زاویه دار کردن و فرم دهی صورت، فک و چانه بدون جراحی

چهره بیضی شکل اغلب به عنوان یک مشخصه زیبایی و زنانه شناخته می‌شود. بعضی از افراد از چهره خشن و مربعی شکل خود ناراضی هستند. خط فک پهن و مربعی می‌تواند به استخوان بزرگ فک، عضله جویدن قوی یا غده پاروتید توده‌ای نسبت داده شود. تغییر شکل ظاهری حالت پهن و مربعی صورت و خط فک به صورتی بیضی مانند و یا V مانند می‌تواند به بهبود هماهنگی صورت کمک کند و از این رو جذابیت آن را افزایش می‌دهد. لاغر کردن صورت و یا باریک کردن خط فک می‌تواند با عمل جراحی انجام شود، اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا در صورت امکان از جراحی اجتناب کنند. در این حالت، تزریق بوتاکس به عضلات مضغ (عضلات مورد استفاده برای جویدن) می‌تواند به ایجاد فک زاویه‌ دار کمک کند که در نتیجه منجر به داشتن صورتی باریک‌تر می‌شود. تزریق ژل به قسمت‌های مختلف صورت باعث فرم‌دهی و زاویه‌ دارشدن صورت و فک و چانه خواهد شد.

با وجود روش‌های بسیار پیشرفته و استفاده تخصصی از بوتاکس و ژل، اندازه و فرم کلی صورت شما به خصوص در ناحیه چانه و گونه می‌تواند تغییر کند. به این ترتیب خط فک شما شکل بیضی‌تری به خود می‌گیرد و حالت مربعی در زاویه فکتان از بین می‌رود، و به شما ظاهر بسیار جوان‌تر و زنانه‌تری می‌بخشد. برای آشنایی بیشتر با شیوه‌های زاویه‌دار کردن و فرم دهی صورت و چانه با تزریق ژل و بوتاکس و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

روش‌های زاویه دار کردن و فرم‌دهی صورت و چانه


بوتاکس

بوتاکس، فرم خالص شده‌ای از سموم تولید شده توسط باکتری مواد غذایی، کلوسترودیوم بوتولینوم، بیشترین استفاده در رفع چین و چروک دارد. اما همچنین برای به حداقل رساندن ظاهر مربعی، فک مردانه استفاده می‌شود. با تزریق بوتاکس به اتصال بین یک عصب و عضله، ارتباطی را که از عصب به عضله برقرار می‌شود، متوقف می‌گردد. در مورد عضلات پرکار مخصوص جویدن، این اثر آرامش بخشی می‌تواند یک اثر چشمگیر بر شکل صورت ایجاد کند. عضلات مضغ، دو عضله بزرگ در دو طرف زاویه فک هستند. آنها به عنوان عضلات جویدن عمل می‌کنند، به این معنی که به شما در جویدن غذا کمک می‌کنند. سم بوتولینوم عضله تحت تزریق را در طول زمان ضعیف می‌کند، که به نوبه خود باعث کاهش حجم کلی خط فک می‌شود.

پزشک می‌تواند (برای حداکثر نتیجه) درمان را دقیقا در جایی انجام دهد که سه سر عضله با هم همپوشانی دارند و در قسمت عمیق و سطحی عضله، که به محل قرار گرفتن عضلات در استخوان، مربوط می‌شود با کاهش عضله در نقطه اتصال به استخوان، استخوان نیز می‌تواند در طول زمان تحلیل رود و بدون اثر منفی بر قدرت استخوان به نتایج طولانی‌تر کمک کند.

فرایند درمان

پزشک برای اطمینان از این که شما برای این درمان مناسب هستید، سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند و از نظر پزشکی عضله فک را مورد معاینه قرار می‌دهد تا مکان‌های تزریق را تعیین کند و در مورد روش، مراقبت‌های بعدی، تمام عوارض ممکن و موارد لازم قبل از درمان توضیح خواهد داد.

درمان بوتاکس برای کوچک کردن فک مربعی شکل معمولا شامل سه تا شش نقطه تزریق در هر طرف صورت بیمار است. برای بسیاری از بیماران، ایجاد سه تا شش سوراخ در هر طرف صورت می‌تواند یک تصور ترسناک باشد. این تفاوتی است که تکنیک تزریق تک نقطه روی  پوست را متمایز می‌کند و راه حل بسیار ایمن و ساده برای رسیدن به همان اثر مشابه ارائه می‌دهد.

با استفاده از تزریق بوتاکس در هر طرف صورت، پزشک می‌تواند با استفاده از این تکنیک به پنج نقطه مختلف در عضله جویدن دسترسی پیدا کند. هیچ تفاوتی بین نتایج تکنیک معمول تزریق سه تا شش نقطه و این تکنیک تک نقطه جدید وجود ندارد زیرا در هر دو مورد دارو به همان تعداد نقاط در عضله رسانده می‌شود.

به منظور جلوگیری از پخش شدن دارو، بیماران نباید طی 4 ساعت بعد از تزریق، ناحیه تحت درمان را ماساژ دهند. دستورالعمل‌های مراقبتی خاص توسط پزشک شما ارائه خواهد شد.

برای رسیدن به نتایج مطلوب، پزشک ممکن است تزریق ژل به همراه درمان بوتاکس را توصیه نماید. فیلرها عمدتا از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند که یک ماده طبیعی در بدن است. تزریق ژل ممکن است در ناحیه چانه مورد استفاده قرار گیرد تا شکل چانه را تغییر دهد و موجب افزایش شکل V مانند و بازسازی چهره شود. فیلرهای صورت با استفاده از تکنیک تزریق ویژه‌ای که نیاز به نقاط تزریق کمتری دارد، انجام می‌شود.

فرایند درمان

اندازه سوزن‌ها برای این روش با توجه به نوع ژل تزریق شونده متفاوت خواهد بود. پرکننده‌های دارای ژل روان‌تر می‌توانند با استفاده از سوزن‌های نازک استفاده شوند و پزشک فشار کمتری را برای انتقال ژل به لایه‌های عمیق پوست اعمال می‌کند.

قبل از شروع تزریق ژل، پزشک ناحیه هدف را با یک کرم موضعی بی‌حس می‌کند. بسته به شرایط بیمار و مقدار تغییر مورد نیاز، ژل پرکننده به داخل لایه درم تزریق می‌شود. کل فرآیند تزریق معمولا می‌تواند در حدود 20 تا 30 دقیقه انجام شود.

به طور کلی، حدود 6 هفته طول می‌کشد تا تفاوت را مشاهده کنید، و به طور معمول بین 6 ماه تا یک سال و نیم ادامه خواهد داشت. با این حال، در پایان هفته اول، ممکن است متوجه شوید که خط فک‌تان در هنگام گاز گرفتن و یا لمس چانه، بسیار ظریف‌تر می‌گردد. توصیه می‌شود که بعد از 3 ماه پس از اولین تزریق به منظور ارزیابی اثر کامل و اطمینان از نیاز به درمان بیشتر، نتیجه را ارزیابی کنید. برای رسیدن به حداکثر نتیجه بسته به اندازه عضله فک، ممکن است در کل به 3 جلسه درمان نیاز داشته باشید. به منظور حفظ نتایج حاصله، تمدید درمان هر 6 تا 12 ماه توصیه می‌شود.

تزریق ژل

بسیاری از افراد در تعریف نشانه‌های زیبایی، گونه‌های برآمده و استخوان گونه برجسته‌تر را در نظر می‌گیرند. تزریق ژل به گونه در واقع یک نتیجه طبیعی را ایجاد می‌کند و باعث فرم‌دهی به صورت می‌شود.

هنگامی که برای مشاوره با پزشک ملاقات می‌کنید، او می‌تواند در مورد ظاهر مورد نظرتان با شما صحبت کند و با استفاده از ترکیبی مناسب از پرکننده‌های پوستی، یک طرح درمانی برای افزایش استخوان گونه و تصمیم‌گیری در مورد محل تزریق ژل برای اطمینان از ایجاد ظاهری جوان و طبیعی ارائه نماید. بسیاری از بیمارانی که تحت فرآیند غیر تهاجمی بزرگ کردن گونه قرار می‌گیرند، متوجه بهبود ویژگی‌های دیگر صورت نیز می‌شوند، و این تغییرات باعث فرم‌دهی و برجسته شدن صورت در این ناحیه شده و قسمت فک و چانه را زاویه‌ دار نشان می‌دهد.

فرایند درمان

درمان حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. پزشک شما پوست را با تمیز کردن ناحیه مورد نظر با مایع ضدعفونی کننده یا دستمال مرطوب آماده می‌کند، ممکن است یک کرم بی‌حسی موضعی برای کاهش ناراحتی نیز استفاده نماید. تزریق ممکن است باعث ناراحتی موضعی کمی شود، اما دردناک نخواهد بود. بلافاصله پس از آن متوجه بهبود نسبی خواهید شد و نتایج در طول چند هفته اول پیشرفت می‌کند، زیرا اسید هیالورونیک شروع به حفظ رطوبت و رفع چروک پوست می‌کند.

عوارض


معمولا تزریق بوتاکس و ژل با تورم همراه نیست. اگر کبودی ایجاد شود، ممکن است چند روز طول بکشد تا از بین برود. از آنجایی که دارو به محل مناسب انتقال می‌یابد، احتمال عوارض جانبی بسیار کم است. بدترین اثر جانبی ناخواسته، تغییر لبخند است. این اتفاق در صورتی می‌افتد که تزریق بیش از حد بالا و یا بیش از حد در جلوی فک انجام شود. این مسئله می‌تواند منجر به تضعیف نامطلوب عضلاتی شود که زاویه دهان را در هنگام لبخند زدن بالا یا به عقب می‌کشد. سایر عوارض جانبی ممکن است باعث باریک شدن بیش از حد صورت، یا زمخت‎تر شدن ظاهر فک و گونه شود.

هزینه


هزینه فرم دهی و زاویه دار کردن فک و صورت می‌تواند تا حدودی از فردی به فرد دیگر به دلیل قدرت و اندازه عضلات در ناحیه تحت درمان و اثر مورد نظر متفاوت باشد. اغلب مردان در مقایسه با زنان، نیاز به دوز بیشتری از دارو دارند و در این صورت قیمت ممکن است افزایش یابد.

به این پست امتیاز دهید.
زاویه دار کردن و فرم دهی صورت، فک و چانه بدون جراحی
3.5 از 2 رای