درمان و اصلاح طرح لبخند لثه ای با بوتاکس: هزینه و عوارض

هنگامی که فردی می‌خندد، نمایان شدن بخش کوچکی از لثه‌ها در بالای دندان‌های او امری بسیار عادی است. با این حال افرادی که دارای لبخند لثه‌ای هستند هنگام لبخند بخش بسیار بیشتری، گاهی اوقات بیش از یک و نیم اینچ، از لثه‌هایشان در معرض نمایش است. خوشبختانه لبخند لثه‌ای می‌تواند به سادگی و به طور موثر توسط تزریق سم بوتولینوم (که به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود) برای کاهش فعالیت ماهیچه‌ای که باعث بالا رفتن لب بالا می‌شود اصلاح شود.

تنها راه برای اینکه متوجه شوید تزریق بوتاکس برای اصلاح و درمان لبخند لثه‌ای برای شما مناسب است یا خیر، مراجعه به پزشک مجرب برای مشاوره است. ما به شما در انتخاب بهترین شیوه برای رسیدن به لبخند رویایی کمک می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس برای بهبود لبخند لثه‌ای و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

علل


چندین دلیل احتمالی برای لبخند لثه‌ ای وجود دارد، از جمله:

 • نمایان شدن بیش از حد بافت لثه در فک بالا ممکن است به دلیل غیر طبیعی در آمدن دندان‌ها باشد. دندان‌هایی که با بافت بیش از حد لثه پوشیده می‌شوند کوتاه و کوچک به نظر می‌رسند حتی اگر واقعا دارای طول مناسبی باشند.
 • عضله‌ای که حرکت لب بالایی شما را کنترل می‌کند می‌تواند بیش از حد فعال باشد، که باعث می‌شود که لب بالایی شما بیشتر از حد طبیعی بالا برود. هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد، هنگام لبخند زدن بیشتر بافت لثه در معرض دید قرار می‌گیرد.
 • شیوه‌ای که استخوان فک بالایی شما رشد کرده و رشد می‌کند، می‌تواند منجر به ایجاد ظاهر یک لبخند لثه‌ای شود. برای مثال اگر برآمدگی جلو افتاده بیش از حد در بافت لثه‌ی فک بالایی باشد، هنگام لبخند زدن ظاهر مشهود لثه‌ای را تجربه خواهید کرد.

اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس


بوتاکس (آلرگان)، دیسپورت (مدیسیس)، زئومین (مرز) نورومدولاتورهایی هستند که می‌توانند با مسدود کردن موقت عصب در عضلاتی که در آنها تزریق صورت گرفته است عضله را سست کنند. این تزریق، فعالیت عضلانی لب بالا که هنگام لبخند زدن بالا می‌رود را ضعیف کرده و نمایان شدن بیش از حد لثه‌ها هنگام خندیدن را کاهش می‌دهد. تزریق سم بوتولینوم در حال حاضر به طور مرتب توسط بسیاری از زنان و مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا کمتر تهاجمی بوده و نسبت به نوع درمان معمول مانند عمل جراحی پلاستیک کمتر ظاهری مصنوعی دارد.

مزایا


مزایای بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ ای می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • جلسه‌ی تزریق به سرعت انجام می‌شود.
 • نیازی به استراحت برای بهبودی نیست.
 • نتایج به مدت 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند.
 • اثر می‌تواند در جلسه‌ی بعدی تزریق دوباره باز گردانده شود.

آیا من برای انجام این درمان مناسب هستم؟


تنها پزشک می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا درمان برای شما مناسب است یا خیر. در طول مشاوره پزشکی، پزشک بوتاکس سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند و مطمئن می‌شود که برای درمان مناسب هستید. مطمئن شوید که پزشک خود را در مورد هر گونه عارضه‌ی پزشکی، مطلع کرده‌اید؛ از جمله:

 • بیماری که عضلات و عصب را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مانند سستی ماهیچه‌های صورت یا سندرم لامبرت ایتون
 • حساسیت داشتن به هر محصول سم بوتولینوم
 • هر دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید.
 • اگر جراحی صورت داشته‌اید یا قصد دارید در آینده جراحی انجام دهید.
 • اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید. یا حتی اگر شیرده هستید.

فرایند درمان


قبل از درمان

مشاوره کامل پزشکی برای تایید مناسب بودن شما برای درمان انجام خواهد شد. پزشک ممکن است توانایی شما برای حرکت عضلات خاص به منظور تعیین مکان، اندازه و استفاده از عضلات را بررسی کند. نتایج مورد نظر سپس مورد بحث قرار خواهد گرفت و یک طرح درمان ایجاد خواهد شد.

درمان

نیازی به بی‌حسی نیست. با این حال ممکن است پزشک با یک کمپرس یخ یا کرم بی‌حسی، ناحیه مورد نظر را بی‌حس کند. ناراحتی معمولا جزئی و کوتاه است. مقدار کمی از سم بوتولینوم در هر دو طرف اتصال سوراخ بینی و بینی به چین دهان تزریق می‌شود تا عضلات را ضعیف کند.  به طور معمول، چهار نقطه تزریق وجود دارد که می‌توان آن را برای ضعیف کردن لب در نواحی مختلف استفاده کرد.

 • تزریق نقاط ۱ و ۴: یک سانتی‌متر بصورت مستقیم و جانبی از بالاترین نقطه خطوط خنده (ماهیچه بالابرنده گوشه دهان) در دو طرف لب.
 • تزریق نقاط ۲ و ۳: یک خط عمودی بین بین و مرز لب کشیده می‌شود. نقطه تزریق در دو سوم بالای لب روی لبه بوسه‌گاه (ماهیچه حلقوی دهان) به طرف یک سوم میانی پایین رفتگی‌های لب قرار دارد.

کمتر از 3 تا 4 روز بعد، بالا رفتگی لب بالا به تدریج کم می‌شود و و به لبخند جدیدی تغییر شکل می‌دهد. پس از آن، هنگام خندیدن لثه‌ها کمتر نمایان شده و به شما اعتماد به نفس بیشتری برای خندیدن بدون محدودیت می‌دهد. نتیجه کامل 2 هفته پس از درمان به دست می‌آید.

پس از درمان

هنگام تزریق بوتاکس برای کاهش و اصلاح لبخند لثه‌ ای، احتمال دارد که بلافاصله بعد از درمان متوجه بهبود نامحسوسی شوید. هرچند مانند هر درمان نورومدولاتور، نتایج کامل ظرف یک هفته قاقبل مشاهده خواهند بود.

به مدت 6 ساعت از لمس کردن، ماساژ دادن یا استفاده از لوازم آرایشی و یا کرم‌ها در ناحیه خودداری کنید، این کار خطر عفونت را کاهش می‌دهد. همه دستورالعمل‌های پس از درمان قبل از درمان توسط پزشک به شما گفته می‌شود.

نتیجه چقدر ماندگاری دارد؟


نتایج 4 تا 6 ماه ماندگاری دارند. طول عمر نتیجه متغیر است و هر فرد ممکن است نتایج متفاوت به دست آورد. یک برنامه برای درمان‌های متعاقب بصورت منظم جهت حفظ نتایج اولیه می‌تواند برای شما تهیه شود. درمان نتایج طولانی مدت اما نه دائمی را فراهم می‌کند که امکان اصلاح درمان را جهت مطابقت با تغییر سلیقه میسر می‌سازد.

اگر تزریق را متوقف کنم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟


دوباره لبخند به همان حالتی که بود باز می‌گردد. شما می‌توانید هر زمانی که ترجیح بدهید درمان را شروع یا متوقف کنید.

آیا این روش بی‌خطر است؟


اصلاح میزان لبخند لثه‌ ای با استفاده از تزریق‌های شل کننده‌ی عضلات هنگامی که توسط یک پزشک مجرب انجام شود، بی خطر است. تزریق‌های شل کننده‌ی عضلات به مدت ۲۰ سال با اهداف زیبایی و درمانی و بدون هیج مشکل گزارش شده‌ی بلند مدت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در واقع تزریق‌های شل کننده‌ی عضلات معمولا در دوزهای بالاتری برای درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی برای کاهش اسپاسم عضلانی، تنبلی چشم و عرق کردن بیش از حد استفاده می‌شود.

عوارض جانبی


عوارض جانبی مرتبط با تزریق جزئی و موقت هستند مانند قرمزی، تورم، کبودی. پخش شدن سم بوتولینوم به عضله مجاور که می‌تواند باعث شل شدن موقت آن شود به راحتی با پرهیز از ماساژ نواحی تحت درمان برای تقریباً ۴ ساعت بعد از درمان، قابل پیشگیری است.

هزینه درمان اصلاح لبخند لثه ای


از آنجایی که هزینه درمان به تعداد واحد مورد نیاز برای درمان بستگی دارد، از بیماری به بیماری دیگر متفاوت است. در طول مشاوره اولیه، پزشکان ما هزینه‌ی بوتاکس جهت درمان اصلاح لبخند لثه‌ ای را شخصاً با شما مورد بحث قرار خواهند داد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است