راه‌های لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

شل‌شدگی و افتادگی پوست در ناحیه بالای بازو  یکی از مشکلات شایع، حتی در بین افرادی است که اضافه‌ وزن ندارند. افتادگی پوست ممکن است در اثر بالا رفتن سن و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست ایجاد شود. به هر حال، مهم نیست که علت افتادگی پوست بالای بازو چیست، این موضوع در هر صورت باعث می‌شود که شما ازین که دیگران بازوهایتان را ببینند احساس خجالت داشته باشید. انجام دادن ورزش ممکن است ماهیچه‌های این قسمت را قوی کند و آن‌ها را صاف کند، اما نمی تواند قابلیت ارتجاعی پوست که از دست رفته است را بازگرداند و یا چربی‌های موضعی این ناحیه را آب کند.

در کلینیک فتاح روش‌های مختلفی برای کاهش چربی‌های بازو و فرم‌دهی به بازو ارائه می‌شود. هرچند این تکنیک‌ها، غیر جراحی هستند اما می‌توانند نتایج بسیار چشمگیر و قابل توجهی را به همراه داشته باشند که مشابه با نتایج جراحی می‌باشد. البته اگر میزان شل‌شدگی و افتادگی پوست بازوی شما بسیار زیاد باشد، احتمالا شما کاندید انجام جراحی لیفت بازو هستید. جراحی لیفت بازو که توسط متخصصین مجرب و ماهر ما انجام می‌شود، کمترین جای زخم جراحی را بر جای می‌گذارد.

کاربردهای لیفت و کوچک کردن بازو


اگر قسمت بالای بازوی شما حالت افتاده پیدا کرده است و یا به خاطر وجود چربی اضافی به نظر شل می‌آید، شما احتمالا کاندید مناسبی برای انجام روش‌های غیرجراحی لیفت و لاغر کردن بازو هستید. لیفت بازو برای اهداف زیر انجام می‌شود:

 • کاهش پوست اضافی و چربی بین زیر بغل و آرنج
 • فرم‌دهی مجدد به بازوی شما برای ایجاد پوستی هموارتر
 • ایجاد ظاهری زیباتر و بافتی منسجم‌تر در بازوها

اغلب روش‌هایی که چربی‌های موضعی بدن را هدف قرار می‌دهند، از روش انتقال انرژی به ناحیه مورد نظر استفاده می‌کنند، این انرژی می‌تواند در قالب گرما، سرما، امواج صوتی و غیره باشد که موجب مرگ و از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود.

 • قرار گرفتن چربی‌ها در معرض سرمای زیاد (کرایولیپولیز)
 • امواج صوتی (اولتراسوند)
 • امواج نوری (لیزر کم‌توان)
 • امواج رادیویی (رادیوفرکوئنسی)

کوچک کردن و لیفت بازو در کلینیک فتاح


لیپولیز (انحلال چربی) با تزریق

در روش لیپولیز با تزریق، که اغلب با نام مزوتراپی یا روش انحلال چربی شناخته می‌شود، ترکیبی از مواد شیمیایی در زیر پوست و در واقع چربی‌های زیرجلدی تزریق می‌شود. این ترکیب عموما از فسفاتیدیل‌کوئین و سدیم‌دئوکسیکلات تشکیل شده است که باعث انحلال چربی می‌شوند. در برخی موارد ممکن است در ترکیب تزریق شده ویتامین نیز وجود داشته باشد.

لیفت و سفت کردن پوست بازو با امواج رادیویی (ترماژ)

ناحیه مورد نظر ابتدا ارزیابی شده و علامتگذاری می‌شود و برای راحتی و ایمنی شما، پوستتان خنک می‌شود. سپس سرِ دسته‌ی دستگاه ترماژ روی پوست قرار داده می‌شود. امواج رادیوفرکوئنسی در عمق پوست نفوذ می‌کنند و موجب گرم شدن بافت‌ها و تحریک آن‌ها به تولید کلاژن می‌شوند. ممکن است در حین انجام این درمان، با ارسال هر پالس، گرمای عمقی و سرمای سطحی و لرزش خفیفی در بافت بازوی خود احساس کنید. سطح پوست شما توسط دستگاه خنک می‌شود.

پالس نوری شدید یا آی.پی.ال (IPL)

در این روش برای کوچک کردن بازو از یک هندپیس (دسته) استفاده می‌شود که روی پوست قرار داده می‌شود و در عین حال که امواج مادون قرمز به بافت‌های عمقی فرستاده می‌شود و آن‌ها را گرم می‌کند، سطح پوست نیز خنک می‌شود. این عمل یک یا دوبار انجام می‌شود. رادیوفرکوئنسی و آی.پی.ال هر دو موجب گرم شدن بافت‌های عمقی شده و به‌طور همزمان سطح پوست را خنک می‌کنند و به همین خاطر لایه‌ی اپیدرمیس یا همان لایه‌ی خارجی پوست هیچ آسیبی نمی بیند. واکنش طبیعی بدن شما برای بهبودی بافت‌های عمقی که گرم شده‌اند، باعث می‌شود که کلاژن بیشتری تولید شود که تولید کلاژن نیز موجب جمع شدن و سفت شدن پوست می‌شود. در این روش معمولا لازم است که درمان طی چند جلسه انجام شود.

لیفت و سفت کردن پوست بازو با امواج اولتراسوند (هایفوتراپی)

هایفوتراپی یکی از روش‌های بسیار راحت و آسان است برای کوچک کردن بازو است ، که نیازی به مراجعه به بیمارستان و اعمال بیهوشی ندارد و در آن خبری هم از جای زخم جراحی نیست. انجام ‌هایفوتراپی در حدود 1 ساعت طول می‌کشد و برای انجام آن از ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی استفاده می‌شود و پس از انجام آن، ظرف یک یا دو روز می‌توانید به روند عادی زندگی و کارهای روزمره‌ی خود بازگردید.

نتایج ‌هایفوتراپی تنها ظرف چند هفته آشکار می‌شوند و شما در این زمان مجبور نیستید که تورم و کبودی‌های شدید که معمولا پس از انجام جراحی بازو ایجاد می‌شود را تحمل کنید. ‌هایفوتراپی یک روش انقلابی برای لیفت پوست است و شما تنها ظرف چند هفته نتایج آن را مشاهده کرده و می‌توانید با اعتماد‌به‌نفس کامل لباس‌های بدون آستین بپوشید.

 • در ابتدا ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی تزریق می‌شود تا شما کمتر احساس ناراحتی کنید.
 • یک برش بسیار کوچک در بازو ایجاد می‌شود تا بتوان از طریق آن و با امواج اولتراسوند، چربی‌ها را به صورت مایع در آورد.
 • سپس چربی‌ها با کمک ساکشن از بازو بیرون کشیده می‌شوند.
 • برای مدت 24 ساعت دور بازوی شما پانسمان خواهد بود و لازم است شما برای چند هفته، یک بازوبند فشاری مخصوص می‌پوشید تا مطمئن شوید که پوست شما در حین بهبودی پس از‌ هایفوتراپی دچار هیچ افتادگی یا ناهمواری نمی‌شود.

لیفت بازو با لیزرتراپی

یک کانولا (لوله‌ی باریک) در زیر پوست بازو قرار داده می‌شود و از طریق آن انرژی لیزر به سلول‌های چربی تابانده می‌شود. انرژی لیزر موجب می‌شود که چربی‌ها به صورت مایع در بیایند و سپس این چربی‌ها به آرامی از درون بازو ساکشن می‌شوند. انرژی لیزر همچنین برای گرم کردن لایه‌ی زیر پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار موجب می‌شود که پوست جمع شود و کلاژن بیشتری در زیر پوست تولید شود که این مسئله نیز موجب جمع شدن بیشتر پوست می‌شود. انجام این کار کمتر از چند ساعت طول می‌کشد و شما در همان روز می‌توانید به خانه بازگردید.

لیپوساکشن بازو

افرادی که افتادگی بازوی آن‌ها به طور کلی به خاطر وجود چربی‌های اضافه در بازوی آن‌ها است، کاندید‌های مناسبی برای لیپوساکشن بازو هستند. همچنین لازم است برای انجام این عمل، پوست شما از قابلیت ارتجاعی خوبی برخوردار باشد و زیاد کشیده نشده باشد. کاندید‌های مناسب این عمل می‌توانند با انجام لیپوساکشن به بازوهای خوش‌فرمی و زیبایی دست پیدا کنند و می‌توانند به راحتی و با اعتماد‌به‌نفس کامل هر لباس بدون آستینی را بپوشند. لیپوساکشن برای افرادی مناسب است که چربی بسیار زیادی دارند و پوست آن‌ها زیاد افتاده نیست. اما برای کسانی که دچار شل‌شدگی شدید پوست شده‌اند، انجام عمل براکیوپلاستی مناسب‌تر است.

جراحی لیفت بازو (براکیوپلاستی)

طول برش‌های ایجاد شده و شکل آن‌ها کاملا بستگی به شرایط هر بیمار و میزان شل‌شدگی پوست او دارد. به طور کلی برش‌های جراحی در قسمت داخلی بازو و گاهی در پشت بازو ایجاد می‌شوند و ممکن است تا بالای آرنج ادامه داشته باشند. در حین انجام عمل می‌توان مستقیما چربی‌های اضافه را نیز خارج کرد و یا با لیپوساکشن بیرون کشید. بسته به شرایط هر بیمار ممکن است برش‌های جراحی بسیار کوچک‌تر و محدود‌تر باشند.

پس از برداشتن پوست و چربی اضافی، بافت‌های پشتیبان زیرین پوست بازو نیز کشیده شده و با بخیه‌های داخلی محکم می‌شوند. در نهایت پوست کشیده می‌شود و با بخیه مجددا متصل می‌شود.

مینی‌لیفت بازو

افرادی که پست بازوی آن‌ها افتاده است اما همچنان تا حدودی قابلیت ارتجاعی خود را دارد، می‌توانند عمل مینی‌لیفت بازو یا مینی‌براکیوپلاستی را انجام دهند. در این روش از برش‌های بسیار کوچکتری استفاده می‌شود و تا جای ممکن این برش‌ها در زیر بغل پنهان می‌شوند تا بتوان بدون ایجاد زخم‌های آشکار جراحی، فرم بازو را به شکل دلخواه بیمار در آورد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است