نحوه تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی و حجم دهی صورت

درباره تزریق ژل پروفایلو چه میزان اطلاع دارید ویژگی های مختلف این ژل چگونه است استفاده از این ژل در چه زمینه هایی برای پوست مفید خواهد بود؟ روش تزریق و استفاده از آن به چه صورت است ساختار مولکولی و مواد تشکیل دهنده این ژل چه مکانیسم و اثرگذاری برای پوست صورت دارند؟ بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف پذیری پوست، افزایش شفافیت پوست با کمک این ژل امکان‌پذیر خواهد بود.

پروفایلو (PROFHILO®) محصول جدیدی است که توسط IBSA که یک شرکت دارویی و بسیار معتبر در زمینه تولید اسید هیالورونیک (HA)است، ارائه شده است.تکنولوژی این شرکت به صورتی است که از ماده خام تا محصول نهایی کنترل کاملا برپروسه تولید وجود دارد.این شرکت با توجه به دانش بالای خود در رابطه با اسید هیالورونیک محصول جدیدی تولید کرده است که در انحصار(Patent) این شرکت بوده و توانسته است که به غلظت ۶۴ میلی گرم اسید هیالورونیک در یک سرنگ برسد.اسید هیالورونیک مولکولی است که سال‌های مورد مطالعه و بررسی بوده ویژگی های آن کاملا شناخته شده است.پس باید دید این شرکت چه چیزی توانسته به این ماده شناخته شده اضافه کند که ویژگی‌های جدیدی پیدا کند.

مزایای ژل پروفایلو چیست؟


ژل پروفایلو تنها یک تزریق زیبایی نیست و آثار درمانی بسیاری برای پوست به همراه دارد. در واقع تزریق شونده با شنیدن نام تزریق ژل نباید این تصور را داشته باشد که با یک تزریق زیبایی همانند گونه سازی یا ژل لب سرو کار دارد.

ژل پروفایلو به سبب تحریک پوست و افزایش کلاژن سازی منجر به بهبود پوست، افزایش سلامت و شادابی آن و در نهایت جوانسازی واقعی می شود. اگر بخواهیم در چند واژه مختصر مزایای ژل پروفایلو را نام ببریم باید به چند اثر زیر بسنده کنیم:

  • لیفت پوست
  • افزایش سفتی و الاستیسیته پوست
  • بازدهی عالی
  • شفافیت پوست
  • بهبود قوام پوست
  • کاهش جلسات درمان
  • کاهش نقاط تزریق
  • کاهش احساس درد حین تزریق ژل
  • هیدراته شدن پوست

پروفایلو برای کدام قسمت از بدن کاربرد دارد؟


ژل پروفایلو معمولاً برای نواحی صورت به کار می رود، با این وجود نیز می تواند برای جوانسازی نواحی شانه، گردن، بازو، جلوی سینه، دست و زانو به طور مؤثری مورد استفاده قرار گیرد. تزریق ژل پرفایلو برای ناحیه گردن مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. تأثیر فوق العاده این نوع ژل در کمک به کاهش چین و چروک و افتادگی پوست این قسمت و نیز ایجاد ظاهری با قوام بیشتر می‌باشد.

افراد کاندیدای پروفایلو


افراد کاندیدای پروفایلو

مناسب‌ترین سن جهت تزریق ژل پروفایلو ۳۰ تا ۴۵ سالگی می باشد. هرچند تا ۶۵ سالگی استفاده از آن برای افراد بلامانع است. بهترین اشخاص جهت تزریق ژل پروفایلو کسانی‌اند که خواهان آبرسانی و استحکام پوست‌شان بدون افزایش حجم هستند.

پروفایلو فیلر حجم دهنده نیست. تکنولوژی منحصر به فرد آن موجب شده با این که به خوبی آبرسانی و لیفت انجام می‌دهد ولیکن حجم‌دهی نداشته باشد. افرادی که صورتشان به حجم نیاز دارد می‌بایست از ترکیب پروفایلو با فیلرهای حجم دهنده از قبیل هیالورونیک اسیدهای حجم دهنده و… به طور هم‌زمان استفاده نمایند .

پروفایلو چگونه کار می کند؟


HA هیدروفیلی است، به این معنی که آب را از بدن شما جذب و نگه می دارد، بنابراین پروفایلو به جای یک پرکننده به عنوان یک هیدراتور عمل می‌کند. این کار برای افرادی که پوست خسته و کسل کننده دارند، خارق العاده است و آن را به پوستی محکم و درخشان تبدیل می‌کند. این اثر طی 3-5 روز پس از درمان انجام می شود.

طی چند هفته آینده، تولید کلاژن و الاستین تحریک می‌شود و در نهایت موجب سفت شدن پوست می‌شود. این امر بسیار مفید است زیرا سطح کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک در پوست به سرعت پس از سن 30 سالگی کاهش می‌یابد و در نتیجه علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک مشاهده می‌شود. پروفایلو برای معکوس کردن برخی از این تغییرات عمل می‌کند. حداکثر اثر آن معمولاً 2 ماه پس از درمان دوم مشاهده می شود.

پروفایلو بیشتر در مناطق صورت استفاده می‌شود، اما همچنین می‌تواند برای جوانسازی گردن، دکولت، بازوها، زانوها و دست‌ها نیز استفاده شود.

نحوه تزریق پروفایلو


نحوه تزریق پروفایلو

ژل پروفایلو در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می‌گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ‌های اصلی صورت به دور می‌باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند، همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت‌های چربی و سلول‌های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ ۲۹ گیج برای کاهش احساس درد به درون لایه‌های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود.

وجه تمایز ژل پروفایلو با دیگر ژل‌ها


نکته قابل توجه در مورد ژل پروفایلو این است که این ژل دارای قابلیت حجم دهندگی نیست. اشخاصی که تمایل و یا احتیاج به برجسته سازی و حجم دهنده ای صورت دارند باید از تلفیق ژل‌های حجم دهنده با ژل پروفایلو به صورت هم‌زمان استفاده نمایند.

این ژل با فرمولاسیون جدید که متشکل از هیالورونیک اسید با وزن مولکولی سنگین و وزن مولکولی سبک است، فرآورده‌ای به وجود آورده که تاثیر اسید هیالورونیک با وزن مولکولی سبک بر لایه های میانی پوست موجب آبرسانی به پوست و اثر هیالورونیک اسید با وزن مولکولی سنگین سبب لیفت و کشیده شدن پوست صورت به صورت هم‌زمان خواهد شد. به طور کلی تزریق ژل پروفایلو سبب می‌شود که از تحلیل رفتگی پوست متاثر از افزایش سن در این نواحی به طور قابل ملاحظه‌ای کاسته شود، انعطاف پذیری و سفتی پوست افزایش یابد، چین و چروک‌های ظریف و شدید پوست هم برطرف شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل پروفایلو


پروفایلو یک ژل بر پایه هیالورونیک اسید که از تاثیر گذارترین ژل‌های موجود در بازار و درمان‌های پوستی شناخته شده است. ژل پروفایلو پس از تزریق در بافت توزیع می‌شود و ظرف مدت یک ماه ۴ نوع مختلف از کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند.

این ماده نیازی به ماساژ دادن ندارد و هیچ گونه برآمدگی بر جای نمی‌گذارد. ژل پروفایلو یکی از بالاترین غلظت‌های هیالورونیک اسید را در بازار دارد و جایزه بهترین محصول ابتکاری سال را در حوزه زیبایی دریافت کرده است.

تزریق ژل پروفایلو یک روش نوین و تاثیرگذار برای بهبود وضع ظاهری پوست صورت، گردن یا دست برای داشتن پوستی جوان‌تر و بی چین و چروک می‌باشد. تزریق ژل پروفایلو این روزها بسیار محبوب می‌باشد و در این مقاله مراقبت‌های مورد نیاز پس از تزرق ژل پروفایلو را بررسی می‌کنیم.

انتظارات و مراقبت‌های بعد از درمان با ژل پروفایلو


به دلیل انتشار پذیر بودن ژل پروفایلو در هر سمت صورت حدود پنج تزریق کافی خواهد بود که این برای کسانی که به این روش درمانی علاقمند شده‌اند خبر خوبی است زیرا با کاهش تعداد تزریقات درد و ناراحتی افراد نیز کاهش می‌یابد و استفاده از مواد بی‌حس کننده در منطقه تزریق در افراد حساس اختیاری خواهد بود.

بلافاصله پس از تزریق ژل پروفایلو نتیجه قابل مشاهده است. افراد متوجه یک جوانسازی طبیعی و در عین حال قابل ملاحظه در پوست خود می‌شوند. افزایش استحکام، کشش و بهبود کیفیت پوست حدود شش ماه باقی می‌ماند. پس از یک ماه نتایج به اوج خود می‌رسند و افراد متوجه تغییر و بهبود کیفیت پوست و کاهش چروک‌های پوستی می‌شوند.

بلافاصله پس از درمان ممکن است در مناطق تزریق کمی قرمزی و احساس خارش وجود داشته باشد که به آرامی طی ۲۴ ساعت از بین می رود. اگر نسبت به هیالورونیک دچار حساسیت هستید یا در مادران باردار یا شیرده نمی‌توان از این روش استفاده نمود.

توصیه می‌شود از این ژل در دو یا سه نوبت استفاده شود. بدین صورت که مثلا شش میلی لیتر ژل در سه جلسه به صورت ماهیانه تزریق شود تا بهترین نتایج حاصل گردد. در صورت زیاد بودن چروک‌ها توصیه می‌گردد ۸ میلی لیتر در چهار جلسه پراکنده شود.

هیالورونیک اسید به طور کامل توسط پوست تجزیه می‌شود و پس از شش ماه اثری از آن نمی‌ماند و نیاز است درمان تکرار شود. از آن‌جا که هیالورونیک اسید نقش آبرسانی به پوست را ایفا می کند حتما پس از تزریق مقدار کافی آب بنوشید و متوجه شادابی صورت خود شوید.

پس از تزریق ژل پروفایلو می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بدون هیچ مشکلی باز گردید ولی توصیه می‌شود پس از این روش از آرایش کردن بپرهیزید.استفاده از لوزم آرایش معدنی موردی ندارد و می توانید پس از تزریق در کلینیک از آن‌ها استفاده کنید تا قرمزی ناشی از تزریق‌ها را کاملا محو کنید.

 هم چنین رفتن به باشگاه، سونا، اتاق بخار یا شنا در روز تزریق توصیه نمی شود.

از لمس قسمتی از صورت که تزریق ژل در آن صورت گرفته خودداری نمایید. به ماساژ دادن پوست پس از این روش نیاز نیست.

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است ؟


با توجه به اینکه پروفایلو ترکیب هیبرید مقاوم شده است، این ماده به هیالورونیداز طبیعی بدن مقاوم است و اجازه میدهد که فواصل درمانی به جای هفتگی در روش‌های معمول تحریک زیستی (Bio-Stimulation) که هفتگی انجام میشده است، درفواصل بیشتری انجام شود.هرگاه اولین جلسه درمانی انجام شد، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام میشود.جلسه کنترل و سوم درمان، دوماه پس از جلسه دوم است. توصیه میشود این درمان هر 6 ماه تکرار شود.با کاهش تعداد جلسات درمانی، درد ناشی از تزریق و احتمالا کبودی هر جلسه کمتر میشود و نتیجه بهتری برای تحریک پوست به جوانسازی (Bio-Stimulation) ایجاد میشود.

به این پست امتیاز دهید.
نحوه تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی و حجم دهی صورت
4.25 از 4 رای