راه‌های لاغر و کوچک کردن ولیفت بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

بعضی از قسمت‌های بدن قابلیت جمع کردن چربی را زیر پوست دارند. اگر قسمتی از پوست این نواحی را بکشید چربی موجود در زیر آن را احساس خواهید کرد. بازوها یکی از قسمت‌هایی هستند که قابلیت جمع کردن چربی را دارند. افراد زیادی از شل و آویزان بودن این قسمت شکایت دارند و ادعا می‌کنند هنگامی که دستشان را دور کمر یا شانه حلقه می‌کنند ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌شود. در زنان ممکن است شل و آویزان بودن بازوها با چربی زیر بغل همراه باشد که معمولا هنگام پوشیدن لباس‌های بدون یقه بیشتر به چشم می‌آید. از روش‌های مختلفی برای لیفت و لاغر کردن بازو استفاده شده است که در زمره روش‌های غیر جراحی قرار دارند و پس از انجام آن‌ها بیمار به استراحت نیاز ندارد و به سرعت بهبودی حاصل می‌شود.

همکاران ما در مطب دکتر شمس طی جلسه مشاوره پس از بررسی های لازم و صحبت با شما در خصوص هدف از انجام این کار، روش مناسب برای لاغر کردن و لیفت برای رفع شلی و افتادگی پوست بازو را به شما پیشنهاد می‌دهند. این روش‌ها شامل استفاده از تزریق مزوتراپی، هایفوتراپی و رادیوفرکانسی می‌باشد که نتایج موثری در کاهش چربی‌های اضافه در قسمت‌های مختلف بازو را دارند. دراین روش‌ها از هیچ گونه برشی در پوست استفاده نمی‌شود و شخص پس از انجام درمان می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

علل افتادگی و شلی پوست بازو


سن

به دنبال بالا رفتن سن معمولا بازوها شل و افتاده می‌شوند. با افزایش سن، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را ازدست می‌دهد و بافت‌های به هم پیوسته از بین می‌روند. در نتیجه، بازو شل و افتاده می‌شود. پس از سن 30 سالگی، چربی بدن افزایش می‌یابد و معمولا بافت عضلانی بدن کاهش می یابد. این مساله به تغییر در سطح هورمون‌ها مربوط است که در پی بالا رفتن سن رخ می‌دهد، تمایل به فعالیت کمتر که به بالا رفتن سن مربوط است از دیگر دلایل افتادگی پوست بازوها محسوب می‌شود. تغییرات هورمونی باعث کاهش سرعت سوخت و ساز می‌شوند و این مسئله به این معناست که در طول روز کالری کمتری سوزانده می‌شود. کاهش سوخت و ساز بدن که با کاهش کالری مصرفی ناشی از عدم فعالیت جسمانی در طول روز همراه است ریسک افزایش وزن را بالا می‌برد. کشیدن پشت بازو نیز زمینه را برای شل شدن آن‌ها فراهم می‌کند.

چربی بدن

بالا بودن میزان چربی بدن در هر سنی باعث شل شدن بازوها می‌شود. ممکن است با توجه به ژن‌ها در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن چربی بیشتری در بازوهای شما ذخیره شود. اگر اضافه وزن دارید بهتر است برای داشتن بازوهایی زیبا، به جای ورزش‌های مخصوص این قسمت به کاهش وزن کلی خود بپردازید.

روش‌های کوچک کردن بازو


مزوتراپی

فرم دهی بدن به کمک مزوتراپی در زمره روش‌های کوچک کردن بازو و زیبایی غیر جراحی غیر تهاجمی قرار دارد که برای کاهش چربی‌های هدف و سفت کردن پوست بازو به کار می‌رود. مزوتراپی نسبت به روش قدیمی لیپوساکشن، یک روش ایمن و مؤثر است و بیمار به زمانی طولانی برای بهبود نیاز ندارد. در کوچک کردن بازو با مزوتراپی از روش تزریق بدون درد برای کاهش چربی‌های بازو استفاده می‌شود. این تزریقات باعث افزایش فعالیت سیستم ایمنی، لنفاوی و گردش خون بدن می‌شود تا این سیستم‌ها بتوانند پاسخ‌های بیولوژیکی را ایجاد کنند و ناهنجاری‌های بدن را اصلاح کند. در این تزریقات از ویتامین و آنتی اکسیدان استفاده می‌شود که به کاهش چربی بازو کمک می‌کنند.

نحوه لیفت و لاغر کردن بازو به کمک مزوتراپی

مزوتراپی یک روش بدون درد است که پس از انجام دادن آن نیازی به زمان برای بهبود بیمار، استفاده از پانسمان یا بانداژ نیست و بدون بیهوش کردن بیمار انجام می‌شود. نتایج این روش برای کوچک کردن بازو عبارتند از: بهبود شکل ظاهری بازوها، کاهش سلول‌های چربی، سفت شدن بافت‌ها و فرم دادن به سطح بازو. در مزوتراپی معمولاً بیماران درد کمی را هنگام فرو رفتن آمپول‌ها به درون پوست احساس می‌کنند. این مسئله می‌تواند باعث التهاب، سوختگی، حساسیت و کبودی موقت این ناحیه شود. در برخی موارد، پزشک برای کاهش چربی‌های هدف از چندین تزریق در یک قسمت استفاده می‌کند. ممکن است پزشک از دستگاه مزوگان برای انجام 10 تزریق همزمان استفاده کند.

هایفوتراپی

هایفو (امواج ماورای صوت متمرکز پر انرژی) آخرین فناوری ثابت شده برای لیفت بازو و لاغر کردن بازوها محسوب می‌شود. هایفوگرافی نسل جدید روش‌های غیر جراحی برای لاغر کردن بازو محسوب می‌شود که از علم امواج ماورای صوت و فرایند التیم طبیعی بدن برای لیفت، کشیدن و سفت کردن پوست و آویزان بازو استفاده می‌کند. در این روش برای کوچک کردن بازو در نقاط کوچکی از سطح ماهیچه مانند بافت‌های زیر پوست و بافت‌های عمیق زیر پوست، گرمای زیادی ایجاد می‌شود. خطوط ممتد این نقاط باعث کشیدگی پوست می‌شوند. انرژی امواج ماورای صوت باعث تحریک فرایند التیام طبیعی بدن می‌شود و با تحریک کلاژن سازی به سفت شدن آن قسمت کمک می‌کند. بیماران معمولاً از نتایج بدست آمده رضایت کامل دارند.

نحوه لیفت و لاغر کردن بازو به کمک هایفوتراپی

در این روش با توجه به قسمتی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، انرژی ماورای صوت به سه سطح (1/5 mm , 3 mm , 4/5 mm) دسته بندی می‌شود. بافت نقاط هدف بین 75 و 65 درجه حرارت می‌بینند. در این روش از طریق فعالیت فیبروپلاست، تحریک تولید کلاژن سازی و احساس انقباض فوری بازو، فرایند التیام تسریع می‌شود. ممکن است در طی درمان متوجه انرژی متمرکز ماورای صوت که زیر پوست هدایت می‌گردد شوید. برخی از بیماران حالت ناخوشایندی که هنگام ورود انرژی احساس می‌کنند را گزارش داده‌اند، اما این احساس گذراست و علامت خوبی مبنی بر شروع ساخت مجدد کلاژن است. برخی از بیماران فوراً نتایج مطلوب را مشاهده می‌کنند، با این حال نتایج عالی که با لیفت و سفت شدن پوست همراه است بین 180 – 90 روز ایجاد خواهد شد. از عوارض جانبی نادر این روش رفع افتادگی پوست بازو می‌توان به قرمزی خفیف پوست اشاره کرد. درصد اندکی از بیماران ممکن است دچار التهاب، سوزش یا حساسیت شوند. با این حال به وجود امدن این موارد کاملا طبیعی و موقتی است.

رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی(RF) یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است و به معنای شکل دهی مجدد بدن است که این کار از طریق لایه‌ی زیرین پوست انجام می‌شود. در این روش از ابزارهای پیچیده‌ای استفاده می‌شود که برای درمان مشکلات مربوط به پیر شدن پوست زنان و مردان طراحی شده‌اند. این مشکلات عبارتند از: بافت‌های دارای چربی فراوان، یا چربی زیر پوست. مکانیسم عمل در امواج رادیو فرکوئنسی بر مبنای ایجاد انرژی گرمایی در بافت قرار دارد که باعث تغییر شکل بدن و تولید الاستین و کلاژن جدید می‌شود. این روش بر خلاف سایر روش‌های تهاجمی که بر پوست تأثیر می‌گذارند، با لایه‌های عمیق پوست، غشای میانی، سر و کار دارد و هیچ گونه تأثیری بر لایه‌های بالاتر پوست ندارد. گرما به عنوان یک محرک عمل می‌کند که به انقباض بافت‌های اصلی، به ویژه در سطح غشای میانی، بافت های نرمی که در آن قسمت از بدن وجود دارند، کمک می کند و با تغییر شکل آن قسمت به تولید کلاژن جدید کمک می‌کند. به طور طبیعی چند ماه طول می‌کشد تا این فرایند تکمیل شود. کلاژنی که از سطح عمیق پوست به دست آمده است به سفت شدن بازوها و فرم دهی آن‌ها کمک می‌کند.

نحوه لیفت و لاغر کردن بازو به کمک رادیوفرکانسی

روزی که قرار است از آر اف برای لاغر کردن بازو استفاده کنید پزشک مراقبت از پوست از یک ژل لغزنده برای افزایش میزان رسانایی پوست استفاده می‌کند تا حساسیت پوست را کاهش دهد. اگر پوست حساسی دارید یا بعد از درمان احساس ناراحتی و سوزش می‌کنید می‌توانید برای کاهش حساسیت از ژل خنک کننده استفاده کنید. روش رادیوفرکانسی بسیار مؤثر است به شرط آنکه همه مراحل آن را کامل کنید. در اثر مواقع نتایج درچند جلسه اول قابل مشاهده نخواهد بود. بیمار معمولاً به 12 – 8 جلسه که هر جلسه بین 45 – 30 دقیقه طول می‌کشد، نیاز دارد. میزان نفوذ دستگاه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند بر اساس تعداد الکترودهای آنها متغیر است. اگرچه عوارض جانبی لیفت و لاغر کردن بازو به کمک رادیوفرکانسی کمتر از سایر روش‌های غیر تهاجمی و زیبایی است، هنوز خطرات متعددی در این روش وجود دارند. عوارض جانبی شایعی که گزارش شده‌اند عبارتند از، تورم خفیف پوست، قرمزی، فرورفتگی پوست، حساسیت. باید در چند ساعت اول درمان به دقت پوست خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید پوست هیچ گونه واکنش منفی به این روش نشان نداده است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است