هایفوتراپی(هایفو):مزایا،عوارض و هزینه

افتادگی و شل شدن بافت‌های پیوندی یکی از نتایج بالا رفتن سن و گذر زمان است. هایفوتراپی بافت‌های پیوندی شل شده را سفت می‌کند و باعث بالا رفتن و کشیده و محکم شدن ناحیه‌های شل و افتاده پوست می‌شود. لایه بافتی تحت درمان همان بافتی است که جراح زیبایی آن را در جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو و پیشانی می‌کشد و جابجا می‌کند. بنابراین هایفو تراپی جایگزینی مناسب برای جراحی، به ویژه برای افرادی است که آمادگی انجام جراحی ندارند یا می‌خواهند نتایج جراحی زیبا را بهبود دهند.

اگر پوستتان خسته و پیر شده و غبغبتان افتاده است و می‌خواهید بدون انجام جراحی از نتایج لیفت صورت برخوردار شوید، هایفوتراپی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. متخصص پوست و مو در بهترین مرکز هایفو پس از بررسی وضعیت پوست پارامترهای درمان را به منظور بالا کشیدن و سفت کردن پوست تعیین می‌کنند. نتایج هایفو ماندگار است و هر چند به تدریج آشکار می‌شود، اما چشمگیر و کاملاً رضایت‌بخش است. کارآمدی و تاثیرگذاری هایفوتراپی در جوانسازی صورت به اثبات رسیده است. برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سوالات خود در خصوص هایفوتراپی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

 

هایفوتراپی (هایفو) چیست؟


در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از سپری شدن چند ماه از درمان پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف می‌شود و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود.

متقاضی مناسب


متقاضی مناسب هایفوتراپی باید در بازه سنی 40 تا 60 سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط پوست گردن یا دور چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار 2 یا 3 باره درمان از مزایای هایفو بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.

ناحیه‌های قابل درمان با هایفوتراپی


متداول‌ترین ناحیه‌های قابل درمان به روش هایفوتراپی عبارت است از:

 • ابرو و پیشانی
 • چانه
 • گردن
 • گونه
 • بخش پایین صورت(فک)
 • خط فک و غبغب

بهترین دستگاه هایفو(هایفو دابلو)


 

هایفو دابلو دستگاهی برای لیفت غیرتهاجمی صورت و کشیدن پوست صورت است که در آن از انرژی اولتراسوند برای لیفت پوست شل و افتاده استفاده می‌شود. درمان با هایفو دابلو بدون درد است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست. دستگاه انرژی متمرکز و با شدت بالای اولتراسوند را گسیل می‌کند و بدون برش یا آسیب زدن به سطح پوست به ساختارهای عمقی انتقال می‌دهد. به این ترتیب فرایند کلاژن‌سازی طبیعی در بدن القاء می‌شود. در نتیجه پوست به مرور سفت و کشیده می‌شود و پوست جوانی و شادابی دوران جوانی را بازمی‌یابد.

هایفو دابلو برای درمان شل شدن و افتادگی پوست به کار برده می‌شود. این دستگاه فوق‌العاده برای لیفت ابرو کاملاً ایمن است، با بالا بردن ابروهای افتاده حالت عبوس و خسته را از چهره می‌زداید و شادابی و زیبایی را به چهره برمی‌گرداند. یک پنجم بیماران بلافاصله پس از درمان متوجه بهبود به دست آمده می‌شوند. نتایج ظرف سه هفته بهتر می‌شود. اما این پایان راه نیست، نتایج پس از سه ماه کلاژن‌سازی باز هم بهبود می‌یابد و پس از شش ماه کاملاً چشمگیر خواهد شد.

آیا هایفو را می‌توان جایگزین لیفت کشیدگی (لیفتینگ) صورت و جوانسازی محسوب کرد؟


هایفو پوست صورت جایگزین جراحی نیست و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت گردن و صورت انجام دهند، اما برای جراحی آماده نیستند یا تمایلی به انجام جراحی ندارند. هایفو روشی غیرجراحی برای لیفت است که می‌توان آن را همزمان با دیگر درمان‌های غیرجراحی ضدپیری انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

عمق‌های مختلف نفوذ هایفو


 

 • عمق 1.5 میلی‌متر: درمان در این سطح به منظور روشن کردن پیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه‌ها) و روشن کردن پوست انجام می‌شود. میزان ملانین پوست پس از چهار جلسه درمان‌ هفتگی هایفو در عمق 1.5 میلی‌متر کاهش محسوسی می‌یابد.
 • عمق 3 میلی‌متر: گرم کردن بافت در عمق 3 میلی‌متر عموماً به منظور کشیدن و سفت کردن پوست انجام می‌شود. هایفو در این عمق ناحیه‌ای را هدف قرار می‌دهد که کلاژن ساختاری در آنجا قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می‌کند.
 • عمق 4.5 میلی‌متر: در این عمق اثر لیفتینگ به دست می‌آید. سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) معمولاً در این عمق قرار دارد. لایه SMAS لایه‌ای است که جراح آن را در عمل لیفت صورت محکم می‌کند. بنابراین بیمار در اثر تحریک و کشیدن لایه SMAS در عمق 4.5 میلی‌متری از همان نتایج لیفتینگ برخوردار می‌شود.

مزایا


 

 • بلافاصله پس از هایفوتراپی نتیجه لیفتینگ صورت مشاهده می‌شود.
 • پس از هایفو نیازی به استراحت کردن نیست.
 • هایفو تهاجمی نیست.
 • هایفو درمانی غیرجراحی است.
 • هایفو کاملاً ایمن است.
 • لیفت ناشی از هایفوتراپی طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. واکنش بازسازی کننده و طبیعی در اثر این تحریک شروع می‌شود که به القاء رشد کلاژن جدید می‌انجامد. نتیجه نهایی لیفت و کشیده شدن پوست صورت به مرور زمان است.

درمان با هایفو تراپی


روش انجام هایفوتراپی

متخصص گرمای متمرکز را با استفاده از ابزار دستی در عمق دقیق به زیر سطح پوست می‌رساند. بیمار در طول درمان گرمایی را در عمق پوست حس می‌کند. احساس گرما علامت این است که فرایند تولید کلاژن در حال انجام است.

مدت زمان درمان

هایفوتراپی کل صورت و گردن حدود 60 دقیقه طول می‌کشد، اما درمان بخشی از صورت تقریباً 30 دقیقه زمان می‌برد.

ایمنی هایفو

بیش از نیم قرن است که پزشکان و متخصصین در نهایت ایمنی از انرژی اولتراسوند استفاده می‌کنند. تا کنون با استفاده از هایفوتراپی هزاران درمان در سراسر جهان انجام شده است، بدون آن که عوارض جدی بروز یابد.

تعداد جلسات لازم


اکثر بیماران فقط با یک جلسه درمان به نتیجه دلخواه می‌رسند، هر چند با توجه به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند تولید کلاژن به برخی بیماران توصیه می‌شود که بیش از یک درمان انجام دهند.

زمان مشاهده نتایج


بخشی از نتایج هایفوتراپی بلافاصله پس از اتمام درمان مشاهده می‌شود، اما نتیجه نهایی لیفتینگ و کشیده شدن پوست پس از 2 تا3 ماه مشخص می‌شود. نتایج در این مدت به موازات تولید کلاژن جدید و محکم‌تر و جایگزینی آن بهبود می‌یابد. نتایج ظرف 6 ماه آتی به تدریج در اثر تولید کلاژن زیر پوست بهتر می‌شود.

مدت زمان تاثیر هایفو


محکم و کشیده شدن پوست حاصل از هایفوتراپی ماندگاری یک ساله دارد، اما متاسفانه روند پیر شدن پوست توقف‌ناپذیر است. به همین دلیل درمان‌های جزئی سالانه به منظور مقابله با نشانه‌های پیری توصیه می‌شود.

دوران بهبود


بخش‌های استخوانی قدری دردناک و پوست نیز گرم است. این عوارض به محض اتمام درمان از بین می‌رود. برخی بیماران پس از هایفوتراپی با قرمزی ملایمی روبرو می‌شوند. به ندرت تعداد اندکی از بیماران با ورم، گزگز یا حساسیت به لمس مواجه می‌شوند که پس از حدود یک روز برطرف می‌شود. متخصص زیبایی توصیه‌های لازم برای مراقبت پس از درمان را به بیمار اطلاع می‌دهد.

عوارض


ناحیه درمان شده تا چند ساعت پس از هایفوتراپی قرمزی مختصری دارد، به علاوه درصد پایینی از بیماران نیز با ورم ناچیز، گزگز یا حساسیت به لمس روبرو می‌شوند. البته تمام این عوارض جزیی و موقتی هستند.

هزینه (قیمت)


هزینه هایفوتراپی به ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه دلخواه بستگی دارد. هزینه هایفوتراپی مانند سایر روش های درمان زیبایی، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است