تکنولوژی‌های جدید طیف گسترده‌ای از عمل‌های زیبایی را با موفقیت انجام می‌دهند.

عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان چگونه انجام می‌شود؟


عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان یک روش نیست بلکه یک اصطلاح توصیفی است؛ بنابراین گام اول این است که شما جلسه مشاوره‌ای با یکی از جراحان ما داشته باشید و بعد از انجام معاینه کامل، تصمیم بگیرید که به چه عمل‌های زیبایی نیاز دارید.

مزایای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان

 • جوان و زیبا کردن قسمت بالاتنه بدن و ایجاد یک شکم صاف و تخت
 • امکان پوشیدن لباس‌های تنگ و شیک
 • کمک کردن به بازگشت ظاهر جوان بدن شما

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

شل و ول شدن شکم ناشی از وجود چربی، ضعیف بودن خاصیت ارتجاعی پوست، وجود پوست اضافی و کشش کمربند درونی بافت همبند (فاسیا) و عضلات شکم (عضلات رکتوس) که از دنده‌ها تا استخوان شرمگاهی کشیده شده‌اند، است. این کمربند درونی که اندام‌های داخلی را در جایشان نگه می‌دارد، در طول بارداری یا اضافه شدن وزن تحت کشش قرار می‌گیرد و باعث می‌شود معده بیرون بزند. عمل جراحی زیبایی شکم پوست شل و اضافی و چربی‌ها را حذف و عضلات فاسیا را سفت می‌کند. همچنین خطوط کششی (ترک‌های حاملگی) و پوست اضافی قسمت پایین شکم واقع در زیر ناف را نیز از بین می‌برد.

 • جراحان ما اکثر پوست و چربی اضافی بین ناف و ناحیه تناسلی را به شکل یک بیضی افقی برمی‌دارند.
 • سپس فاسیا که پوشاننده عضلات شکم است را با بخیه سفت می‌کنند.
 • در انتها پوست اطراف ناف جابجا می‌شود و ناف از طریق ایجاد یک برش کوچک بیرون آورده و در جای طبیعی خود بخیه زده می‌شود.

لیپوساکشن (لیپوپلاستی)

ممکن است در طول عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، لازم باشد که دور کمر شما باریک شود اما باسن‌تان نیازی به کوچک شدن نداشته باشد. لیپوساکشن روشی است که می‌تواند روی یک قسمت از بدن مانند پهلوها، باسن و ... به طور جداگانه انجام شود. بنابراین احتمالاً جراح پیشنهاد می‌کند همزمان با عمل زیبایی شکم، روی باسن و ران‌ها لیپوساکشن انجام دهید. لیپوساکشن روی قفسه سینه، گردن، بالای بازوها و زانوها نیز قابل انجام و مؤثر است.

 • به منظور کنترل درد و به حداقل رساندن احتمال خونریزی، همراه با بی‌حسی موضعی یک مایع استریل نیز به بیمار تزریق می‌شود.
 • جراح بعد از بیهوش شدن شما، برش‌های بسیار کوچکی در نزدیکی جایی که قرار است چربی آن برداشته شود، ایجاد می‌کند.
 • از طریق برش‌ها یک میله نازک و توخالی (کانولا) در روی چربی‌ها قرار داده می‌شود. سپس یک نیروی مکش، چربی‌ها را به داخل کانولا می‌کشاند و توسط یک لوله پلاستیکی دیگر جمع‌آوری می‌شود.
 • پس از برداشت چربی، محل تحت درمان پانسمان می‌شود و با لباس‌های فشاری پوشانده می‌شود.

لیفت و بالا کشیدن سینه‌ها (مستوپکسی)

‌عمل مستوپکسی افتادگی و ناهمواری سینه‌ها، کاهش حجم سینه‌ها، افتادگی نوک سینه‌ها و کشیدگی هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه‌ها را درمان می‌کند و به طور کلی سینه‌ها را بالا می‌کشد و ظاهری جوان به آنها می‌دهد.

 • ابتدا جراح روی سینه برش ایجاد می‌کند. برش‌های عمل مستوپکسی بسته به مقدار پوست اضافی، موقعیت نوک سینه، اولویت بیمار و پیشنهاد جراح متفاوت خواهد بود.
 • جراح بعد از ایجاد برش، بافت سینه را تغییر مکان و تغییر شکل می‌دهد و پوست اضافی آن را حذف می‌کند.
 • سپس نوک و هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه بالا برده می‌شود تا یک ظاهر جوان‌تر پیدا کند. توجه داشته باشید که معمولاً نوک سینه‌ها و هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه‌ها همچنان به بافت زمینه‌ای سینه متصل باقی می‌مانند تا توانایی حس کردن و شیر دادن مادر حفظ شود. در صورت نیاز می‌توان با برش پوست سینه، اندازه هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه را کاهش داد.
 • سپس جراح در حالی که برش‌ها را بخیه می‌زند، پوست اضافی باقی‌مانده را نیز سفت می‌کند.

کاهش اندازه سینه‌ها

معمولاً در طول بارداری سینه‌های شما ورم می‌کند و شکل آن حجیم می‌شود. برخی زنان بعد از زایمان، سینه‌هایشان همچنان بزرگ باقی می‌ماند و به حالت قبلی خود باز نمی‌گردد. عمل کاهش حجم سینه با برداشت چربی و بافت غددی این مشکل را حل می‌کند و با سفت کردن پوست سینه‌ها، ظاهری کوچک‌تر و سبک‌تر به آنها می‌دهد.

 • بعد از انتخاب بهترین مکان برای برش، جراح روی سینه‌های شما برش ایجاد می‌کند. سپس نوک سینه‌ها را به یک موقعیت بالاتر جابجا می‌کند و در صورت نیاز با بریدن پوست اطراف سینه، اندازه هاله قهوه‌ای رنگ دور آن را کاهش می‌دهد.
 • سپس پزشک حجم بافت زمینه‌ای سینه را کاهش می‌دهد، سینه را بالا می‌برد و به آن شکل می‌دهد و بعد از آن برش‌های ایجاد شده را روی هم می‌آورد تا بخیه کند.
 • در آخر سینه‌های شما با گاز پانسمان می‌شود. ممکن است لازم باشد برای مدتی کوتاه یک سینه‌بند جراحی بپوشید.

بزرگ و برجسته کردن سینه‌ها (ماموپلاستی)

عمل بزرگ و برجسته کردن سینه‌ها با استفاده از پروتز‌های سیلیکونی ژلی، پروتزهای سالینی و یا عمل تزریق چربی، اندازه و حجم سینه‌ها را افزایش می‌دهد.

 • در عمل بزرگ و برجسته کردن سینه‌ها با استفاده از ایمپلنت، جراح بعد از ایجاد برش، بافت سینه را بالا می‌برد و کیسه‌هایی در ناحیه سینه ایجاد می‌کند سپس پروتزهای سیلیکونی یا سالینی را در آنها قرار می‌دهد.
 • پروتز در کیسه‌هایی که در زیر عضله پکتورال ایجاد شده است، قرار داده می‌شود (عضله پکتورال بین بافت سینه و دیواره قفسه سینه قرار دارد). می‌توان کیسه‌ها را در زیر بافت سینه و بالای عضله پکتورال ایجاد کرد.
 • سینه‌ها با گاز و یا سینه‌بندهای فشاری مخصوص، پانسمان می‌شوند. ممکن است برای مدت زمان کوتاهی لوله‌های تخلیه آب در سینه‌ها قرار داده شوند تا مایعات ترشح‌شده تخلیه شوند.

لیفت و بالا کشیدن سینه‌ها همراه با بزرگ و برجسته کردن آنها

اگر می‌خواهید سینه‌هایتان علاوه بر بزرگ شدن، لیفت و بالا کشیده شود و ظاهر افتاده آن برطرف شود، یا اگر تمایل دارید شکل و گردی سینه‌هایتان حفظ شود ولی افتادگی شدید آن رفع شود، جراحان ما عمل لیفت و بالا کشیدن سینه‌ها همراه با عمل بزرگ و برجسته آنها را به عنوان بخشی از عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، به شما پیشنهاد می‌کنند.

برش‌ها و جای زخم‌های ناشی از عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، چگونه خواهد بود؟


هرگونه تلاشی انجام می‌شود که تا جایی که امکان دارد، برش‌های ایجادشده کوچک و ناپیدا باشند. جراحان پلاستیک ما در پنهان‌سازی برش‌های جراحی بسیار مهارت دارند.

عمل جراحی زیبایی شکم. در این عمل، برش در طول مفصل ران (همان‌طور که در شکل نشان داده شده است)، درست در بالای ناحیه شرمگاهی، ایجاد می‌شود. جای زخم این برش در طول چین طبیعی خط بیکینی پنهان می‌شود. طول برش و قابل‌مشاهده بودن آن در افراد مختلف متفاوت است.

لیپوساکشن. از آنجایی که برش‌های لیپوساکشن کوچک هستند، جای زخم باقی‌مانده آنها نیز کوچک هستند. جراحان ما تلاش می‌کنند تا این برش‌ها را در نواحی پنهان ایجاد کنند.

عمل لیفت و بالا کشیدن سینه‌ها. انواع مختلفی از لیفت سینه وجود دارد که هرکدام الگوهای برش متفاوتی دارند. جراحان ما قادرند برخی از این برش‌ها را در خطوط طبیعی سینه پنهان کنند اما ممکن است برخی جای برش‌ها روی سطح سینه قابل‌مشاهده باشند. اگرچه جای زخم برش‌ها ماندگار و دائمی هستند اما در بیشتر موارد با گذشت زمان به طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابند و محو می‌شوند.

کاهش حجم سینه‌ها. برای این عمل حداقل چهار الگوی برش متفاوت وجود دارد. الگوی برش شما به اندازه سینه‌هایتان، میزان افتادگی آنها و موقعیت نوک سینه‌ها و هاله قهوه‌ای رنگ دور آنها بستگی دارد.

عمل بزرگ و برجسته کردن سینه. می‌توان برش‌ها را در یکی از چهار مکان زیر ایجاد کرد:

 • زیر سینه‌ها
 • در نزدیکی زیر بغل، جایی که بازوها و قفسه سینه به هم متصل شده‌اند.
 • در ناف (فقط برای پروتزهای سالینی)
 • در اطراف هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه

آیا شما کاندیدای مناسبی برای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان هستید؟


عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان به این منظور طراحی ‌شده است که تغییرات فیزیکی مربوط به بارداری و پیری را درمان کند. در صورتی که زایمان باعث شد، تغییرات فیزیکی زیر روی اندام‌های شما ایجاد شود، عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان را در نظر بگیرید:

 • سینه‌هایتان افتاده شده، ناهموار است، حجم آنها کاهش یافته، نوک سینه‌ها دچار افتادگی شده و هاله قهوه‌ای رنگ دور آنها کشیده و بزرگ شده است.
 • بعد از زایمان سینه‌هایتان خیلی بزرگ‌تر شده است طوری که اندازه آنها با دیگر اندام‌های بدن تناسب ندارد و باعث کمردرد می‌شود.
 • پوست شکم شما شل و ول شده، خطوط کششی (ترک‌های حاملگی) روی آن ایجاد شده و دور کمرتان ضخیم و چاق شده است.
 • برای عمل سزارین، یک برش C شکل روی شکم شما ایجاد شده است و اکنون این ناحیه دارای جای زخم است و حالت افتادگی پیدا کرده است.
 • ناحیه پهلوها و همچنین ران‌ها و باسن دارای چربی اضافی هستند.
 • در چهره و اطراف چشم‎هایتان علائم اولیه پیری دیده می‌شود.

اگر در وضعیت سلامت عمومی خوبی به سر می‌برید و نگرش مثبت و انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید، به احتمال زیاد یک کاندیدای خوب برای این عمل‌ها هستند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است