ژل پروفایلو چیست؟ مزایا، کاربردها، ماندگاری و نحوه تزریق

بعد از رسیدن به سن ۳۰ سالگی و شروع از دست دادن مقادیر قابل توجهی از کلاژن، الاستین و هیالورونیک، بسیاری از افراد علائم پیری را در پوست خود مشاهده می‌کنند، از جمله خطوط ریز، چروک و کاهش درخشندگی. به همین دلیل، بسیاری از این افراد به دنبال راهکارهایی هستند تا از پیر شدن پوست خود جلوگیری کنند. برای جوان‌تر کردن پوست، روش‌های مختلفی وجود دارند، از جمله تزریق چربی و تزریق ژل. در مورد تزریق چربی، مقالات متعددی منتشر شده است، اما در این مقاله به یکی از جدیدترین روش‌های زیبایی، یعنی تزریق ژل پروفایلو، اشاره می‌شود. با ما همراه باشید تا روش مناسبی را برای جوان‌تر کردن پوست خود انتخاب کنید.

یکی از روش‌های زیبایی و نیز شاید بتوان گفت که جدیدترین آن‌ها نیز می‌باشد استفاده از ژل پروفایلو است. پروفایلو گزینه‌ای عالی برای چنین افرادی است. زیرا حجم و آبرسانی تمام پوست را افزایش داده و به این طریق یک ظاهر کلی جوان‌تر را به فرد می‌بخشد. در صورتی که فرد تمایل به افزایش حجم نواحی خاصی از پوست را نیز داشته باشد، فیلرهای پوستی گزینه‌هایی مناسبی خواهند بود.

ژل پروفایلو (Profhilo) یک درمان منحصربه‌فرد ترمیم پوست برای افرادی است که دچار پیری پوست و فقدان حجم و الاستیسیته‌ی پوستی (قابلیت ارتجاعی) هستند. عمل پروفایلو پوست با تحریک تولید مجدد کلاژن و الاستین از طریق رهاسازی آهسته‌ هیالورونیک اسید (HA) می‌تواند به طور چشم‌گیری ظاهر خطوط ظریف و چروک‌های پوست را بهبود دهد و به افزایش آبرسانی و سفت‌شدن پوست صورت هم کمک می‌کند.

ژل پروفایلو چیست؟


در فرمول ژل پروفایلو مقدار خاصی از هیالورونیک اسید وجود دارد؛ هیالورونیک اسید ماده‌ای در بدن است که مسئول نگهداری رطوبت درون پوست به شمار می‌رود. پروفایلو به تقویت تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کند و به عنوان یک نگهدارنده‌ی آب عمل می‌کند نه یک فیلر و پرکننده، و بنابراین برای افرادی با پوست پیر، خسته و بدون آب بسیار خارق‌العاده عمل می‌کند و درخشندگی و صافی پوست را به ارمغان می‌آورد.

ژل پروفایلو در دو جلسه در طول چهار هفته به زیر پوست تزریق می‌شود و به سرعت منتشر می‌شود تا جذب آب را افزایش بدهد و بدین ترتیب، خطوط ظریف پوست و چروک‌ها صاف و بافت پوست بهتر شود.

مزایای ژل پروفایلو چیست؟


ژل پروفایلو تنها یک تزریق زیبایی نیست و آثار درمانی بسیاری برای پوست به همراه دارد. در واقع تزریق شونده با شنیدن نام تزریق ژل نباید این تصور را داشته باشد که با یک تزریق زیبایی همانند گونه سازی یا ژل لب سرو کار دارد.

ژل پروفایلو به سبب تحریک پوست و افزایش کلاژن سازی منجر به بهبود پوست، افزایش سلامت و شادابی آن و در نهایت جوانسازی واقعی میشود. اگر بخواهیم در چند واژه مختصر مزایای ژل پروفایلو را نام ببریم باید به چند اثر زیر بسنده کنیم:

  • لیفت پوست
  • افزایش سفتی و الاستیسیته پوست (elasticity)
  • بازدهی عالی
  • شفافیت پوست
  • بهبود قوام پوست
  • کاهش جلسات درمان
  • کاهش نقاط تزریق
  • کاهش احساس درد حین تزریق ژل
  • هیدراته شدن پوست

فرق بین پروفایلو و دیگر ژل‌ها چیست؟ 


پروفایلو باعث افزایش تولید سلول‌های بنیادی می‌شود و باعث بازسازی پوست و لایه چربی می‌شود. همچنین باعث تولید کلاژن و الاستین جدید می‌شود. برخلاف ژل‌های دیگر خاصیت پرکنندگی ندارد. پروفایلو بر خلاف ژل‌های دیگر در بدن مثل بازوها هم کاربرد دارد.

چرا ژل پروفایلو بهترین انتخاب است؟


چرا ژل پروفایلو بهترین انتخاب است

افراد پس از رسیدن به ۳۰ سالگی، شروع به از دست دادن مقادیر قابل توجهی از کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید می‌کنند. این جمله به این معناست که افراد به تدریج علائم پیری را به صورت خطوط ریز، چروک و کاهش درخشندگی پوست مشاهده می‌کنند.

در این سن، افراد معمولا به فکر مراقبت از پوست خود می‌افتند. به همین دلیل پروفایلو برای افراد ۳۰ سال و بالاتر توصیه می‌شود که قصد جلوگیری از پیر شدن پوست خود را دارند.

در صورتی که فرد تمایل به افزایش حجم نواحی خاصی نداشته باشد، پروفایلو گزینه ای عالی برای اوست؛ زیرا حجم و آبرسانی تمام پوست را افزایش داده و به این طریق یک ظاهر کلی جوان تر را به فرد می‌بخشد. در صورت تمایل به افزایش حجم نواحی خاصی از پوست، فیلرهای پوستی گزینه‌هایی مناسب برای استفاده هستند.

هیچ محدودیت سنی بالاتر از ۳۰ سال وجود ندارد. در واقع، ما در بیماران مسن تر اغلب نتایج چشم گیرتری مشاهده می‌کنیم. با این حال، در صورتی که سن فرد بالاتر از ۶۰ سال باشد، به کنترل دقیق این روش درمانی نیازی نیست.

جوانسازی با ژل پروفایلو امکان پذیر است؟


ژل پروفایلو با ترکیب خاص خود، به گونه‌ای که بازسازی کلاژن و الاستین را تسهیل می‌کند، منجر به بهبود قوام پوست، رفع شلی و افزایش کیفیت پوست می‌شود. متخصصان پوست این درمان مدرن را به افرادی که در معرض پیری پوست قرار گرفته‌اند و با کاهش حجم پوست مواجه شده‌اند، توصیه می‌کنند. احتمالاً افرادی را دیده‌اید که گذر عمر در چهره‌شان منجر به ایجاد خطوط خنده عمیق و افتادگی صورت در نواحی دهان شده است. برای این افراد، ژل پروفایلو بهترین گزینه است. این ژل، به وسیله تزریق، به نواحی شل شده متناسب تزریق شده و ظاهری یکدست، جوان و سرحال را به تزریق شونده اهدا می‌کند.

نقاط مناسب برای تزریق پروفایلو


نقاط مناسب برای تزریق پروفایلو

پروفایلو در اکثر موارد برای مناطقی صورت به کار می‌رود، اما می‌توان آن را برای جوانسازی گردن، دکلته، بازوها و زانو و دست‌ها هم استفاده کرد. گردن به یکی از پرتقاضاترین مناطق برای تزریق پروفایلو تبدیل شده است چون پروفایلو می‌تواند شلی و چین‌خوردگی پوست را کاهش دهد و ظاهر سفت‌تر و بهتری به پوست ببخشد.

دفعات تزریق پروفایلو


تعداد دفعات تزریق برای افراد مختلف متفاوت است. تعداد دفعات تزریق ژل پروفایلو توسط پزشک و برای هر فرد مشخص می‌شود. اما عموما برای هر فرد دو بار تزریق به فاصله یک ماه نیاز است .افراد با شلی پوست زیاد و سن خیلی بالا نیاز به سه بار تزریق به فاصله سه ماه از اخرین تزریق هستند.

چه مدت اثر آن باقی می ماند؟


نتایج می‌تواند بلافاصله قابل رویت باشد که آن‌ها شامل بهتر شدن قوام پوست، سفت شدن پوست و بهتر شدن چین و چروک‌ها و شفافیت پوست می‌باشند که این ها تا 6 ماه باقی می‌مانند لذا نیاز است که این کار سالی 2 بار تکرار شود.

عوارض تزریق پروفایلو


تزریق ژل پروفایلو کمترین عوارض جانبی را داراست، زیرا هیالورونیک اسید به خوبی توسط پوست تحمل می‌شود. در برخی مواقع، ممکن است کبودی و تورم در قسمت تزریق شده به وجود آید. اما اگر کبودی ایجاد شود، مدت زمان ماندگاری آن بسیار کم است و سریعاً از بین خواهد رفت.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است