معتبرترین فیلرهای پوست در ایران (دائم،موقت،کلاژن و هیالورونیک اسید)

با افزایش سن، کاهش حجم صورت را می‌بینید. حجم صورت باعث می‌شود پوست شما جذاب و جوان به نظر برسد. بنابراین می‌توان از فیلرهای پوست برای پر کردن خطوط و چین و چروک استفاده کرد و عوارض کاهش حجم ناشی از پیری را از بین برد. همچنین می‌توان از فیلرهای پوست به عنوان یک جایگزین غیر جراحی برای ایمپلنت‌های صورت برای اضافه کردن حجم به گونه یا چانه، اصلاح تغییر شکل‌های جزیی در بینی، از بین بردن حفره‌های زیر چشم‌ها و برجسته کردن لب‌های نازک استفاده کرد. انواع مختلفی از فیلرهای پوست وجود دارند که نتایج حاصل از تزریق آن‌ها بین سه ماه تا پنج سال طول می‌کشد. اگر چه فیلرهای پوست، به خصوص فیلرهای موقت پوست، در حال حاضر بسیار ایمن هستند، اما برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه جانبی باید به یک پزشک متخصص و ماهر جهت تزریق فیلر مراجعه نمایید. با افزایش تقاضا برای استفاده از فیلرهای پوست، امکان انتخاب انواع مختلفی فراهم شده است. در حال حاضر گزینه‌های زیادی از فیلرهای پوست در بازار وجود دارد، بنابراین مهم است که محصول مناسب را برای خود انتخاب کنید.

مارک‌های مختلفی از فیلرهای پوست در بازار وجود دارند و اغلب دانستن این موضوع که کدام فیلر پوست بهتر است، کاری دشوار به نظر می‌رسد. تمام فیلرهای پوست چیزی متفاوت را عرضه می‌کنند، بنابراین، انتخاب این که کدام یک مناسب نیازهای خاص شما است، بر عهده‌ی شما و پزشک متخصص می‌باشد. اگر به دنبال بهترین نوع فیلر برای جوانسازی پوستتان هستید، می‌توانید برای مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

معتبرترین فیلرهای موجود در ایران


فیلرهای موقت پوست

اکثر فیلرهای پوست از مواد موقت یا قابل جذبی استفاده می کنند که بین شش تا نه ماه دوام دارند. این نوع از فیلرها بسیار ایمن هستند زیرا محصول در طول یک دوره از بدن شما جذب می شود بنابراین هر گونه عوارض ناخواسته ناشی از استفاده از فیلرهای موقت طولانی مدت نیستند. فیلرهای موقت پوست می‌توانند برای رفع مشکلات ظاهری مختلف ناشی از خطوط و چین و چروک‌ها در اثر کاهش حجم استفاده شوند. آنها همچنین محبوب‌ترین گزینه‌ی انتخابی برای برجسته کردن لب هستند. فیلرهای موقت پوست از مواد مختلف مصنوعی و طبیعی شامل کلاژن، هیالورونیک اسید و هیدروکسیل آپاتیت کلسیم ساخته می شوند.

فیلرهای پوست هیالورونیک اسید

فیلرهای پوست هیالورونیک اسید از انواعی هستند که به طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند و پروفایل ایمنی بسیار بالایی دارند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در داخل بدن هر موجود زنده وجود دارد، به طوری که با بدن بسیار سازگاری داشته و به ندرت باعث بروز واکنش می‌شود. برآورد شده است که 30 میلیون بیمار در سراسر جهان با برخی از انواع هیالورونیک اسید درمان شده اند. محصولات هیالورونیک اسید می‌تواند در غلظت‌های مختلف و یا ویسکوزیته‌های متفاوتی باشد که موجب می‌شود تا موادی مناسب برای انتخاب جهت درمان نواحی مختلف صورت باشند. فیلر رقیق‌تر برای درمان خطوط و چین و چروک و یا برای حجیم کردن کم لب‌ها مناسب خواهد بود در حالی که یک محصول غلیط‌تر برای درمان مشکلات ناشی از کاهش زیاد حجم و چین و چروک‌های بسیار عمیق مناسب است. فیلرهای پوست هیالورونیک اسید معمولا بین شش تا دوازده ماه دوام دارند.

فیلر کلاژن

فیلرهای کلاژن از اولین نوع فیلرهای موقت برای اهداف زیبایی هستند. در حالت معمول این نوع از فیلرها از کلاژن گاو به دست می‌آیند و پیش از استفاده و درمان توسط آن‌ها، یک تست آلرژی باید انجام گیرد.

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت در پزشکی و دندانپزشکی به مدت طولانی استفاده شده است و همچنین در ترکیب موادی که کاربرد زیبایی دارند مانند ایمپلنت‌های چانه، فک، جمجمه و گونه‌ها استفاده می‌شوند.

محرک‌های کلاژن

محرک‌های کلاژن در واقع یک نوع درمان تزریقی هستند که باعث می‌شود کلاژن پوست به طور خود به خود تشکیل شود و اثر مشابه‌ی با فیلر پوست ایجاد می‌کند. محرک‌های کلاژن از پلی ال لاکتیک اسید تشکیل شده‌اند و نه تنها می‌توانند موجب ایجاد حجم و از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ها همانند فیلر پوست معمول می‌گردند، بلکه همچنین با افزایش تشکیل کلاژن جدید، بافت و تن پوست را بهبود می‌بخشند. اثرات استفاده از محرک‌های کلاژن شامل بهبود در ضخامت کلی پوست و افزایش حجم صورت می‌توانند تا دو سال طول بکشند. نتایج حاصل از درمان با محرک‌های کلاژن به تدریج و طی چند ماه اتفاق می‌افتد که این امر موجب به دست آمدن نتایجی دقیق‌تر و طبیعی‌تر می‌شود. بنابراین، این ویژگی موجب افزایش تمایل به استفاده از این نوع فیلر صورت در خانم‌هایی می‌شود که می‌خواهند طبیعی‌تر به نظر آیند.

فیلرهای دائمی پوست

به دلیل تأثیر طولانی مدت، فیلرهای دائمی پوست یا فیلرهای غیر قابل جذب به طور گسترده و همانند فیلرهای موقت پوست استفاده نمی‌شوند. با این حال، ممکن است بخواهید یک راه حل دائمی را انتخاب کنید و در بعضی موارد ممکن است پزشک استفاده از فیلرهای دائمی پوست را به شما توصیه کند. همانند فیلرهای موقت پوست، تعدادی از فیلرهای دائمی پوست نیز توسط افراد مختلف استفاده می‌شوند. اصلی‌ترین فیلرهای دائمی پوست پلی متیل متاکریلات و پلی آکریل آمید (آکامید) هستند. پلی متیل متاکریلات از مخلوط ذرات پلاستیکی کوچک (متیل متاکریلات) و کلاژن گاو ساخته شده است. این مخلوط در زیر پوست تزریق می شود و ذرات پلاستیکی در داخل بافت اسکار قرار می‌گیرند. کلاژن ذرات پلاستیکی را در محل خود نگه می‌دارد. ذرات پلاستیکی می‌توانند ماه‌ها یا سال‌ها پس از تجزیه‌ی کلاژن در جای خود باقی بمانند. ایمپلنت‌های آکامید از 97 درصد آب و یک ژل پلی آکریل آمید بسیار پلیمریزه تشکیل شده‌اند که به طور طبیعی با بافت بدن سازگار می‌شود تا یک حجم دائمی در صورت را ایجاد کند. اگر تمایل دارید که از یک فیلر صورت دائمی استفاده کنید، بهتر است درمان را توسط یک متخصص با تجربه انجام دهید تا از بروز عوارض ناخواسته در صورت تزریق نامناسب جلوگیری شود. همچنین توصیه می‌شود ابتدا درمان را با یک فیلر موقت یک بار آزمایش کنید تا مطمئن شوید که نتیجه‌ی به دست آمده مورد دلخواه شما است، زیرا در صوت تزریق فیلر پوست دائم، راه برگشتی نخواهید داشت.

عوارض جانبی فیلر پوست چیست؟


عوارض ناشی از استفاده از فیلر پوست بسیار نادر است. فیلرهای موقت پوست مانند هیالورونیک اسید یا کلاژن های گاو بسیار ایمن هستند و به ندرت مشکلی ایجاد می‌کنند. یکی از عوارض پوستی که ممکن است پس از درمان ایجاد گردد، عفونت در محل تزریق است. در صورت رعایت دستورالعمل‌های پزشک پس از درمان، می‌توانید از بروز این عارضه جلوگیری نمایید. در برخی افراد واکنش‌های آلرژیک نسبت به فیلر پوست وجود دارد که البته این عارضه نیز بسیار نادر است. اگر بعد از درمان علائمی مانند قرمزی، خارش یا تورم دائم داشتید، با پزشک خود مشورت کنید. یکی دیگر از عوارض جانبی بعضی از فیلرها، ایجاد توده‌ها یا برجستگی‌هایی در زیر پوست است. این عارضه اغلب می‌تواند ناشی از تزریق بیش از حد سطحی در پوست باشد و به این ترتیب اثرات تزریق از طریق پوست قابل مشاهده است. محصولات هیالورونیک اسید را می‌توان با استفاده از ماده‌ای به نام هیالورونات حل کرد. اگر پس از درمان برآمدگی‌هایی را مشاهده کردید، با پزشک خود صحبت کنید. در برخی موارد توده‌ها می‌توانند دائمی باشند. یکی دیگر از عوارض احتمالی تعداد استفاده بیش از حد از فیلر پوست در ناحیه مورد نظر است. اگر از یک فیلر موقت استفاده کرده اید، اثرات ظرف مدت چند ماه کاهش می‌یابند. اگر از یک فیلر دائمی استفاده کرده‌اید، باید بدانید که هر بار تزریق نتایج طولانی مدت به میزان چند سال را ایجاد خواهد کرد. توصیه می‌شود ابتدا درمان را با یک فیلر موقت یکبار آزمایش کنید تا مطمئن شوید که نتیجه‌ی به دست آمده مورد دلخواه شما است و سپس در صورت رضایت از نتایج، از فیلر دائم استفاده نمایید. اگر دارای جای زخم‌های قبلی و قدیمی هستید که ممکن است پس از درمان دوباره سر باز کنند، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید تا برای کاهش عوارض درمان، گزینه‌ی مناسب را برای شما در نظر گیرد. اکثر عوارض جانبی منفی فیلر پوست صورت قابل کنترل هستند و می‌توانند توسط پزشک شما مدیریت شوند. اگر در خصوص بروز عوارض جانبی نگران هستید، این نگرانی‌ها را با پزشک خود در میان بگذارید.

به این پست امتیاز دهید.
معتبرترین فیلرهای پوست در ایران (دائم،موقت،کلاژن و هیالورونیک اسید)
4.25 از 4 رای