مراحل و مزایای تزریق ژل پروفایلو صورت برای حجم دهی و جوانسازی

ژل پروفایلو واژه‌ای است که دوستداران زیبایی پوست قطعا شنیده‌اند و شاید درباره آن مطالعاتی هم داشته باشند. بدیهی است که زیبایی طلبان همیشه به دنیال روش های مطلوب و ارزشمند به منظور بهبود زیبایی چهره خویش هستند.

اگر به دنبال حفظ کیفیت پوست و جلوگیری از افتادگی آن بدون جراحی و هزینه‌های بالا هستید، ژل پروفایلو، نامی آشناست که جدیدا در باب آن صحبت های زیادی شده است.

ژل پروفایلو یک نوع ژل است که برای جوانسازی و لیفت پوست‌های شل و افتاده استفاده می‌شود. ترکیب خاص این ژل بهترین گزینه برای پوست‌های در آستانه پیری است و باعث تقویت و آبرسانی پوست می‌شود. پیری پوست یک واقعیت طبیعی است و هر فردی ناگزیر به پذیرش آن است. گذشت زمان و ورود به دوران میانسالی، منجر به کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این امر باعث ایجاد چین و چروک‌های ریزی بر روی صورت می‌شود که اگر نادیده گرفته شود، می‌تواند عمیق‌تر و واضح‌تر شود و باعث افتادگی پوست نیز می‌شود. اما با پیشرفت تکنولوژی و دانش، امروزه پیری پوست را نمی‌توان نادیده گرفت.

ساختار ملکولی پروفایلو چگونه است ؟


به طور کلی پروفایلو با ایجاد هیبرید پایدار و انحصاری، از طریق یک روش خاص و با یک عملیات حرارتی تولید شده است. با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین ۱۱۰۰-۱۴۰۰ کیلو دالتون) و ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم (بین ۸۰-۱۰۰ کیلو دالتون) ایجاد شده است. پس غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به ۶۴ میلیگرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیر ممکن بوده است. پس با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق میشود.

در نتیجه می‌توان انتظار داشت که اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم آبرسانی (HYDRO) انجام شود . اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم لیفت پوست (Hydrolift®) به طور هم‌زمان موثر باشد.یا به عبارتی دیگر پروفایلو نه تنها برای پر کردن خطوط و چین و چروک‌های صورت بلکه برای درمان (بازسازی مجدد) و ترمیم افتادگی پوست (BioRemodeling Skin Laxity)  بکار می‌رود.

بهترین کاندید پروفایلو پوست


وقتی به سی سالگی می‌رسیم پوست ما شروع به از دست دادن کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید می‌کند و این‌جاست که به یاد درمان‌های پیشگیرانه می‌افتیم. در همین سنین است که افراد در مورد اولین تزریقات ضد چروک به فکر می‌‌افتند، چراکه اولین خطوط در همین سنین ظاهر می‌شود. اگر احساس می‌کنید کیفیت بافت صورت شما افت پیدا کرده، و احتمالاً مسن‌تر از سن خود به نظر می‌رسید، اما برای استفاده از فیلرهای پوستی هنوز تصمیمی ندارید، پروفایلو بهترین گزینه‌ی درمانی برای شما است.

  • پروفایلو یک فیلر نیست بلکه یکی از جدید‌ترین ژل‌های درمانی هیالورونیک اسید است که برای درمان افتادگی پوست از طریق ترمیم زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • پروفایلو با وجود بهبود چشم‌گیر کیفیت بافت پوست، همه‌ی روش‌های زیبایی را دربر دارد.
  • پروفایلو یکی از پرغلظت‌ترین ژل‌های حاوی HA در محصولات است.
  • جایزه‌ی زیبایی‌ شناسی سال را در میان محصولات نوآورانه دریافت کرده است.

پروفایلو بعد از تزریق زیر پوست به سرعت منتشر می‌شود و در طول چهار هفته شروع به تولید چهار نوع متفاوت از کلاژن و الاستین می‌کند. بعد از تزریق نیازی به ماساژ نیست و گره و دانه‌های برآمده هم ایجاد نمی‌کند. به علت قابلیت بالای انتشار و نفوذ، فقط به پنج نقطه‌ی تزریق در هر بخش از صورت نیاز است و به همین دلیل است که بسیاری از بیماران از این روش نسبت به دیگر درمان‌ها رضایت بیش‌تری دارند چون راحت‌تر است.

تاثیرات پروفایلو ؟


  • مدت اثر طولانیترکیب پیچیده پروفایلو باعث میشودکه اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا ۸ برابر بیشتر دربرابر تخریب مقاومت داشته باشد.
  • ویسکوزینه پایینویسکوزینه پایین پروفایلو باعث میشود که این اسید هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج ۲۹ باشد. این مساله هم درد تزریق را  کمتر میکند. هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر میشود.
  • آهسته رهش بودناسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا میشود. در نتیجه  التهاب کمی ایجاد می‌شود.
  • سازگاری زیاداسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد میباشد.

تفاوت بین ژل پروفایلو و سایر فیلرها


فیلرهای پوستی عمدتاً برای افزایش حجم استفاده می‌شوند، اما پروفایلو به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارد، به عنوان یک عامل حجم‌دهی شناخته نمی‌شود. اگر به دنبال حجم‌دهی غیرطبیعی از طریق تزریق ژل در لب و گونه هستید، پروفایلو گزینه مناسبی نخواهد بود. وظیفه اصلی پروفایلو جذب آب است و هیالورونیک اسید موجود در آن به طور یکنواخت در پوست منتشر می‌شود و با جذب آب، به پر شدن، درخشندگی و سفت شدن پوست کمک می‌کند. به عبارت دیگر، در حالی که سایر ژل‌ها و فیلرهای تزریقی وظیفه پرکنندگی را دارند، پروفایلو خاصیت تقویت‌کنندگی برای پوست دارد.

نحوه تزریق پروفایلو


نحوه تزریق پروفایلو

پروفایلو در ۵ نقطه، در هر طرف صورت تزریق میشود. این نقاط که توسط شرکت تولید کننده با همکاری تعداد زیادی پزشک متخصص پوست، تعیین شده‌اند به نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points) یا BAP معروف هستند. نقاط زیبایی زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگ‌های مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارا هستند. در هر یک از نقاط دو دهم سی‌ سی از پروفایلو داخل درم عمقی تزریق میشود. این تزریق با سر سوزن گیج ۲۹ انجام میشود که در نتیجه درد کمی برای بیمار دارد.

۱برآمدگی گونه : ۲ سانتی متر خارج از گوشه خارجی چشم ۲پایه بینی : محل تلاقی خط فرضی افقی از پره بینی به تراگوس و خط فرضی عمودی از وسط مردمک ۳) تراگوس: جلوتر از قسمت پایین تراگوس (۴چانه : محل تلاقی خط فرضی عمودی از وسط چانه و خط افقی از ۱/۳ فوقانی همان خط  ۱/۵cm به سمت گوشه لب ۵) زاویه ماندیبولار : یک سانتی متر بالای زاویه مندیبل

اقدامات قبل از تزریق ژل پروفایلو


همچنین به شما توصیه می‌شود از چند روز قبل از درمان، از مصرف آسپیرین یا دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروییدی استفاده نکنید (مگر این داروها برای درمان عارضه‌ی مزمن تجویز شده باشند). پرهیز از این داروها خطر کبودی در نقاط تزریق را کاهش می‌دهد. در صورتی که سوالی دارید حتماً از متخصص بپرسید.

هنگام درمان با پروفایلو چه انتظاری داریم؟ 


در نقاط خاص تزریق می‌شود که ریسک کمی دارند که باعث بهبودی و شفافیت پو و همچنین لیفت پوست می‌شود.

آیا عوارض در مورد این ژل وجود دارد ؟


بلافاصله پس از تزریق ممکن است قرمزی، خارش، درد موضعی و تورم کمی دیده می‌شود که معمولا در طی 24 ساعت برطرف می‌شود.

چه تعداد درمان مورد نیاز است؟ 


برای اینکه بهترین نتیجه گرفته شود توصیه به تزریق 4 سی سی ژل (2 سی سی در ابتدا و 2 سی سی) یک ماه بعد در محل مورد نظر می شود. در بعضی از موارد که علائم پیری بیشتر هستند نیاز به تزریق بیشتری می‌باشد

سوالات متداول


 آیا باید انتظار ایجاد برآمدگی در محل تزریق پروفایلو را داشت؟ این برآمدگی‌ها تا چه مدت باقی می‌مانند؟

جواب: پس از انجام درمان پروفایلو این امکان وجود دارد که برآمدگی‌های موضعی در محل تزریق به وجود آیند. این برآمدگی‌ها معمولا ۴ تا ۶ ساعت پس از درمان فروکش می‌کنند، اما می توانند تا ۲۴ ساعت نیز دوام داشته باشند.

همه افراد به این تورم‌ها دچار نمی‌شوند. در صورت انجام درمان و داشتن نگرانی با پزشک، تماس بگیرید.

چه زمانی نتایج را احساس خواهم کرد؟

 فرد می‌تواند افزایش قوام، انعطاف پذیری و یک بهبود کلی در کیفیت پوست خود را تا حداکثر ۶ ماه احساس کند.

 آیا پس از انجام درمان، به استراحت نیاز خواهم داشت؟

بعد از تزریق ژل پروفایلو، نیاز به استراحت کمتری وجود دارد. زمانی که تکنیک ۵ نقطه در هر طرف صورت برای تزریق استفاده می‌شود، هر نقطه بلافاصله قابل مشاهده است. با این حال، این نقاط به سرعت شروع به جذب می‌شوند و تا روز بعد به طور کامل ناپدید می‌شوند. بعد از این درمان، توصیه می‌شود تا به مدت ۲۴ ساعت از انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی خودداری کنید. همچنین، به مدت ۴۸ ساعت، از انجام فرآیندهای زیبایی بیشتر خودداری کنید. رفتن به سونا یا حمام بخار در چند روز اول پس از درمان توصیه نمی‌شود. در صورت بروز هر گونه کبودی یا تورم مداوم، بهترین کار اجتناب از قرار گیری در معرض نور خورشید است.

آیا تزریق ژل پروفایلو ایمن است؟

 پروفایلو در فوریه ۲۰۱۵ در ایتالیا بهره برداری شد. از آن زمان به بعد در سر تا سر دنیا استفاده می‌شود. بیش از ۱۵۰ هزار نفر توسط این ماده درمان شده و هیچ واکنش نامطلوبی از آن گزارش نشده است.

پروفایلو از نظر ایمنی، سازگاری زیستی بالایی دارد؛ زیرا از هیالورونیک اسید طبیعی و بسیار خالص تهیه شده و بدون اضافه کردن هر گونه ماده شیمیایی اتصال دهنده (کراس لینک) پایدار شده است.

این مورد خطر بروز واکنش های نامطلوب را کاهش می‌دهد. پروفایلو جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

به این پست امتیاز دهید.
مراحل و مزایای تزریق ژل پروفایلو صورت برای حجم دهی و جوانسازی
1 از 1 رای