رفع و ازبین بردن خط اخم و چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس و روش های دیگر

در حالی که بسیاری از افراد در 20 سالگی، دچار چین و چروک پیشانی می‌شوند، تقریباً همه موافق هستند که چین و چروک پیشانی نشانه واضحی از افزایش سن هستند. این چین و چروک‌ها در پیشانی ظاهر می‌شوند و معمولاً به صورت خط افقی طولانی یا خطوط عمودی کوتاه بین ابروها هستند. مانند هر گونه چین و چروک پوست، این چین و چروک‌ها در پیشانی به علت از دست دادن مقدار قابل توجهی از کلاژن و الاستین پوست به وجود می‌آیند. کلاژن و الاستین مسئول حفظ نرمی و جوانی پوست هستند. همانطور که کلاژن پوست با افزایش سن کاهش می‌یابد، ظاهر صاف و جوان پوست نیز از بین می‌رود.

اگر چین و چروک روی پیشانی خود مشاهده کردید و به دنبال این هستید که چگونه از مشکل چین و چروک پیشانی خلاص شوید، از دانستن این که روش‌های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد، خوشحال خواهید شد. متخصصین پوست از روش‌های درمانی پیشرفته برای کاهش و رفع چروک پیشانی و خط اخم استفاده می‌کنند. اگر شما در حال حاضر از مشکل چین و چروک پیشانی رنج نمی‌برید، برای استفاده از روش‌های درمانی چین و چروک پیشانی هیچ وقت زود نیست. ثابت شده است که چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم ناشی از چین دادن مکرر پوست در اثر احساسات طبیعی است. اگر می‌خواهید بدانید که متقاضی مناسبی برای رفع چروک پیشانی محسوب می‌شوید یا خیر، با متخصص و مشاور پوست تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02122558718 و 02122558602   تماس بگیرید.

انواع چین و چروک پیشانی


در حالی که خطوط پیشانی تقریباً برای همه افراد یکسان به نظر می‌رسد، حقیقت این است که دو نوع رایج چین و چروک صورت وجود دارد. یک نوع از این چین و چروک‌ها، چین‌های افقی پیشانی نامیده می‌شود، به این دلیل که این چین و چروک‌ها به صورت افقی یا ردیفی روی پیشانی ظاهر می‌شوند. چین‌های افقی در نتیجه بیان احساسات صورت به شکل افقی تشکیل می‌شوند. به عنوان مثال، سخنرانان تمایل به استفاده بیشتری از عضلات صورت خود هنگام صحبت کردن دارند که منجر به تشکیل چین‌های افقی پیشانی می‌شود. نوع دیگری از خط پیشانی به شکل خطوط عمودی کوتاه بین ابرو ظاهر می‌شوند. به طور معمول این نوع از چین‌ها به عنوان خطوط اخم شناخته می‌شوند. از لحاظ تخصصی این چین و چروک‌ها در واقع به عنوان خطوط گلابلار نامیده می‌شوند. همانند چین و چروک‌های افقی پیشانی، چین‌های گلابلار نیز معمولاً نتیجه بیانات و حرکات صورت هستند. معمولاً، قرار گرفتن زیاد در معرض تابش خورشید، این چین و چروک‌ها را بیشتر می‌کند. حساسیت به چین و چروک صورت، به ویژه در سنین پایین، نیز توسط ژنتیک تعیین می‌شود. اگر والدین و خواهران و برادران شما از خطوط اخم یا چین و چروک‌های زودرس رنج می‌برند، ممکن است شما نیز این مشکل را به ارث برده باشید.

روش‌های درمان چین و چروک پیشانی و خط اخم


تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک درمان ساده، ایمن و مؤثر به صورت تزریق بین ابروها (خطوط گلابلار) و خط پیشانی است که باعث ایجاد ظاهری نرم‌تر، صاف‌تر و جذاب‌تر می‌شود. بوتاکس یک مایع شفاف است که با یک سوزن بسیار ظریف به عضلات تحت درمان تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها ریلکس شوند و پوست ظرف 5 روز صاف شود. درمان بوتاکس پیشانی به طور معمول با انسداد جزیی عضلات همراه است. تزریق بوتاکس به منظور ریلکس کردن عضلات صورت بدون سفت شدن آن‌ها انجام می‌شود تا به صورت اجازه دهد حالت طبیعی خود را داشته باشد. هنگامی که عضلات صورت مسدود می‌شوند، پوست قادر خواهد بود تا الاستیسیته خود را مجدداً به دست آورد و چین و چروک‌ها از بین بروند. تأثیر تزریق بوتاکس بین چهار تا شش ماه طول می‌کشد و می‌تواند در صورت نیاز تکرار گردد. با بی حرکت شدن عضلات صورت و عدم انقباض و ضعیف شدن آن‌ها، درمان‌های کمتری مورد نیاز است. به دلایل متعدد، تزریق بوتاکس یکی از محبوب‌ترین درمان‌های جهان محسوب می‌شود: نتایج قابل توجه مرتبط با رفع خطوط و چین و چروک‌های متوسط تا شدید، بدون درد بودن روش، بدون نیاز به عمل جراحی، بدون نیاز به زمان بهبود و کمترین خطر برای واکنش‌های جانبی. 97 درصد از بیمارانی که تحت درمان تزریق بوتاکس قرار گرفته بودند، از نتایج به دست آمده راضی بودند. نتایج مثبت معمولاً بین چهار تا چهارده روز مشاهده می‌شود. برای اکثر افراد تزریق بوتاکس فقط یک ناراحتی ملایم را ایجاد خواهد کرد.

تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند ظاهری جوان‌تر را با پر کردن خط پیشانی در مدت زمانی کمتر از نیم ساعت و هزینه‌ای تقریباً معادل روش‌های معمول لیفت صورت به وجود آورد. نتایج حاصل از تزریق ژل از 4 تا 12 ماه ماندگار هستند. بر خلاف روش‌هایی مانند تزریق بوتاکس، در زمان تزریق ژل نواحی تحت درمان با ماده‌ای پر می‌شوند که موجب می‌شود چین و چروک‌ها از بین برود. فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک از محبوب‌ترین روش‌ها با عوارض جانبی نادر (قرمزی، تورم و کبودی) هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق مکرر اسید هیالورونیک ممکن است به تحریک تولید کلاژن بدن منجر شود و بنابراین در آینده به تزریقات کمتری احتیاج خواهد بود. اسید هیالورونیک با استفاده از یک سوزن ظریف به زیر سطح پوست تزریق می‌شود. برای رفع چین و چروک‌های عمیق‌تر، اسید هیالورونیک به قسمت‌های عمیق‌تری از پوست تزریق می‌شود و نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده خواهند بود. فیلرهای پوست شامل ماده‌ای به نام لیدوکائین هستند که موجب ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان می‌شود و روند درمان چروک پیشانی را برای متقاضی آسان‌تر می‌سازد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی است که از در آن از دی اکسید کربن استفاده می‌شود و ادعا می‌شود که این روش علاوه بر رفع چروک پیشانی و از بین بردن خط اخم، موجب چاق شدن ظاهر صورت نیز می‌گردد. تزریق دی اکسید کربن فقط در زیر پوست انجام می‌شود. کربوکسی تراپی به تحریک گردش خون و تولید کلاژن، که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود، کمک می‌کند. دی اکسید کربن، گازی نامرئی و بی بو است که بخشی از هوایی است که ما نفس می‌کشیم. این گاز با استفاده از یک سوزن ظریف به زیر سطح پوست تزریق می‌شود. با توجه به مطالعات متعدد، دی اکسید کربن به بافت‌های اطراف نفوذ می‌کند و موجب اتساع رگ‌های خونی می‌شود. اتساع عروق خونی به معنی بهبود جریان خون است که موجب تأمین بهتر اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان می‌شود.

هایفو تراپی

هایفوتراپی (اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) به طور مستقیم انرژی گرمایی را به پوست و بافت زیر جلدی اعمال می‌کند و باعث تقویت کلاژن پوست می‌شود. هایفوتراپی موجب جوانسازی پوست و تحریک بازسازی کلاژن می‌گردد در نتیجه بافت را بهبود می‌دهد و چین و چروک پیشانی و خط اخم را کاهش می‌دهد. مزایای هایفوتراپی عبارتند از:

  •  روش غیر تهاجمی
  •  اولتراسوند متمرکز با انرژی بالا به لایه پوست
  •  انقباض لایه پوست، بازسازی کلاژن، انقباض الیاف الاستین
  •  غیر تهاجمی بودن، بدون نیاز به گذراندن دورهٔ بهبودی پس از درمان اولتراسوند، بدون نیاز به تزریق، بدون نیاز به جراحی، رفع چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست
  •  قابل استفاده در هر سن و هر دو جنس (مردان و زنان)
  •  مدت زمان درمان و بهبود کوتاه مدت، درمان هایفوتراپی صورت تنها 30 دقیقه طول می‌کشد.

همزمان با اعمال انرژی اولتراسوند، مقدار کمی از انرژی در اعماق پوست را احساس خواهید کرد که نشان می‌دهد فرایند ساخت کلاژن آغاز شده است. میزان راحتی فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما احساس کردن انرژی تنها زمانی است که انرژی اولتراسوند اعمال می‌شود. پوست ممکن است در ابتدا و حین انجام درمان هایفوتراپی کمی قرمز شود، اما گاهی اوقات علائم طولانی‌تر می‌شوند. اما قرمزی باید در عرض چند ساعت ناپدید شود. برخی از مشتریان علائمی از قبیل تورم، گز گز کردن یا حساسیت به لمس را احساس می‌کنند، اما این علائم از لحاظ ماهیتی موقت هستند. سایر عوارض پس از هایفوتراپی ممکن است شامل کبودی یا بی حسی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشند.

لیزر

لیزر جوانسازی شامل پرتوهای شدید نور است که می‌تواند انرژی را از طریق پوست به قسمت خاصی از بدن یا صورت انتقال دهد. قدرت لیزر و فرکانس نور مورد استفاده بسته به نوع بافتی که باید هدف قرار داده شود و هدف درمان، تغییر می‌کند. درمان‌های لیزری برای از بین بردن چروک‌ پیشانی و خطوط اخم غیر تهاجمی هستند و بنابراین هیچ جای زخم جراحی به جا نمی‌گذارند، بنابراین پس از درمان لیزر جوانسازی پوست به زمان بهبودی کوتاهتری مورد نیاز است و عوارض جانبی کمتری وجود خواهد داشت. لیزر جوانسازی تحت آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی موضعی انجام می‌شود. بلافاصله پس از درمان، کمی از عوارضی شبیه آفتاب سوختگی خواهید داشت. لیزر لایه‌های سطحی پوست را از بین می‌برد و این لایه‌ها طی 7 روز بازسازی می‌شوند. در طی این دوره بازسازی پوست حالتی شکننده پیدا می‌کند و برای 3 روز اول باید پوششی را جهت مراقبت از پوست استفاده کرد. همچنین یک لایه نازک ژل برای 4 روز باقیمانده هفته پس از درمان باید مورد مصرف قرار گیرد. در طی هفته پوست ظاهری صورتی رنگ خواهد داشت و معمولاً به مدت 3 هفته باید برای پوشاندن ظاهر صورت از آرایش استفاده کرد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری عمیق و مکانیکی است که به آرامی لایه‌های بیرونی پوست و سلول‌های آسیب دیده را از بین می‌برد و موجب تحریک روند بازسازی سلول‌های طبیعی پوست می‌گردد. همچنین میکرودرم ابریژن موجب تشکیل سلول‌های سالم، کلاژن و الاستین می‌شود. سلول‌های اپیدرمی از بین می‌روند و در نتیجه پوستی تازه، جدید و صاف ظاهر می‌شود. نتیجه حاصل از درمان میکرودرم ابریژن پوستی سالم، طبیعی و جوان است که میزان چین و چروک‌ها و خطوط اخم در آن کاهش یافته است. افرادی که پوستی صاف و مناسب داشته‌اند نیز پس از انجام میکرودرم ابریژن اظهار کرده‌اند که پوستشان ظاهری متفاوت و شادابتر از قبل دارد. میکرودرم ابریژن یک درمان پوستی بسیار انعطاف پذیر و مؤثر برای پوست‌هایی نامناسب و کدر است. همچنین میکرودرم ابریژن یک درمان ایده‌آل برای بهبود علائم پیری مانند خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی و همچنین جای آکنه محسوب می‌گردد و ظاهری تازه، جوان و شاداب به پوست می‌دهد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است