رفع و ازبین بردن خط اخم و چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس و روش های دیگر

در حالی که بسیاری از افراد در 20 سالگی، دچار چین و چروک پیشانی می‌شوند، تقریباً همه موافق هستند که چین و چروک پیشانی نشانه واضحی از افزایش سن هستند. این چین و چروک‌ها در پیشانی ظاهر می‌شوند و معمولاً به صورت خط افقی طولانی یا خطوط عمودی کوتاه بین ابروها هستند. مانند هر گونه چین و چروک پوست، این چین و چروک‌ها در پیشانی به علت از دست دادن مقدار قابل توجهی از کلاژن و الاستین پوست به وجود می‌آیند. کلاژن و الاستین مسئول حفظ نرمی و جوانی پوست هستند. همانطور که کلاژن پوست با افزایش سن کاهش می‌یابد، ظاهر صاف و جوان پوست نیز از بین می‌رود.

اگر چین و چروک روی پیشانی خود مشاهده کردید و به دنبال این هستید که چگونه از مشکل چین و چروک پیشانی خلاص شوید، از دانستن این که روش‌های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد، خوشحال خواهید شد. متخصصین پوست از روش‌های درمانی پیشرفته برای کاهش و رفع چروک پیشانی و خط اخم استفاده می‌کنند. اگر شما در حال حاضر از مشکل چین و چروک پیشانی رنج نمی‌برید، برای استفاده از روش‌های درمانی چین و چروک پیشانی هیچ وقت زود نیست. ثابت شده است که چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم ناشی از چین دادن مکرر پوست در اثر احساسات طبیعی است. اگر می‌خواهید بدانید که متقاضی مناسبی برای رفع چروک پیشانی محسوب می‌شوید یا خیر، با متخصص و مشاور پوست تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02122558718 و 02122558602   تماس بگیرید.

انواع چین و چروک پیشانی


هر چند خطوط پیشانی به نظر می‌رسد که برای همه افراد یکسان هستند، اما در واقع دو نوع رایج از چین و چروک صورت وجود دارد. یکی از این نوع‌ها، چین‌های افقی پیشانی هستند که به دلیل ظاهر شدن به صورت افقی یا ردیفی بر روی پیشانی، این نام را دارند. این چین‌ها به صورت افقی شکل می‌گیرند و نتیجه بیان احساسات صورت به صورت افقی است. به عنوان مثال، سخنرانان در طول سخنرانی‌های خود از عضلات صورت بیشتری استفاده می‌کنند که منجر به ایجاد چین‌های افقی پیشانی می‌شود.

نوع دیگری از خطوط پیشانی، خطوط عمودی کوتاهی بین ابروها هستند که به عنوان خطوط اخم شناخته می‌شوند. این نوع از چین و چروک‌ها به عنوان خطوط گلابلار نیز شناخته می‌شوند و معمولاً نتیجه بیانات و حرکات صورت هستند. قرار گرفتن زیاد در معرض تابش خورشید می‌تواند این چین و چروک‌ها را بیشتر کند و حساسیت به آنها، به ویژه در سنین پایین، ممکن است توسط ژنتیک تعیین شود. اگر والدین و خواهران و برادران شما از خطوط اخم یا چین و چروک‌های زودرس رنج می‌برند، ممکن است شما نیز این مشکل را به ارث برده باشید.

روش‌های درمان چین و چروک پیشانی و خط اخم


تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک درمان ساده، ایمن و مؤثر به صورت تزریق بین ابروها (خطوط گلابلار) و خط پیشانی است که باعث ایجاد ظاهری نرم‌تر، صاف‌تر و جذاب‌تر می‌شود. بوتاکس یک مایع شفاف است که با یک سوزن بسیار ظریف به عضلات تحت درمان تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها ریلکس شوند و پوست ظرف 5 روز صاف شود. درمان بوتاکس پیشانی به طور معمول با انسداد جزیی عضلات همراه است. تزریق بوتاکس به منظور ریلکس کردن عضلات صورت بدون سفت شدن آن‌ها انجام می‌شود تا به صورت اجازه دهد حالت طبیعی خود را داشته باشد. هنگامی که عضلات صورت مسدود می‌شوند، پوست قادر خواهد بود تا الاستیسیته خود را مجدداً به دست آورد و چین و چروک‌ها از بین بروند. تأثیر تزریق بوتاکس بین چهار تا شش ماه طول می‌کشد و می‌تواند در صورت نیاز تکرار گردد. با بی حرکت شدن عضلات صورت و عدم انقباض و ضعیف شدن آن‌ها، درمان‌های کمتری مورد نیاز است. به دلایل متعدد، تزریق بوتاکس یکی از محبوب‌ترین درمان‌های جهان محسوب می‌شود: نتایج قابل توجه مرتبط با رفع خطوط و چین و چروک‌های متوسط تا شدید، بدون درد بودن روش، بدون نیاز به عمل جراحی، بدون نیاز به زمان بهبود و کمترین خطر برای واکنش‌های جانبی. 97 درصد از بیمارانی که تحت درمان تزریق بوتاکس قرار گرفته بودند، از نتایج به دست آمده راضی بودند. نتایج مثبت معمولاً بین چهار تا چهارده روز مشاهده می‌شود. برای اکثر افراد تزریق بوتاکس فقط یک ناراحتی ملایم را ایجاد خواهد کرد.

تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند ظاهری جوان‌تر را با پر کردن خط پیشانی در مدت زمانی کمتر از نیم ساعت و هزینه‌ای تقریباً معادل روش‌های معمول لیفت صورت به وجود آورد. نتایج حاصل از تزریق ژل از 4 تا 12 ماه ماندگار هستند. بر خلاف روش‌هایی مانند تزریق بوتاکس، در زمان تزریق ژل نواحی تحت درمان با ماده‌ای پر می‌شوند که موجب می‌شود چین و چروک‌ها از بین برود. فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک از محبوب‌ترین روش‌ها با عوارض جانبی نادر (قرمزی، تورم و کبودی) هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق مکرر اسید هیالورونیک ممکن است به تحریک تولید کلاژن بدن منجر شود و بنابراین در آینده به تزریقات کمتری احتیاج خواهد بود. اسید هیالورونیک با استفاده از یک سوزن ظریف به زیر سطح پوست تزریق می‌شود. برای رفع چین و چروک‌های عمیق‌تر، اسید هیالورونیک به قسمت‌های عمیق‌تری از پوست تزریق می‌شود و نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده خواهند بود. فیلرهای پوست شامل ماده‌ای به نام لیدوکائین هستند که موجب ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان می‌شود و روند درمان چروک پیشانی را برای متقاضی آسان‌تر می‌سازد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که از دی اکسید کربن استفاده می‌کند و ادعا می‌شود که علاوه بر رفع چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم، می‌تواند باعث تضخیم ظاهر صورت نیز شود. این روش با تزریق دی اکسید کربن تحت پوست انجام می‌شود. کربوکسی تراپی با تحریک گردش خون و تولید کلاژن که بهبود ظاهر پوست را فراهم می‌کند، کمک می‌کند.

دی اکسید کربن یک گاز نامرئی و بی بو است که بخشی از هوایی است که ما نفس می‌کشیم. این گاز با استفاده از یک سوزن نازک به زیر سطح پوست تزریق می‌شود. بر اساس مطالعات متعدد، دی اکسید کربن به بافت‌های اطراف نفوذ می‌کند و باعث اتساع رگ‌های خونی می‌شود. اتساع عروق خونی به معنی بهبود جریان خون است که منجر به تأمین بهتر اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان می‌شود.

هایفو تراپی

هایفوتراپی (اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) به طور مستقیم انرژی گرمایی را به پوست و بافت زیر جلدی اعمال می‌کند و باعث تقویت کلاژن پوست می‌شود. هایفوتراپی موجب جوانسازی پوست و تحریک بازسازی کلاژن می‌گردد در نتیجه بافت را بهبود می‌دهد و چین و چروک پیشانی و خط اخم را کاهش می‌دهد. مزایای هایفوتراپی عبارتند از:

  •  روش غیر تهاجمی
  •  اولتراسوند متمرکز با انرژی بالا به لایه پوست
  •  انقباض لایه پوست، بازسازی کلاژن، انقباض الیاف الاستین
  •  غیر تهاجمی بودن، بدون نیاز به گذراندن دورهٔ بهبودی پس از درمان اولتراسوند، بدون نیاز به تزریق، بدون نیاز به جراحی، رفع چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست
  •  قابل استفاده در هر سن و هر دو جنس (مردان و زنان)
  •  مدت زمان درمان و بهبود کوتاه مدت، درمان هایفوتراپی صورت تنها 30 دقیقه طول می‌کشد.

همزمان با اعمال انرژی اولتراسوند، مقدار کمی از انرژی در اعماق پوست را احساس خواهید کرد که نشان می‌دهد فرایند ساخت کلاژن آغاز شده است. میزان راحتی فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما احساس کردن انرژی تنها زمانی است که انرژی اولتراسوند اعمال می‌شود. پوست ممکن است در ابتدا و حین انجام درمان هایفوتراپی کمی قرمز شود، اما گاهی اوقات علائم طولانی‌تر می‌شوند. اما قرمزی باید در عرض چند ساعت ناپدید شود. برخی از مشتریان علائمی از قبیل تورم، گز گز کردن یا حساسیت به لمس را احساس می‌کنند، اما این علائم از لحاظ ماهیتی موقت هستند. سایر عوارض پس از هایفوتراپی ممکن است شامل کبودی یا بی حسی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشند.

لیزر

لیزر جوانسازی یک روش درمانی است که شامل استفاده از پرتوهای شدید نور است که انرژی را از طریق پوست به قسمت خاصی از بدن یا صورت منتقل می‌کند. قدرت و فرکانس نور مورد استفاده بستگی به نوع بافتی که هدف قرار می‌گیرد و هدف درمان دارد. این روش‌های لیزری برای از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم بدون نیاز به جراحی هستند، بنابراین زمان بهبودی کوتاهتری نیاز دارند و عوارض جانبی کمتری دارند. لیزر جوانسازی تحت آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی موضعی انجام می‌شود. پس از درمان، ممکن است کمی از عوارضی شبیه به سوختگی ناشی از آفتاب داشته باشید. لیزر لایه‌های سطحی پوست را از بین می‌برد و این لایه‌ها طی 7 روز بازسازی می‌شوند. در طی این دوره بازسازی پوست حالتی شکننده پیدا می‌کند و برای 3 روز اول باید پوششی را جهت مراقبت از پوست استفاده کنید. همچنین یک لایه نازک ژل برای 4 روز باقیمانده هفته پس از درمان باید مورد استفاده قرار گیرد. در طی هفته‌ای که پس از درمان می‌گذرد، پوست ظاهری صورتی رنگ خواهد داشت و معمولاً به مدت 3 هفته باید برای پوشاندن ظاهر صورت از آرایش استفاده کرد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری عمیق و مکانیکی است که به آرامی لایه‌های بیرونی پوست و سلول‌های آسیب دیده را از بین می‌برد و موجب تحریک روند بازسازی سلول‌های طبیعی پوست می‌گردد. همچنین میکرودرم ابریژن موجب تشکیل سلول‌های سالم، کلاژن و الاستین می‌شود. سلول‌های اپیدرمی از بین می‌روند و در نتیجه پوستی تازه، جدید و صاف ظاهر می‌شود. نتیجه حاصل از درمان میکرودرم ابریژن پوستی سالم، طبیعی و جوان است که میزان چین و چروک‌ها و خطوط اخم در آن کاهش یافته است. افرادی که پوستی صاف و مناسب داشته‌اند نیز پس از انجام میکرودرم ابریژن اظهار کرده‌اند که پوستشان ظاهری متفاوت و شادابتر از قبل دارد. میکرودرم ابریژن یک درمان پوستی بسیار انعطاف پذیر و مؤثر برای پوست‌هایی نامناسب و کدر است. همچنین میکرودرم ابریژن یک درمان ایده‌آل برای بهبود علائم پیری مانند خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی و همچنین جای آکنه محسوب می‌گردد و ظاهری تازه، جوان و شاداب به پوست می‌دهد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است