کربوکسی تراپی(جوانسازی با تزریق گازCO2): مزایا و هزینه

کربوکسی تراپی (تزریق یا درمان با دی اکسید کربن) روشی است که در آن از گاز دی اکسید کربن (CO2) برای جوانسازی پوست و پیکرتراشی استفاده می‌شود. در روش کربوکسی تراپی مقدار بسیار کمی دی اکسید کربن زیر پوست تزریق می‌شود تا چربی‌های اضافی متلاشی شود و تولید کلاژن افزایش یابد. پس از کربوکسی تراپی نیازی به استراحت کردن نیست و هر جلسه فقط پانزده دقیقه یا یک ساعت طول می‌کشد. به طور خلاصه کربوکسی تراپی درمانی ایمن و ساده برای داشتن پوستی زیبا و جوان‌تر است.

کربوکسی تراپی تکنیک پیشرفته و خاصی است که در آن از عناصر طبیعی برای جوان‌تر و سالم‌تر کردن پوست بهره گرفته می‌شود. پس از چند جلسه کوتاه به وضوح متوجه بهبود وضعیت پوست و کمتر شدن لکه‌ها می‌شوید. بهترین بخش این درمان موثر صددرصد طبیعی بودن آن است.

محبوبیت روش کربوکسی تراپی در سراسر جهان رو به فزونی است و هر روز تعداد بیشتری آن را به عنوان بهترین روش برای جوانسازی پوست به رسمیت می‌شناسند. کربوکسی تراپی درمانی با حداقل تهاجم است که ایمنی و کارآمدی آن برای جوانسازی، ترمیم پوست و درمان چین  وچروک، افتادگی و شل شدن پوست، رفع سلولیت و ترک‌های بارداری به لحاظ بالینی اثبات شده است. جهت دریافت مشاوره در زمینه انجام روش کربوکسی‌تراپی و یا رزرو نوبت می‌توانید با ما از طریق شماره‌های 02122558718 و 02122558602 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


CO2 تراپی درمانی ایمن، سریع و سرپایی است که ناراحتی بسیار کمی برای بیمار دارد، روند زندگی بیمار را مختل نمی‌کند و در عین حال نتایجی چشمگیر را به دست می‌دهد. بعضی از کاربردهای کربوکسی تراپی عبارت است از:

 • روشن کردن و جوانسازی دور چشم
 • کشیدن و محکم کردن پوست شل و افتاده
 • تحریک درازمدت تولید کلاژن
 • رفع غبغب از طریق از بین بردن چربی

سازو کار تاثیرگذاری کربوکسی تراپی


تا رسیدن به 30 سالگی، میزان اکسیژن پوست به میزان 25 % و تا 40 سالگی به میزان 50 % کاهش می‌یابد. بدن به طور طبیعی اکسیژن را از راه تنفس به دست می‌آورد، اما عامل‌هایی مانند آلودگی میزان اکسیژن را کاهش می‌دهد. ابتدا بدن اکسیژن اندام‌های اصلی را مصرف می‌کند و در نهایت به سراغ اکسیژن پوست می‌رود. چنانچه پوست اکسیژن کافی دریافت نکند، در برابر پیری، جوش و آکنه، قرمزی، تحریک و لکه‌های پیری آسیب‌پذیر می‌شود.

در کربوکسی تراپی، CO2 دقیقاً زیر سطح پوست تزریق می‌شود، بدن افزایش غلظت دی اکسید کربن را به مثابه کمبود اکسیژن تلقی می‌کند و با افزایش جریان خون و عامل‌های رشد به این کمبود واکنش نشان می‌دهد. به این ترتیب موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه درمان فرستاده می‌شود و گردش خون بهبود می‌یابد، در نتیجه سلول‌ها ترمیم می‌شود و مشکل احتباس آب کمتر می‌شود.

اما سودمندی تزریق CO2 برای پوست این است که افزایش جریان خون تولید کلاژن را تحریک می‌کند؛ در اثر افزایش کلاژن چین و چروک‌ها و سیاهی دور چشم کمتر می‌شود.

چنانچه هدف از CO2 تراپی لاغری موضعی در نقاطی مانند غبغب باشد، حجم زیادی از گاز گرم شده به صورت عمقی در چربی تزریق می‌شود تا سلول‌های چربی متلاشی شود، رگ‌های جدید شکل بگیرد و اثر جوانسازی مطلوب به دست آید.

ناحیه‌ها و مشکلات قابل درمان به روش کربوکسی تراپی


در گذشته درمان ناحیه چشم دشوار بود، اما با ابداع روش کربوکسی تراپی درمان چشم نیز ممکن شده است. کربوکسی تراپی روشی مناسب برای رفع مشکلات زیر در ناحیه چشم است:

 • سیاهی دور چشم
 • پف زیر چشم
 • خطوط و چین و چروک‌های دور چشم (خطوط پنجه کلاغی و خطوط خواب)
 • چشم‌های پف کرده
 • بافت پوستی دور چشم

به روش کربوکسی تراپی می‌توان مشکلات صورت را نیز رفع کرد:

 • افتادگی پلک و ابرو
 • چروک پوست
 • چین و چروک دور لب
 • غبغب
 • چروک‌های گردن
 • نامشخص شدن خط فک
 • افتادگی و شل شدن گونه‌ها
 • چروک‌های نرمه گوش

ناراحتی‌هایی که در گذشته درمان‌شان دشوار بود، امروزه به روش CO2 تراپی به راحتی درمان می‌شود:

 • جوانسازی و رفع چین و چروک ناحیه دکولته
 • رفع جای جوش: در این حالت کربوکسی تراپی به عنوان سابسیژن برای از بین بردن اسکار و جای جوش انتخاب می‌شود و تولید کلاژن زیر جای جوش افزایش می‌یابد.

دیگر کاربردهای تزریق CO2 عبارت است از:

 • درمان بیماری صدف
 • قبل از عمل‌های جراحی مانند جراحی لیفت صورت با هدف بهبود روند التیام زخم و شستشوی بافت انجام می‌شود.

متقاضی درمان


تمام افرادی که مرز سی سالگی را پشت سر گذاشته‌اند، می‌توانند برای کشیدن پوست و سفت کردن دور چشم و رفع غبغب از درمان کربوکسی بهره بگیرند. هرچه بیمار جوان‌تر باشد، نتیجه بهتری به دست می‌آید. از هر ده بیمار، هشت نفر پس از فقط دو جلسه متوجه رفع مشکل شلی پوست و بهبود قابل ملاحظه وضعیت دور چشم می‌شود. بهبود رنگ، شفافیت و بافت پوست در اکثر بیماران محسوس است.

به علاوه به بیمارانی که نگران غیرطبیعی بودن نتایج تزریق‌های مختلف برای از بین بردن چین و چروک هستند، مژده می‌دهیم که تکنولوژی‌های جدیدی مانند کربوکسی تراپی روش موثری را برای جوانسازی و رفع چین و چروک دور چشم عرضه کرده است که به روشی کاملاً طبیعی چشم‌ها را جوان، شاداب و بزرگتر می‌کند.

مشاوره اولیه


پزشک وضعیت بیمار را بررسی می‌کند تا متوجه شود که آیا منعی برای انجام درمان وجود دارد یا خیر. از آنجایی که در صورت ابتلا به بعضی عارضه‌ها کربوکسی تراپی توصیه نمی‌شود، مشاوره با پزشک قبل از شروع درمان الزامی است.

مراحل کربوکسی تراپی


بیمار در طول درمان فشار یا ضربان زدن خفیف را حس می‌کند و به مدت 4 ـ 2 دقیقه ناراحتی مختصری را تحمل می‌کند. حلالیت گاز دی اکسید کربن 20 برابر بیشتر از اکسیژن است و CO2 به راحتی و به سرعت پس از تزریق در ناحیه اطراف پخش می‌شود. پس از درمان گاز ظرف 5 دقیقه به طور کامل بازجذب می‌شود و چون اکسیژن به ناحیه درمان فرستاده می‌شود، موضع برآمده و اندکی قرمز می‌شود. این موارد نشان دهنده واکنشی التهابی است که تولید کلاژن را تحریک می‌کند.

بیمار پس از درمان هیچ دردی ندارد و فقط انفجارهای بسیار خفیفی را زیر پوست حس می‌کند که تا زمان دفع گاز ادامه دارد. ناحیه درمان نباید تا 4 ساعت با آب تماس داشته باشد. تنها عارضه جانبی تزریق CO2 کبودی است که در صورت برخورد سوزن به رگ مشاهده می‌شود. البته کبودی فقط در دو درصد از بیماران بروز می‌یابد. بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان با پای خود از مطب خارج و در محل کار حاضر شود.

تعداد جلسات لازم


تغییر پس از فقط یک جلسه محسوس است، اما توصیه می‌شود که 6 ـ 4 جلسه درمان انجام شود. برای کربوکسی تراپی صورت معمولاً 6 ـ 4 جلسه کافی است. هر جلسه حدود 30 دقیقه طول می‌کشد، جلسات درمان باید در وقفه‌های 4 ـ 2 هفته‌ای برنامه‌ریزی شود. نتیجه به مرور بهتر و بهتر می‌شود.

به بیماران توصیه می‌شود به جای آن که دست روی دست بگذارند تا وضعیت دوباره مانند قبل آزاردهنده شود، نتیجه به دست آمده را حفظ کنند و درمان را هر 8 ـ 6 ماه یک بار تکرار کنند تا همواره صورتی جوان و شاداب داشته باشند.

ماندگاری نتایج


ماندگاری نتایج به ناحیه درمان شده بستگی دارد، اما به طور متوسط می‌توان انتظار داشت که نتیجه تا 6 ماه حفظ شود. توصیه می‌شود که درمان هر 6 ماه یک بار تکرار شود و سبک زندگی سالمی در پیش گرفته شود تا نتایج ماندگار باشد.

بررسی ایمنی کربوکسی تراپی


کربوکسی تراپی درمانی بدون درد است که در طول آن هنگام وارد شدن گاز به زیر پوست ناراحتی جزیی، فشار یا سوزش خفیفی را حس خواهید کرد. البته چون گاز حین درمان گرم می‌شود و تمام گازهای اضافی تخلیه می‌گردد، این ناراحتی کمتر حس می‌شود. انجام این اقدامات برای افزایش ایمنی درمان ضروری است.

چون گاز CO2 غیرانسدادی است، اگر گاز به درستی تزریق شود و مشاوره قبل از درمان با پزشک انجام شود، درمان بسیار ایمن خواهد یود. دی اکسید کربن یکی از فراورده‌های جانبی است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و حتی در مقادیر بالا نیز سمی نیست، مگر آن که متقاضی درمان مبتلا به بیماری خاصی باشد. تمام گاز تزریق شده ظرف 5 دقیقه بازجذب می‌شود و ناحیه درمان به حالت طبیعی برمی‌گردد.  سال‌های متمادی است که در درمان لاپاراسکوپی از حجم بالایی از CO2 برای باز کرن شکم استفاده می‌شود.

کربوکسی تراپی انواع پوست را در نهایت ایمنی بدون ایجاد درد قابل توجه یا نیاز به استراحت طولانی مدت درمان می‌کند. این درمان موثر صورت را سال‌ها جوان‌تر نشان می‌دهد و ظرف 6 ـ 2 ماه به دلیل افزایش دادن تولید کلاژن گرد و غبار پیری را از چهره پاک می‌کند.

هزینه


از آنجایی که غالباً باید چند جلسه تزریق CO2 انجام شود، هزینه درمان بیشتر می‌شود. هزینه درمان به موقعیت جغرافیایی مطب بستگی دارد. به طور متوسط باید 10 جلسه درمان انجام شود، پزشک تعداد جلسات را تعیین می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
کربوکسی تراپی(جوانسازی با تزریق گازCO2): مزایا و هزینه
3.54 از 13 رای