روش‌های درمان ترک و خطوط بعد از حاملگی، لاغری و بلوغ

ترک‌ها، خطوطی بی‌رنگ و قابل‌مشاهده روی سطح پوست هستند. این خطوط به‌طور عمده در دیواره شکم مشاهده می‌شوند، اما ممکن است بر روی ران‌ها، بازوها، باسن و سینه نیز دیده شوند. گاهی اوقات ترک‌ها می‌توانند ناحیه وسیعی از بدن را پوشش دهند. بارداری اغلب عامل اصلی ایجاد ترک‌ها است، اما عوامل دیگری ازجمله تغییرات ناگهانی وزن، رشد سریع، عوامل وراثتی، استرس و تغییر در شرایط فیزیکی نیز می‌توانند باعث ایجاد ترک پوست شوند. بسیاری از زنان در دوران بارداری با مشکل ترک‌های پوستی روبرو می‌شوند، زیرا پوست به‌طور چشمگیری کشیده می‌شود تا فضای لازم برای رشد جنین فراهم شود. این تنش و کشش مداوم باعث ایجاد ترک‌های بارداری می‌شود.

مزیت اصلی درمان ترک‌ها افزایش اعتمادبه‌نفس فرد است. با پشتکار و مهارت مشاوران ما، شما شاهد بهبود چشمگیر در ظاهر ترک‌ها خواهید بود.

درمان ترک‌ در کلینیک ما


درمان ترک‌های قرمز با لیزر

لیزر رنگ پالسی با به کارگیری یک تکنیک هدفمند ملایم که تنها بر قرمزی پوست تأثیر گذاشته و قسمت‌های سالم پوست را دست‌نخورده باقی می‌گذارد،‌ موجب درمان قرمزی پوست صورت می‌شود. از این روش برای درمان ماه‌گرفتگی عروقی، زخم‌های قرمز و دیگر عارضه‌های قرمزی پوست استفاده می‌شود.
درمان لیزر نسبتاً بدون درد است. برخی از بیماران آن را شبیه به یک ضربه محکم و ناگهانی باند لاستیکی، همانند لیزر مو و یا دیگر درمان‌های ملایم لیزر توصیف می‌کنند. نور لیزر برای هدف قرار دادن علت قرمزی صورت در رگ‌های خونی، که نور را جذب کرده و رنگ قرمز در پوست را از بین می‌برد، استفاده می‌شود.

درمان ترک‌های سفید با لیزر RF فرکشنال CO2

ترک‌ها به علت فقدان کلاژن و الاستین در طول دوران رشد شدید ایجاد می‌شوند که به پارگی لایه‌های عمیق‌تر پوست منجر می‌شود. هنگامی‌که این پارگی‌ها بهبود می‌یابند، یک بافت اسکار تشکیل می‌دهند که به ایجاد آنچه به‌عنوان ترک شناخته می‌شوند، منتهی می‌گردد.
فرکشنال بافت اسکار را تا یک دمای درمانی لازم برای ترمیم و بازسازی تولید طبیعی کلاژن پوست گرم می‌کند. RF فرکشنال با به‌کارگیری ترکیبی از فرکانس رادیویی فرکشنال (RF فرکشنال) و استامپ پوستی که به لایه‌های عمیق‌تر نفوذ کرده و به ایجاد پوستی سفت‌تر با تن بیشتر منتهی می‌شود، ‌ترک‌ها را هدف قرار می‌دهد.

مزایای درمان با لیزر

  • ایجاد پوستی صاف‌تر با ظاهری بهتر بدون نیاز به جراحی
  • فقدان دوره ازکارافتادگی یا دوره ازکارافتادگی کوتاه
  • بهبود ظاهر پوست
  • جلسات درمانی قابل‌تحمل
  • درمان مورد تأیید FDA

میکرونیدلینگ

روش پزشکی میکرونیدلینگ در افزایش بازسازی پوست مؤثر است. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن‌های متعدد که سوراخ‌هایی در پوست ایجاد می‌کنند، فرآیند ترمیمی بدن را فعال کرده و منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود. میکرونیدلینگ برای سفت کردن و ایجاد تن در پوست، کاهش آکنه، آیس پیک (اسکار باقی مانده از آکنه) و زخم آبله‌مرغان، ترک‌ها، چین‌وچروک و خطوط ریز، درمان ریزش مو و کاهش اثر فرورفتگی سلولیت گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

درمارولر

درمان القایی کلاژن. ما اغلب استفاده از درمارولر را در منزل همراه با درمان لیزر توصیه می‌کنیم. سوزن زدن پوست با درمارولر صدها زخم پوستی کوچک تولید می‌کند. هر زخم پوستی باعث ایجاد واکنش ترمیم طبیعی در پوست می‌شود. درمان‌های پی‌درپی موجب ساخت تدریجی کلاژن‌های جدید شده و به‌تدریج زخم‌های گود را پر می‌کند.

لایه‌برداری (پیلینگ) شیمیایی

عملکرد لایه‌برداری شیمیایی از بین بردن لایه بیرونی سلول‌های پوست و به‌جا گذاشتن پوستی صاف‌تر و نرم‌تر است. این درمان‌ها درعین‌حال، فرآیند خودترمیمی بدن را تحریک کرده و بدن را به تولید کلاژن بیشتر برای حفاظت از ساختار اصلی پوست وادار می‌کنند. بسته به عمق لایه‌برداری، این درمان می‌تواند نتایج موقت یا طولانی‌مدت داشته باشد. نتایج موقت را نیز می‌توان با تکرار درمان پوست در فواصل زمانی منظم حفظ نمود.

میکرودرم ابریژن (پیلینگ مکانیکی صورت)

این روش درمانی از یک دستگاه استفاده می‌کند که به سطح پوست جلا می‌دهد. این دستگاه لایه بالایی پوست را به آرامی برداشته و رشد سلول‌های پوست جدید را تحریک می‌کند. این روش درمانی می‌تواند برای ترک‌های تازه مؤثر باشد. میکرودرم ابریژن نیز می‌تواند بخشی از روند درمان ترک‌ها باشد و شامل لایه‌برداری شیمیایی است. استفاده منظم از لایه‌بردار گلیکولیک نیز یک روش مؤثر برای درمان ترک‌ها است. اگرچه لایه‌برداری‌های قوی در زدودن بافت آسیب‌دیده بهتر از میکرودرم ابریژن عمل می‌کنند، اما تحریک کلاژن را به اندازه کافی ایجاد نمی‌کنند. پوسته پوسته شدن ناحیه درمان تا حد ممکن برای کاهش و رفع ترک‌ها ضروری است. در همین حال، حتماً از محصولات بازسازی پوست در ناحیه درمان استفاده کنید.

درمان با پلاسمای غنی‌شده با پلاکت (PRP)

PRP یک روش درمانی است که شامل گرفتن نمونه خون، جمع‌کردن پلاکت از نمونه و تزریق مجدد پلاکت به بدن برای کمک به ترمیم و بازسازی بافت است. این روند می‌تواند به کاهش ترک‌ها کمک کند.
دلیل این فرآیند ترشح یک مخلوط غلیظ از عوامل مؤثر در رشد توسط پلاکت است. این عوامل رشد باعث تحریک ترمیم سلول‌ها می‌شوند.
PRP به چین‌وچروک‌های عمیق تزریق می‌شود تا رشد مجدد کلاژن را تحریک کرده و امکان سفت شدن و بازیابی شادابی و جوانی ناحیه درمان را فراهم ‌سازد. پلاسمای غنی‌شده با پلاکت‌های خود ترمیم به‌طور مستقیم به ترک‌ها تزریق می‌شود و موجب ترمیم آن‌ها می‌شود.

درمان با نور آبی

از روش درمان با نور آبی اغلب به‌عنوان یک‌راه برای پاک کردن تاتو استفاده می‌شود. درمان با نور آبی برای درمان انواعی از عارضه‌های پیگمانتاسیون، مانند کک‌ومک و هایپر پیگمانتاسیون، واریس، رگ‌های تار عنکبوتی و روزاسه ایجاد شد. در این روش درمانی یک ژل حساس به نور به پوست تزریق می‌شود و سپس نور شدید بر روی ناحیه تاتو یا پیگمانتاسیون (تغییر رنگ) ساطع می‌شود. همانند لیزر درمانی، درمان با نور آبی ممکن است قادر به کاهش ظاهر ترک‌ها باشد، اما موجب از بین رفتن آن‌ها نمی‌شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک مزوتراپی شبیه به روش غیر جراحی است که برای القا گاز CO2 در زیر پوست (زیر جلدی یا داخل پوستی) از طریق یک سوزن نازک 30 گرمی مزوتراپی استفاده می‌شود. این روش درمانی سریع، راحت، مؤثر و بدون دوره ازکارافتادگی است. گاز CO2 جریان خون را تحریک کرده که منجر به نتایج متعدد می‌گردد: بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش سلولیت، کاهش چربی موضعی و تحریک تولید کلاژن. کربوکسی تراپی جایگزین خوبی برای لیپوساکشن در افرادی است که حاضر به بیهوشی و عمل جراحی نیستند.
ترک‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که پوست به نقطه‌ای که کلاژن در آن به مرز پارگی رسیده است، کشیده می‌شود. کربوسی تراپی موجب تشکیل کلاژن جدید و درنتیجه افزایش ضخامت پوست برای بهبود ظاهر ترک‌ها از طریق بازسازی ماتریکس کلاژن می‌شود.

کرم‌ها و پمادها

کرم‌ها و پمادها، از جمله سرم‌های اسکار، ممکن است به کاهش و حذف ترک‌ها کمک کنند، به‌ویژه اگر در چند ماه اول پس از تولد نوزاد به‌طور منظم استفاده شوند. این محصولات با حفظ رطوبت و انعطاف‌پذیری پوست، می‌توانند به ترمیم طبیعی زخم‌های ناشی از ترک‌ها توسط پوست کمک کنند.

استفاده از رتینوئیدها و غلظت‌های قوی ویتامین C می‌تواند موجب حساسیت پوستی شود، به‌ویژه در پوستی که تازه در معرض آنها قرار گرفته است. بنابراین، بهتر است به تدریج از محصولات مراقبت از پوست قوی استفاده کرده و از استفاده از محصولات متعدد به‌طور همزمان اجتناب کنید. همچنین، پس از استفاده از میکرودرم ابریژن حداقل چند ساعت صبر کرده و سپس از محصولات دیگر بر روی ترک‌ها استفاده کنید. استفاده از محصولات دیگر در روز بعد نیز مؤثر خواهد بود.

ازآنجایی‌که حساسیت پوستی را تجربه خواهید کرد، شما باید از مواد طبیعی که موجب کاهش التهاب می‌شوند، استفاده کنید. عصاره آلوئه ورا، شیر جو دو سر، چای‌گیاهی، هیدروسول و نیز مواد مرطوب‌کننده مانند روغن درخت کره و روغن ویتامین E ایده‌های خوبی هستند.

به این پست امتیاز دهید.
روش‌های درمان ترک و خطوط بعد از حاملگی، لاغری و بلوغ
3.5 از 2 رای