زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل به بینی

چشم‌ها، دهان و بینی نقاط کانونی و مرکز توجه در چهره‌ی هر فردی هستند. شکل و ظاهر بینی در بسیاری از افراد موجب تضعیف اعتماد به ‌نفس می‌شود. تغییر شکل بینی تا همین اواخر، تنها از طریق جراحی رینوپلاستی صورت می‌گرفت. جراحی زیبایی بینی فرایند بسیار دردناکی است و نیاز به بستری در بیمارستان و گذراندن دوره بهبود نسبتا طولانی دارد. در حالی‌که هنوز هم رینوپلاستی راه‌ حل تغییر سایز و شکل اصلی بینی است اما امروزه بیشتر بیماران به ‌منظور تغییر شکل بینی و یا پر کردن مجدد خطوط بینی به‌ سراغ‌ روش‌هایی می‌روند که بدون نیاز به جراحی صورت می‌گیرد. این روش اصطلاحا مینی رینوپلاستی یا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی نامیده می‌شود.

همه می‌دانیم که اهمیت بینی متوازن و قرینه موضوع مهمی می‌باشد. بینی به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های صورت تاثیر زیادی در هارمونی چهره داشته و موجب می‌شود فرد تصویر مثبتی از خود داشته باشد. افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند از طریق تزریق ژل می‌توانند تغییراتی در چهره خود ایجاد کنند. پزشک با ارائه مشاوره به بیماران کمک می‌کند تا تشخیص دهد که آیا درمان‌های غیرجراحی گزینه مناسبی برای رفع مشکل آن‌ها هست یا خیر. برای کسب آگاهی بیشتر و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

زیبایی بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟


هدف از کوچک کردن بینی بدون جراحی، بازگرداندن تقارن بینی از طریق ترمیم پل‌ بینی و سوراخ‌های بینی و یا پرکردن خطوط بینی به‌ منظور تغییر شکل بینی صورت می‌گیرد. در این روش به منظور بهبود شکل بینی از ژل‌های پوستی مختلف استفاده می‌شود. هر ژل با توجه به خطوط مشخص انتخاب و استفاده می‌شوند. در این قسمت به معرفی انواع ژل‌هایی می‌پردازیم که در رفع برخی از عیوب بینی استفاده می‌شوند:

 • رادیس: ژل‌های حجم‌دهنده حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند که به‌ منظور رفع چین و چروک و صاف شدن پوست استفاده می‌شوند. تزریق این ژل‌ها حجم بافت زیر پوست بینی را افزایش داده و در نتیجه تمام شیارها و چروک‌های نقاط مختلف بینی را برطرف می‌کند.
 • رستیلن: ژل‌هایی هستند که از اسید هیالورونیک تهیه شده و موجب حجیم سازی صورت می‌شوند. این ژل‌ها می‌توانند قسمت‌های گود و فرورفته بینی را پر و پل بینی صافی را طراحی کنند.
 • ژوویدرم: ژوویدرم یکی دیگر از ژل‌های قابل تزریق است که از میزان قابل توجهی اسید هیالورونیک تهیه شده‌است. این ژل به منظور رفع چروک‌های پوستی استفاده می‌شود. تزریق ژوویدرم در کوچک کردن بینی بدون جراحی موجب کاهش فوق العاده قوز بینی می‌شود.

زیبایی بینی بدون عمل جراحی و از طریق پرکننده‌ها یا همان ژل‌ها باید توسط پزشک مجرب انجام شود.

متقاضی


کوچک کردن بینی بدون جراحی برای همه افراد مناسب نیست. افرادی که دوست دارند کاهش قابل ‌توجهی در قسمتی از بینی خود داشته باشند و یا افرادی که نیاز به اصلاح ساختارهای درونی بینی خود دارند بهتر است از طریق جراحی زیبایی بینی اقدام کنند.

افرادی که هنوز آمادگی جراحی ندارند، افرادی که در خصوص تغییرات بعد از جراحی اطمینان ندارند و یا افرادی که دارای شرایط مناسب جراحی نیستند کاندیدای مناسبی برای زیبایی بینی بدون جراحی هستند.

مزایای تزریق ژل در بینی


تزریق ژل به نقاط مختلف بینی دارای مزایای متعددی است که در این‌جا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • تاثیرات ناشی از تزریق ژل‌ها موقت است. گاهی اوقات تاثیر موقت می‌تواند برای بیمار مزیت داشته باشد. این بدین معناست که اگر بیمار از نتیجه حاصل از تزریق ژل‌ها راضی نباشد بعد از گذشت زمان و محو شدن تاثیر تزریق می‌تواند روش جدیدی را امتحان کند.
 • بینی معمولا به‌شکل طبیعی تغییر می‌کند.
 • ژل‌ها دارای کاربردهای مختلفی هستند بنابراین بیمار می‌تواند شاهد تغییرات ظریف و خاصی در بینی خود باشد که شاید از طریق جراحی بینی امکان پذیر نباشد.
 • خیلی زود نتیجه می‌دهد. در حالی‌که نتایج نهایی حاصل از جراحی معمولا بعد از گذشت 1 سال قابل مشاهده هستند اما در این روش بیمار خیلی سریع می‌تواند تغییر شکل را به ‌وضوح ببیند.
 • تزریق ژل بدون نیاز به بیهوشی صورت می‌گیرد و بیمار در طول فرایند کاملا هوشیار است. این موضوع کمک می‌کند تا پزشک در طی انجام کار به بیمار اطمینان دهد که نتایج مطابق انتظارات و اهداف بیمار است.
 • نیاز به بستری بیمار نیست. وجود کبودی و قرمزی خفیف بعد از درمان کاملا طبیعی است. خوشبختانه با آرایش می‌توان چنین عوارضی را تا حدودی به‌ حداقل رساند. بیمار بلافاصله بعد از اتمام درمان می‌تواند به کار و یا سایر فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

موارد کاربرد تزریق ژل در زیباسازی بینی


 • افزایش طول پشت بینی بر روی پل بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • تزریق ژل به ‌منظور صاف کردن پل بینی و اصلاح قوزبینی
 • رفع انحراف بینی با توازن سازی و بهبود تقارن بینی
 • رفع ناهنجاری و عیوب ناشی از جراحی رینوپلاستی سابق
 • رفع زاویه‌های تیز
 • بازگرداندن تقارن و تعادل

جراحی ثانویه بینی بدون جراحی چیست؟


ژل‌های صورت جایگزین مناسبی برای جراحی دوباره بینی هستند. جراحی رینوپلاستی ممکن است موجب تضعیف ساختار و آسیب‌پذیری بیشتر بینی در جراحی‌های بعد شود. اصلاح عیوب و ناهنجاری‌های کوچک و جزئی رینوپلاستی از طریق جراحی مجدد ممکن است پرمخاطره باشد. در چنین مواقعی بهتر است به‌جای جراحی به‌ سراغ روش‌های غیرتهاجمی مانند تزریق ژل‌ها برویم. با تزریق ژل می‌توان بدون آسیب به مناطق مجاور بینی عیوب ناشی از جراحی زیبایی بینی را برطرف و خطوط بینی را پر کرد.

درمان


آماده‌سازی

قبل از اقدام به کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی بهتر است در این خصوص با پزشک مجرب مشاوره کرد. از آن‌جایی که در طول جلسه مشاوره، پزشک بینی بیمار را معاینه کرده و سعی می‌کند انتظارات او را در خصوص نتایج حاصل از این روش درک کند بنابراین طبق توصیه بسیاری از پزشکان، مشاوره اولین و اساسی‌ترین گام در زیبایی بینی بدون عمل است.

در طول مشاوره، پزشک از زاویای مختلف بینی بیمار عکس گرفته تا در طول درمان استفاده کند. پزشکان زیبایی با بررسی پارامترهای مختلف از آناتومی بینی و همچنین پوست زیرین بینی بیمار می‌توانند نتایج دقیق‌تر و مطلوبی ارائه دهند.

 فرایند درمان

تزریق ژل بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد و در طی فرایند بیمار کاملا هوشیار است. ژل در نقاط مختلف پوستی تزریق می‌شود. این روش با کمک داروی بی‌حسی موضعی به ‌نام لیدوکائین به ‌راحتی و بدون درد صورت می‌گیرد. بیمار با مشاهده بینی خود در آینه می‌تواند پیشرفت و بهبود ناشی از تزریق ژل را به‌وضوح درک کند. تکرار عکس‌هایی که از زوایای مختلف بینی بیمار گرفته می‌شود کمک شایانی به پزشک و بیمار می‌کند.

پس از درمان

بعد از تزریق خیلی زود می‌توان نتایج حاصل از درمان را مشاهده کرد. بیماران معمولا در این روش نیاز به دوره بهبود نداشته و یا در نهایت دوره بهبود کوتاهی را سپری خواهند کرد. زیبا بینی بدون عمل جراحی نیازی به بستری شدن بیماران در بیمارستان ندارد. در حقیقت بیماران بلافاصله بعد از تزریق می‌‌توانند به کار و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند. تزریق ژل اغلب بدون درد، تورم و کبودی شدید است.

توصیه می‌شود به ‌مدت 2 هفته پس از تزریق از زدن عینک آفتابی و یا عینک‌های سنگین خودداری کرد. به‌ منظور پیشگیری از عفونت باید به ‌مدت 6 ساعت از لمس کردن و یا آرایش ناحیه تزریق و درمان اجتناب کرد.

دستورالعمل‌های پس از درمان در طول جلسات ویزیت توسط پزشک به بیمار ارائه خواهد شد. از آن‌جایی که نتایج نسبتا موقت هستند بنابراین برای اصلاح تغییراتی که به مرور زمان در چهره رخ می‌دهند و همچنین حفظ طبیعی چهره بهتر است به فکر ترمیم مجدد بود.

تزریق ژل به بینی چقدر ماندگاری دارد؟


رینوپلاستی بدون جراحی معمولا بسته به نوع ژلی که استفاده می‌شود 9 ماه تا 1 سال ماندگاری دارد. بعد از این مدت، ژل‌ها به‌ صورت تدریجی و یکسان در بدن  تجزیه می‌شوند. در طی این روش هرگز ظاهر بینی نافرم و بدشکل نخواهد شد. بعد از گذشت مدت زمانی بینی به شکل مادرزدای خود باز می‌گردد.

خطرات و محدودیت‌ها


از آن‌جایی که تاثیرات ژل‌ها همیشگی و دائمی نیستند بنابراین بیمار معمولا هر 6 ماه یک‌بار به درمان‌های ترمیمی نیاز خواهد داشت. از طرفی چون در عمل بینی بدون جراحی برخی موارد مانند باریک کردن غضروف بینی و یا کوچک کردن سایز بینی امکان‌پذیر نمی‌باشد در چنین مواردی توصیه می‌شود بیمار روش‌های دیگری را انتخاب کند. همانطور که قبلا اشاره شد عوارض جانبی خفیفی چون: کبودی، تورم و قرمزی ممکن است بعد از تزریق ژل رخ می‌دهد.

هزینه


هزینه کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی به میزان و نوع ژلی که برای اصلاح بینی بکار می‌رود بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل به بینی
3.83 از 6 رای