راه‌های درمان لاغری صورت (چاق‌کردن و پرشدن): پروتز، تزریق ژل و چربی

هنگامی که سن بالا می‌رود، در ناحیه‌ی کوچکی از لایه‌ی چربی که درست زیر پلک پایینی و روی گونه قرار دارد و استخوان گونه را می‌پوشاند، تغییری معمول روی می‌دهد. در سنین جوانی، این ناحیه بزرگ، نرم و پف کرده است و ساختاری شبیه بالش دارد. با این حال، همان‌طور که پیر می‌شویم، این ساختار شل و سست می‌شود و شروع به آویزان شدن و پایین افتادن می‌کند که باعث برآمدگی ناحیه‌ی زیر چشم می‌شود. حجم این ناحیه از صورت با میزان جوانی رابطه‌ی مستقیم دارد و نقش مهمی در جوان ماندن ظاهر افراد بازی می‌کند. استفاده از ژل‌ها نیز به عنوان یکی از روش‌های حجم‌دهی این ناحیه (و همچنین لب‌ها، نواحی زیر چشم، دست‌ها و گوش‌ها) و کاهش خطوط خنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افزایش حجم در نواحی مرکزی صورت که در زیر چشم‌ها قرار دارند یا اصطلاحاً همان گونه‌ها، می‌تواند تأثیرات شگرفی بر زیبایی و نیز داشتن صورتی جوان داشته باشد. رویکرد پزشکان ما برای افزایش حجم گونه و چاقی صورت، شامل روش‌های مختلفی، از جمله تزریق ژل، پروتز و لیفت صورت می‌شود.

پزشکان ما، با بررسی دقیق چهره شما و مشخص کردن نقاط و میزان مورد نیاز برای برجسته سازی، از بین تزریق چربی، ژل و پروتز، مناسب‌ترین روش برای به‌دست آوردن چهره‌ای طبیعی، به شما معرفی می نمایند.

درمان لاغری صورت و چاق کردن آن


هدف از درمان لاغری صورت و چاق کردن آن، شکل دهی ظریف زوایای صورت و یا افزایش حجمی است که به دلیل پیری از بین رفته است. معیارهای مهمی که پیش از هر اقدامی برای چاق و پر شدن صورت باید با جراح‌ در میان گذاشته شود عبارت است از:

  • نوع پوست
  • پس‌زمینه‌های نژادی
  • میزان سلامت فردی
  • سن

چاق کردن صورت برای چه کسانی مناسب است؟


اگر یک یا چند شرط از شرایط زیر را داشته باشید، گزینه‌‌ی خوبی برای چاق کردن صورت و افزایش حجم گونه‌ها هستید:

  • اگر گونه‌های تخت یا کم‌حجم شده دارید.
  • اگر گونه‌هایتان برجسته و نمایان نیستند.
  • اگر در گونه‌ها یا شقیقه‌هایتان فرورفتگی دارید.
  • اگر پف زیر چشم دارید یا خطوط و چین و چروک‌هایی در گونه‌هایتان به وجود آمده باشد.

چاق کردن صورت و گونه


مشاوره

در طول مشاوره، جراح سابقه‌ی دقیق پزشکیتان را از شما می‌خواهد و نگرش‌های روانی و عاطفی شما را نسبت به جراحی ارزیابی خواهد کرد، زیرا داشتن نگرشی واقع‌بینانه برای موفقیت جراحی امری حیاتی است و در نهایت تصمیم نهایی برای انجام عمل جراحی و داشتن انتظاراتی واقع بینانه و به‌جا از آن را با شما در میان خواهد گذاشت. سپس عکس‌هایی از شما گرفته می‌شود تا جراح بتواند گونه‌ها و صورت شما را بررسی و ارزیابی کند. خطرات فردی به‌ ویژه آن‌هایی که مربوط به مسائل پزشکی هستند نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت، مثل بالا بودن فشار خون، به جا ماندن اثر زخم، استعمال دخانیات و هر گونه مشکل در لخته شدن خون. بعد از تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی و راه های چاقی صورت ، که توسط جراح و خود شما مشترکاً اتخاذ می‌شود، جراح‌تان تکنیک مورد نظر، نوع بی‌هوشی تجویز شده، سهولت جراحی، عوارض احتمالی، هزینه‌های این روش و هر نوع جراحی اضافی مورد نیاز دیگری را با شما در میان خواهد گذاشت.

راه‌های درمان لاغری صورت (چاق‌کردن و پرشدن)

تزریق چربی

در حالیکه برخی از مناطق بدن مانند گونه‌ها و زیر چشم‌ها چربی خود را از دست می‌دهند، برخی دیگر از جاهای دیگر بدن محل ذخیره‌ی چربی هستند. این موضوع می‌تواند باعث ظاهر شدن علائم و نشانه‌های پیری در این نواحی شود. همچنین، تغییرات در ساختار استخوان نیز می‌تواند این علائم را بیشتر آشکار کند. همانطور که چربی به آسانی در برخی نواحی بدن ذخیره می‌شود یا از دست می‌دهد، این مسئله برای صورت نیز قابل اعمال است.

ما می‌دانیم که زیر گونه‌ها چربی‌های عمقی وجود دارند که مسئول شکل‌دهی و برجسته‌سازی وسط گونه‌ها و زیر چشم‌ها هستند. همچنین، با تزریق چربی به نواحی از بدن که از چربی تهی شده و تورفتگی ایجاد شده است، می‌توان آن‌ها را به حالت طبیعی بازگرداند. در این فرآیند، ابتدا مقداری چربی از قسمتی از بدن برداشته و سپس در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود تا حجم و شکل از دست رفته را بازگرداند.

یکی از مزایای اصلی این روش، استفاده از چربی خود فرد برای انتقال است، که باعث می‌شود واکنش‌های حساسیت‌زا و خطرات پس‌زدگی در بدن به حداقل برسد. تقریباً 30 تا 50 درصد از چربی منتقل شده به صورت برای همیشه ماندگار خواهد بود و از بین نمی‌رود.

تزریق چربی نتایج دراز مدتی دارد و ظاهری طبیعی به شخص می‌دهد. برخی از گزارش‌ها نشان داده است که تزریق چربی حتی ممکن است موجب تحریک و ترشح دوباره‌ی کلاژن در بافت شود. تزریق چربی نه تنها چربی از دست رفته برمی‌گرداند بلکه به عنوان سلول های بنیادی فعال عمل کرده و باعث جوانسازی دوباره‌ی پوست و ارتقاء شگرف کیفیت آن می‌شوند و حتی باعث کوچکتر شدن منافذ پوست نیز می‌گردند.

تزریق ژل

تزریق چربی در واقع تزریق چربی‌هایی است که از بدن خود بیمار گرفته شده است و تأثیرات مثبتی نیز در پی دارد. این کار، فرایندی نسبتاً ساده است. این روش برای بسیاری از بیماران افزایش حجم بسیار طولانی مدتی را در پی دارد، البته این امر تا حدودی متغیر است، و در برخی از موارد ممکن است برای رسیدن به اثرات بلند مدت و مورد نظر، نیاز به تکرار چندباره‌ی آن باشیم.

در این میان ژل‌های تزریقی تجاری نیز وجود دارند، که به شکلی ایمن و بی‌خطر نواحی مختلف صورت را چاق و برجسته می‌کنند. با تزریق ترکیبی ژل‌ها، پزشک شما می‌تواند بلافاصله گونه‌های شما را لیفت کند و حجم از دست رفته‌ی آن را بازگرداند. ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید مثل ژل پرلن (Perlane) و ژل‌های با ماندگاری بالا مانند اسکولپترا (Sculptra) و رادیس (Radiesse)، برای شکل‌دهی دوباره‌ی گونه و حجیم‌سازی آن ایده‌ال هستند. بسته به نوع ژل مورد استفاده و محل تزریق، اثر این ژل‌ها در جاهای مختلف بدن از چند ماه تا یک‌ سال یا بیشتر، باقی می‌ماند.

هم ژل‌های نوع هیالورونیک اسید و هم نوع محرک کلاژن می‌توانند بدون انجام جراحی یا استفاده از فاکتور فوراِوِر ،گونه‌ها را به شکل سابق‌شان برگردانند و نمایی برجسته‌تر به آن‌ها بدهند مانند همان کاری که تزریق چربی برای صورت انجام می‌دهد. ژل‌ها، ناحیه‌ی پیرامونی کناره‌ی حدقه‌ى چشم‌ - یعنی جایی که علائم پیری اغلب از آن‌جا شروع می‌شود- را دوباره به شکل طبیعی‌شان برمی‌گردانند. البته تزریق ‌در این ناحیه باید به شکلی عمیق‌تر انجام شود تا خطر قابل مشاهده بودن ژل‌ها از زیر پوست، به دلیل نازک شدن آن را کاهش دهد. برای به دست آوردن ظاهری طبیعی‌تر، بدون این‌ که معلوم باشد در پوست صورت دستکاری شده یا تزریقی در آن انجام گرفته است، ژل‌ها را باید در جلوی گونه‌ها ودر مقابل سطح خارجی استخوان گونه‌ها جایگذاری کرد تا چشم‌ها به سمت بالا هل دهند.

ناحیه‌ی بالایی گونه‌ها، امتداد ناحیه‌ی آب‌راه اشکی هستند، برای کمک به لیفت گوشه‌ی بیرونی گونه‌ها و افزایش حجم آن‌ها، ژل یا چربی را باید طوری تزریق کرد که گونه‌ها و ناحیه‌ی زیر چشم‌ها با هم تناسب بهتری برقرار کنند. تزریق ژل زیبایی اسکولپترا و محرک کلاژن، در ناحیه‌ی بالایی گونه، آن را پر می‌کند و می‌تواند ناحیه‌ی زیر گونه را نیز که احتمالاً صاف شده است را بالا بکشد. با لیفت گونه‌ها، دیگر بخش‌های صورت نیز به طور نامحسوسی لیفت می‌شوند، مانند گوشه‌های دهان و نمای فک که با این کار آن‌ها شکل بهتری به خود می‌گیرند.

پروتز صورت

پروتزهای صورت بافت‌ها جامدی هستند که نوعاً از سیلیکون طبی تشکیل شده‌اند و طی سال‌ها، ایمن و بی‌خطر بودن آن‌ها کاملاً به اثبات رسیده است. پروتزها انواع مختلفی دارند و بسته به محل کاشت باید نوع آن را انتخاب کرد. پروتزهای صورت و گونه را می‌توان در جایی که ساختار استخوان صورت برآمدگی کمتری دارد برای بازگرداندن حجم آ‌ن‌ها به حالت قبل به کاربرد. نتایج این کار دائمی هستند و اگر چنانچه بخواهید می‌توانید آن‌ها را بردارید. این روش در اتاق عمل انجام می‌شود و می‌توان آن را به تنهایی یا همراه با دیگر روش‌ها‌ی درمان لاغری صورت انجام داد. اگرچه پروتزهای صورت را می‌توان به شکل دلخواه درآورد، ولی مانند تزریق چربی ظاهری کاملاً طبیعی به صورت نمی‌دهند.

مواردی که پس از درمان لاغری صورت و گونه انجام می‌شود

فوراً پس از انجام کار، معمولاً پزشک معالج محل مورد نظر را پانسمان می‌کند و این پانسمان دو تا سه روز باید در محل باقی بماند. کمی احساس درد و حساسیت به لمس، در محل درمان خواهید داشت که می‌توانید آن را با داروهای تجویز شده کنترل کنید.

پس از تزریق چربی

ممکن است بعد از انجام تزریق چربی، محل درمان به مدت 10 روز تورم داشته باشد. به طور کلی 30 تا 50 درصد از چربی تزریق شده با تغییر مثبت در شکل و افزودن حجم صورت، برای همیشه باقی خواهد ماند. علاوه بر این، به دلیل این که این چربی از بافت چربی بدن خود شخص گرفته شده است واکنش‌های آلرژیک یا خطر پس زدن چربی در آن وجود ندارد.

پس از تزریق ژل

بسته به نوع ژلی که تزریق می‌شود، ممکن است به استراحت نیاز نداشته باشید یا حداکثر پس از گذشت 10 روز، محل درمان شما به طور کامل بهبود یابد. همچنین، ممکن است در محل درمان کبودی و تورم به وجود آید که این عوارض معمولاً موقتی هستند. با تزریق ژل، گونه‌ها برجسته می‌شوند و ظاهری جوان‌تر به افراد می‌دهد. اثر این درمان معمولاً شش ماه تا یکسال باقی می‌ماند.

پس از پروتز صورت

پروتزها علاوه بر افزایش زیبایی چهره، عوامل مؤثر در پیری را نیز کُند می‌کنند. اگر استخوان‌های گونه‌ی شما محکم هستند و فک پایینی برجسته‌‌ای دارید، نسبت به کسانی که استخوان‌های ضعیف‌تر دارند، بسیار دیرتر پیر می‌شوید. در ضمن اثر مثبت پروتزها را می‌توان بلافاصله بعد از درمان مشاهده کرد.

عکس‌های قبل و بعد

به این پست امتیاز دهید.
راه‌های درمان لاغری صورت (چاق‌کردن و پرشدن): پروتز، تزریق ژل و چربی
3.67 از 3 رای