دستگاه لیزر موهای زائد ایلایت (ELIGHT)

 ایلایت مخفف سینرژی الکتریکی ـ نوری است که از سه تکنولوژی IPL، RF و خنک کردن لایه اپیدرم بهره می‌گیرد. E- Light برای رفع دائمی موهای زائد از مزایای IPL و رادیوفرکانسی (آر اف) برخوردار است و می‌تواند انواع پوست و رنگ مو (تیره، خاکستری یا سفید و بور) را به صورت موثر و بدون به دنبال داشتن عوارض جانبی درمان کند. تاثیر رادیوفرکانسی مستقل از ملانین است و بنابراین نحوه عملکرد آن به نوع پوست ارتباطی ندارد. بااین توصیف رادیوفرکوئنسی نتایج موفقیت‌آمیزی را برای از بین بردن دائمی موهای قرمز و خاکستری رنگ به دست می‌دهد، نتیجه‌ای که دستیابی به آن با استفاده از IPL به تنهایی ممکن نبود.

رفع موهای زائد یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی است و هر روز متقاضیان بسیاری برای داشتن پوستی صاف و درخشان و رهایی یافتن از کلنجار مداوم با تیغ و موم به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. ایلایت یکی از پرطرفدارترین روش‌های رفع دائمی موهای زائد است. درمان با دستگاه Elight تقریباً برای همه مناسب است و هر فردی با هر رنگ و نوع مو و پوستی (موی سفید، بور و قرمز) می‌تواند با این دستگاه منحصر به فرد به نتیجه مطلوب برسد.

دستگاه ایلایت چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟


ادغام تکنولوژی IPL و RF در دستگاه E-light در این دستگاه، ابتدا از انرژی IPL (نور شدید پالسی) برای گرم کردن ناحیه درمان استفاده می‌شود تا مسیر حرارتی برای عبور انرژی رادیوفرکوئنسی ایجاد شود. سپس انرژی RF مستقیماً به فولیکول مو یا ضایعه‌های رنگدانه‌ای و عروق مورد نظر تحویل داده می‌شود. ملانین رنگدانه‌ی مو و پوست نور را در یک طول موج معین جذب می‌کند و گرم می‌شود. گرمای نور به دلیل اختلاف رنگ بین مو و پوست مستقیماً به ریشه مو منتقل می‌شود و از رشد مجدد آن جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، با از بین رفتن فولیکول مو، مو دیگر نمی‌تواند رشد کند. برای از بین بردن تمام موهای زائد، نیاز به چند جلسه درمان در فواصل زمانی 12 تا 2 هفته‌ای است، زیرا IPL نمی‌تواند تمام موها را در یک جلسه از بین ببرد.

IPL و لیزر بهترین روش برای نابودی موهای تیره است، حال آن که E-Light برای موهای سفید یا بسیار روشن گزینه مناسب‌تری است.

تفاوت دستگاه ایلایت با دیگر دستگاه‌های لیزر


 

  • مزیت تلفیق آی پی ال و رادیوفرکانسی دستیابی به عمق نفوذ بیشتر و عدم تاثیر بر ملانین پوست است، بنابراین انواع پوست را می‌توان با ایلایت درمان کرد، مزیتی که در IPL وجود ندارد.
  • دستگاه ایلایت تنها دستگاهی پیشرفته‌ای است که می‌تواند همزمان پوست را جوان و نرم کند و کرک‌های نرمی (موهای زائد بور و سفید ظریف) را از بین ببرد که لیزرهای دیگر تاثیری بر آنها نداشتند.

چه افرادی نمی‌توانند از دستگاه ایلایت برای رفع موهای زائد استفاده کنند؟


  • افرادی که به نور حساسیت دارند.
  • لیزر درمانی به بانوان باردار، بیماران مبتلا به دیابت، ناراحتی‌های قلبی، فشار خون بالا، صرع و سرطان پوست توصیه نمی‌شود.
  • افرادی که دفیبریلاتور و پیس میکر در بدنشان وجود دارد.
  • متقاضیانی که در ناحیه مورد نظر دچار آسیب دیدگی هستند.
  • افرادی که به تازگی کنار دریا بوده‌اند، پوستشان پس از تماس طولانی با آفتاب بسیار ضعیف شده است و مناسب درمان با دستگاه ایلایت نیست.

ناحیه‌های قابل درمان با دستگاه ایلایت


چون دستگاه ایلایت صدها تار مو را همزمان هدف قرار می‌دهد، درمان ناحیه‌های کوچک یا بزرگی مانند صورت، گردن، پا، شانه و پشت بدن سریع‌تر انجام می‌شود. مهم‌تر از همه این که رفع موهای زائد با انرژی رادیوفرکانسی روشی سریع، ایمن، ملایم و موثر برای از بین بردن موهای زائد انواع پوست، از جمله پوست‌های تیره به شمار می‌آید. ایلایت موهای زائد را بدون به دنبال داشتن عوارض جانبی شایع دیگر دستگاه‌های لیزر از بین می‌برد.

آمادگی قبل از درمان


سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید. استفاده از وکس، موچین، بند یا الکترولیز از 6 ـ 4 هفته قبل از درمان ممنوع است. موهایی را که بین دو جلسه درمان درمی‌آید، می‌توانید با تیغ بتراشید یا کوتاه کنید، به خاطر داشته باشید که باید صبر کنید تا موها کاملاً دربیاید، بنابراین سعی کنید آنها را تا سطح پوست کوتاه کنید. موها را از دو تا سه روز قبل از درمان نتراشید، تا پزشک پرپشتی موهای باقیمانده و میزان پوشش ناحیه را مشخص کند.

از بین بردن موهای زائد با دستگاه ایلایت


ابتدا پزشک ناحیه درمان را تمیز و ضدعفونی می‌کند و اگر ناحیه بسیار حساس باشد، ژل بی‌حسی بر روی آن زده می‌شود. تمام افراد حاضر در اتاق درمان باید عینک محافظ مخصوص به چشم بزنند تا لیزر به چشم‌شان آسیب نزند.

پس از آن که ژل بی‌حسی اثر کرد، پزشک پرتو نور با انرژی بالا را روی ناحیه مورد نظر متمرکز می‌کند. هرچه ناحیه درمان بزرگتر باشد، لیزردرمانی طولانی‌تر خواهد بود. لیزر بخش‌های کوچک فقط چند دقیقه طول می‌کشد و برای درمان ناحیه‌های بزرگتر به زمانی حدود یک ساعت یا بیشتر نیاز است.

نتایج


پس از هر جلسه درمان، موهای زائد کمتر، روشن‌تر و ظریف‌تر می‌شود و آهسته‌تر رشد می‌کند. موهای ناحیه درمان ظرف 3 تا 4 هفته آتی می‌ریزد و پوست تا زمان تکمیل دوره درمان مدت کوتاهی بدون مو خواهد ماند. هر جلسه درمان فقط تعداد محدودی از فولیکول‌ها در مرحله رشد قرار دارد، بنابراین درمان باید چند بار تکرار شود تا تمام فولیکول‌ها تحت تاثیر قرار گیرند. اکثر بیماران پس از 4 تا 8 جلسه به نتیجه مطلوب می‌رسند، اما نتایج برای تمام بیماران یکسان نیست و به عوامل ژنتیکی و پزشکی بستگی دارد. از بین بردن موهای روشن‌تر بیشتر زمان نیاز دارد نسبت به موهای تیره‌تر.

آیا لیزر موهای زائد با دستگاه ایلایت با درد همراه است؟


حس تمام بیماران در طول درمان یکسان نیست و به میزان ملانین موجود در مو بستگی دارد. افراد با موهای تیره‌تر و پوست تیره‌تر بیشتر از افراد با پوست و موی روشن‌تر دچار درد می‌شوند. برخی بیماران درد را بسیار جزئی و قابل چشمپوشی می‌دانند و برخی شدت ناراحتی را مانند خوردن کش به پوست توصیف می‌کنند که البته لحظه‌ای بیشتر طول نمی‌کشد.

عوارض جانبی


لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه ایلایت به ندرت عوارض جانبی ایجاد می‌کند، اما برخی بیماران ممکن است با قرمزی و ورم موقت در ناحیه درمان مواجه شوند. این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت برطرف می‌شوند و تاول زدن یا کبودی نیز از عوارض بسیار نادری است که معمولاً پس از گذشت مدت کوتاهی از بین می‌رود. همچنین، پوست گاهی اوقات پس از درمان ممکن است تغییر رنگ دهد اما پس از یک یا دو هفته به رنگ عادی بازمی‌گردد. یکی از مراقبت‌های مهم پس از درمان این است که از تماس با نور خورشید خودداری کنید و از فعالیت‌هایی مانند سولاریوم، سونا و برنزه کردن به مدتی خودداری کنید. همچنین، استفاده از کرم ضدآفتاب بر روی ناحیه‌ای که با لیزر درمان شده است بسیار مهم است. موهای زائد پس از 14 تا 20 روز می‌ریزد و دست کشیدن بر روی پوست می‌تواند به ریزش سریع‌تر موها کمک کند.

هزینه


هزینه رفع موهای زائد با دستگاه لیزر ایلایت تابعی از بزرگی ناحیه مورد نظر، تعداد جلسات درمان و موقعیت کلینیک است. معمولاً هر چه ناحیه درمان کوچک‌تر باشد، هزینه لیزر آن نیز کمتر خواهد بود، برای مثال هزینه لیزر موهای زائد ناحیه‌های کوچکی مانند صورت و ناحیه تناسلی پایین‌تر از هزینه بخش‌های بزرگتری مانند پا و پشت بدن است. بدیهی است هر چه تعداد جلسات درمان بیشتر باشد، هزینه بیشتری را نیز باید بپردازید.

به این پست امتیاز دهید.
دستگاه لیزر موهای زائد ایلایت (ELIGHT)
3.33 از 3 رای