کشیدن و لیفت (لیفتینگ) پوست صورت با روش های غیرجراحی

با افزایش سن، حجم صورت ما شامل چربی، عضله، پوست و استخوان کاهش پیدا می‌کند. این فرایند در کل صورت بخصوص اطراف چشم‌ها، شقیقه، استخوان گونه، گونه‌ها و دور دهان رخ می‌دهد. کاهش حجم باعث می‌شود صورت تورفته به نظر برسد و باعث افتادگی پوست روی آن گردد. لیفتینگ صورت بدون جراحی یک تکنیک نوآورانه است که موجب بهبود چروک دور لب، خطوط خنده، چروک دور چشم و افتادگی زیر گونه در یک جلسه می‌شود. روش‌های مختلفی به منظور لیفت صورت بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شبیه به عمل جراحی مینی لیفت هستند.

هنگام انتخاب یک روش بدون جراحی برای لیفت صورت، همکاران ما در مطب دکتر شمس اهداف و شیوه‌ی زندگی بیمار را در نظر می‌گیرند تا یک برنامه‌ی اختصاصی را جهت دستیابی به نتایج مطلوب ارائه کنند. درمان لیفت صورت بدون جراحی قطعاً نتایج چشمگیری را ایجاد کرده و می‌تواند اعتماد بنفس شما را افزایش دهد. روش‌های مختلف مورد استفاده برای لیفت صورت عبارتند از: بوتاکس، تزریق ژل، هایفو و آر اف. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

متقاضیان درمان


بیمارانی که می‌توانند از درمان‌های لیفت صورت بدون جراحی بهره‌مند شوند دارای ویژگی‌های خاصی هستند. برای مثال، ممکن است شما یک رژیم مراقبت از پوست خوبی را رعایت کنید اما متوجه چین و چروک، کاهش حجم و پوست ناهموار شوید. در صورتی که پوست بخش عمده‌ی قابلیت ارتجاعی خود را حفظ کرده باشد، احتمالاً متقاضی مناسبی برای لیفتینگ صورت بدون جراحی هستید. پزشک پوست شما را در جلسه مشاوره بررسی خواهد کرد.

نواحی قابل درمان با لیفت صورت بدون جراحی


با کمک روش غیر تهاجمی لیفتینگ صورت شما می‌توانید ظاهر صورت خود و مشکلات خاصی که ممکن است بر پوست شما تاثیر گذاشته باشند را بهبود دهید. این مشکلات می‌توانند شامل افتادگی پوست روی گردن و چانه باشند. غبغب به علت برجستگی ماهیچه پوستی گردن، تجمع چربی و افتادگی پوست گردن ایجاد می‌شود.

یک تاثیر بسیار شایع پیری بسته شدن پلک‌ها به علت کاهش قابلیت ارتجاعی در این ناحیه‌ی حساس می‌باشد. از دست رفتن الیاف کلاژن و الاستین باعث افتادگی و منقبض شدن بافت نگهدارنده زیر ابروها می‌گردد. لیفت پلک بدون جراحی می‌تواند بخشی از روش لیفتینگ صورت با رو‌ش‌های غیرجراحی باشد.

روش‌های غیرجراحی لیفت صورت


بوتاکس

بوتاکس پروتئینی است که عضلاتی که باعث چروک پوست می‌شوند را ضعیف و غیر فعال می‌کند. هنگامی که بوتاکس در مقادیر بسیار کم به یک عضله خاص تزریق می‌شود، موجب انسداد جریان سیگنال‌ها از مغز به عضلات خواهد شد. با ضعیف شدن عضله، پوست روی آن رها می‌شود و چروک ناشی از انقباض عضله باز شده و اغلب ناپدید می‌گردد.

درمان شما می‌تواند در یک اتاق معاینه انجام شود. از آنجایی که یک عمل جراحی نیست، نیازی به مرکز جراحی نمی‌باشد. پزشکی مقدار بسیار کمی از بوتاکس را با استفاده از یک سوزن بسیار ریز به عضلات مشخص شده‌ی صورت تزریق می‌کند. این کار تنها چند دقیقه طول می‌کشد. ممکن است در حین درمان احساس سوزش داشته باشید اما به سرعت برطرف می‌شود.

باید توجه داشت که این روش یک راه حل دائمی نیست. بوتاکس برای لیفتینگ صورت دائمی بوده و به منظور دستیابی به بهترین مزایای این روش، باید هر چند ماه یک بار آن را با محصولات خاص و هر چند سال یک بار با محصولات دیگر تکرار کرد. برخی محصولات دارای ماندگاری بیشتری هستند، بنابراین برای دریافت اطلاعات دقیق در این خصوص باید با یک پزشک معتبر مشورت کنید.

تزریق ژل

برای بیمارانی که به دنبال جوان‌سازی صورت خود بدون دوره‌ی بهبودی و هزینه‌ی جراحی تهاجمی لیفت صورت هستند، روش غیر جراحی لیفتینگ صورت یک جایگزین بسیار عالی با نتایج فوری و بدون ناراحتی می‌باشد. پزشک با تزریق دقیق و ظریف ژل‌ها می‌تواند سن شما را کمتر نشان دهد و زیبایی و طراوت جوانی شما را باز گرداند.

در طول زمان از طریق مجموعه‌ای از تزریق‌های بسیار موثر و بی‌خطر، پزشک به تدریج و با ملایمت پوست صورت را لیفت کرده، چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و حجم نواحی مشخص شده‌ی صورت را افزایش می‌دهد تا ظاهر جوانی به چهره‌ی شما بدهد.

لیفتینگ صورت بدون جراحی با تزریق ژل روشی تقریباً بدون درد و بدون نیاز به دوره‌ی بهبودی است. برخی از بیماران کمی ناراحتی یا تورم را به مدت ۲۴ ساعت تجربه می‌کنند که با استراحت و استفاده از کیسه‌ی یخ یا کمپرس سرد بر روی نواحی تزریق قابل تسکین می‌باشد.

بسته به هدف شما و ارزیابی پزشک، می‌توان از تزریق ژل جهت ایجاد نتایج فوری استفاده کرد و یا به تدریج و در طول زمان از طریق چند تزریق آن را اجرا کرد و در نهایت به ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر دست پیدا کرد. نتایج یک روش لیفت صورت بدون جراحی می‌تواند از ۶ ماه تا ۲ سال بسته به نوع ژل مورد استفاده ماندگار باشد.

هایفو

این روش بی‌خطرترین روش لیفت صورت بدون جراحی است که می‌تواند پوست را جوان کند و باعث رهایی از علائم و نشانه‌های پیری شود. هایفو بهترین تاثیر را برای لیفت پوست روی ابرو، زیر چانه، گردن و غیره دارد. پیش‌تر روش‌های جراحی لیفت صورت وجود داشتند که اغلب افراد از آنها اجتناب می‌کردند.

اما این روش کاملاً غیر تهاجمی برای لیفتتینگ صورت به عنوان بهترین و مورد تاییدترین روش جهت ارائه‌ی درمانی بی‌خطر و موثر در نظر گرفته می‌شود. در این روش، امواج صوتی به لایه‌های پوست نفوذ می‌کنند تا به سلول‌های مورد نظر برسند.

به منظور لیفت پوست، لایه‌های پوست یا کلاژن باید سفت شوند. این کار با ایجاد انرژی حرارتی و با به کارگیری پرتوهایی انجام می‌گیرد. این پرتوها مسئول گرم کردن بافت‌های زیرین جهت انقباض آنها و افزایش الیاف کلاژن جدید می‌باشند. این فرایند منجر به ایجاد پوستی صاف و کشیده می‌گردد. در صورتی که بافت‌ها در معرض دمای بین ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتیگراد قرار بگیرند، در این صورت تمام لایه‌های پوست از عمق ۱.۵ تا ۳ میلی‌متری پوشش داده می‌شوند.

بسته به ناحیه تحت درمان، این روش بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد. این روش در برطرف کردن افتادگی ابرو و پلک‌های بالا، لیفت خط فک و بهبود افتادگی ناحیه زیر گونه و گردن موثر است. با تنها یک جلسه، کلاژن تحریک شده و مجدداً رشد می‌کند و نتایج آن گاهی اوقات بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. بیماران جوان‌تر ممکن است واکنش قابل ملاحظه‌تری را داشته باشند.

نتایج هر درمان خاص بطور قطع برای هر شخصی متفاوت خواهد بود. با این حال، هایفو بهترین درمان برای لیفت پوست صورت و گردن، زاویه‌دار کردن صورت، اصلاح خط فک، افزایش یکنواختی پوست و غیره بوده و تقریباً برای تمام افراد موثر است.

برخی از بیماران بلافاصله بعد از درمان متوجه قرمزی می‌شوند، اما این وضعیت معمولاً به خودی خود ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. کرم‌های ضد چروک و سفت کننده‌ی گردن موثری وجود دارند که جهت استفاده در خانه توسط پزشک تجویز می‌شوند.

آر اف

در گذشته تنها راه برای مبارزه با افتادگی پوست صورت روش جراحی لیفتینگ صورت بوده که در آن برش‌های ایجاد می‌شود، پوست اضافه برداشته شده و دو سر پوست محکم به طرف هم کشیده می‌شوند. نیازی به گفتن نیست که این روش‌ها پر هزینه بوده و شامل ناراحتی شدید و نیز دوره‌ی بهبودی طولانی مدت می‌باشند. از طرف دیگر، مانند هر نوع عمل جراحی، جراحی‌های پلاستیک از جمله لیفتینگ صورت نیز بدون خطر نمی‌باشند.

با معرفی درمان رادیوفرکانسی یک جایگزین بی‌خطرتر، آسان‌تر و ارزان‌تر برای لیفت صورت ایجاد شده است. درمان‌های آر اف برای صورت در جلسات ۳۰ تا ۶۰ دقیقه‌ای انجام شده و معمولاً مجموعه‌ای از ۴ تا ۸ جلسه در فواصل یک تا سه هفته‌ای توصیه می‌شوند. بعد از درمان رادیوفرکانسی نیازی به زمان بهبودی نمی‌باشد. شما می‌توانید بعد از درمان فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید.

نتایج بلافاصله ظاهر می‌شوند اما حداکثر تاثیر آنها حدود دو ماه بعد از اتمام چرخه‌ی درمان قابل مشاهده خواهد بود. نتایج برای چندین سال ماندگار بوده و می‌توان در صورت نیاز درمان‌ها را مجدداً انجام داد.

قبل از شروع درمان، ناحیه‌ی مورد نظر با یک ژل هادی می‌شود تا درمان راحت‌تر انجام شده و تماس سطح وسیله‌ی درمان با پوست افزایش یابد. در حین درمان لیفتینگ صورت با آر اف مقداری ناراحتی حس می‌شود و احساس گرما در پوست تحت درمان وجود خواهد داشت. پزشکان یک دوره‌ی متشکل از ۶ تا ۱۰ جلسه‌ی درمان را (بسته به نواحی تحت درمان و واکنش پوست به درمان) جهت دستیابی به بهترین نتایج توصیه می‌کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است