رفع و از بین بردن، آب کردن و برداشتن غبغب: روش‌های بدون جراحی و مزایا

غبغب یکی از مشکلات ناامیدکننده‌ای است که در چهره فرد ایجاد می‌شود. این مشکل به تجمع چربی اضافی در زیر چانه اشاره دارد که ممکن است باعث شود که یک فرد سالم و چاق به نظر برسد. عواملی مانند افزایش سن و چربی‌های مقاومی که علیرغم پیروی از یک سبک زندگی سالم جمع می‌شوند، می‌توانند در ایجاد این مشکل نقش داشته باشند. این مشکل بیشتر در مردان و زنان بعد از سنین میانه و پیری بروز می‌کند.

برای رفع غبغب، روش‌های متعددی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان ظاهری طبیعی و خوش‌فرم در چهره فرد ایجاد کرد. یکی از روش‌های مؤثر در رفع غبغب، ورزش است. انجام تمریناتی مانند بدنسازی و تمرینات کاردیو، می‌تواند به کاهش چربی زیر چانه کمک کند و باعث بهبود شکل چهره شود.

روش‌های درمانی دیگری نیز برای رفع غبغب وجود دارد که بر اساس نیاز هر بیمار طراحی شده‌اند. یکی از این روش‌ها، لیپولیز است که با استفاده از لیزر یا تزریق مواد شیمیایی، به کاهش چربی زیر چانه کمک می‌کند. روش دیگری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله کریولیپولیز است که با استفاده از سرمایی قوی، چربی زیر چانه را از بین می‌برد.

در کل، رفع غبغب می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کند و ظاهری طبیعی و خوش‌فرم در چهره ایجاد کند. با انتخاب روش مناسب برای خود، می‌توانید به راحتی از این مشکل خلاص شوید.

اگر شما دارای غبغب هستید و ورزش دادن برای رفع غبغب مؤثر واقع نشد و انجام عمل جراحی نیز برای رفع آن بسیار گران بود می‌توان از روش‌های غیرجراحی مانند تزریق کیبلا، رادیو فرکانسی و مزوتراپی برای رفع غبغب استفاده کرد. پزشک پس از بررسی‌ صورت و غبغب و علت آن، روش مناسب را برای رفع و درمان غبغب به شما پیشنهاد می‌دهد که نتیجه دلخواه را پس از درمان کسب کنید. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

علت


ترکیب عوامل مختلف در بدن باعث به وجود آمدن غبغب می‌شود. درک این عوامل می‌تواند به انتخاب روش صحیح رفع غبغب کمک کند.

  • افزایش سن: با افزایش سن، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که می‌تواند باعث افتادگی و شل شدگی پوست و به وجود آمدن غبغب شود.
  • رژیم غذایی و وزن: در حالی که افزایش وزن همیشه باعث به وجود آمدن غبغب نمی‌شود اما می‌تواند در ایجاد آن مؤثر باشد. یک رژیم غذایی پرکالری، مصرف غذاهای فراوری‌شده و چربی‌های ناسالم ممکن است باعث افزایش وزن و در نتیجه ایجاد غبغب در افراد شود.
  • عوامل ژنتیکی: ژن‌ها ممکن است در ایجاد غبغب نقش داشته باشند. افرادی که اعضای خانواده آنها غبغب داشته و خاصیت ارتجاعی پوست آنها ضعیف است ممکن است بیش از دیگران غبغب داشته باشند.
  • وضعیت بدنی: وضعیت بدنی نامناسب می‌تواند باعث ضعف عضلات گردن و چانه شود. این عارضه به مرور زمان و با از بین رفتن خاصیت ارتجاعی در عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود باعث ایجاد غبغب می‌شود.

قبل از درمان از بین بردن غبغب


پزشک قبل از شروع درمان، شما را به طور دقیق و کامل معاینه می‌کند. وی به اهداف مورد انتظار و نگرانی‌های شما گوش داده و به شما خواهد گفت که درمان چگونه روی شما تأثیر می‌گذارد. وی همچنین باید از سوابق پزشکی شما مطلع شده زیرا ممکن است به دلیل مصرف برخی داروها نتوانید روند درمان را ادامه دهید.

روش‌های رفع غبغب


کیبلا

کیبلا اولین و تنها روش درمانی غیرجراحی مورد تأیید سازمان غذا و دارو است که ظاهر و حجم زیر چانه که به آن غبغب گفته می‌شود را بهبود می‌بخشد. کیبلا می‌تواند ظاهر چانه را بدون نیاز به انجام فرایندهای تهاجمی و بستری شدن بهبود بخشد. کیبلا یک روش درمانی مناسب برای افرادی است که تمایل دارند چربی‌های قسمت گردن و چانه آنها از بین برود. این روش درمانی یک روش مؤثر برای از بین بردن غبغب یا افتادگی پوست گردن بدون قرار گرفتن تحت عمل لیپوساکشن است.

نحوه انجام درمان

کیبلا از طریق چندین تزریق در چربی‌های زیر چانه انجام می‌شود. از آنجا که افراد با هم متفاوت هستند برای هر فرد یک برنامه درمانی مخصوص طراحی می‌شود. بیشتر درمان‌ها ظرف مدت 15 تا 20 دقیقه انجام می‌شوند. لیدوکائین (یک بیحس کننده موضعی) برای کاهش ناراحتی‌های حین انجام فرایند از بین بردن غبغب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که ممکن است در ناحیه تزریق کمی کبودی و تورم ایجاد شود اما معمولاً پس از تزریق کیبلا نیازی به بستری شدن نیست. تورم ممکن است 4 تا 7 روز ادامه یافته و کبودی نیز به راحتی با آرایش استتار می‌شود. بهتر است از انجام فعالیت‌های شدید بلافاصله پس از انجام فرایند پرهیز کنید زیرا تورم را طولانی‌تر کرده و کبودی را نیز افزایش می‌دهد.

متناسب با اهداف و ویژگی‌های هر بیمار ممکن است درمان‌های چندگانه‌ای مورد نیاز باشد. بیشتر بیماران می‌توانند نتایج حاصل از انجام این فرایند را پس از 2 تا 4 جلسه درمانی مشاهده کنند. جلسات درمانی معمولاً با فواصل یک ماهه انجام می‌شوند.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی است که می‌تواند در رفع چربی‌های مقاوم در مناطق مختلف بدن، از جمله غبغب که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند، مؤثر باشد. این روش، با تزریق مواد مناسب به ناحیه مورد نیاز، می‌تواند بیولوژی سلول‌های چربی را تعدیل کرده و سیگنال‌های تجمع چربی را که باعث ذخیره‌سازی چربی می‌شوند، مسدود کند. به طور ساده‌تر، مزوتراپی سلول‌های چربی را از ذخیره‌سازی چربی منع کرده و باعث تجزیه و شکست سلول‌های چربی موجود در ناحیه درمان شده می‌شود.

برای رفع غبغب با مزوتراپی، معمولاً نیاز به 5 تا 15 جلسه درمانی است که تعداد و مدت زمان آن‌ها بستگی به میزان چربی، سرعت واکنش بدن و اهداف مورد انتظار دارد. هر جلسه ممکن است بین 5 تا 30 دقیقه طول بکشد که این مدت زمان به سایز و تعداد نواحی تحت درمان بستگی دارد. به طور کلی، تزریق‌های مزوتراپی بسیار سریع انجام می‌شود و برای رفع غبغب تقریباً بدون درد است.

نحوه انجام درمان

از آنجا که تزریق‌های مزوتراپی توسط سوزن‌های بسیار ریز انجام می‌شوند برای انجام آن نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. ممکن است قبل از انجام تزریق‌ها از کرم‌های بیحس کننده استفاده شود.

در حین انجام از بین بردن غبغب، تزریق در لایه میانی پوستِ قسمت تحت درمان گردن که شامل چربی و بافت همبند است انجام می‌شود. مواد مزوتراپی تا زمانی که ناحیه تحت درمان به طور کلی پوشش داده شود تزریق می‌شوند.

در 24 ساعت اول پس از تزریق ممکن است شما در ناحیه درمان شده کمی احساس سوزن سوزنی شدن داشته باشید. ممکن است در ناحیه غبغب کمی احساس تورم و قرمزی وجود داشته باشد که پس از گذشت 48 ساعت به مرور محو می‌شود. شما می‌توانید پس از درمان در صورت تمایل به انجام فعالیت‌های روزمره خود پرداخته، حمام یا ورزش کنید. از مواد شیمیایی سفیدکننده یا لوسیون‌های رنگی مصنوعی تا 72 ساعت پس از درمان استفاده نکنید. معمولاً نتایج حاصل از انجام مزوتراپی پس از جلسات دوم و سوم نمایان می‌شوند.

رادیو فرکانسی

رادیو فرکانسی (آراف) برای رفع غبغب یک روش درمانی محبوب و غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی‌های اضافی است. محبوبیت این روش به دلیل توانایی آن در کاهش قابل توجه چربی‌های جمع شده و مقاوم در غبغب است. رادیو فرکانسی سریع و بدون درد انجام می‌شود و مقرون به‌صرفه‌تر از روش‌های دیگر رفع چربی است.

رادیو فرکانسی علاوه بر این که باعث سوزاندن چربی‌ها و کاهش آنها می‌شود بلکه به افزایش تولید کلاژن در پوست، کاهش سلولیت ها و لطیف‌تر شدن پوست نیز کمک می‌کند. این روش درمانی به خصوص برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده جزئی مانند غبغب و چربی‌های اضافی گونه‌ها بسیار مؤثر است.

در فرایند RF، جریان الکتریکی بی‌خطری به وسیله الکترودهای دستگاه لیپو ارسال می‌شود. رادیو فرکوئنسی قسمت تحت درمان را گرم کرده و در عمق پوست نفوذ می‌کند. مغز رادیو فرکانسی را منبع انرژی شناسایی کرده و پوست مانند یک مقاومت عمل می‌کند در نتیجه سلول‌ها به اندازه‌ای که خطرناک نباشد گرم شده و باعث سفت شدن پوست شده و آن را لطیف‌تر و هموارتر کرده و غبغب فرد را کاهش می‌دهند.

نحوه انجام درمان

روش رادیو فرکانسی یک روش بی‌خطر و مطمئن برای سوزاندن چربی است. پزشک شما قبل از انجام درمان، شما را معاینه کرده و در مورد اهداف و نیازهای شما با شما صحبت و تبادل‌نظر می‌کند. زمانی که برای انجام درمان آماده شدید، شما به راحتی دراز کشیده و از گرمای تولیدشده توسط اپلیکاتور دستگاه رادیو فرکانسی لذت می‌برید. انجام این درمان برای درمان غبغب حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. این روش درمانی برای رفع چربی، به ویژه اگر شما برای دست‌یابی به نتایج سریع عجله داشته باشید، بسیار مناسب است زیرا نتایج آن سریع‌تر از سایر روش‌ها نمایان می‌شود و با گذشت چند روز پس از انجام فرایند، نتایج ملموس‌تر نیز خواهد شد. تعداد جلسات مورد نیاز به نیازهای فردی شما بستگی دارد. توصیه می‌شود که تا یک هفته پس از انجام فرایند رادیو فرکانسی برای رفع غبغب، حمام آفتاب نگیرید و خود را برنزه نکنید زیرا ممکن است باعث سوزش پوست شما شود. ممکن است درد خفیفی نیز داشته باشید که البته به ندرت اتفاق می‌افتد. توصیه می‌شود در صورت بروز سوزش روی پوست از مرطوب‌کننده استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که در روز پس از درمان، مقادیر زیادی آب بنوشید زیرا به افزایش تولید کلاژن در پوست شما کمک می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است