لیفت و کشیدن پوست گردن و درمان شلی و افتادگی آن بدون جراحی

گردن یکی از اولین نواحی است که سن را نشان می‌دهد. غبغب، گردن بوقلمونی، چین و چروک‌های افقی و عمودی همگی در کنار هم باعث می‌شوند تا ما پیرتر از آنچه که هستیم به نظر برسیم. روش لیفت گردن، ظاهر گردن را بهبود می‌بخشد و خطوط جناغ را برطرف می‌کند. در حالی که جراحی لیفت صورت یا گردن وجود دارد و گاهی اوقات بهترین گزینه است، اما ممکن است برای بهبود پوست گردن نیازی به عمل جراحی نباشد. اکثر افراد می‌خواهند تا جای ممکن از جراحی و ایجاد جای زخم‌های مرتبط با آن اجتناب کنند. خوشبختانه گزینه‌های غیر جراحی مختلفی از جمله تزریق ژل و تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، لیزر برای بهبود و جوان سازی ظاهر گردن وجود دارد.

اگر خطوط عمودی، چین و چروک و یا پوست شل شده روی گردنتان ظاهر شد، پزشک جوانسازی گردن برای کند کردن یا برعکس نمودن علائم پیری را برای درمان ارئه می‌دهد. جوان سازی گردن و لیفت غیر جراحی گردن برای هر بیمار دارای علائم پیری گردن، چه خفیف و چه شدید، مناسب است. برای کسب آگاهی بیشتر درباره شیوه‌های غیر جراحی لیفت گردن و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

دلایل


با پیشرفت سن، فرآیندهای مختلفی بر روی ظاهر گردن تأثیر می‌گذارند. گردن جوان، محکم، سفت و پر، تحت فرآیندهایی از جمله از دست دادن حجم چربی، تضعیف بافت نرم محافظتی چهره و همچنین فرسودگی، چروکیدگی و نازک شدن پوست بالایی گردن قرار می‌گیرد. این سه ویژگی پیری گردن، تنزل، فرسودگی و افتادگی باعث شلی، پوست اضافی و چین و چروک پوست گردن می‌شود که سبب بروز پیری، خموگی و ظاهر چروکیده می‌شود.

در حال حاضر، انواع مختلفی از گزینه‌های درمانی برای جوانسازی گردن برای بیماران موجود است.

متقاضیان جوانسازی گردن


  • اگر گردن بوقلمونی دارید که باعث می‌شود خیلی پیرتر از سن‌تان به نظر برسید.
  • اگر احساس می‌کنید گردن شما بیش از حد چاق و گوشتی است.
  • اگر خط تمایز فک جوانی خود را از دست داده‌اید و می‌خواهید آن را بازگردانید.
  • اگر دارای پوست اضافی و چین و چروک روی گردن خود هستید

انواع چروک و افتادگی گردن


خطوط پلاتیسما

این خطوط عضلانی ناخوشایند می‌توانند ارثی باشند یا با افزایش سن ایجاد شوند. این خطوط بیشتر در زنانی بروز می‌یابد که احساسات خود را به وضوح نشان می‌دهند و بیشتر از عضلات گردن استفاده می‌کنند. این خطوط هنگامی ظاهر می‌شوند که دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهید، و معمولا در وزنه برداران مشاهده می‌شود. مشکل این است که گردن ناحیه‌ای است که نمی‌خواهید با عضلات متعدد پوشیده شود.

خطوط پلاتیسما، گردن شما را پیرتر از آن چه که واقعا هست، نشان می‌دهد. ثانیا، این خطوط پوست شما را در فک پایین و ناحیه زیرین چهره پایین می‌کشد و باعث می‌شود که افتاده‌تر از حالت طبیعی ظاهر شوند. این حالت یک بد شانسی دوگانه است.

غبغب

شما ممکن است اضافه وزن نداشته باشید اما همچنان دچار این مشکل ناخوشایند و هر چند شایع شوید. این مسئله می‌تواند به دلیل تجمع چربی، ژنتیک، افتادگی پوست یا ترکیبی از عوامل فوق باشد.

خطوط گردنبند

این خطوط افقی خطوط گردنبند نامیده می‌شوند، زیرا مانند نوارهای گردنبند به پوست چسبیده‌اند. خطوط افقی گردن چیزی است که همه ما از جوانی داریم، اما با افزایش سن عمیق‌تر و واضح‌تر می‌شوند.

درمان


کیبلا

کیبلا، یک درمان تزریقی غیر جراحی برای چربی‌های چانه و گردن است که از اسید دگزیکولیک، مولکولی که باعث شکستن چربی‌های رژیم غذایی در بدن ما می‌شود، استفاده می‌کند و می‌تواند در مطب پزشک به صورت سرپایی انجام شود.

تزریق ژل

فیلر پوستی از اسید هیالورونیک، یک ماده طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود. درمان‌های تزریق ژل وابسته به حجم هستند و مقدار فیلر مورد نیاز اغلب به عمق و طول خطوط بعدی بستگی دارد. تزریق ژل به صورت سطحی زیر پوست تزریق می‌شود و با خطوط با افزایش حجم داخل بافت کاهش می‌یابند. برخی از بیماران ممكن است به حجم بیشتری برای دستیابی به كاهش چروک مورد نظر خود در خطوط قابل مشاهده گردن نیاز داشته باشند. ممکن است تا سه جلسه درمان نیاز باشد تا خطوط واضح گردن به طور کامل از بین بروند. به طور متوسط نتایج 9 تا 12 ماه طول می‌کشد و درمان تقریبا بدون درد است.

تزریق بوتاکس (لیفت گردن نفرتیتی)

لیفت گردن نفرتیتی با تزریق بوتاکس یک تکنیک جدید است که با قرار دادن چندین تزریق بوتاکس در طول خط پایینی فک و همچنین در کنار گردن در امتداد عضلات پلاتیسما انجام می‌شود. این عضلات مسئول کشیدن خط فک به سمت پایین هستند.

با آزاد کردن این عضلات، می‌توان شکل خط فک را با تعادل عضلات زیرین برای فراهم آوردن لیفت در ناحیه گردن و فک بهبود داد. شما متوجه سفت شدن و کاهش کلی افتادگی پوست گردن و اغلب کاهش چین و چروک روی گردن در طی سه تا پنج روز خواهید شد. همانند بسیاری از درمان‌های تزریقی دیگر، درمان باید چندین بار در سال تکرار شود.

هایفو

هایفو برای کشیدن پوست گردن و چانه با استفاده از تکنولوژی اولتراسوند به صورت تلاش و آزمون استفاده می‌کند که به تدریج پوست شما را از عمق آن تقویت می‌کند. نتایج می‌تواند مؤثر باشد، زیرا پزشک شما اطمینان حاصل می‌کند که انرژی اولتراسوند دقیقا همان جایی را هدف قرار می‌دهد که برای بازسازی خط گردن مورد نیاز است. با عبور از سطح پوست، انرژی اولتراسوند متمرکز تا عمق 4.5 میلیمتر انتقال می‌یابد. پاسخ پوست به این انرژی تحریک رشد کلاژن تازه و جدید و الاستین می‌باشد. هیچ آسیبی وجود ندارد، و بیماران بلافاصله قادر به بازگشت به فعالیت‌های عادی خواهند بود. نتایج، لیفت و سفت شدن پوست در طی سه ماه، و بازگشت به حالت جوان‌تر و فرم مناسب‌تر را نشان می‌دهد.

لیزر فراکشنال

بازسازی با لیزر CO2 فراکشنال یک روش ایمن و موثر برای بهبود خطوط و چروک گردن و همچنین تغییرات بافتی و رنگدانه‌ای است. این فرآیند به تولید کلاژن نیز منجر می‌شود و سرعت روند پیری را کاهش می‌دهد. این کار را می‌توان یک بار یا بیش از یک بار برای به حداکثر رساندن نتایج انجام داد. درمان لیزر می‌تواند در کنار سایر درمان‌های لیفت گردن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

آی پی ال (IPL)

IPL معمولا به فرآیند جوان سازی پوست و یا درمان با نور پالسی شناخته می‌شود. این روش برای درمان پیری گردن، از بین بردن تغییر رنگ قهوه‌ای و قرمز پوست و تغییرات بافتی مربوط به پیری یا آفتاب سوختگی فوق العاده است.

لیفت با نخ

لیفت با نخ از نخ‌های قابل جذب تشکیل شده است که اغلب در دستگاه‌های پزشکی برای لیفت و شکل‌دهی دوباره پایین و وسط صورت استفاده می‌شود. این نخ‌ها به داخل پوست وارد می‌شوند و می‌توانند فورا باعث محکم شدن و بالا بردن مناطق دارای مشکل و دچار کاهش حجم مانند گونه‌ها، فک، لب‌ها و گردن شوند، در حالی که بدن را تحریک می‌کنند تا در ناحیه‌ای که نخ‌ها قرار دارند، کلاژن تولید کند. در انتهای رشته‌های نازک، مخروط‌های کوچک چتری شکل مانند اتصالات قرار دارند که از زیر پوست کشیده و محکم می‌شوند و همزمان باعث التهاب می‌گردند، که در طول زمان سبب تحریک رشد کلاژن خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است