درمان، از بین بردن و رفع چین و چروک و جوانسازی دور و زیر چشم

برای بسیاری از زنان و مردان، خطوط باریک و ظریف که در گوشه‌ی چشم‌ها شکل می‌گیرند، اولین نشانه‌ی پیری است که چین و چروک دور چشم نامیده می‌شوند. این خطوط در ابتدا غیر واضح و بی‌اهمیت هستند، اما با گذشت زمان و از دست دادن الاستیسیته و نازک شدن پوست، عمیق‌تر می‌شوند. این خطوط، علیرغم اینکه عامل مهمی در یک چهره‌ی سالخورده به حساب نمی‌آیند، اما برطرف کردن چین و چروک‌های دور چشم می‌تواند به طرز چشمگیری به نمای جوان‌تری چهره کمک کند. اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از چین و چروک‌های دور چشم خود هستید، پزشکان می‌توانند گزینه‌های متفاوتی از روش‌های غیرجراحی و زیبایی ضد پیری را پیشنهاد کنند. تزریق به تنهایی می‌تواند یک درمان بسیار خوب برای بیماران جوان باشد که به منظور ایجاد اثرات پیشگیرانه استفاده می‌شود. اما در جمعیت مسن‌تر، درمان مکفی برای رفع چین و چروک دور چشم نیازمند درمان ترکیبی تزریق همراه با جوانسازی مثل لیزر است.

ظاهر چین‌ و چروک دور چشم، می‌تواند حس یا ظاهر ما را مسن‌تر از آنچه هستیم نشان دهد. خوشبختانه درمان‌های متنوعی برای رفع چین و چروک‌های دور چشم وجود دارد که به بیماران اجازه می‌دهد تا بهترین احساس و ظاهر را داشته باشند. با درمان‌های غیرجراحی، بیماران قادر به بازگشت سریع به فعالیت‌های روزمره خود هستند که باعث شده درمان‌های مذکور گزینه‌ی محبوبی برای رفع چین و‌ چروک های دور چشم و به طور کل جوانسازی صورت باشد. تکنیک‌هایی مانند بوتاکس، تزریق ژل، میکرودرم ابریژن و ویواسه بهترین درمان هستند که پزشک بر اساس شرایط صورت و نوع پوست، مناسب‌ترین را پیشنهاد می‌کنند. برای یادگیری بیشتر در مورد اینکه کدام روش بهترین نتیجه را به نیازمندی شما می‌دهد و برای مشورت یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

دلایل


یکی از مسبب‌های اصلی چین و چروک‌های دور چشم، حرکاتی است که هنگام لبخند زدن و جمع کردن چشم‌ها دیده می شود. لبخند زدن و جمع کردن چشم‌ها به طور اولیه باعث چین خوردن و خم شدن مکرر پوست می‌شوند که سرعت تخریب الاستیسیته‌ی پوست را بالا می‌برد. این تخریب الاستیسیته‌ی پوست، تبدیل به خطوط عمیق در محدوده‌ی گوشه‌های چشم می شوند. سایر دلایل شایع ایجاد کننده‌ی چین‌و‌چروک‌های دور چشم شامل سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد دارو و تغذیه‌ی ضعیف می‌شوند.

درمان چین و چروک دور چشم


بوتاکس

هرچند بوتاکس بیش از یک دهه مورد استفاده است، پزشکان زیبایی هم‌چنان در حال یافتن مزایای درمان تزریقی هستند. بوتاکس به عنوان یک درمان هدفدار اثبات شده است، برای بهبود موقت ظاهر خطوط کانتوس خارجی متوسط تا شدید یا چین و چروک دور چشم. در حقیقت بوتاکس زیبایی تنها درمان ثابت شده برای رفع این خطوط است. بوتاکس گرفته شده از مواد طبیعی است که می‌تواند مستقیما به محل درمان تزریق شود دقیقا زیر پوست. بوتاکس با فلج کردن موقت عضلات محل درمان عمل کرده و به صاف شدن پوست کمک می‌کند. زمانی که عضلات به این صورت تثبیت می شوند، پوست چین و چروک پیدا نمی‌کند. چین‌و‌چروک دور چشم و سایر چروک‌ها در نتیجه‌ی این روش کاهش پیدا می کنند. بوتاکس هم به عنوان وسیله‌ای برای معکوس کردن علایم روند پیری است هم روشی برای پیشگیری از پیری. نه تنها چین و چروک دور چشم پس از درمان چروک دور چشم با بوتاکس از بین می‌رود، بلکه در آینده هم عمیق‌تر نخواهند شد.

تزریق ژل

ژل‌‌ها ترکیبات سازگار زیستی هستند که با پرکردن بافت نرم زیر پوست ظاهر صاف و جوان‌تری را ایجاد می‌کند. تزریق ژل با روبرویی با دو پروسه ی کلی مانع پیری می‌شود. کاهش در بافت نرم و گشاد شدن و غیرالاستیک شدن ناگهانی پوست باعث شکل‌گیری چروک و حتی شل شدگی می‌شوند. تزریق ژل (فیلر) نقش خود را با اضافه کردن حجم به زیر درم سطحی انجام می‌دهد. این‌ها حتی برای نواحی حساس اطراف چشم هم بی‌خطر هستند و به آرامی پوست را چاق کرده و چروک‌ها را صاف می‌کنند. امروزه انواع مختلفی از تزریقات ژل در دسترس هستند که هر کدام با فرمولی جدید و برای هدف بخصوصی ساخته شده‌اند. معمولا ژا هیالورونیک اسید برای چین و چروک دور چشم استفاده می‌شود.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش بسیار موثر برای حفظ جوانی و سلامت پوست است. این روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک و تحریک تولید کلاژن مفید است. این روش به خصوص برای درمان چروک‌های دور چشم نیز موثر است. در این روش، کریستال‌های کوچک تحت کنترل دقیق به پوست هدایت می‌شوند و همزمان مکش برای تخلیه سلول‌های پوستی مرده و کریستال‌های کوچک از درون پوست اعمال می‌شود. این فرآیند بدون درد یا با حداقل درد انجام می‌شود و زمان بازیابی پوست کمتر از سایر روش‌های درمانی است.

با توجه به حساسیت و نازکی پوست اطراف چشم، ممکن است احساس سوزش و سوزن زدن از محل میکرو درمابریژن داشته باشید. برخی از بیماران ممکن است پس از درمان احساس ناراحتی، قرمزی و حساسیت داشته باشند. اما این علائم اولیه تقریباً سریعاً برطرف می‌شوند و تنها ممکن است برای چند روز کوتاه باقی بمانند. وجود روش‌های مقابله با این حساسیت‌ها می‌تواند تجربه‌ی شما را لذت بخش‌تر کند. درد معمولاً شبیه به سوختگی آفتاب توصیف می‌شود و استفاده از آب سرد یا قرار دادن کمپرس سرد می‌تواند ناراحتی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. بعد از انجام میکرو درمابریژن، مهم است که نواحی تحت درمان از مواد شیمیایی قوی و زداینده‌ی مو دور نگه داشته شود، از جمله موادی که حاوی سالیسیلیک اسید و الفا هیدروکسی اسید هستند که معمولاً در داروهای ضد آکنه استفاده می‌شوند.

درمان‌های لیزر

هرچند این روش کمتر از تزریق بوتاکس و ژل مورد استفاده قرار میگیرد، هنوز هم برای بعضی از بیماران در درمان چروک دور چشم استفاده می‌شود. بازسازی پوست با لیزر یک روش درمانی غیرجراحی است که لایه‌های خارجی و اسیب دیده‌ی پوست را حذف می‌کند تا لایه‌های صاف‌تر و نرم‌تر را در معرض دید قرار دهد. هر چه لیزر ظریف‌تر عمل کند، درمان چروک دور چشم شما بهتر و بی‌خطرتر خواهد بود. درمان‌های مکرر می‌تواند ظاهر خطوط ظریف اطراف چشم شما را محوتر کند. پوست شما در طی درمان تمیز خواهد شد و چشم‌های شما با پوشش‌های ایمنی، محافظت خواهند شد. یک قطعه ی دستی لیزر به آرامی روی پوست قرار می‌گیرد. زمانی که انرژی الکتریکی اعمال می‌شود شما صدای پیاپی سریع ضربه زدن را می‌شنوید. قطعه‌ی دستی در اطراف محل درمان حرکت می‌کند تا کل ناحیه‌ی درمانی پوشش داده شود. پروسه به طور معمول 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

ویواسه

ویواسه یک ترکیبی از میکرونیدلینگ هدفدار و انرژی فرکانس رادیویی است که به تحریک و محکم کردن پوست حتی در لایه‌های عمقی کمک می‌کند. این روش قابل استفاده در تمام نواحی صورت و بدن و هر نوع پوستی است و به خصوص در کاهش چین و چروک زیر و دور چشم مفید است.

در روش ویواسه، یک ابزار دستی روی محل درمان قرار می‌گیرد که انرژی فرکانس رادیویی را فعال می‌کند. این ابزار دستی شامل چند سر سوزن است که با توجه به نتیجه‌ی درخواستی بیمار روی عمق خاصی تنظیم می‌شود. پوست بیمار به دلیل درمان بی حس می‌شود. سوزن‌های ریز ابزار پوست را سوراخ می‌کنند که تولید کلاژن جدید در پوست و همچنین عوامل منسجم کننده‌ای مثل هیالورونیک اسید و الاستین را تحریک می‌کند.

اگرچه تحمل درد امری فردی است، اما اغلب افراد در واکنش به درمان با ویواسه پاسخ خوبی نشان داده و درد کمی را تحمل می‌کنند. کرم بی‌حس کننده‌ی ویژه‌ای برای این درمان استفاده می‌شود که تقریبا به طور کامل ناراحتی‌ها را رفع می‌کند. این پروسه عارضه‌ی قابل توجهی بدنبال ندارد، اما پوست شما ممکن است برای یک تا دو روز برافروخته شود.

بلافاصله بعد از درمان، شما می‌توانید بدون هیچگونه پیگیری و مراجعه‌های بعدی، به فعالیت‌های معمول خود ادامه دهید. ویواسه یک روش امن و موثر برای بهبود ظاهر پوست است که به شما کمک می‌کند به طور موثری از چین و چروک‌ها و نواحی پوستی غیرمنظم خود رهایی یابید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است