روش‌های درمان ترک و خطوط بعد از حاملگی، لاغری و بلوغ

ترک‌ها خطوط قابل‌مشاهده بی‌رنگ در سطح پوست هستند. ترک‌ها به‌طور عمده در دیواره شکم یافت می‌شوند، اما می‌توانند بر روی ران‌ها، بازوها، باسن و سینه نیز ایجاد شوند. گاهی اوقات ترک‌ها می‌توانند ناحیه وسیعی از بدن را پوشش دهند. درحالی‌که بارداری علت اصلی ایجاد ترک‌ها است، اما دلایل دیگری ازجمله افزایش یا کاهش ناگهانی وزن، رشد سریع، عوامل وراثتی، استرس و تغییر در شرایط فیزیکی نیز می‌تواند باعث ایجاد ترک پوست شود. بسیاری از بانوان در دوران بارداری با ترکهای پوستی مواجه می‌شوند، چون پوست به روش‌های گوناگون کشیده می‌شود تا فضا برای جنین در حال رشد به وجود بیاید. این تقلا و کشش مداوم باعث ایجاد ترک بارداری می‌شود.

مزیت اصلی درمان ترک‌ها افزایش اعتمادبه‌نفس فرد است. با پشتکار و مهارت مشاوران ما، شما شاهد بهبود چشمگیر در ظاهر ترک‌ها خواهید بود.

درمان ترک‌ در کلینیک ما


درمان ترک‌های قرمز با لیزر

لیزر رنگ پالسی با به کارگیری یک تکنیک هدفمند ملایم که تنها بر قرمزی پوست تأثیر گذاشته و قسمت‌های سالم پوست را دست‌نخورده باقی می‌گذارد،‌ موجب درمان قرمزی پوست صورت می‌شود. از این روش برای درمان ماه‌گرفتگی عروقی، زخم‌های قرمز و دیگر عارضه‌های قرمزی پوست استفاده می‌شود.
درمان لیزر نسبتاً بدون درد است. برخی از بیماران آن را شبیه به یک ضربه محکم و ناگهانی باند لاستیکی، همانند لیزر مو و یا دیگر درمان‌های ملایم لیزر توصیف می‌کنند. نور لیزر برای هدف قرار دادن علت قرمزی صورت در رگ‌های خونی، که نور را جذب کرده و رنگ قرمز در پوست را از بین می‌برد، استفاده می‌شود.

درمان ترک‌های سفید با لیزر RF فرکشنال CO2

ترک‌ها به علت فقدان کلاژن و الاستین در طول دوران رشد شدید ایجاد می‌شوند که به پارگی لایه‌های عمیق‌تر پوست منجر می‌شود. هنگامی‌که این پارگی‌ها بهبود می‌یابند، یک بافت اسکار تشکیل می‌دهند که به ایجاد آنچه به‌عنوان ترک شناخته می‌شوند، منتهی می‌گردد.
فرکشنال بافت اسکار را تا یک دمای درمانی لازم برای ترمیم و بازسازی تولید طبیعی کلاژن پوست گرم می‌کند. RF فرکشنال با به‌کارگیری ترکیبی از فرکانس رادیویی فرکشنال (RF فرکشنال) و استامپ پوستی که به لایه‌های عمیق‌تر نفوذ کرده و به ایجاد پوستی سفت‌تر با تن بیشتر منتهی می‌شود، ‌ترک‌ها را هدف قرار می‌دهد.

مزایای درمان با لیزر

  • ایجاد پوستی صاف‌تر با ظاهری بهتر بدون نیاز به جراحی
  • فقدان دوره ازکارافتادگی یا دوره ازکارافتادگی کوتاه
  • بهبود ظاهر پوست
  • جلسات درمانی قابل‌تحمل
  • درمان مورد تأیید FDA

میکرونیدلینگ

روش پزشکی میکرونیدلینگ در افزایش بازسازی پوست مؤثر است. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن‌های متعدد که سوراخ‌هایی در پوست ایجاد می‌کنند، فرآیند ترمیمی بدن را فعال کرده و منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود. میکرونیدلینگ برای سفت کردن و ایجاد تن در پوست، کاهش آکنه، آیس پیک (اسکار باقی مانده از آکنه) و زخم آبله‌مرغان، ترک‌ها، چین‌وچروک و خطوط ریز، درمان ریزش مو و کاهش اثر فرورفتگی سلولیت گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

درمارولر

درمان القایی کلاژن. ما اغلب استفاده از درمارولر را در منزل همراه با درمان لیزر توصیه می‌کنیم. سوزن زدن پوست با درمارولر صدها زخم پوستی کوچک تولید می‌کند. هر زخم پوستی باعث ایجاد واکنش ترمیم طبیعی در پوست می‌شود. درمان‌های پی‌درپی موجب ساخت تدریجی کلاژن‌های جدید شده و به‌تدریج زخم‌های گود را پر می‌کند.

لایه‌برداری (پیلینگ) شیمیایی

عملکرد لایه‌برداری شیمیایی از بین بردن لایه بیرونی سلول‌های پوست و به‌جا گذاشتن پوستی صاف‌تر و نرم‌تر است. این درمان‌ها درعین‌حال، فرآیند خودترمیمی بدن را تحریک کرده و بدن را به تولید کلاژن بیشتر برای حفاظت از ساختار اصلی پوست وادار می‌کنند. بسته به عمق لایه‌برداری، این درمان می‌تواند نتایج موقت یا طولانی‌مدت داشته باشد. نتایج موقت را نیز می‌توان با تکرار درمان پوست در فواصل زمانی منظم حفظ نمود.

میکرودرم ابریژن (پیلینگ مکانیکی صورت)

این روش درمانی با استفاده از دستگاهی صورت می‌گیرد که سطح پوست را جلا می‌دهد. لایه بالایی پوست به‌آرامی برداشته می‌شود و رشد سلول‌های پوست جدید تحریک می‌شود. این درمان می‌تواند برای ترک‌های  تازه مؤثر باشد.
میکرودرم ابریژن می‌تواند بخش خوبی از روند درمان ترک‌ها باشد که دربرگیرنده لایه‌برداری شیمیایی است. استفاده منظم از لایه‌بردار گلیکولیک یک ‌راه مؤثر برای درمان ترک‌ها است. لایه‌برداری‌های قوی در زدودن بافت آسیب‌دیده بهتر از میکرودرم ابریژن عمل می‌کنند، اما تولید کلاژن را چندان تحریک نمی‌کنند. پوسته پوسته شدن ناحیه درمان تا حد ممکن برای کاهش و رفع ترک‌ها ضروری است. فقط اطمینان حاصل کنید که در ناحیه درمان از محصولات بازسازی پوست استفاده می‌کنید.

درمان با پلاسمای غنی‌شده با پلاکت (PRP)

PRP یک روش درمانی است که شامل گرفتن نمونه خون، جمع‌کردن پلاکت از نمونه و تزریق مجدد پلاکت به بدن برای کمک به ترمیم و بازسازی بافت است. این روند می‌تواند به کاهش ترک‌ها کمک کند.
دلیل این فرآیند ترشح یک مخلوط غلیظ از عوامل مؤثر در رشد توسط پلاکت است. این عوامل رشد باعث تحریک ترمیم سلول‌ها می‌شوند.
PRP به چین‌وچروک‌های عمیق تزریق می‌شود تا رشد مجدد کلاژن را تحریک کرده و امکان سفت شدن و بازیابی شادابی و جوانی ناحیه درمان را فراهم ‌سازد. پلاسمای غنی‌شده با پلاکت‌های خود ترمیم به‌طور مستقیم به ترک‌ها تزریق می‌شود و موجب ترمیم آن‌ها می‌شود.

درمان با نور آبی

از روش درمان با نور آبی اغلب به‌عنوان یک‌راه برای پاک کردن تاتو استفاده می‌شود. درمان با نور آبی برای درمان انواعی از عارضه‌های پیگمانتاسیون، مانند کک‌ومک و هایپر پیگمانتاسیون، واریس، رگ‌های تار عنکبوتی و روزاسه ایجاد شد. در این روش درمانی یک ژل حساس به نور به پوست تزریق می‌شود و سپس نور شدید بر روی ناحیه تاتو یا پیگمانتاسیون (تغییر رنگ) ساطع می‌شود. همانند لیزر درمانی، درمان با نور آبی ممکن است قادر به کاهش ظاهر ترک‌ها باشد، اما موجب از بین رفتن آن‌ها نمی‌شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک مزوتراپی شبیه به روش غیر جراحی است که برای القا گاز CO2 در زیر پوست (زیر جلدی یا داخل پوستی) از طریق یک سوزن نازک 30 گرمی مزوتراپی استفاده می‌شود. این روش درمانی سریع، راحت، مؤثر و بدون دوره ازکارافتادگی است. گاز CO2 جریان خون را تحریک کرده که منجر به نتایج متعدد می‌گردد: بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش سلولیت، کاهش چربی موضعی و تحریک تولید کلاژن. کربوکسی تراپی جایگزین خوبی برای لیپوساکشن در افرادی است که حاضر به بیهوشی و عمل جراحی نیستند.
ترک‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که پوست به نقطه‌ای که کلاژن در آن به مرز پارگی رسیده است، کشیده می‌شود. کربوسی تراپی موجب تشکیل کلاژن جدید و درنتیجه افزایش ضخامت پوست برای بهبود ظاهر ترک‌ها از طریق بازسازی ماتریکس کلاژن می‌شود.

کرم‌ها و پمادها

کرم‌ها و پمادها (مانند سرمهای اسکار) ممکن است به کاهش و محو شدن ظاهر ترک‌ها کمک کنند، به‌ویژه اگر در چند ماه اول پس از تولد نوزاد به‌طور منظم استفاده شوند. کرم‌ها و سرم‌های پوستی با حفظ رطوبت و انعطاف‌پذیری پوست، می‌تواند به ترمیم طبیعی زخم‌های ناشی از ترک‌ها توسط پوست کمک کند.

رتینوئیدها و غلظت‌های قوی ویتامین C موجب حساسیت پوستی می‌شوند، به‌ویژه در پوستی که تازه در معرض آنها قرارگرفته است. به‌تدریج  از محصولات مراقبت از پوست قوی استفاده کنید و از استفاده از محصولات متعدد به‌طور همزمان اجتناب کنید. بهتر است پس از استفاده از میکرودرم ابریژن حداقل چند ساعت صبر کرده و سپس از محصولات دیگر بر روی ترک‌ها استفاده کنید. استفاده از محصولات دیگر در روز بعد نیز مؤثر خواهد بود. ازآنجایی‌که حساسیت پوستی را تجربه خواهید کرد، شما باید از مواد طبیعی که موجب کاهش التهاب می‌شوند، استفاده کنید. عصاره آلوئه ورا، شیر جو دو سر، چای‌گیاهی، هیدروسول و نیز مواد مرطوب‌کننده مانند روغن درخت کره و روغن ویتامین E ایده‌های خوبی هستند.

به این پست امتیاز دهید.
روش‌های درمان ترک و خطوط بعد از حاملگی، لاغری و بلوغ
3.5 از 2 رای