چاقی موضعی

چاقی موضعی با تزریق چربی


تزریق چربی یا انتقال چربی در روش های درمانی و زیبایی چاقی موضعی برای سالیان متمادی مورد استفاده قرار گرفته است.  این روش چربی را ارزش مند ترین منبع سلول های بنیادی می داند و از این رو ظرفیت سلول های انتقال داده شده برای جوان سازی پوست را تشخیص می دهد. در این روش چربی از نواحی که چربی به صورت ناخواسته و غیرضروری است برداشت می شود و در نواحی ای مثل صورت که به چربی بیشتر و چاقی موضعی نیاز است، کاشت می شود.

تزریق چربی در کمک به تزاربندی و شکل گیری نهایی سینه ها پس از بازسازی سینه ، بهبود ظاهر کفل ها و فرم دادن به بخش های مختلف بدن و چاقی موضعی بسیار مفید است. علاوه براین، تزریق چربی اغلب نتایج بسیار بسیار طولانی ای دارد و در بعضی بیماران، نتایج آن برای سالیان متمادی باقی می ماند.

اندازه‌گیری درصد چربی بدن با تجزیه و تحلیل و آنالیز بدن ، به شما گزارش اندازه‌گیری‌های دقیقی از ترکیب بدن، از جمله شاخص توده بدن (BMI)، توده بافت بدون چربی، توده بافت چربی و رقم کسر چربی بدن می دهد .این آزمایش همچنین نتایج را به صورت موضعی نشان می‌دهد، این امر به تعیین مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارد، کمک می‌کند. اندازه‌گیری ترکیب بدن برای تعیین سطح کلی تناسب اندام مفید است. برای افرادی که در حال اجرای یک برنامه کاهش وزن و یا تناسب اندام هستند، این اندازه‌گیری می‌تواند مبنای مهمی برای سنجش پیشرفت و تهیه یک برنامه منطبق با نیازهای خاص خود باشد.

مکان تزریق چربی


درمان چاقی موضعی با تزریق چربی در مکان های مختلفی از بدن قابل انجام است. رایج ترین مکان های صورت برای تزریق چربی عبارت اند از:

 • پر کردن نواحی گودافتاده زیر چشم
 • پر کردن چین های پوستی که پزشکان آنها را چین های بین بینی و لب می شناسند
 • چین و چروک های کنار دهان که اغلب " خط لبخند" نامیده می شوند
 • پر کردن چروک پیشانی
 • پروتز زیبایی گونه
 • صورت و بازوها

  صورت و بازوهای ما اولین قسمت هایی از بدن هستند  که افراد به آنها  توجه می کنند و برای کسانی که سعی می کنند چربی از دست ندهند تا صورتی گودافتاده و پرچین و چروک نداشته باشند، مشکل ساز می شود. همچنین دست های ما با رگ ها، استخوان ها و تاندون های برجسته شکننده به نظر می رسند. تا همین اواخر،  مواد پرکننده پوستی درمانی باعث ترمیم موقت پوست می شدند، اما با روش های انتقال و تزریق چربی به منظور چاقی موضعی بیماران به نتایجی دائمی دست پیدا کردند و تعداد بیمارانی که هر روز برای انجام این روش های درمانی چاقی موضعی به مطب ها می روند روز به روز در حال افزایش است.

  یک دست استخوانی چین و چروک دار با رگ های بزرگ، لکه های خورشیدی  و شیارهای عمیق  افزایش سن را نشان می دهد، حتی اگر صورت،سینه یا بدن با جراحی  جوان سازی شده اند. تعداد کمی از پزشکان از مواد پرکننده پوستی مثل رستیلان و ژودرم استفاده می کنند، اما روش چاقی موضعی با تزریق چربی اثربخشی بیشتری دارد و گفته می شود که برای چندین سال ماندگاری دارد.

  در صورتی که در ناحیه صورت چین و چروک هایی مثل خط لبخند چین و چروگ گوشه لب و چشم دارید، چربی از شکم، ران و نواحی دیگر برداشت می شود و به صورت شما تزریق می شود. جای آکنه و نواحی گود افتاده صورت، لب و گونه را با چربی می توان پر کرد. جراح پلاستیک شما حتی می تواند از چربی پیوندی برای چاقی موضعی و به حداقل رساندن خطوط بین دماغ و دهن شما ، ترمیم چاله ها و فرورفتگی های پوست و به حداقل رسانی چروک پیشانی استفاده کند.

  برای برداشت چربی و آماده کردن آن برای انتقال از یک روش لیپوساکنش استفاده می شود. سپس چربی به قسمت مورد نظر صورت تزریق می شود. در هنگام استفاده از یک روش میکرو تزریق، بسته های چربی بسیار کوچک در لایه های چندگانه صورت قرار داده می شوند. این روش عموما تحت بی هوشی موضعی و با یک مسکن سبک صورت می گیرد.

  • سینه

  چاقی موضعی با تزریق چربی به سینه ایده جدیدی نیست، اما همیشه بحث برانگیز بوده است. مخصوصا، این ترس وجود داشته است که پروتز زیبایی سینه با چربی گرفته شده از بدن خود فرد منجر به شکل گیری کیست و جمع شدن کلسیم در بافت بدن ( کلسیفیکاسیون) می شود که مانع از معاینات  ماموگرافی برای تشخیص سرطان سینه می شود.

  لیپومدلینگ عموما تحت بی هوشی عمومی صورت می گیرد.  بسته به رسوب های چربی طبیعی بیمار،چربی از شکم یا در بعضی موارد از داخل ران گرفته می شود. چربی برداشت شده برای بدست آوردن چربی خالص تفکیک می شود و  برای تزریق مستقیم به سینه به سرنگ های 10 میلی متری انتقال داده می شود.چربی به میزان کم  و تحت فشار اندک  با استفاده از شبکه ای از میکروتونل ها تزریق می شود و وقتی بافت دریافت کننده اشباع شد و دیگر حوضچه  های چربی که منجر به  نکروزچربی می شود، درست نکرد، تزریق چربی متوقف می شود و در واقع عمل چاقی موضعی به انجام میشود.

  به منظور جبران جذب دوباره  چربی، 140 میلی لیتر از چربی برای حجم مطلوب نهایی 100 میلی لیتری تزریق می شود.

  به دلیل میزان عوارض کم و نتایج مثبتی که لیپومدلینگ دارد، یک گزینه جدید برای جراحی پلاستیک، زیبایی و بازسازی سینه و چاقی موضعی است. معاینات قبل و پس از عمل توسط رادیولوژیست متخصص در زمینه  تصویر برداری سینه باید صورت بگیرد تا خطرات بروز سرطان همزمان با لیپومدلینگ کاهش پیدا کند.

  • باسن

  دو راه برای چاقی موضعی باسن وجود دارد: روش اول تزریق چربی است و روش  دیگر پیوند سیلیکون. بسیاری از زنان و تعداد رو به رشدی از مردان به دنبال باسنی منحنی شکل تر، گرد تر و فرم دادن به باسن  هستند. در حالی که بیماران لاغر باید برای چاقی موضعی باسن از پیوند سیلیکونی استفاده کنند، در بیمارانی که می توان قسمتی از چربی را برداشت کرد، یک روش جراحی  تزریق چربی به نام گلوتئو پلاستی یا کشیدن باسن بر روی آنها صورت می گیرد.

  در روش دوم جراح برای چاقی موضعی، با ایجاد برش های کوچک در هر سرین، سلول های چربی ا را ز طریق پشت بیمار در سطوح متعدد قرار می دهد. پس از انجام جراحی، بیمار باید به مدت شش هفته گن لاغری بپوشد و در حدود یک هفته باید روی شکم بخوابد. در اغلب موارد، فعالیت های غیرورزشی و رانندگی باید پس از گذشت چند روز صورت بگیرد. یک  باسن  جوان ،گرد، سفت و برجسته با این شیوه جراحی بدست می آید. علاوه بر " برجستگی ایده ال باسن"، پوست شل و سلولیت ناحیه باسن بهبود پیدا می کند یا از بین می رود.

  میزان چربی که از ناحیه اهداکننده به باسن خود انتقال می دهید  به اهداف زیبایی فردی شما بستگی دارد

  در حین جراحی کمی احساس ناراحتی می کنید که با استامینوفن برطرف می شود. بیمار مدت زمان کمی پس از تزریق چربی به باسن می توانند بنشیند و عموما پس از چند روز می تواند به سرکار خود برگردد.

  یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک باسن خوش فرم چاقی موضعی با انتقال و تزریق چربی بدن خود به بیمار به باسن او است.

  چربی ویژگی  های جالبی  دارد. اگر چربی به عضله یا استخوان تزریق شود، وقتی در زیر پوست قرار گیرد، به نظر ماهیچه یا استخوان است. به همین شکل، در صورتی که چربی به یک ناحیه فربه تر تزریق شود، شبیه چربی به نظر می رسد. نقطه منفی چاقی موضعی با تزریق چربی به باسن، صورت، لب یا هر جای دیگر بدن این است که بدن قسمتی از چربی را جذب می کند. و اغلب مواقع، جراحان نمی توانند دقیقا پیش بینی کنند چه میزان چربی توسط بدن جذب می شود. تنها  می توانیم بگوییم که میزان چربی ای که پس از سه ماه باقی می ماند، به صورت دائمی متعلق به شماست.

  نکته: پس از درمان چاقی موضعی با تزریق چربی، باسن تا اندازه ای ورم می کند و سپس ورم می خوابد. از این رو، اغلب بیماران فکر می کنند که کل چربی انتقالی از بین رفته است، اما در واقع، تنها ورم از بین رفته است. به همین دلیل است که تصمیم نهایی در مورد میزان چربی باقی مانده باید پس از سه ماه صورت بگیرد.

  جراحان  می توانند چربی را از هر ناحیه ای از بدن که بافت فربه ای وجود دارد برداشت کنند، اما رایج ترین ناحیه های اهدا کننده پهلوها ، قسمت خارجی پا و قسمت بالایی و خارجی باسن است. پیوند سلول های چربی از این نواحی باعث می شود که پشت شما جوری به نظر برسد که انگار برای منحنی شکل بودن، کشیده شده و مجددا شکل داده شده است.

  بسیاری از بیماران در ابتدا می خواهند  بدانند که زمان بهبودی تزریق چربی به کفل چه قدر است. معیار ما برای این مساله طول زمانی است که نواحی لیپوساکشن شده بهبود پیدا می کند.برش های لیپوساکشن بسیار کوچک هستند، به اندازه ای که لوله یا کانول ساکشن بتواند زیر پوست برود و چربی که با آن کار داریم را بیرون بکشد. با این حال، کفل های شما هیچ دردی احساس نمی کند. پس از درمان، باید به مدت  6 تا 8 هفته   گن لاغری بپوشید. می توانید پس از 10 تا 14 روز به سر کار خود برگردید.

  فواید چاقی موضعی با تزریق چربی


  طبیعی،غیرآلرژی زا. درمان به صورت سرپایی و  عموما در عرض کمتر از یک ساعت صورت می گیرد

  اثر تزریقات چند ماهه یا همیشگی است

  کمی احساس ناراحتی می کنید که با دارو قابل کنترل است

  از آنجایی که چربی از بدن خود بیمار است، فرایند تزریق چربی به هیچ پیش آزمایشی نیاز ندارد و چربی پس زده نمی شود

  در صورتی که بیمار نسبت به کلاژن گاوی حساسیت داشته باشد، روش های جایگزین مناسبی برای چاقی موضعی وجود دارد

  در صورتی که با روش های دیگری مثل لیپوساکشن ترکیب شود، بسیار مقرون به صرفه است.

  نتایج

  نتایج تزریق چربی را فورا می توانید مشاهده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که چندین هفته طول می کشد تا ورم بوجود آمده ناشی از چاقی موضعی با تزریق چربی از بین برود. وقتی ورم از بین رفت، می توانید شاهد بهترین نتایج باشید. همچنین، برای بدست آوردن بهینه ترین اثرات در تزریق چربی، به چندین جلسه تزریق چربی نیاز دارید که تعداد جلسات به نوع بدن منحصر به فرد شما و اندازه ناحیه ای که باید درمان شود، بستگی دارد. نتایج تزریق چربی عموما بسیار طبیعی و زیبا به نظر می رسند


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است