لاغری شکم و پهلو(کوچک کردن،رفع چاقی،سوزاندن و آب کردن چربی شکم)

کاهش چربی در ناحیه‌هایی مانند شکم و قسمت پایینی کمر ممکن است پس از تلاش‌های متداومی از جمله ورزش شدید و رژیم غذایی سختگیرانه که صورت گرفته است، غیر ممکن باشد. ممکن است شما به یک سطح ثابت رسیده باشید، و نواحی چربی اطراف شکم شما تکان نخورند. شما به دنبال گزینه‌های درمانی جراحی نیستید اما دلیلی برای پذیرفتن و کنار آمدن با ماهیچه‌ها و عضلات شل که باعث ناراحتی شما می‌شود وجود ندارد. روش‌های غیر جراحی‌ وجود دارد که در لاغری شکم و پهلوها که ممکن است برای خلاص شدن از شر آن‌ها تلاش می‌شکنید، موثر هستند.

اگر چربی شکم ناخواسته دارید، ناامید نباشید. روش‌های مختلفی مانند استفاده از مزوتراپی، رادیو فرکانسی و همچنین روش کرایولیپولیز برای کاهش چربی و رفع چاقی شکم و پهلو تاثیر بسزایی دارند. این روش‌های بدون جراحی با تاثیر مستقیم بر روی چربی‌های شکم، بدون اینکه بر بافت اطراف چربی اثر بگذارد، باعث رفع و از بین رفتن آنها خواهند شد. پزشکان پس از بررسی‌های لازم طی جلسه مشاوره مناسب‌ترین روش درمانی را به شما پیشنهاد می‌دهند تا نتیجه مطلوب را کسب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این روش‌های درمانی یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

دلیل


چربی شکم چندین علت دارد، از جمله پیری، جنسیت و آنچه که می‌خورید. رفتارهای شیوه زندگی شما نیز علت گسترش و چسبیدن چربی در اطراف شکم را شرح می‌دهد.

شیوه زندگی کم تحرک و نشسته

اولین علت چربی شکم، شیوه زندگی بی‌تحرک و نشسته است که به عنوان شیوه زندگی تعریف شده است که در آن فرد به طور منظم ورزش نمی‌کند و یا کلا هیچ گونه ورزشی انجام نمی‌دهد. بزرگ‌ترین مشکل سبک زندگی بی‌تحرک این است که می‌تواند احتمال ابتلا به عارضه‌های جدی مربوط به سلامتی را که تا حدودی قابل پیشگیری هستند، افزایش دهد.

پرخوری

پرخوری یکی دیگر از دلایل مستحکم برای بوجود آمدن چربی در شکم است. خوردن بیش از حد می‌تواند منجر به افزایش وزن شود که ممکن است خود را بیشتر در ناحیه‌ی کمر نشان دهد. به خصوص زمانی چنین چیزی حقیقت دارد که به اندازه کافی در هر روز خاص و معینی ورزش نکنید.

دیر وقت شام خوردن

در حالی که درست است بدن شما به طور طبیعی در هنگام خواب کمی از گوشت اضافی را می‌سوزاند، اما زمانی که با شکم پر به رختخواب می‌روید ممکن است بدن قادر به انجام این کار به طور موثر نباشد. به غیر از ایجاد چربی شکم، خوردن غذا و چرت زدن با شکم پر، خطر ابتلا به ریفلاکس اسید و سوء هاضمه را افزایش می‌دهد، زیرا گرانش دیگر قادر به کاهش دادن چیزی در شکم شما نیست.

ژنتیک

این علت چربی شکم ممکن است سخت‌ترین باشد. ژنتیک در تصمیم‌گیری جای توزیع چربی در بدن شما نقش دارد و عملا به انواع مختلف بدن مربوط می‌شود.

پیری و دلایل هورمونی

با بالا رفتن سن، چربی شکم انباشته می‌شود. با بالا رفتن سن به طور طبیعی توده عضلانی را از دست می‌دهید و کالری بیش از حد به خصوص در شکم به راحتی به عنوان چربی ذخیره می‌شود.

روش‌های رفع چاقی شکم و پهلو


مزوتراپی

اگر برای آب کردن چربی شکم، ورزش طولانی و سخت انجام داده‌اید، و تمام چیزی که از آن عایدتان شده سختی و ناامیدی بوده است در نهایت می‌توانید این مشکل خاص برآمدگی‌ها را کنترل کنید.

مزوتراپی یک درمان مفید برای  لاغری شکم و پهلو  است که نقاط مقاوم عیوب را مورد هدف قرار می‌دهد. مزوتراپی به راحتی ذرات چربی را با تزریق یک محلول بی ضرر (کولین) به طور مستقیم در محل برای کاهش گلوبول‌های چربی ذوب می‌کند. این محلول به عنوان یک عامل برای سوخت و ساز چربی عمل می‌کند و این روش نسبتا بدون درد است. مدت و تعداد جلسات درمان مورد نیاز به میزان چربی بستگی دارد. جلسات می‌تواند بین 15 دقیقه تا نیم ساعت متغیر باشد و اگر چه ناحیه درمان شده ممکن است حدود 3 روز کمی متورم و حساس باشد، اکثر بیماران در همان روز پس از فرآیند عمل دوباره سر کار باز می‌گردند.

تعداد جلسات درمان‌های مزوتراپی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب، از بیمار به بیمار متفاوت است، که بستگی به وضعیت یا عارضه تشخیصی، ناحیه تحت درمان و انتظارات بیمار دارد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در بدن ذخایر مقاوم چربی را اصلاح می‌کند. پس از ورود به ذخایر چربی، CO2 به اسید کربنیک تبدیل می‌شود که سلول چربی را حل می‌کند و چربی را آزاد می‌کند. افزایش تخلیه لنفاوی به ناحیه، متابولیسم و دفع چربی آزاد شده را در نواحی از قبیل چربی شکم و پهلوها بهبود می‌بخشد.

اول از همه، پزشک بدن شما را بررسی خواهد کرد و مقدار CO2 را که باید در این ناحیه تزریق شود، تعیین می‌کند. جلسه از 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد که CO2 با استفاده از سوزن کالیبر بسیار ریز (کمتر از 0.3 میلی متر(، زیر پوست تزریق می‌شود.

روند بسیار ساده است؛ هیچ دوره استراحتی برای بهبودی یا روش پیش از عمل وجود ندارد، زیرا بیهوشی صورت نمی‌گیرد. افراد ممکن است فکر کنند که کربوکسی تراپی مانند لیپوساکشن یا هر روش درمانی معمول دیگر، پس از اتمام جلسه نیاز به مدیریت و کنترل درد دارد، اما حقیقت این است که شما بعد از اتمام جلسه درمان حتی به یک قرص مسکن نیز نیاز ندارید.

رادیو فرکانسی (آراف)

رادیو فرکانسی (RF) یک درمان راحت برای  لاغری شکم و پهلو است که از سیگنال‌های رادیویی متمرکز میدانی برای از بین بردن سلول‌های چربی در قسمت‌های جلوی شکم، پایین کمر و پهلوها استفاده می‌کند. این روش سریع است و می‌تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد تا کمر شما را بدون هیچ گونه آسیبی به پوست، خوش فرم و خوش تراش کند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد رادیو فرکوئنسی این است که می‌تواند نواحی برآمده‌ی چربی را بدون لمس کردن مورد هدف قرار داده و درمان کند. این روش یک جایگزین عالی برای افرادی است که می‌خواهند از روش‌هایی مانند لیپوساکشن اجتناب کنند و عمدتا برای کاهش چربی در برخی از نواحی خاص نگران هستند.

آر اف یک فرآیند کاهش چربی غیر تهاجمی است که از امواج رادیویی استفاده می‌کند تا به طور مستقیم مناطق خاصی را هدف قرار دهد و سلول‌های چربی را از بین ببرد. این دستگاه گرمای عمیق را به سلول‌های چربی ناخواسته منتقل می‌کند، که قادر به مقاومت در برابر میزان گرمای اعمال شده نیستد. سپس سلول‌ها می‌میرند و از طریق فرایند طبیعی از بدن خارج می‌شوند. از آنجایی که سلول‌های چربی به طور خاص توسط امواج رادیویی مورد هدف قرار می‌گیرند، بافت‌های اطراف تحت تاثیر حرارت قرار نمی‌گیرند و یا آسیب نمی‌بینند.

این درمان غیر تهاجمی است و دستگاه برای فرستادن گرما به سلول‌های چربی بدن بدون لمس در طول این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیماران راحت هستند و باید انتظار احساس گرمایشی در طول درمان را داشته باشند، که ممکن است شبیه به گرمای توزیع شده از طریق پد گرمایی باشد.

اگرچه شما می‌توانید بعد از این روش رژیم روزانه خود را از سر بگیرید، باید انتظار کمی قرمزی خفیف و حساسیت را داشته باشید، که این اثرات باید تنها تا یک ساعت پس از درمان باقی بمانند. قرمزی ممکن است چند روز پس از درمان ادامه یابد، اما در نهایت از بین می‌رود.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک پیشرفت مهم و روش غیر تهاجمی برای لاغری شکم است، که از فن آوری خنک کننده کنترل شده برای از بین بردن دائمی سلول‌های چربی بدون جراحی استفاده می‌کند.

روند خنک کننده‌ی کنترل شده هدفمند از یک اپلیکاتور یا دستگاه مکنده مخصوص استفاده می‌کند و بر روی ناحیه‌ی چربی در بدن قرار می‌گیرد و ناحیه تحت درمان را به -9 درجه سانتی گراد کاهش می‌دهد. مطالعات بالینی نشان می‌دهند که سلول‌های چربی نمی‌توانند در این دما زنده بمانند و به همین ترتیب سلول‌های چربی زیر پوست را به طور موثری می‌کشند و به معنای واقعی کلمه چربی‌ها را منجمد می‌کنند تا از بین بروند. مزیت این تکنولوژی این است که هیچ سلول دیگری تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد؛ تنها سلول‌های چربی منجمد می‌شوند. این روند سلول‌های چربی را متبلور می‌کند و از بین می‌برد، و سپس به طور طبیعی از بدن شما خارج می‌کند. در طی چند ماه آینده، همانطور که این سلول‌های چربی به طور طبیعی از بین می‌روند، شکل جدید بدن شما ظاهر می‌شود.

نتایج  لاغری شکم به سرعت طی 4 هفته شروع به ظاهر شدن می‌کنند. اما بدن شما همچنان سلول‌های چربی را از بین می‌برد و همچنان این کار را تا شش ماه پس از درمان ادامه می‌دهد. بهترین نتایج در تاثیر 6 تا 8 هفته دیده‌ می‌شود.

با شروع شدن خنک‌سازی در طول چند دقیقه اول، شما احساس فشار و سرمای شدید می‌کنید که با بی‌حس شدن ناحیه، زود از بین می‌رود. بسیاری از افراد در طول درمان مطالعه می‌کنند، فیلم تماشا می‌کنند، با لپ تاپ خود کار می‌کنند، یا حتی چرت می‌زنند. در طی این روند، ممکن است در ناحیه تحت درمان دچار کشش عمیق یا سردی شوید. با این حال، بعد از 5 تا 7 دقیقه ناحیه بی‌حس می‌شود. در طول این روند، عوارض جانبی معمولی ممکن است شامل یک یا چند مورد زیر باشد:

  • بی‌حسی موقت
  • قرمزی، تورم کم
  • کبودی خفیف
  • سفتی خفیف
  • سوزش و یا درد ملایم

به این پست امتیاز دهید.
لاغری شکم و پهلو(کوچک کردن،رفع چاقی،سوزاندن و آب کردن چربی شکم)
3 از 2 رای