رفع و درمان لاغری صورت (چاق‌کردن و پرشدن) با تزریق ژل

افزون بر به وجود آمدن خطوط ریز و چین و چروک، یکی دیگر از علائم اولیه و قابل مشاهده افزایش سن، لاغری صورت به خصوص در بخش میانی صورت، شقیقه‌ها و گونه‌ها می‌باشد. لاغری صورت ناشی از تحلیل رفتن استخوان‌های صورت، تجزیه بافت زیر جلدی و از بین رفتن بالشتک‌های چربی می‌باشد که در طول روند طبیعی افزایش سن اتفاق می‌افتد. همچنین ممکن است به علت کاهش وزن، بیماری یا شرایط پزشکی فرد رخ دهد. پر‌کننده‌های پوستی قابل تزریق، باعث افزایش حجم شده و تشکیل کلاژن را در صورت تحریک می‌کنند. از آنجایی که چین و چروک‌ها به‌واسطه توزیع نابرابر حجم بافت نرم، تقویت می‌شوند؛ ترمیم بافت نرم، صاف و لطیف بودن پوست صورت را بهبود می‌بخشد و نتایج شگفت‌انگیز و لذت‌بخشی را به دنبال خواهد داشت. برای ترمیم و بازیابی تقارن صورت و حجم آن، پر کننده‌های پوستی اولین خط دفاعی در جنگ برای بهبود بخشیدن به نشانه‌های افزایش سن در چهره می‌باشد. به علاوه پر کننده‌های پوستی برای افرادی که می‌خواهند ویژگی‌های طبیعی صورت خود، مانند لب‌ها را زیباتر کنند، نیز به کار می‌روند.

حجم‌دهی صورت به راهکار اصلی برای جوانسازی صورت تبدیل شده است. انتخاب پزشکی که از سطوح مختلف بافت‌ها در صورت آگاهی داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. همچنین با توجه به وجود انواع پر کننده‌های قابل تزریق مختلف در بازار، شما به پزشکی نیاز دارید که بتواند تشخیص دهد کدام محصول بهترین انتخاب برای نواحی مشخص شده در صورت شما می‌باشد و بتواند بر اساس نیازها و نگرانی‌های خاص شما توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مناسبی را به شما ارائه کند. همکاران ما در مطب دکتر شمس، ساختار صورت شما را بررسی می‌کنند، کیفیت تن پوست و ساختار استخوان را ارزیابی می‌نمایند و توصیه‌هایی که احساس می‌کنند در راستای دستیابی به اهداف زیبایی شناسانه شما، مفید هستند را در اختیارتان می‌گذارند. برای دریافت مشاوره یا جهت رزرو نوبت می توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل برای رفع لاغری صورت


پر کننده‌های پوستی موادی با ترکیبات مختلف هستند که عمدتاً به زیر سطح پوست تزریق می‌شوند و برای بازگردانی حجم زیبایی به کار می‌روند. به دلیل آسانی نسبی در استفاده و نتایج موثر در زیباسازی، محبوبیت پر کننده‌ها رو به افزایش است، و به دلیل افزایش تقاضا، طیف وسیعی از مواد قابل تزریق دارای مجوز به این حوزه از صنعت زیبایی وارد شده‌ است. هیالورونیک اسید، ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و قادر است چندین برابر بیشتر از وزن خود، آب را در خود نگه دارد. این ماده مسئول حفظ رطوبت پوست و حجم آن است. سطح هیالورونیک اسید به دلیل افزایش سن، ژنتیک و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب کاهش می‌یابد و این امر موجب کاهش حجم پوست می‌شود. هنگامی که پر کننده‌های پوستی مبتنی بر هیالورونیک اسید، به درون یا زیر پوست تزریق می‌شوند، حجم پوست را افزایش داده و صافی و ظاهر زیبای دوران جوانی را به سطح پوست باز می‌گردانند.

قسمت‌هایی از صورت که نیاز به درمان دارند.


دستیابی به نتایج دلخواه و به حداقل رساندن عوارض به آگاهی از آناتومی و درک تقارن و تناسب زیبایی شناختی صورت بستگی دارد. بخش‌هایی از صورت که عمدتاً نیاز به درمان با پر کننده‌های پوستی دارند عبارتند از:

  1. درمیس: بخش داخلی و ضخیم پوست می‌باشد که در زیر اپیدرمیس قرار دارد و از بافت همبند، شامل فیبرهای کلاژنی و فیبرهای الاستیک تشکیل شده است. رگ‌های خونی متعدد، اعصاب، غدد و فولیکول‌های مو، پوست درمی را از زیر حمایت می‌کند.
  2. لایه زیر جلدی: این لایه عمدتاً شامل چربی و فاسیا (چهارچوبی از بافت هم‌بند که پوست را حمایت می‌کند و آن را به ساختارهای داخلی‌تر در صورت متصل می‌کند) می‌شود.

نواحی آناتومیکی که در لاغری صورت دخیل هستند:

  • محل اتصال پلک پایینی و گونه: در بهترین حالت این ناحیه یک گذرگاه نرم از چشم به گونه می‌باشد و یک ناحیه مهم و حساس در زمان ارزیابی حجم صورت محسوب می‌شود.
  • بالشتک چربی گونه: موقعیت بالشتک چربی در صورت به لحاظ شکل دادن به صورت حائز اهمیت است و این بالشتک‌ها در طول لاغر شدن صورت، کاهش می‌یابند.
  • خط فک: خط فک تیز و صاف با افزایش سن به حالت نرم و فروافتاده تبدیل می‌شود.
  • برآمدگی چانه: یک چانه برجسته‌تر، تشخص بیشتری به چهره می‌بخشد. اگر صورت شما لاغر شود، ممکن است چانه نیز ضعیف شود.
  • چین لب و بینی: خطوطی که از لبه خارجی سوراخ‌های بینی تا گوشه‌های دهان کشیده شده است با لاغر شدن صورت بیشتر نمایان می‌شود.
  • خطوط ماریونته: خطوط ماریونته چین‌های فروافتاده گوشه‌های دهان و خطوطی که در امتداد لب پایینی هستند، با لاغر شدن صورت، برجسته تر می‌شوند.

مشاوره


اگر شما به پیگیری درمان با پر کننده‌های پوستی علاقمند شده‌اید، گام اول آن است که با پزشک تماس بگیرید. در مشاوره اولیه، پزشک نگرانی‌های شما را می‌شنود و آناتومی صورت شما را با تمرکز بر نواحی که موجب نگرانی شما شده است، تجزیه و تحلیل می‌کند. اگر تشخیص داده شد که شما گزینه مناسبی برای درمان با پر کننده‌های پوستی هستید، پزشک یک طرح درمانی شخصی سازی شده برای شما طراحی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که شما به بهترین نتیجه ممکن دست خواهید یافت.

فرایند تزریق پر‌کننده


در هنگام درمان با پر کننده پوستی، پزشک نقاط راهبردی و مهم در صورت شما را علامت گذاری می‌کند تا او را برای یافتن محل مناسب تزریق که پر کننده در آن نقاط قرار خواهد گرفت، راهنمایی کنند. محل‌های تزریق با مواد ضد باکتریایی شستشو داده می‌شوند و بسته به محل و تعداد مناطقی که باید تزریق در آن‌ها انجام شود، نقاط مشخص شده با مواد بی حس کننده موضعی، بی حس می‌شوند. سپس پزشک پر‌کننده انتخاب شده را با استفاده از یک سرنگ ظریف به نواحی هدف‌گذاری شده در صورت شما تزریق می‌کند. شما ممکن است سوزش اندکی احساس کنید که پس از یک لحظه کوتاه برطرف می‌شود.

بهبود


کل فرایند تزریق تنها 15-30 دقیقه زمان می‌برد. پس از تزریق لازم است که مراقب باشید بر روی نواحی درمان شده فشاری وارد نشود، چرا که ممکن است باعث حرکت کردن پر کننده تزریق شده، بشود. ممکن است قدری تورم و کبودی در محل تزریق‌ها ایجاد شود، هرچند اغلب بیماران بلافاصله پس از درمان خود فعالیت‌های روزانه عادی خود را از سر می‌گیرند. نتایج اولیه درمان با پر کننده پوستی، در عرض 2-3 روز قابل مشاهده خواهد بود، البته آشکار شدن استفاده از برخی پر کننده‌ها، مقدار بیشتری زمان می‌برد. میزان ماندگاری نتایج استفاده از پر کننده‌ها به نوع پر کننده استفاده شده بستگی دارد. پر کننده‌های هیالورونیک اسید معمولاً 6-9 ماه یا بیشتر (بسته به محل و عمق) ماندگاری دارند.

مراقبت‌های پس از تزریق


هرچند مدت زمان بهبودی و استراحت درمان با پر کننده‌های پوستی، بسیار کم است اما باید تا 24 ساعت پس از درمان از ورزش‌های شدید و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید. همچنین به شما توصیه خواهد شد که از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و از قرار گرفتن در برابر تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید. عوارض احتمالی (اما نادر) درمان با پر کننده‌های پوستی عبارتند از: عفونت، واکنش‌های حساسیت، تورم، آکنه، التهاب پوست، قرمزی، درد، سفتی، برآمدگی و کبودی.

سوالات متداول


آیا درمان با پر‌کننده‌های پوستی ایمن است؟

علی‌رغم اینکه هرگونه درمان یا فرایند پزشکی دارای عوارض احتمالی و خطرات ذاتی می‌باشد، اما ثابت شده است پر کننده‌های صورت، ایمن و قابل پیش‌بینی هستند. اولین پر کننده‌های دارای مجوز از کلاژن گاوی تشکیل شده بودند اما بخش عمده پر کننده‌های پوستی که امروزه استفاده می‌شوند، مبتنی بر مواد حیوانی نیستند و معمولاً با بافت‌های زنده یا سیستم‌های زنده سازگار هستند و موجب تحریک واکنش‌های ایمنی نمی‌شوند. بسیاری از عوارض ناشی از پر کننده‌های صورت با انتخاب یک پزشک متبحر در زمینه آناتومی صورت و آگاه از انواع پر کننده‌های مختلف، قابل اجتناب می‌باشند.

من به چه مقدار پرکننده نیاز دارم؟

پر کننده‌ها معمولاً در سرنگ‌های cc1 تزریق می‌شوند و مقادیر کمتر برای درمان نقاط بسیار کوچک یا تغییرات بسیار اندک نیز در دسترس می‌باشد. مقدار پر کننده مورد نیاز برای درمان مناسب بسته به محل‌های تزریق، مقدار لاغر شدن صورت و ترجیح بیمار یا پزشک متفاوت است.

چه مقدار زمان برای کامل شدن درمان مورد نیاز است؟

مدت زمان درمان بسته به مقدار پر کننده مورد استفاده، نواحی تحت درمان و آناتومی و نیازهای شخصی شما، متفاوت است. اغلب درمان‌ها استفاده از بی حسی موضعی که 15 دقیقه برای اثر گذاری آن زمان لازم است و تزریق پر کننده پوستی که آن نیز 15 دقیقه دیگر زمان می‌برد را در بر می‌گیرند. گاهی چند جلسه درمانی برای دستیابی به نتیجه دلخواه تعیین می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است