درمان و رفع چاقی صورت (لاغر کردن صورت)با تزریق

چاقی صورت باعث می‌شود حتی کسی که هیکل لاغری دارد چاق‌تر ازآنچه واقعاً هست به نظر بیاید و ممکن است باعث خجالت و عدم اعتماد به نفس افراد شود. چربی اطراف گونه و قسمت پایین صورت معمولاً نسبت به رژیم و ورزش مقاوم باشد و ممکن است برای رفع سلول‌های چربی بیش از حد که به علت ژنتیک یا پیری ایجاد شده، در این منطقه نیاز به درمان پزشکی باشد. وجود تعداد بی‌شماری از سلول‌های چربی در ناحیه گونه می‌تواند باعث پر شدن و چاقی و گردی صورت شود.

حتی کسانی که هیکل مناسبی دارند ممکن است از چاقی صورت رنج ببرند. یک چاقی صورت می‌تواند عارضه جانبی از ورم موقت باشد و یا بر اثر افزایش وزن در سراسر بدن اتفاق بیفتد. روش‌هایی شامل تزریق بوتاکس، مزوتراپی، کربوکسی تراپی وجود دارد که می‌تواند به کاهش چربی صورت در هنگام ورم کمک کند و یا به‌ طور دائم این چربی اضافی را در اطراف صورت را کاهش دهد. پزشکان با بررسی علت چاقی صورت و بر اساس شرایط بدنی فرد روش درمانی مناسب را برای لاغر کردن صورت پیشنهاد می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید .

علل


رژیم غذایی ضعیف باعث چاقی صورت می‌شود. حتی اگر هیچ اضافه وزنی ندارید ممکن است رژیم غذاییتان متعادل نباشد. هنگامی که رژیم غذایی شما فاقد مواد مغذی لازم باشد صورت ممکن است ورم کند و به همین شکل باقی بماند. یکی دیگر از علل چاقی صورت کمبود آب است. اگر شما به‌اندازه کافی آب ننوشید بدن برای حفاظت از خود شروع به نگه‌داشتن مایعات می‌کند. در نهایت، یکی دیگر از عوامل مهم چاقی صورت کم‌کاری تیروئید است. به‌ طور خلاصه کم‌کاری تیروئید به علت کمبود هورمون‌های تیروئید در بدن است که سبب افزایش وزن می‌شود اما اگر ورزش منظم و وزن مناسب داشته باشید ممکن است تنها جایی که بدن چربی اضافی را ذخیره می‌کند، صورت شما باشد و درنتیجه با اینکه هیکل ایده آل دارید صورتتان چاق است.

روش‌های لاغر کردن و رفع چاقی صورت


بوتاکس

بوتاکس درمان عالی برای لاغری کردن صورت است. اگر به دنبال لاغر کردن صورت با بوتاکس هستید، باید از یک پزشک باتجربه در انجام این روش مشاوره بگیرید. رفع چاقی صورت با بوتاکس برای بیماران دارای عضله بزرگ و فک پهن مؤثر است. بسته به دوز هر 3 تا 6 ماه باید تزریق بوتاکس تکرار شود. با گذشت زمان و با درمان‌های مکرر دیده شده است که کاهش عضله در بسیاری از بیماران پایدار است و در آینده نیز به بوتاکس کمتری نیاز دارند. اکثر بیماران از نتایج لاغر کردن صورت راضی هستند زیرا نتایج بسیار آسان به دست می‌آید و درمان چاقی صورت بسیار مؤثر است. تزریق بوتاکس برای لاغری صورت روشی است که باید در مطب انجام شود و مشابه سایر روش‌های بوتاکس است. ناراحتی تزریق بسیار مختصر و کم است و معمولاً کبودی و تورم کمی وجود دارد. نتایج به‌ تدریج طی چندین هفته و با کوچک‌تر شدن عضلات چانه بیشتر ظاهر می‌شود. بیماراني که از موادی استفاده می‌کنند که باعث خونريزی طولانی‌ مدت می‌شود احتمال کبود شدن يا ورم در محل تزريق برایشان افزایش می‌یابد. اگر آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E و روغن ماهی مصرف می‌کنید باید قبل از انجام تزریق به پزشک اطلاع دهید. هیچ دوره‌ی بهبودی برای لاغری صورت با بوتاکس مورد نیاز نیست و بلافاصله می‌توانید فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید اما بهتر است در همان روز تزریق هیچ تمرین ای انجام ندهید. اثرات تزریق بسته به ناحیه درمان و میزان مصرف بوتاکس 3 ماه یا بیشتر ماندگار خواهد بود.

مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان نوین کم تهاجمی است که کاری را می‌تواند انجام دهد که هیچ تمرین منظمی در جهان نمی‌تواند ، از بین بردن سلول‌های چربی. بدن شما دارای تعداد محدودی از این سلول‌ها است که با استفاده از مزوتراپی این سلول‌های تعداد محدود از بین می‌روند. شما در نهایت می‌توانید چهره‌ای را که همیشه دوست داشته‌اید تجربه کنید. مزوتراپی یک تکنیک تزریق بدون جراحی با طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی است و جایگزینی کم تهاجمی و کم‌هزینه نسبت به سایر روش‌هایی است که چاقی صورت را رفع می‌کند و برای بهبودی نیازی به ماه‌ها دوری بیمار از کار نیست. قبل از جلسه درمان چاقی صورت، فرد ارزیابی، اندازه‌گیری و عکس‌برداری می‌شود. کرم بی‌حسی برای مناطق مورد نیاز استفاده می‌شود. مناطق تحت درمان با یک ضدعفونی‌کننده تمیز می‌شود و سپس به ناحیه موردنظر تزریق انجام می‌شود. به‌طور کلی برای کسب نتایج قابل قبول 3 تا 4 جلسه در فواصل 2 تا 4 هفته لازم است. پس از جلسه مزوتراپی کمی تورم، حساسیت به لمس، قرمزی و کبودی در مناطق تحت درمان دیده می‌شود. باید مقدار زیادی مایعات بنوشید و بعد از درمان ناحیه را ماساژ دهید. مزوتراپی عملاً بدون درد است، نیاز به هیچ زمان بهبودی ندارد، نیاز به هیچ باندپیچی زیاد ندارد و بدون بیهوشی انجام می‌شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روش درمانی است که با استفاده از یک سوزن مناسب گاز دی‌ اکسید کربن و گاز بی‌بو،که بخشی از هوایی است که نفس می‌کنیم، زیر سطح پوست (لایه‌های پوستی و زیرپوست) تزریق می‌شود. دی‌اکسید کربن تزریق‌شده به پوست به داخل بافت‌های اطراف نفوذ می‌کند و باعث انبساط رگ‌های خونی می‌شود. عروق منبسط‌تر به معنی تأمین خون بیش‌تر است که تأمین اکسیژن و مواد مغذی را به محل درمان سریع‌تر می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. دی‌اکسید کربن سلول‌های چربی را کمتر می‌کند و حتی گاهی کاملاً از بین می‌رود و اکسیژن اضافی باعث ایجاد مایع بین سلول‌ها و تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود که باعث کم شدن سلول‌های چربی و رفع چاقی صورت می‌شود. گاز دی‌اکسید کربن هنگامی که از طریق تکنولوژی خاص به‌ طور مستقیم به سلول‌های چربی صورت تزریق می‌شود سمی است و این گاز به معنای واقعی کلمه شکسته و از بدن خارج می‌شود. گاز از رگلاتور جریان به داخل لوله استریل با یک فیلتر متصل به خروجی می‌رود تا هر ردی از ناخالصی را قبل از اینکه گاز از طریق سوزن کوچک به‌طرف مخالف فیلتر متصل شود از بین ببرد. سپس گاز خالص آماده تزریق زیر پوست از طریق یک سوزن کوچک است. فقط ممکن است کبودی‌های کم و موقت در منطقه درمان وجود داشته باشد که پس از چند روز از بین می‌رود. تا به حال اثرات جانبی طولانی مدت دیده نشده است. بیمار باید حداقل تا 2 ساعت بعد از عمل از تمرینات شدید اجتناب کند.

آر اف

درمان با آر اف (RF) روشی است که شامل استفاده از یک دستگاه انرژی رادیویی (RF) برای گرم کردن و سفت کردن بافت جهت افزایش جریان خون و از بین بردن چاقی صورت است. انرژی رادیو فرکانسی پوست را بدون آسیب به بافت آن حرارت می‌دهد تا سلول‌های چربی را از بین ببرد و تولید کلاژن را تحریک کند که باعث بهبود و کشش پوست می‌شود. علاوه بر صورت، درمان آر اف همچنین می‌تواند برای رفع چربی بیش از حد شکم، ران‌ها، کاهش سلولت و رفع شلی پوست ناشی از کاهش وزن یا حاملگی نیز استفاده شود. درمان بسیار ایمن است و دارای ناراحتی جزئی است. برای صورت توصیه می‌شود دوره‌ای چهار جلسه‌ای (یک جلسه در هر سه تا چهار هفته) انجام شود. استفاده از درمان ترکیبی نیز توصیه می‌شود که بیمار اغلب شش جلسه درمان را طی شش هفته انجام می‌دهد و بعد از آن در هر چهار هفته پس از آن دریافت خواهد کرد. اگر به‌طور کلی سالم هستید و هیچ بیماری و یا عفونت پوستی را در منطقه تحت درمان ندارید، دلایل پزشکی وجود ندارد که افراد را از استفاده از این درمان منع کنند همچنین اگرچه شواهدی وجود ندارد که این درمان برای خانم‌های باردار مضر باشد اما به‌طور کلی توصیه می‌شود افراد متقاضی تا زمان زایمان صبر کنند. نکته مهم این است که افرادی با دستگاه‌های الکتریکی نظیر دستگاه‌های الکترومغناطیسی یا ایمپلنت‌های فلزی و مفصل فلزی، دریچه‌ی قلب و غیره نمی‌توانند از این درمان استفاده کنند زیرا جریان آر اف از بدن عبور می‌کند و ممکن است این دستگاه‌ها را با تداخل روبه‌رو کند یا ایمپلنت‌های فلزی را گرم کند که می‌تواند خطرناک باشد.

به این پست امتیاز دهید.
درمان و رفع چاقی صورت (لاغر کردن صورت)با تزریق
4.2 از 5 رای