هایفوتراپی پوست صورت و بدن: مزایا و هزینه

بسیاری از افراد با افزایش سن سعی می‌کنند که تعادل مناسبی بین فرایند طبیعی پیری و داشتن بهترین ظاهر ممکن برقرار کنند. اکثرا نمی‌خواهند علائم پیری را کاملا از بین ببرند. در عوض، هدف آنها حفظ و به حداکثر رساندن داشته‌هایشان است. ناگزیر، با افزایش سن تغییرات خاصی رخ می‌دهد. پوست کشیده می‌شود و چربی صورت از بین می‌برد. اینگونه است که اپیدرم (یا لایه خارجی پوست) شروع به نازک شدن می‌کند و تعداد سلول‌های رنگدانه در پوست کاهش می‌یابد. درمان‌های غیرتهاجمی لیفت پوست با اولتراسوند روشی عالی برای درمان این علائم پیری است.

ما لیفت پوست با هایفوتراپی را برای افرادی که مبتلا به پیری یا شل شدگی پوست هستند، پیشنهاد می‌کنیم. هایفو یک تکنولوژی مبتکرانه و غیرتهاجمی است که با استفاده از اولتراسوند برای قابلیت کشسانی و سفت کردن پوست استفاده می‌شود. این روش لیفت پوست با اولتراسوند یک درمان غیر جراحی است، بنابراین اگر می‌خواهید نتایج قابل توجهی بدون نیاز به برش‌های دردناک جراحی یا دوره بهبودی طولانی داشته باشید، هایفوتراپی روش مناسبی است.

برای گفتگوی بیشتر در مورد این درمان، می‌توانید برای مشاوره اولیه نوبت بگیرید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما از طریق شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

لیفت پوست به روش اولتراسوند چیست؟


امواج اولتراسوند متمرکز پرتوان (هایفو تراپی) روشی پزشکی است که امواج اولتراسوند متمرکز پرتوان را به صورت موضعی به منظور لیفت بر روی پوست حرارت می‌دهد. هایفوتراپی نوع جدیدی از روش غیرجراحی و غیر تهاجمی است که مشابه روش اولتراتراپی کار می‌کند که از متمرکز کردن اولتراسوند و روند بهبود طبیعی چهره برای لیفت کردن، ارتجاعی کردن و سفت کردن پوست شل شده استفاده می‌کند. با انجام هایفوتزاپی از احساس ناخوشایند دوره‌ی بهبودی و نقاهت اجتناب خواهید کرد؛ تنها یک افزایش لیفت سالم و طبیعی پوست در داخل و تاثیر قابل توجه سفت شدگی پوست در بیرون ایجاد می‌شود.

مزایا


سفت کردن پوست به روش هایفوتراپی تنها درمانی است که می‌تواند به طور خاص پایه عمیق زیر پوست را مورد هدف قرار دهد، که معمولا با جراحی درمان می‌شود اما  برش پوست صورت ایجاد نمی‌شود. همچنین این تنها روشی است که از اولتراسوند استفاده می‌کند. مزایای این روش عبارتند از:

زمان کوتاه درمان

متوسط زمان درمان 20 تا 30 دقیقه است که این امکان را فراهم می‌کند تا بدن با سرعت مطلوب، راحتی و کارآیی برای تحریک کلاژن، انقباض SMAS و میکرو انعقاد پوستی روند درمان را به پیش ببرد.

نتایج فوری

چین و چروک‌های عمیق و افتادگی پوست بلافاصله بهبود می‌یابند و در پوست ظاهری سفت‌تر و قابلیت کشسانی ایجاد می‌شود.

نتایج طولانی مدت

بهبود ناحیه دکلته، لیفت باسن و بازو و صاف کردن ناحیه‌ی شکم بعد از بارداری برای نتایج ماندگار.

غیر تهاجمی

درمان لیفت پوست با هایفوتزاپی با استفاده از امواج مافوق صوت متمرکز میکرو و ماکرو انجام می‌شود،‌ یعنی نیاز به ایجاد هیچ برشی نمی‌باشد.

غیر جراحی

انرژی هایفو باعث ایجاد انعقاد حرارتی در لایه‌های مورد هدف بافت پوست می‌شود و باعث آسیب به سطح پوست نمی‌شود.

نداشتن دوره‌ی بهبودی

از آنجا که هایفوتراپی غیر تهاجمی است، هیچگونه برش دردناک جراحی یا عوارض پس از بیهوشی برای بهبودی بیمار وجود ندارد.

اثبات شده از نظر بالینی

درمان زیبایی هایفو تراپی با تحریک تولید و بازسازی کلاژن، ایجاد کلاژن جدید و ارائه اثرات طولانی مدت لیفت و سفت کردن کار می‌کند.

موتور قدرتمند امکان دستیابی به توان با اوج بالا و درد کمتر را فراهم می‌کند

توان با بیشینه یا اوج بالا باعث می‌شود که انرژی بطور موثر و بدون تاثیر بر بافت‌های مجاور بر روی ناحیه‌ی مورد نظر اعمال شود. اثبات شده که این تکنولوژی نتایج بالینی مثبتی ایجاد می‌کند، درد را کم می‌کند و میزان عوارض جانبی را کاهش می‌دهد.

کاربردها


هایفوتراپی می‌تواند در هر قسمت پوست که شروع به شل شدن یا افتادگی می‌کند مورد استفاده قرار گیرد. هایفوتراپی در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • کاهش چین و چروک‌های ریز و عمیق
 • خطوط دور چشم، پف زیر چشم و گودی دور چشم
 • خطوط و چین و چروک دور لب و خط خنده
 • لیفت پوست
 • سفت و بهتر کردن پوست از جمله پوست گردن

پس از انجام سایر روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن و لیفت صورت، انجام هایفو تراپی به عنوان درمان مکمل بسیار موثر و مفید است. عکس قبل و بعد که در زیر آورده شده است، کاربرد هایفوتراپی را در ناحیه زیر و اطراف چشم نشان می‌دهد. چین و چروک‌ها در این بیمار به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

نواحی قابل درمان


هایفوتراپی برای اصلاح قابلیت ارتجاعی و ظاهر پوست شل و افتاده‌ی صورت و بدن طراحی شده است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • کل صورت
 • زیر چانه
 • خط فک
 • ابرو
 • اطراف چشم‌ها
 • خط دکلته
 • گردن

انجام هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


مورد مناسب برای انجام روش هایفوتراپی شخصی است که دچار شلی پوست خفیف تا متوسط است تا جایی که دیگر پوست محکم و استوار به نظر نمی‌رسد. نمونه‌ها شامل افتادگی ابرو و پلک، شل شدگی پوست گردن، افتادگی غبغب و خطوط یا چین و چروک روی قفسه سینه، هستند. البته، بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا مورد مناسبی برای انجام این عمل هستید یا نه، مشورت با پزشک است.

هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود؟


برخلاف لیزرها که از بیرون به داخل نفوذ پیدا می‌کنند، هایفوتراپی  از سطح پوست گذر کرده و انرژی متمرکز را به عضلات و بافت‌های ساختاری عمیق که در آنجا کلاژن‌ها زندگی می‌کنند، اعمال می‌کند.

این کار تولید طبیعی کلاژن را تحریک می‌کند و ظاهری سفت با ماندگاری دراز مدت و مداوم به پوست می‌بخشد. جدیدترین نمونه‌ی فن‌آوری پیشرفته، یعنی MMFU از کارتریج‌های چند منظوره‌ی مختلف با امکان انتخاب سه فرکانس مافوق صوت و ۵ عمق مختلف استفاده می‌کند.

در این روش انرژی متمرکز اولتراسوند با دقت اعمال می‌شود که باعث لختگی‌های میکرو در لایه‌ی درم و کاهش چربی زیر پوستی برای لیفت و تراشیدن بدون جراحی و فوق‌العاده‌ی بدن می‌گردد. این روش لیفت درمانی فزون گرمایی، انعقاد پوست را بر روی لایه هدف بافت پوست با استفاده از انرژی هایفو تراپی در دمای 65 تا 75 درجه سانتیگراد ایجاد می‌کند. از آنجایی که فن‌آوری اولتراسوند بصورت غیر تهاجمی از داخل به بیرون عمل می‌کند، نتایج آن به تدریج طی ۲ تا ۳ ماه ظاهر می‌شوند و می‌تواند تا ۶ ماه بعد از عمل همچنان بهبود پیدا کند.

مدت زمان درمان چقدر است؟


مدت زمان هر جلسه بستگی به ناحیه تحت درمان دارد، اما ما حدود 30 دقیقه در هر ناحیه توصیه می‌کنیم. درمان درخور نیازهای فردی شما است که در مشاوره قبل از درمان مورد بحث قرار خواهد گرفت. اگر می‌خواهید نواحی بیشتری را درمان کنید، زمان بیشتری مورد نیاز است.

مراقبت‌های پس از درمان چگونه است؟


نیازی به دوره‌ی بهبودی نیست. از آنجا که درمان غیر تهاجمی است، هیچ گونه برش جراحی دردناک یا عوارض پس از عمل بیهوشی برای بهبودی بیمار وجود ندارد. بسته به نوع پوست شما، پزشک ممکن است یک کرم ضد التهاب خفیف و ضد آفتاب با کیفیت خوب تجویز کند. همچنین در بعضی موارد، ممکن است از طریق استفاده از پمادهای تخصصی پوستی، نتایج بهتری به دست آید.

نتایج


نتایجی که می‌توانیم امواج اولتراسوند متمرکز پرتوان به دست آوریم شامل موارد زیر است:

 • در طی یک جلسه هایفوتراپی بین 4 تا 8 سال جوان‌تر به نظر می‌رسید.
 • پوست افتاده را سفت کرده و بهبود می‌بخشد.
 • باعث کاهش چین و چروک می‌شود.
 • کاهش خطوط خنده
 • کاهش جای جوش
 • جوانسازی پوست 

نتایج فردی متفاوت خواهند بود، با این حال به طور متوسط حداقل 18 ماه تا دو سال باقی هستند.

مقداری از تاثیر سفت شدگی پوست بطور طبیعی بلافاصله بعد از درمان مشاهده می‌شود و تاثیرات آن طی هفته‌های بعد به دلیل شکل‌گیری کلاژن جدید همراه با انقباض مداوم بافت همبند افزایش می‌یابند.

هایفوتراپی چند جلسه باید انجام شود؟


برای پوست‌هایی که شل شدگی کم یا متوسط دارند، یک جلسه هایفوتراپی کافی‌ است. درمان معمولا تکرار می‌شود تا زمانی که دیگر ادامه‌ی درمان هیچ مزیتی نداشته باشد. تعداد درمان‌های مورد نیاز بستگی به درجه شلی بافت پوست و اهداف بیمار دارد. اثربخشی نیز محدود به توانایی پوست برای است.

عوارض جانبی احتمالی


احتمال این وجود دارد که بیمار کمی تورم ملایم یا سرخ شدگی خفیفی را تجربه کند، در صورت رخ دادن چنین علائمی، معمولا در عرض یک روز از بین می‌روند. بیماران ممکن است چند روز پس از درمان، حساسیت کمی را در نواحی تحت درمان تجربه کنند.

بطور طبیعی، کارایی هایفوتراپی محدود به میزان جمع شدن پوست می‌باشد. این عمل تحت تاثیر سن، نوع پوست، ضخامت پوست و انواع مختلفی از عوامل دیگر است. برای افتادگی‌های قابل توجه، ممکن است پزشک روش‌های جایگزین را پیشنهاد کند.

هزینه هایفوتراپی


قیمت درمان هایفوتراپی به طور گسترده‌ای می‌تواند بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات انجام داشته باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هایفوتراپی پوست صورت و بدن: مزایا و هزینه
5 از 3 رای