لاغری موضعی با مزوتراپی: مزایا و هزینه

مزوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی برای کاهش کاهش سلولیت و چربی موضعی است. در این روش، مایعی دارای ویژگی‌های ضد سلولیت و چربی سوزی از طریق تزریق‌های کوچک به نواحی مورد نظر انتقال داده می‌شود. این تزریق‌ها با استفاده از سوزن نازکی که به یک سرنگ متصل است، انجام می‌شود. عمق و میزان مایع تزریقی و فواصل بین جلسات درمان بسته به نیازهای هر فرد متفاوت است. مزوتراپی با تحویل این داروها به مزودرم (لایه میانی پوست) بازسازی پوست را بهبود می‌بخشد، سلول‌های چربی را ذوب می‌کند و گروه‌های بافت همبند که عامل ایجاد سلولیت هستند را از بین می‌برد. مزوتراپی در طول یک دوره حدوداً ۱۰ جلسه می‌تواند تجمع چربی را محدود کرده و توانایی سوزاندن آن را افزایش دهد.

اگر می‌خواهید چربی‌هایی را که در برابر رژیم غذایی یا ورزش مقاوم هستند، از دست بدهید، مزوتراپی لاغری گزینه مناسبی برای شما است. پس از انتخاب مزوتراپی، گام بعدی شما مشاوره با پزشک مجربی است که با مزوتراپی و درمان‌های دیگر لاغری موضعی آشنا می‌باشد. در مطب دکتر شمس نگرانی‌ها و اهداف خود را بازگو کنید تا پزشک بتواند درمان یا درمان‌های مناسب شما را به گونه‌ای بهتر تعیین کند. در مورد تمام جنبه‌های این روش، از جمله خطرات و بهبود آن سوال بپرسید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لاغری موضعی با مزوتراپی و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


مزایای مزوتراپی برای لاغری عبارتند از:

 • این یک روش لاغری موضعی غیر جراحی است.
 • به بیهوشی چه موضعی و چه عمومی نیاز ندارد.
 • بسیار ارزان‌تر از روش لیپوساکشن یا روش‌های زیبایی برپایه لیپوساکشن است.
 • می تواند سلولیت توده‌ای را هموار کند.
 • یک فرآیند 30 دقیقه ای سرپایی است.
 • حداقل درد را شامل می‌شود.
 • بیمار می‌تواند تقریبا بلافاصله به محل کار یا فعالیت طبیعی خود بازگردد، اما باید یک هفته از حمام گرم اجتناب کند.

متقاضیان درمان


لاغری با مزوتراپی یک روش بسیار عالی برای افراد سالم است که دچار اضافه وزن کمی هستند و با نواحی دارای چربی که می‌توانند بین شست و انگشتانشان قرار گیرند، مشکل دارند. افرادی که قبلا لیپوساکشن انجام داده‌اند و در حال حاضر در مناطق دیگری تجمع چربی را تجربه کرده‌اند و همچنین افرادی که در مناطقی از بدن خود سلولیت دارند، نیز می‌توانند از درمان مزوتراپی بهره ببرند. اگرچه، این روش برای افراد چاق یا زنان باردار و مادران شیرده و نیز افرادی که دارای بیماری‌های قبلی از جمله دیابت، هر نوع سرطان فعال، بیماری کبد، بیماری کلیوی، اچ آی وی، بیماری قلبی، لوپوس و غیره هستند، مناسب نمی‌باشد.

آیا مزوتراپی لاغری شبیه لیپوساکشن است؟


خیر. مزوتراپی برای کمک به حذف چربی از مناطقی از بدن که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌دهد، انجام می‌شود. این فرآیند یک روش بسیار کم تهاجمی‌تر نسبت به لیپوساکشن است که شامل مکش چربی اضافی با یک ابزار جراحی می‌باشد. لیپوساکشن می‌تواند باعث کاهش چشمگیر وزن و تغییر شکل بدن در یک جلسه شود، در حالی که مزایای مزوتراپی معمولا در عرض چند هفته یا چند ماه پس از درمان ظاهر می‌شود.

 نواحی تحت درمان با مزوتراپی


مزوتراپی لاغری موضعی را می‌توان در مناطقی از بدن که دارای سلولیت، ترک‌های بارداری و نیازمند از دست دادن چربی است، انجام داد. افرادی که به انجام اقدامات مزوتراپی فکر می‌کنند، ابتدا باید یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی مناسب را دنبال کنند. نواحی رایج عبارتند از ران، بازو، پایین و بالای شکم، بافت سینه مردان، و چربی‌های باقیمانده پس از لیپوساکشن.

مراحل


آمادگی برای درمان

قبل از انجام این روش، حداقل یک هفته از مصرف آسپرین، موترین و داروهای مشابه خودداری کنید. همچنین از استفاده از ژل‌های ضد التهاب یا ضد هیستامین پرهیز کنید. قبل از درمان، می‌توانید 3 روز قبل از آن از ژل آرنیک استفاده کنید تا به کاهش کبودی کمک کند. روز انجام فرآیند و 2 تا 4 ساعت قبل از آن، غذاهای سبک و حاوی پروتئین بالا مصرف کنید. قبل از درمان، ناحیه مورد نظر را با یک صابون ضد باکتریایی بشویید و هر قسمت مورد نیاز را اصلاح کنید. همچنین، قبل از درمان از استفاده از لوسیون، کرم و مواد مشابه خودداری کنید.

ترکیبات مزوتراپی

دستور تزریق رفع چربی ممکن است ترکیب آمینوفیلین، فسفات و یوهیمب باشد. اسید هیالورونیک یا هیالورونیداز، فسفاتیدیل کولین (PPC) و آمینوفیلین (که در کرم سلولیت نیز یافت می‌شود) ممکن است در تزریق رفع سلولیت استفاده شود. تست آلرژی قبل از تزریق هیالورونیداز مورد نیاز است. ویتامین‌ها و مواد معدنی، نمک فیزیولوژیک، یا ال-کارنیتین، بعضی از مواد ترکیبی متعددی هستند که می‌توانند تزریق شوند.

در طول درمان

مزوتراپی به منظور حذف رسوبات چربی ناخواسته از بدن شما انجام می‌شود. در طول درمان، پزشک‌تان از سوزن‌های بسیار کوچک (تقریبا نیم اینچی) استفاده می‌کند تا بدون درد چندین تزریق دارو به منطقه هدف را انجام دهد. برای کاهش وزن کلی، پزشک شما ممکن است به نواحی بزرگتر تزریق کند تا انحلال کلی چربی در بدن ایجاد شود. در برخی موارد ممکن است یک وسیله ویژه برای تزریق استفاده گردد.

هنگامی که ترکیب با سوزن‌های بسیار نازک به بافت چربی تزریق می‌شود، لایه دوگانه غشاء سلولی چربی متورم و سخت می‌شود و دارو، که مانند مواد شوینده عمل می‌کند، چربی را در خود حل کرده، و سلول‌های چربی را تبدیل به ذرات کوچک چربی در اندازه نانو (یک میلیونیوم یک میلیمتر) می‌نماید. روند نهایی در کبد رخ می‌دهد که در آن چربی به طور کامل به دی اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود.

پس از درمان

بلافاصله پس از انجام این روش، تاثیر فرآیند را حس خواهید کرد. تورم و گرگرفتگی در ناحیه تحت درمان واکنش‌های طبیعی است که نشان می‌دهد سلول‌های چربی شکسته شده‌اند. در عرض چند روز آینده، اندکی ناراحتی، تورم، کبودی و درد را تجربه خواهید کرد. پس از دوره اولیه تورم می‌توانید نتایج را مشاهده کنید. بسته به نتایج مورد نظرتان ممکن است نیاز به بیش از یک درمان داشته باشید. بر خلاف عمل جراحی، هیچ خطری وجود ندارد، همچنین هیچ بانداژ سنگین، بستن و یا بیهوشی نیاز نیست و شما قادر به انجام فعالیت‌های طبیعی خود بلافاصله پس از درمان خواهید بود. با این حال، افرادی که باید اشیای سنگین را بلند کنند یا به کارهایی مشغول هستند که نیاز به فعالیت بدنی شدید دارند، بسته به ناحیه تحت درمان، باید برای 1-2 روز حرکات محدودتری داشته باشند. مزوتراپی به شما کمک می‌کند که چربی‌های موضعی را کاهش و تا چند اینچ لاغر شوید. اکثر مردم گزارش می‌دهند که لباسهایشان بهتر اندازه می‌شود. چربی یک ماده بسیار سبک است، بنابراین تغییر زیادی در وزن مشاهده نخواهید کرد.

نتایج لاغری با مزوتراپی


هنگامی که کاهش وزن و تغییر شکل بدن با مزوتراپی لاغری به دست می‌آید، نتایج طولانی مدت است. تعداد درمان‌های مزوتراپی از فردی به فرد دیگر، بسته به نواحی بدن و اندازه آن متفاوت است. معمولا 3 تا 5 درمان در فواصل 6 تا 8 هفته ای انتظار می‌رود، اما ممکن است درمان‌های کمتر یا بیشتری مورد نیاز باشد و نتایج با حفظ یک رژیم غذایی سالم و حداقل 30 دقیقه ورزش در روز بهتر حفظ خواهد شد.

خطرات


 • میزان موفقیت بسیار متغیر است. نتایج را نمی‌توان تضمین کرد. برخی از مردم هیچ تغییری مشاهده نمی‌کنند.
 • نیاز به درمان ممکن است تکرار شود. پس از یک سال یا بیشتر برای تکرار درمان برنامه ریزی کنید.
 • رژیم غذایی مناسب و ورزش همچنان برای جلوگیری از تأثیرات عکس ضروری است.
 • خطر کبودی، خونریزی، عفونت و یا واکنش‌های آلرژیک به مواد تشکیل دهنده وجود دارد
 • ممکن است خطر ایجاد توده و برآمدگی‌های دائمی یا نیمه دائمی وجود دارد.

هزینه


محل درمان و تعداد جلسات مورد نیاز باعث تفاوت در هزینه مزوتراپی لاغری می‌شود. به عنوان مثال، رفع غبغب کمتر از حذف چربی اضافی در ناحیه کمر و ران هزینه به همراه دارد. میزان داروی مورد نیاز نیز بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. در جلسه مشاوره‌تان، پزشک قادر خواهد بود تا تعداد تقریبی سرنگ‌های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما را تعیین کند. این فاکتور، هزینه کلی را مشخص می‌نماید.

به این پست امتیاز دهید.
لاغری موضعی با مزوتراپی: مزایا و هزینه
4 از 12 رای