راههای لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی و با جراحی

مردان و زنان در سراسر جهان همیشه به دنبال داشتن ساق‌های زیبا بوده‌اند. متأسفانه، بسیاری از زنان ساق‌های کوتاه و عضلانی دارند. در طول سال‌ها، تمرکز بر لاغری ساق‌پا بیشتر بر روی کاهش چربی بوده است. اما نتایج لیپوساکشن در بسیاری از موارد ناامیدکننده بوده است، زیرا ساق‌پا از عضلات با کمبود چربی تشکیل شده است. با کاهش حجم عضلات دوقلو، ساق‌پا می‌تواند لاغرتر و کشیده‌تر شود. از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو به عنوان روش مؤثرترین و ایمن‌ترین شناخته شده است.

در این کلینیک، ما روش‌های مختلف لاغر کردن ساق پا را ارائه می‌دهیم، که هر یک به سبکی متفاوت عمل می‌کند. اين روش‌ها طيف وسيعي از لاغری مستقيم و قابل توجه تا لاغری جزیی و غيرتهاجمی را دربر می‌گيرند. در جلسه مشاوره اولیه، پزشکان ما ساق پای شما را بررسی كرده و روشی را به شما پيشنهاد می‌دهند كه دارای نتايج بهينه برای شما باشد.

لاغر كردن ساق پا برای چه افرادی مفيد است؟


عضله داخلی. این رايج‌ترين مورد است كه در آن عضله دوقلوی داخلی روی ساق پا توسعه ‌یافته و خط داخلی پاها صاف و مسطح به نظر نمی‌رسد، بنابراين در هنگام پوشيدن دامن، براق و صاف به نظر نمی‌رسد.


عضله خارجی. در اين مورد، عضله دوقلو همراه با عضله داخلی توسعه می‌یابد، كه عمدتاً با ورزش اتفاق می‌افتد.


عضله سولئوس. اين عضله از قسمت فوقانی مچ پا شروع ‌شده و با تمامی حركات ساق پا مرتبط است. از آنجايی ‌که دستكاری اين ناحيه ممكن است به عدم تعادل عملکردی منتهی شود، عمل جراحی باید توسط یک جراح ماهر با تجهیزات ایمن و كامل انجام شود.


عضله چندگانه. عضله دوقلوی درونی و بیرونی به حدی توسعه‌ یافته كه از نمای جلو، جانبی، پشت حجيم به نظر می‌رسد. این مورد در افرادی اتفاق می‌افتد كه به‌ واسطه ورزش و پیاده‌روی و يا صرفاً يك عادت روزانه، از عضلات خود زياد استفاده می‌کنند.

چربی به اضافه عضله. در اين نوع، تمام عضلات از جمله عضله دوقلوی داخلی و خارجی به همراه چربی توسعه ‌یافته‌اند و ساق پا به‌طور کلی ضخيم بوده و عضله ساق پا به گونه‌ای مشهود حجيم می‌باشد. به‌طور کلی وجود چربی در ساق پا طبيعی نيست، اما می‌تواند ناشی از چاقی مفرط باشد.

روش‌های لاغر كردن ساق پا


روش‌های متعددی برای لاغر كردن عضله ساق پا وجود دارد.

لاغر كردن ساق پا از طريق امواج راديويی

استفاده از امواج راديويی، به‌ عنوان یک روش محبوب، با حداقل تهاجم، به يك روش بسيار دقيق برای ايجاد ظاهری ظريف و زيبا در ساق پا تبدیل‌شده است. با استفاده از این روش انتخابی لاغر كردن ساق پا، پزشکان ما قادر هستند كه در عين حفظ عملكرد ساق پا، حجم عمده‌ای از آن را كاهش دهند. لاغری پا از طريق امواج راديويی، با حداقل زمان بهبودی و لاغری مؤثر محيطی، بهبودی واقعی در ظاهر، حجم و بافت ساق پا ايجاد می‌کند.

لاغر كردن ساق پا از طريق امواج راديويي بر روی عضله‌ای به نام عضله دوقلو تأثیر می‌گذارد. در ساق پا، اين مهم‌ترین عضله است كه به ساق پا فرم و حجم می‌دهد. در حالی ‌که روش‌های امواج راديويی پيشين در سوزاندن اعصاب و فیبرهای عضلانی برای جمع‌کردن ساق پا مؤثر بودند، اما راهی برای تعيين دقيق محل هدف قرار دادن اعصاب و عضلات، وجود نداشت. در حال حاضر، با تكنيك‌های ارائه ‌شده، ما از يك دستگاه خاص استفاده برای شناسايی آرايش دقيق ساق پا استفاده ميیكنيم كه به پزشكان ما اجازه می‌دهد تا كار خود را با دقت تمام انجام داده و ظاهری صاف، كشيده و متقارن را در ساق پا ايجاد نمايند.

تزریق بوتاکس به عضله دوقلو

برای افرادی که به دنبال لاغری ساق‌پا هستند، بوتاکس ممکن است گزینه مناسبی باشد. در این روش کاملاً غیرتهاجمی، تزریق‌های بوتاکس متعدد به ساق‌پا انجام می‌شود که باعث کاهش فعالیت عضلانی و جمع شدن آن می‌شود. اثرات بوتاکس موقتی هستند و به بیماران این فرصت را می‌دهد که نمونه‌ای از جمع‌شدگی ایجاد شده را مشاهده کنند. اگر از نتیجه راضی بودند، می‌توانند برای روش‌های دائمی‌تر اقدام کنند. بوتاکس یک داروی تجویزی است که به‌طور مستقیم به عضلات تزریق می‌شود و هدف آن محدود کردن فعالیت عضلانی است. شایع‌ترین کاربرد بوتاکس در پیشانی است، جایی که استفاده از عضلاتی که موجب ایجاد خطوط نگران‌کننده می‌شود، را محدود می‌سازد. با غیرفعال شدن این عضلات، بیماران پوستی صاف‌تر را روی پیشانی خود تجربه می‌کنند.
لاغر كردن ساق پا از طريق بوتاكس درست به همين شيوه و تنها در مقياسی وسیع‌تر عمل می‌کند. با استفاده از بوتاکس، پزشکان ما می‌توانند به‌طور انتخابی عضلات ساق پا را غيرفعال كنند. هنگامی‌که این عضلات غیرفعال هستند، به ‌تدریج صاف‌تر شده و حجم آن‌ها كاهش می‌یابد. بیماران باید درک کنند که این روش موجب محدود كردن عملكرد عضله نمی‌گردد، و امكان انجام تمام فعالیت‌های روزانه وجود خواهد داشت.

نورکتومی انتخابی

هنگامی‌که عضلات استفاده نمی‌شوند، دچار آتروفی می‌شوند، بدین معنی که به دليل عدم تحريك، كوچك و جمع می‌شوند. در مورد لاغر كردن ساق پا، پزشکان ما می‌توانند از اين قابليت به نفع خود استفاده كنند. نورکتومی انتخابی يك فرم محبوب لاغر كردن ساق پا است كه از آتروفی کنترل‌شده برای كاهش سايز ساق پا، و ايجاد ظاهری كشيده و صاف كمك می‌کند.

ساق پا شامل سه عضله اصلی است: دوقلوی ميانی، دوقلوی جانبی و سولئوس. از آنجایی‌ که در واقع هيچ عضله‌ای حذف نمی‌گردد، نتیجه تدریجی است و در نهایت باعث کاهش سايز و حجم ساق پا می‌گردد. در حالی ‌که قابليت پیش‌بینی نورکتومی انتخابی کمتر از حذف مستقيم عضله است، پزشکان ما برای دستيابی به نتايج بهينه مشتاق به استفاده از نروكتومی انتخابی هستند.

ليپوساكشن ساق پا

در حالی ‌که حجيم شدن ساق پا عمدتاً توسط عضلات ايجاد می‌شود، اما مواردی نيز وجود دارد كه در آن چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهری حجيم را ايجاد می‌کند. در این موارد، لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای بیمارانی باشد كه به دنبال ايجاد ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پای خود هستند. در مورد لاغر كردن ساق پا، ليپوساكشن يك شيوه تا حدی تخصصی است. لیپوساکشن پا روشی است که به جراحان زيبايی اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربی که از طريق رژیم غذایی و ورزش قابل مقابله نيستند، را حذف نمايند. اين كار از طريق ذوب بدون درد چربی صورت می‌گیرد و بنابراين می‌تواند توسط ابزاری به نام كانولا ‌يك لوله مكش كه چربی را از طريق يك برش كوچك سوراخ مانند حذف می‌کند برداشته شود. شایع‌ترین كاربرد ليپوساكشن در شكم، پهلوها و بازوها می‌شود.
ساق‌های پا درست همانند هر ناحيه ديگری از بدن، شیوه‌ای بسيار خاص از ذخیره‌سازی چربی را دارا هستند. این چربی چنانچه تحت كنترل قرار نگيرد، می‌تواند ظاهری متورم و ناصاف در ساق پا ايجاد نمايد. لیپوساکشن تنها روش لاغر كردن ساق پا براي مقابله با اين شرايط است. لیپوساکشن ساق پا می‌تواند به‌طور مؤثر موارد زير را كنترل كند:

  • پری و حجم در ناحيه تحتانی پاها
  • عدم تعریف تاندون آشیل
  • مچ پای ضخیم

برداشتن جزیی عضله دوقلو

برای بیمارانی که به دنبال کاهش سایز ساق پای خود هستند، برداشتن جزئی ساق پا یا به عبارت دیگر برداشتن جزئی عضلات حجیم ساق پا ممکن است مناسب باشد. ساق پا به سه عضله اصلی تقسیم می‌شود: دوقلوی جانبی، دوقلوی میانی و سولئوس. دو عضله دوقلو منابع قابل مشاهده حجم و تعریف در ساق پا هستند. برداشتن جزئی ساق پا در درجه اول قسمت میانی یا درونی عضله دوقلو را هدف قرار می‌دهد. این عمل با یک برش در پشت زانو آغاز می‌شود که پس از عمل قابل مشاهده نمی‌باشد. این برش به‌طور معمول در حدود 2 سانتی‌متر طول دارد، اما ممکن است به شرایط موجود وابسته باشد.

 

به این پست امتیاز دهید.
راههای لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی و با جراحی
4 از 8 رای