درمان ورفع شلی و افتادگی پوست صورت با روش‌های سفت کردن پوست

معمولاً افتادگی کلی پوست صورت پس از 45 سالگی یا در صورت آسیب دیدن زیاد در اثر نور خورشید اتفاق می افتد. چین‌های پوست نازک‌تر می‌شود، پوست کلاژن، الاستین و چربی را از دست می‌دهد و در اثر نیروی جادبه شل می‌گردد. برخی از روش‌های درمانی برای رفع شلی و افتادگی پوست عبارتند از تزریق ژل و بوتاکس، آر اف و هایفو. روش‌های ذکر شده موجب سفت شدن پوست، روشن کردن و استحکام بیشتر پوست می‌شوند و عملاً بدون درد هستند. همچنین این درمان‌ها یک بار انجام می‌شوند و برای پوست‌های ضخیم‌تر یا دارای چربی بیشتر و آقایان مناسب‌تر هستند. این درمان‌ها نه تنها موجب رفع شلی پوست می‌گردند، بلکه همچنین موجب لیفت و دادن حجم نیز می‌شوند و کل ساختار قسمت پایینی صورت را پس از یک درمان بهبود می‌دهند.

وقت آن رسیده است تا پوست خود را سفت کنید و جوانی و شادابی آن را به دست آورید. برای این که به مناسب بودن این درمان‌ها برای پوست خود پی ببرید، می‌توانید با همکاران ما در مطب دکتر شمس مشاوره نمایید. پزشکان در خصوص مشکلات با شما صحبت می‌کنند و یک برنامه درمانی بر اساس اهداف و بودجه شما را پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

علل


حرکات صورت

جاذبه به پوست به شدت آسیب می زند، به ویژه هنگامی که کلاژن و الاستین پوست با گذشت زمان از بین می‌روند. بدتر از آن حرکات تکراری صورت (به نظر می‌رسد) می‌توانند در افتادگی پوست نقش داشته باشد.

کاهش سریع وزن

از دست دادن سریع و ناگهانی وزن برای بدن و پوست شما مناسب نیست. ممکن است چربی‌ها را از دست بدهید، اما پوست اضافی را از دست نمی‌دهید. در این حالت پوست استحکام خود را از دست می‌دهد و در نتیجه چین‌هایی روی پوست به حالت شل و افتاده ظاهر می‌شوند. بدیهی است که با افزایش سن ظاهر این چین‌ها روی پوست بدتر خواهد شد.

مصرف زیاد شکر

در خصوص رژیم غذایی باید از مصرف شکر و قند خودداری نمایید. قند موجب ایجاد فرآیندی در بدن به نام گلیکاسیون می‌شود. در طی این فرآیند مولکول‌های شکر به فیبرهای پروتئین شما متصل می‌شوند و به آن‌ها حمله می‌کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست شما کلاژن را از دست می‌دهد و صورت حالت شادابی و جوانی خود را دیگر نخواهد داشت و پوست دچارشلی و افتادگی می‌گردد.

خواببدن به پهلو

خوابیدن به پهلو در حالی که به پوست فشار وارد می‌شود، در هر شب احتمال افتادگی پوست در قسمت فک‌ها را افزایش می‌دهد.

عدم تعادل هورمونی

یکی از دلایل اصلی افتادگی و شلی پوست در زنان، از دست دادن استروژن همراه با بالا رفتن سن است. استروژن سلول‌های فیبروبلاست را تشویق می‌کند تا کلاژن و الاستین تولید کنند. در نتیجه، زنان با سطح استروژن کم، معمولاً دارای چروک‌ها و افتادگی بیشتر پوست هستند.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

همه ما می دانیم که نور ماوراء بنفش خورشید به الاستین پوست آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که افرادی که ساعت‌های طولانی را در برابر نور خورشید صرف می‌کنند، دارای پوست چروک و افتاده هستند.

مزایای درمان افتادگی پوست


درمان‌های مربوط به رفع شلی و افتادگی پوست صورت برای استحکام، لیفت و سفت شدن پوست مؤثر هستند، به ویژه در موارد زیر:

  •  لیفت و استحکام غبغب
  •  کانتور مید فیس
  •  کاهش فاصله بینی با خط لب
  •  بهبود افتادگی پلک‌ها

روش‌های رفع شلی و افتادگی پوست صورت


بوتاکس

سم بوتولینوم می‌تواند جهت آرام‌بخشی عضلات اسکلتی صورت که موجب افتادگی شده‌اند استفاده شود و به پوست اجازه دهد تا خود را به سمت بالا بکشد. تزریق بوتاکس می‌تواند به بهود زاویه فک کمک کرده و گوشه‌های دهان را بلند کند. درمان با تزریق بوتاکس معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد و ماهیچه‌هایی را که موجب ایجاد خطوط می‌شوند تا مدت 4 ماه ریلاکس می‌کند. در برخی موارد، چندین جلسه درمانی برای گرفتن نتایج مورد نظر نیاز است. نتایج سفت کردن پوست در ظرف چند روز قابل مشاهده هستند و بر خلاف عمل جراحی تزریق بوتاکس سریع، ساده و با حداقل تهاجم است. مقدار بسیار کمی از بوتاکس در هر یک از مناطق هدف با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک تزریق می‌شود. از آنجا که سوزن مورد استفاده جهت تزریق بسیار طریف است، تنها مقدار کمی از مایع تزریق می‌شود و ناراحتی ناشی از آن کم است. اکثر بیماران این احساس ناراحتی را مشابه یک نیشگون کوچک می‌دانند. استفاده از آرام‌بخش و بی حسی موضعی نیاز نیست و شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بوتاکس فعالیت‌های طبیعی خود را از سر گیرید. اگر تمایل دارید بدانید که تزریق بوتاکس در درمان افتادگی پوست صورت شما مؤثر است یا خیر، می‌توانید با پزشک خود در این خصوص مشاوره نمایید.

تزریق ژل

فیلرهای (ژل) پوستی مانند جوودرم و رستیلان مؤثرترین درمان غیر جراحی برای رفع شلی و افتادگی پوست می‌باشند. تزریق مقادیر کمی از ژل در نقاط کلیدی صورت، مانند گونه‌ها و چانه و حتی مکان‌های غیر منتظره مانند جلوی گوش، موجب پر کردن مناطقی می‌شود که حجم خود را از دست داده‌اند و باعث لیفت می‌گردد. تزریق ژل می‌تواند غبغب و حفره‌های زیر چشم را از بین ببرد و گوشه‌های دهان را لیفت کند، در نتیجه صورت ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر پیدا خواهد کرد. تزریق ژل به گونه‌ای است که افتادگی و شلی را رفع کند و ظاهری طبیعی را به پوست بدهد. تزریق ژل در نقاظی بسیار کوچک و با استفاده از یک سوزن ظریف انجام می‌شود که معمولاً ناراحتی در فرد بیمار را به وجود نمی‌آورد. احساس فشار ناشی از تزریق بسیار سریع از بین می‌رود و بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از عمل سفت کردن پوست به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند. با این حال، افراد با یکدیگر متفاوت هستند و باید به منظور تعیین یک برنامه مؤثر درمان افتادگی پوست، مشاوره انجام بگیرد.

هایفو

هایفو در واقع یک سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا است. هایفو با استفاده از یک دستگاه سونوگرافی با بزرگنمایی بالا جهت تولید گرما پوست زیر محل تحت درمان را هدف می‌گیرد. هایفو یک درمان غیر تهاجمی است و به پزشک اجازه می‌دهد که لایه‌های زیرین پوست را ببیند تا بتواند محل دقیق تولید گرما را مشخص کند. هایفو می‌تواند برای رفع افتادگی پوست و حتی جلوگیری از این روند در مراحل ابتدایی مورد استفاده قرار گیرد. هایفو درمانی سریع، بدون درد و مؤثر برای سفت شدن پوست است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش و مزایای آن، می‌توانید خلاصه‌ای از چگونگی اعمال درمان را در ادامه مطالعه کنید.

در ابتدا ژل سرد روی منطقه تحت درمان اعمال می‌شود. هنگامی که ژل مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه سونوگرافی روی آن قرار گرفته و برای دیدن لایه‌های زیرین پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که مناطق مورد نیاز برای درمان مشخص می‌شوند، دستگاه سونوگرافی برای تولید گرما در مکان‌های مشخص شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرما باعث کاهش اندازهٔ خطوط موجود و همچنین استحکام فیبرهای کلاژن و تولید کلاژن جدید می‌شود. این استحکام باعث ایجاد اثر لیفتینگ در صورت بیمار می‌شود که نتیجه بسیار مطلوبی است.

هنگامی که درمان سفت کردن پوست کامل گردد، شما ملزم به انجام کار خاصی نیستید. عوارض جانبی که باعث نگرانی شود وجود ندارند. به محض این که این درمان کوتاه به پایان می‌رسد، شما می‌توانید به راحتی از خانه بیرون بروید و روز خود را به طور معمول ادامه دهید. به زمان بهبودی پس از درمان نیازی نیست، این موضوع به این معنی است که روش هایفو نه تنها بی دردسر و آسان است، بلکه کمتر از 10 دقیقه در هفته نیز طول می‌کشد. هنگامی که نوبت به انجام درمان با هایفو می‌رسد، چه کسی حاضر نیست که تنها ده دقیقه از وقت خود را صرف به دست آوردن یک بدن یا صورت صاف و جذاب نکند؟

رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی یک روش مؤثر و راحت برای رفع افتادگی پوست صورت است. پس از یک دوره درمان با رادیو فرکوئنسی، شما می‌توانید پوستی سفت‌تر و جوان‌تر همراه با بهبود در نوع، بافت و الاستیسیتی پوست داشته باشید. رادیوفرکانسی یک روش ایمن و ثابت شده از لحاظ بالینی برای درمان شلی پوست است. RF روشی عملاً بدون درد است که پوست را سفت می‌کند و با تغییر شکل پوست، کانتور صورت را بازسازی می‌کند. یک شکل از انرژی به نام رادیوفرکانسی (آر اف) به وسیله یک اپلیکاتور دو قطبی به پوست اعمال می‌گردد و پوست را به آرامی گرم می‌کند، موجب تحریک تولید کلاژن و انقباض فیبرهای کلاژن می‌شود تا پوست را بازسازی کند و باعث سفت شدن پوست شود. یک لایه نازک ژل به صورت اعمال می‌شود و یک اپلیکاتور که جریان آر اف را در حرکات دایره‌ای حرکت می‌دهد، پوست را گرم می‌کند. دمای پوست در ناحیهٔ تحت درمان به سرعت به میزان مورد نظر می‌رسد و به مدت 2 تا 3 دقیقه در همین دما نگه داشته می‌شود. به طور معمول هر جلسه درمان با آر اف حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. سپس ژل پاک می‌شود و لوسیون خنک کننده اعمال می‌شود. پوست شما ممکن است برای یک دوره کوتاه پس از درمان به رنگ صورتی در آید، اما این تغییر رنگ به سرعت از بین می‌رود. فعالیت‌های عادی فرد می‌تواند بلافاصله پس از درمان از سر گرفته شود و مراقبت ویژه‌ای لازم نیست. بلافاصله پس از درمان رادیوفرکانسی، انقباض الیاف کلاژن باعث بهبود الاستیسیتی پوست می‌شود و پوست سفت‌تر به نظر خواهد رسید. عوارض جانبی ناشی از درمان با آر اف بسیار نادر است اما ممکن است ناراحتی مختصر و کوتاه مدتی در فرد ایجاد شود که قابل تحمل است. علائمی از قبیل تورم و قرمزی ممکن است در ناحیه تحت درمان رخ دهد، اما ظرف چند ساعت این علائم ناپدید خواهند شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است