درمان، از بین بردن و رفع چین و چروک و جوانسازی دور و زیر چشم

برای بسیاری از زنان و مردان، خطوط باریک و ظریف شکل گرفته در گوشه‌ی چشم‌ها، اولین نشانه‌ی پیری است که چین و چروک دور چشم نامیده می‌شوند. این خطوط در ابتدا غیر واضح و بی‌اهمیت هستند اما به مرور زمان و با از دست دادن الاستیسیته و نازک شدن پوست، عمیق‌تر می‌شوند. هرچند این خطوط عامل مهمی در یک چهره‌ی سالخورده به حساب نمی آید اما برطرف کردن چین و چروک های دور چشم یقینا توان نمایش چهره‌ی جوان‌تری را دارد. اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از چین و چروک‌های دور چشم خود هستید، پزشکان می‌توانند گزینه‌های متفاوتی از روش‌های غیرجراحی و زیبایی ضد پیری پیشنهاد کنند. تزریق به تنهایی درمان بسیار خوبی برای بیماران جوان جهت ایجاد اثرات پیشگیرانه است. هرچند در جمعیت مسن‌تر، درمان مکفی برای رفع چین و چروک دور چشم نیازمند درمان ترکیبی تزریق همراه با جوانسازی مثل لیزر است.

ظاهر چین‌ و چروک دور چشم، می‌تواند حس یا ظاهر ما را مسن‌تر از آنچه هستیم نشان دهد. خوشبختانه درمان‌های متنوعی برای رفع چین و چروک‌های دور چشم وجود دارد که به بیماران اجازه می‌دهد تا بهترین احساس و ظاهر را داشته باشند. با درمان‌های غیرجراحی، بیماران قادر به بازگشت سریع به فعالیت‌های روزمره خود هستند که باعث شده درمان‌های مذکور گزینه‌ی محبوبی برای رفع چین و‌ چروک های دور چشم و به طور کل جوانسازی صورت باشد. تکنیک‌هایی مانند بوتاکس، تزریق ژل، میکرودرم ابریژن و ویواسه بهترین درمان هستند که پزشک بر اساس شرایط صورت و نوع پوست، مناسب‌ترین را پیشنهاد می‌کنند. برای یادگیری بیشتر در مورد اینکه کدام روش بهترین نتیجه را به نیازمندی شما می‌دهد و برای مشورت یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

دلایل


یکی از مسبب‌های اصلی چین و چروک‌های دور چشم، حرکاتی است که هنگام لبخند زدن و جمع کردن چشم‌ها دیده می شود. لبخند زدن و جمع کردن چشم‌ها به طور اولیه باعث چین خوردن و خم شدن مکرر پوست می‌شوند که سرعت تخریب الاستیسیته‌ی پوست را بالا می‌برد. این تخریب الاستیسیته‌ی پوست، تبدیل به خطوط عمیق در محدوده‌ی گوشه‌های چشم می شوند. سایر دلایل شایع ایجاد کننده‌ی چین‌و‌چروک‌های دور چشم شامل سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد دارو و تغذیه‌ی ضعیف می‌شوند.

درمان چین و چروک دور چشم


بوتاکس

هرچند بوتاکس بیش از یک دهه مورد استفاده است، پزشکان زیبایی هم‌چنان در حال یافتن مزایای درمان تزریقی هستند. بوتاکس به عنوان یک درمان هدفدار اثبات شده است، برای بهبود موقت ظاهر خطوط کانتوس خارجی متوسط تا شدید یا چین و چروک دور چشم. در حقیقت بوتاکس زیبایی تنها درمان ثابت شده برای رفع این خطوط است. بوتاکس گرفته شده از مواد طبیعی است که می‌تواند مستقیما به محل درمان تزریق شود دقیقا زیر پوست. بوتاکس با فلج کردن موقت عضلات محل درمان عمل کرده و به صاف شدن پوست کمک می‌کند. زمانی که عضلات به این صورت تثبیت می شوند، پوست چین و چروک پیدا نمی‌کند. چین‌و‌چروک دور چشم و سایر چروک‌ها در نتیجه‌ی این روش کاهش پیدا می کنند. بوتاکس هم به عنوان وسیله‌ای برای معکوس کردن علایم روند پیری است هم روشی برای پیشگیری از پیری. نه تنها چین و چروک دور چشم پس از درمان چروک دور چشم با بوتاکس از بین می‌رود، بلکه در آینده هم عمیق‌تر نخواهند شد.

تزریق ژل

ژل‌‌ها ترکیبات سازگار زیستی هستند که با پرکردن بافت نرم زیر پوست ظاهر صاف و جوان‌تری را ایجاد می‌کند. تزریق ژل با روبرویی با دو پروسه ی کلی مانع پیری می‌شود. کاهش در بافت نرم و گشاد شدن و غیرالاستیک شدن ناگهانی پوست باعث شکل‌گیری چروک و حتی شل شدگی می‌شوند. تزریق ژل (فیلر) نقش خود را با اضافه کردن حجم به زیر درم سطحی انجام می‌دهد. این‌ها حتی برای نواحی حساس اطراف چشم هم بی‌خطر هستند و به آرامی پوست را چاق کرده و چروک‌ها را صاف می‌کنند. امروزه انواع مختلفی از تزریقات ژل در دسترس هستند که هر کدام با فرمولی جدید و برای هدف بخصوصی ساخته شده‌اند. معمولا ژا هیالورونیک اسید برای چین و چروک دور چشم استفاده می‌شود.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روش بسیار خوبی برای سالم و جوان نگه داشتن پوست شماست. این یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است برای کاهش خطوط ظریف، چروک‌ها و تحریک ساخت کلاژن. این‌ها خصوصا برای درمان چروک دور چشم نیز مفید هستند. کریستال‌هایی تحت کنترل دقیق به پوست هدایت می‌شوند. همزمان مکش نیز جهت تخلیه‌ی سلول‌های پوستی مرده و تکه‌های کوچک کریستال از درون پوست اعمال می‌گردد. این پروسه بدون درد یا با درد حداقلی است و زمان نقاهت پوست شما کمتر از سایر روش‌های درمانی پوست است. به علت اینکه پوست اطراف چشم شما نازک‌ترین و حساس‌ترین ناحیه‌ی صورت شماست، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن کمی از محل میکرودرم ابریژن داشته باشید. بعضی از بیماران اظهار ناراحتی، قرمزی و حساسیت بعد از درمان را داشته‌اند. دو علامت اولیه تقریبا سریع برطرف می‌شوند اما مورد آخر ممکن است برای چند روز باقی بماند. راه‌هایی برای مقابله با این حساسیت‌ها وجود دارد تا این تجربه را لذت بخش‌تر کند. درد معمولا شبیه آفتاب سوختگی تعریف می‌شود. شستشو با آب سرد یا قرار دادن کمپرس سرد به‌ سادگی می‌تواند ناراحتی را به میزان زیادی کم کند. برای دو و چند روز بعد از دریافت درمان میکرودرم ابریژن مهم است که نواحی تحت درمان را از مواد شیمیایی قوی و زداینده‌ی مو دور نگه داشت. این شامل هر ترکیبی می‌شود که حاوی سالیسیلیک اسید و الفا هیدروکسیل اسید شایع در داروهای ضد آکنه است.

درمان‌های لیزر

هرچند این روش کمتر از تزریق بوتاکس و ژل مورد استفاده قرار میگیرد، هنوز هم برای بعضی از بیماران در درمان چروک دور چشم استفاده می‌شود. بازسازی پوست با لیزر یک روش درمانی غیرجراحی است که لایه‌های خارجی و اسیب دیده‌ی پوست را حذف می‌کند تا لایه‌های صاف‌تر و نرم‌تر را در معرض دید قرار دهد. هر چه لیزر ظریف‌تر عمل کند، درمان چروک دور چشم شما بهتر و بی‌خطرتر خواهد بود. درمان‌های مکرر می‌تواند ظاهر خطوط ظریف اطراف چشم شما را محوتر کند. پوست شما در طی درمان تمیز خواهد شد و چشم‌های شما با پوشش‌های ایمنی، محافظت خواهند شد. یک قطعه ی دستی لیزر به آرامی روی پوست قرار می‌گیرد. زمانی که انرژی الکتریکی اعمال می‌شود شما صدای پیاپی سریع ضربه زدن را می‌شنوید. قطعه‌ی دستی در اطراف محل درمان حرکت می‌کند تا کل ناحیه‌ی درمانی پوشش داده شود. پروسه به طور معمول 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

ویواسه

ویواسه ترکیبی است از میکرونیدلینگ هدفدار بوسیله‌ی انرژی فرکانس رادیویی تا به تحریک و محکم کردن پوست حتی در لایه‌های عمقی کمک کند. میکرونیدلینگ ویواسه قادر به استفاده در تمام نواحی صورت و بدن و هر نوع پوستی است و خصوصا در کاهش چین و چروک زیر و دور چشم کمک کننده است. در روش ویواسه یک ابزار دستی روی محل درمان جایگذاری می‌شود که انرژی فرکانس رادیویی را فعال می‌کند. قطعه‌ی دستی شامل چند سر سوزن است که با توجه به نتیجه‌ی درخواستی بیمار روی عمق خاصی تنظیم شده است. پوست بیمار به دلیل درمان بی حس می‌شود. سوزن‌های ریز ابزار پوست را سوراخ می‌کنند که تولید کلاژن جدید در پوست و همچنین عوامل منسجم کننده‌ای مثل هیالورونیک اسید و الاستین را تحریک می‌کند. هر چند تحمل درد امری فردی است اما اغلب افراد در واکنش به درمان با ویواسه پاسخ خوبی نشان داده و درد کمی را تحمل می‌کنند. کرم بی‌حس کننده‌ی ویژه ای برای این درمان استفاده می‌شود که تقریبا به طور کامل ناراحتی‌ها را رفع می‌کند. این پروسه عارضه‌ی قابل توجهی بدنبال ندارد هرچند پوست شما ممکن است برای یک تا دو روز برافروخته شود. شما بلافاصله بعد از درمان می‌توانید بدون هیچگونه پیگیری و مراجعه‌های بعدی، به فعالیت‌های معمول خود ادامه دهید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است