درمان ورفع شلی و افتادگی پوست صورت با روش‌های سفت کردن پوست

معمولاً افتادگی کلی پوست صورت پس از 45 سالگی یا در صورت آسیب دیدن زیاد در اثر نور خورشید اتفاق می افتد. چین‌های پوست نازک‌تر می‌شود، پوست کلاژن، الاستین و چربی را از دست می‌دهد و در اثر نیروی جادبه شل می‌گردد. برخی از روش‌های درمانی برای رفع شلی و افتادگی پوست عبارتند از تزریق ژل و بوتاکس، آر اف و هایفو. روش‌های ذکر شده موجب سفت شدن پوست، روشن کردن و استحکام بیشتر پوست می‌شوند و عملاً بدون درد هستند. همچنین این درمان‌ها یک بار انجام می‌شوند و برای پوست‌های ضخیم‌تر یا دارای چربی بیشتر و آقایان مناسب‌تر هستند. این درمان‌ها نه تنها موجب رفع شلی پوست می‌گردند، بلکه همچنین موجب لیفت و دادن حجم نیز می‌شوند و کل ساختار قسمت پایینی صورت را پس از یک درمان بهبود می‌دهند.

وقت آن رسیده است تا پوست خود را سفت کنید و جوانی و شادابی آن را به دست آورید. برای این که به مناسب بودن این درمان‌ها برای پوست خود پی ببرید، می‌توانید با همکاران ما در مطب دکتر شمس مشاوره نمایید. پزشکان در خصوص مشکلات با شما صحبت می‌کنند و یک برنامه درمانی بر اساس اهداف و بودجه شما را پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

علل


حرکات صورت

جاذبه به پوست به شدت آسیب می زند، به ویژه هنگامی که کلاژن و الاستین پوست با گذشت زمان از بین می‌روند. بدتر از آن حرکات تکراری صورت (به نظر می‌رسد) می‌توانند در افتادگی پوست نقش داشته باشد.

کاهش سریع وزن

از دست دادن سریع و ناگهانی وزن برای بدن و پوست شما مناسب نیست. ممکن است چربی‌ها را از دست بدهید، اما پوست اضافی را از دست نمی‌دهید. در این حالت پوست استحکام خود را از دست می‌دهد و در نتیجه چین‌هایی روی پوست به حالت شل و افتاده ظاهر می‌شوند. بدیهی است که با افزایش سن ظاهر این چین‌ها روی پوست بدتر خواهد شد.

مصرف زیاد شکر

در خصوص رژیم غذایی باید از مصرف شکر و قند خودداری نمایید. قند موجب ایجاد فرآیندی در بدن به نام گلیکاسیون می‌شود. در طی این فرآیند مولکول‌های شکر به فیبرهای پروتئین شما متصل می‌شوند و به آن‌ها حمله می‌کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست شما کلاژن را از دست می‌دهد و صورت حالت شادابی و جوانی خود را دیگر نخواهد داشت و پوست دچارشلی و افتادگی می‌گردد.

خواببدن به پهلو

خوابیدن به پهلو در حالی که به پوست فشار وارد می‌شود، در هر شب احتمال افتادگی پوست در قسمت فک‌ها را افزایش می‌دهد.

عدم تعادل هورمونی

یکی از دلایل اصلی افتادگی و شلی پوست در زنان، از دست دادن استروژن همراه با بالا رفتن سن است. استروژن سلول‌های فیبروبلاست را تشویق می‌کند تا کلاژن و الاستین تولید کنند. در نتیجه، زنان با سطح استروژن کم، معمولاً دارای چروک‌ها و افتادگی بیشتر پوست هستند.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

همه ما می دانیم که نور ماوراء بنفش خورشید به الاستین پوست آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که افرادی که ساعت‌های طولانی را در برابر نور خورشید صرف می‌کنند، دارای پوست چروک و افتاده هستند.

مزایای درمان افتادگی پوست


درمان‌های مربوط به رفع شلی و افتادگی پوست صورت برای استحکام، لیفت و سفت شدن پوست مؤثر هستند، به ویژه در موارد زیر:

  •  لیفت و استحکام غبغب
  •  کانتور مید فیس
  •  کاهش فاصله بینی با خط لب
  •  بهبود افتادگی پلک‌ها

روش‌های رفع شلی و افتادگی پوست صورت


بوتاکس

سم بوتولینوم، که به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود، می‌تواند برای آرام‌بخشی عضلات اسکلتی صورت که موجب افتادگی شده‌اند استفاده شود و به پوست اجازه دهد تا خود را به سمت بالا بکشد. این روش می‌تواند به بهبود زاویه فک کمک کرده و گوشه‌های دهان را بلند کند. فرآیند تزریق بوتاکس معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد و ماهیچه‌هایی که موجب ایجاد خطوط می‌شوند تا مدت 4 ماه ریلاکس می‌کند. در برخی موارد، برای دستیابی به نتایج مورد نظر، نیاز به چندین جلسه درمانی است. نتایج سفت کردن پوست در ظرف چند روز قابل مشاهده هستند و بر خلاف عمل جراحی، تزریق بوتاکس سریع، ساده و با حداقل تهاجم انجام می‌شود. مقدار بسیار کمی از بوتاکس در هر یک از مناطق هدف با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک تزریق می‌شود. به دلیل طریق بودن سوزن مورد استفاده، تنها مقدار کمی از مایع تزریق می‌شود و ناراحتی ناشی از آن کم است. بیشتر بیماران این احساس ناراحتی را مشابه یک نیشگون کوچک می‌دانند. استفاده از آرام‌بخش و بی حسی موضعی نیاز نیست و شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بوتاکس فعالیت‌های طبیعی خود را از سر گیرید. اگر تمایل دارید بدانید که تزریق بوتاکس در درمان افتادگی پوست صورت شما مؤثر است یا خیر، می‌توانید با پزشک خود در این خصوص مشاوره نمایید.

تزریق ژل

فیلرهای (ژل) پوستی مانند جوودرم و رستیلان مؤثرترین درمان غیر جراحی برای رفع شلی و افتادگی پوست می‌باشند. تزریق مقادیر کمی از ژل در نقاط کلیدی صورت، مانند گونه‌ها و چانه و حتی مکان‌های غیر منتظره مانند جلوی گوش، موجب پر کردن مناطقی می‌شود که حجم خود را از دست داده‌اند و باعث لیفت می‌گردد. تزریق ژل می‌تواند غبغب و حفره‌های زیر چشم را از بین ببرد و گوشه‌های دهان را لیفت کند، در نتیجه صورت ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر پیدا خواهد کرد. تزریق ژل به گونه‌ای است که افتادگی و شلی را رفع کند و ظاهری طبیعی را به پوست بدهد. تزریق ژل در نقاظی بسیار کوچک و با استفاده از یک سوزن ظریف انجام می‌شود که معمولاً ناراحتی در فرد بیمار را به وجود نمی‌آورد. احساس فشار ناشی از تزریق بسیار سریع از بین می‌رود و بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از عمل سفت کردن پوست به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند. با این حال، افراد با یکدیگر متفاوت هستند و باید به منظور تعیین یک برنامه مؤثر درمان افتادگی پوست، مشاوره انجام بگیرد.

هایفو

هایفو در واقع یک سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا است. هایفو با استفاده از یک دستگاه سونوگرافی با بزرگنمایی بالا جهت تولید گرما پوست زیر محل تحت درمان را هدف می‌گیرد. هایفو یک درمان غیر تهاجمی است و به پزشک اجازه می‌دهد که لایه‌های زیرین پوست را ببیند تا بتواند محل دقیق تولید گرما را مشخص کند. هایفو می‌تواند برای رفع افتادگی پوست و حتی جلوگیری از این روند در مراحل ابتدایی مورد استفاده قرار گیرد. هایفو درمانی سریع، بدون درد و مؤثر برای سفت شدن پوست است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش و مزایای آن، می‌توانید خلاصه‌ای از چگونگی اعمال درمان را در ادامه مطالعه کنید.

ابتدا ژل سرد روی منطقه تحت درمان قرار می‌گیرد و سپس دستگاه سونوگرافی برای دیدن لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود. مناطق مورد نیاز برای درمان مشخص شده و سپس دستگاه سونوگرافی برای تولید گرما در این مناطق استفاده می‌شود. گرما باعث کاهش اندازهٔ خطوط موجود و استحکام فیبرهای کلاژن می‌شود و همچنین تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کند. این فرآیند باعث ایجاد اثر لیفتینگ در صورت بیمار می‌شود که نتیجه بسیار مطلوبی دارد. پس از اتمام درمان، شما نیازی به انجام کار خاصی ندارید و عوارض جانبی قابل توجهی وجود ندارند. پس از اتمام درمان، می‌توانید به راحتی از خانه خارج شده و به روال روزمره خود ادامه دهید. زمان بهبودی پس از درمان نیازی ندارد، به این معنی که روش هایفو نه تنها بی دردسر و آسان است، بلکه کمتر از 10 دقیقه در هفته نیز طول می‌کشد. در نهایت، این روش نه تنها کارآمد و آسان است، بلکه نیاز به زمان کمی دارد و اثرات بسیار مطلوبی دارد.

رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی یک روش مؤثر و راحت برای رفع افتادگی پوست صورت است. پس از یک دوره درمان با رادیو فرکوئنسی، شما می‌توانید پوستی سفت‌تر و جوان‌تر همراه با بهبود در نوع، بافت و الاستیسیتی پوست داشته باشید. رادیوفرکانسی یک روش ایمن و ثابت شده از لحاظ بالینی برای درمان شلی پوست است. RF روشی عملاً بدون درد است که پوست را سفت می‌کند و با تغییر شکل پوست، کانتور صورت را بازسازی می‌کند. رادیوفرکانسی (آر اف) توسط یک اپلیکاتور دو قطبی بر روی پوست اعمال می‌شود و باعث گرم شدن آرام پوست می‌شود. این فرآیند منجر به تحریک تولید کلاژن و انقباض فیبرهای کلاژن می‌شود که بازسازی و سفت شدن پوست را ایجاد می‌کند. یک لایه نازک ژل بر روی پوست اعمال می‌شود و سپس اپلیکاتور با حرکات دایره‌ای، جریان آر اف را بر روی پوست منتقل می‌کند تا پوست گرم شود. دمای پوست به سرعت به میزان مورد نظر می‌رسد و به مدت 2 تا 3 دقیقه در همین دما نگه داشته می‌شود. هر جلسه درمان با آر اف معمولاً حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. سپس ژل پاک می‌شود و لوسیون خنک‌کننده اعمال می‌شود. پوست ممکن است برای یک دوره کوتاه پس از درمان به رنگ صورتی درآید، اما این تغییر رنگ به سرعت از بین می‌رود. فعالیت‌های عادی فرد می‌تواند بلافاصله پس از درمان از سر گرفته شود و مراقبت ویژه‌ای لازم نیست. بلافاصله پس از درمان رادیوفرکانسی، انقباض الیاف کلاژن باعث بهبود الاستیسیتی پوست می‌شود و پوست سفت‌تر به نظر خواهد رسید. عوارض جانبی ناشی از درمان با آر اف بسیار نادر است اما ممکن است ناراحتی مختصر و کوتاه مدتی در فرد ایجاد شود که قابل تحمل است. علائمی از قبیل تورم و قرمزی ممکن است در ناحیه تحت درمان رخ دهد، اما ظرف چند ساعت این علائم ناپدید خواهند شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است