نقاط تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست صورت و بدن

پروفایلو یک نوع ژل با ترکیب خاص است که به جوانسازی و لیفت پوست کمک می‌کند، بدون نیاز به جراحی. این روش نوین برای کاهش چین و چروک‌ها و شلی پوست شناخته می‌شود و همچنین باعث بهبود قوام و آبرسانی پوست می‌شود. هدف اصلی این درمان، افرادی هستند که نشانه‌های قابل رویت پیری در پوست خود مشاهده می‌کنند. پس از 30 سالگی، تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می‌یابد و این موجب ظاهر شدن چین و چروک‌های پوستی و شلی و افتادگی پوست می‌شود. پروفایلو به عنوان یک روش درمانی عمل می‌کند و تنها به زیبایی محدود نمی‌شود. این ژل، به طور طبیعی و زیبا، پوست را شکل می‌دهد و با تکنولوژی منحصر به فردش، لیفت قوی را فراهم می‌کند، بدون اینکه صورت به طور مفرط حجم دهی شود.

از پروفایلو در دنیا به عنوان یک فراورده Bioremodeling نام برده می‌شود. تنها هیالورونیک اسید با تکنولوژی هایبرید hybrid هست و این تکنولوژی باعث می‌شود غلظت بالایی از هیالورونیک اسید را در لایه‌های عمیق پوست تزریق شود به طوری که خود پوست با توجه به نیازش از آن برداشت کند و این، آن اثر بی‌نظیر پروفایلوست که باعث لیفت زیبا بدون حجم دهی زیاد می‌شود و ماندگاری بالایی دارد. باعث تحریک تولید کلاژن تیپ ۱ و ۳ می‌شود. در نقاط با ریسک بالا مانند گردن به راحتی می‌شود تزریق کرد.

استفاده از پروفایلو به این آسانی هم نیست. تزریق بیش از حد عمیق آن باعث می‌شود هیالونیک اسید نتواند به سطح پوست برسد و پوست را هموار و صاف و ارتجاعی کند و تزریق بیش از حد سطحی آن هم منجر به ایجاد جوش‌ها و تاول‌های سطحی پر از اسید می‌شود که درنهایت هم بدون هیچ اثر خاصی محو می‌شوند. پس حتماً برای انجام اعمال حساس به مرکزهایی بروید که افراد متخصص کار شما را انجام می‌دهند. تکنیک های تزریق پروفایلو جهت درمان پوست در نقاطی می‌باشد که اغلب مستعد به آتروفی(سستی و افتادگی) هستند.

مزایای ژل پروفایلو


پروفایلو نوعی ترکیب خاص است که بطور موثر می‌تواند باعث بازسازی کلاژن و الاستین و به دنبال آن بهتر شدن قوام پوست شود و باعث بهبودی واضح کیفیت پوست شود. این درمان به خصوص برای افرادی که داری پوست خسته‌ای هستند و هم‌چنین دچار کاهش حجم پوست شده‌اند موثر است. این نوع درمان به خاطر انتشار یکنواخت ژل در جاهایی که مورد نیاز هست در نوع خودش منحصر به فرد است. به خاطر همین پروفایلو یک درمان ایده آل برای بهبود الاستیسیته و سفت شدن قوام پوست در نواحی گردن، اطراف دهان و دست ها بدون یک ظاهر مصنوعی می‌باشد پس به طور کلی اثرات پرفایلو شامل:

 • بهبود قوام پوست
 • افزایش سفتی و الاستیسیته پوست(elasticity)
 • لیفت پوست
 • شفافیت پوست
 • هیدراته شدن پوست

تزریق پروفایلو برای کدام نواحی بدن کاربرد دارد؟


بر خلاف فیلرهای معمولی که باعث افزایش حجم در نواحی خاص بدن می‌شوند، استفاده از ژل پروفایلو به کسانی پیشنهاد می‌شود که به دنبال افزایش حجم نیستند. ژل پروفایلو با افزایش نامحسوس حجم و آبرسانی بیش‌تر ظاهر جوان‌تری به پوست می‌بخشد. از تزریق پروفایلو برای نواحی زیر می‌توان استفاده کرده و بیشترین نتیجه را مشاهده کرد:

 • صورت
 • گردن
 • زیر بازوها
 • دست‌ها
 • نواحی سینه و دکلته

بر اساس اطلاعات موجود بعد از صورت محبوب‌ترین ناحیه برای تزریق پروفایلو گردن است. معمولا با افزایش سن بعد از صورت، گردن دومین بخشی از پوست است که شادابی خود را از دست می‌دهد.

نحوه تزریق ژل پروفایلو در صورت


نحوه تزریق ژل پروفایلو در صورت

درمان صورت توسط متخصصین پوست و زیبایی با استفاده از تکنیک ویژه (BAP( Bio Aesthetic Points انجام می‌پذیرد که بعنوان روش بهینه‌ای برای تزریق این محصول در پنج نقطه خاص صورت محسوب می‌شود.

 علل اصلی انتخاب این نقاط شامل موارد زیر می باشد:

 • به دور از عروق بزرگ و شاخه‌های عصبی می‌باشند و کاهش ریسک عوارض احتمالی پس از تزریق
 • افزایش قابلیت گسترش پذیری ژل در نواحی مالار و ساب مالار
 • تجمع بافت چربی در این نواحی و تاثیر منحصر به فرد پروفایلو بر روی آدیپوسیت‌ها و نوسازی آن‌ها

با تزریق ژل پروفایلو در ۵ نقطه زیر با دوز ۰.۲ میلی لیتر در بولوس بصورت زیرجلدی در  ۱/۳ میانی و تحتانی نواحی مالار و ساب مالار در دو طرف صورت انجام می پذیرد.

۵ نقطه تزریقی در هر طرف صورت: ۰.۲ میلی لیتر در بولوس در لایه عمیق درم (Deep dermis)

تکنیک تزریق از طریق تعیین پنج نقطه خاص صورت

 1. برآمدگیگونه Zygomatic protrusion : دو سانتی‌متر خارج از گوشه خارجی چشم
 2. پایه بینی Nasal base: محل تلاقی خط فرضی افقی از پره بینی به تراگوس و خط فرضی عمودی از وسط مردمک
 3. تراگوس Tragus (Preauricular region): یک سانتی متر جلوتر از قسمت پایین تراگوس
 4. چانه Chin : محل تلاقی خط فرضی عمودی از وسط چانه و خط افقی از ۱/۳ فوقانی همان خط یک و نیم سانتی‌متر به سمت گوشه لب
 5. زاویهماندیبولارMandibular angle  : یک سانتی‌متر بالای زاویه مندیبل

دفعات تزریق پروفایلو


تعداد دفعات تزریق برای افراد مختلف متفاوت است. تعداد دفعات تزریق ژل پروفایلو توسط پزشک و برای هر فرد مشخص می‌شود. اما عموما برای هر فرد دو بار تزریق به فاصله یک ماه نیاز است .افراد با شلی پوست زیاد و سن خیلی بالا نیاز به سه بار تزریق به فاصله سه ماه از اخرین تزریق هستند.

سوالات رایج


 آیا تزریق ژل پروفایلو در دوران بارداری یا شیردهی ایمن است؟

در صورت بارداری یا احساس شک و تردید درباره آن، ما توصیه می‌کنیم هیچ درمان تزریقی را انجام ندهید. همچنین، پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام هرگونه درمان زیبایی، منتظر بمانید تا دوره شیردهی خود را به پایان برسانید. این امر به دلیل این است که قانوناً توصیه می‌شود که هر گونه عمل غیرضروری در دوران بارداری و شیردهی انجام نشود، مگر اینکه ضروری باشد، زیرا ممکن است باعث تداخل درستوران شیردهی و سلامتی شما و نوزادتان شود.

چه کاری می‌توانم انجام دهم تا از بدست آوردن بهترین نتایج درمان‌های تزریقی خود مطمئن شوم؟

 در اینجا چند نکته جهت ارتقا نتایج روش‌های درمانی آورده شده است:

✅ روز قبل از درمان خود از مصرف هر گونه الکل خودداری کنید. این کار برای به حداقل رساندن احتمال کبودی، مفید است.

✅ یک هفته قبل از درمان، از مصرف آسپرین، ایبو پروفن یا هر گونه داروی ضد التهابی دیگر خودداری کنید؛ زیرا این داروها خطر بروز کبودی را افزایش می‌دهند.

✅ لطفا تا یک هفته پس از انجام درمان خود، هیچ گونه درمان مرتبط با صورت را برنامه ریزی نکنید. از جمله این درمان‌ها می‌توان به لایه برداری، وکس، نخ کشی (لیفت)، آرایش نیمه دائم و… اشاره کرد. انجام هر کدام از این درمان‌ها در هر زمانی قبل از انجام بوتاکس مشکلی ندارد.

✅ لطفا از یک هفته قبل تا دو هفته پس از انجام درمان فیلر پوستی، انجام هیچ گونه درمان مرتبط با صورت را برنامه ریزی نکنید. از جمله این درمان‌ها می‌توان به لایه برداری، میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ اشاره کرد.

در ادامه نوشته شود زیرا در صورت مریض شدن در اثر ابتلا به ویروس سرما خوردگی، تبخال (هرپس) یا دیگر بیماری‌ها و راش‌های پوستی با کلینیک تماس بگیرید تا در مورد جلسه درمانی بعدی شما تصمیم گیری شود. سلامت عمومی شما مهم است و ما خوشحال خواهیم شد تا در صورت نیاز درمان زیبایی شما را به تاریخی دیگر موکول کنیم.

پس از انجام درمان، از توصیه‌های پس از درمانی که به شما داده می‌شود، با دقت پیروی کنید. لطفا بجز مواردی که از قبل با پزشک مطرح کرده اید، از اعمال هر گونه محصولات دیگر به پوست خود خودداری کنید.

در صورتی که از نتایج راضی نبوده و یا بسیار غیرطبیعی به نظر برسم، چه کاری باید انجام دهم؟

تزریق فیلر پوستی یک روش درمانی است که برای هر فرد متفاوت است و بهترین نتیجه از طریق مشاوره دقیق با پزشک تعیین می‌شود. ما به شما تضمین می‌کنیم که درمان شما به صورت کاملا ایمن و طبق خواسته‌های شما انجام خواهد شد. فیلر‌های پوستی به دلیل نتایج مطلوبی که اغلب افراد از آن‌ها بهره می‌برند، یکی از روش‌های محبوب درمانی است. پزشک مربوطه تلاش خواهد کرد تا انتظارات شما را به طور کامل درک کرده و نتیجه‌ای مناسب برای شما تضمین کند.

به این پست امتیاز دهید.
نقاط تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست صورت و بدن
4.75 از 4 رای