جوانسازی و زیباسازی پوست صورت بدون جراحی

تکنیک‌ها و درمان‌های مختلفی وجود دارد که به جوانسازی پوست اشاره دارند و می‌توانند علائم پیری زود هنگام پوست و آسیب‌های مزمن ناشی از خورشید را کاهش دهند. جوانسازی پوست شامل حذف یا کاهش چین و چروک‌ها، لکه‌های مختلف بر روی پوست صورت و بدن، کراتوزهای خوش خیم ناشی از خورشید و اسکارهایی که از بیماری‌های پوستی قبلی ایجاد شده است، می‌شود.

روش‌های موثر بسیاری برای جوانسازی پوست وجود دارد که می‌توانند گزینه‌های جراحی را جایگزین کنند. اما در صورت پیشرفت علائم پیری پوست، روش‌های جراحی مانند لیفت صورت، بلفاروپلاستی و دیگر مداخلات مشابه ممکن است به عنوان راه حل کارآمدتر مطرح شوند، اما باید توجه داشت که این مداخلات با خطرات قابل توجهی همراه است.

پوست بزرگترین عضو بدن است و حفظ تازگی پوست صورت‌ مهم است. بیمارانی که با درمان‌های پزشکان پوست و زیبایی اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهند، دارای پوست‌های سالم‌تر و زیباتر می‌باشند. این نتیجه می‌تواند از طریق کاهش چین و چروک و یا سایر روش‌های پوستی به منظور ایجاد چهره پرطراوت حاصل شود.

در طول آزمایشات معمول پوست در مطب دکتر شمس، می‌توانید از نحوه صحیح مراقبت از پوست و درمان مناسب علائم پیری مطلع شوید. علاوه بر این، آخرین درمان‌های پزشکی و مداخلات لازم برای جوانسازی پوست به وسیله روش‌های غیر جراحی از جمله تزریق بوتاکس و تزریق ژل، مزوتراپی، هایفو، مکانیسم ویواسه و سایر روش‌های موثر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بسته به نوع پوست و تغییراتی که باید انجام شود، پزشک شما ترکیب مطلوبی از درمان‌ها و مداخلاتی که اثر سریع و ایمنی را به همراه خواهد داشت، انتخاب می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر روش‌های جوانسازی صورت و برای آگاهی بیشتر از این درمان‌ها می‌توانید با ما از طریق شماره‌های 02122558718 و 02122558602 تماس حاصل نمایید.

پوست چگونه و به چه علت پیر می‌شود؟


در طول زمان، روند بازسازی سلول‌های پوستی کاهش می‌یابد و سرعت آن کندتر و کندتر می‌شود و اثرات آسیب ناشی از عوامل خارجی مختلف نمایان می‌شود. پوست در طول عمر خود در معرض آسیب‌های مختلف قرار می‌گیرد. قرار گرفتن در معرض خورشید یا در واقع اشعه UVA و UVB علت 90٪ علائم پیری زودرس در پوست شما می‌باشد و اولین تغییرات ناشی از خورشید در سن بیست سالگی دیده می‌شود.

عوامل دیگر پیری پوست شامل مواد شیمیایی موجود در محیط زیست، الکل، سیگار، تغییرات دما و استرس می‌باشد. تمام این عوامل منجر به از دست دادن ظاهر جوان و بافت پوست می‌شود، و بنابراین چین و چروک‌های ریز و درشت ظاهر می‌گردند، و تغییر در رنگ دانه‌ها، از دست دادن طراوت و استحکام پوست اتفاق می‌افتد.

روش‌های درمان جوانسازی پوست صورت


هنگامی که علائم پیری آشکار می‌شود، زمان انجام برخی از روش‌های غیر جراحی است که می‌تواند آسیب پوستی ایجاد شده در طی سالیان را کاهش دهد. چین و چروک‌های ظریف صورت معمولا در اطراف لب‌ها، چشم‌ها، روی پیشانی و گونه‌ها وجود دارند. بر اساس معاینه انجام شده، پزشک پوست به انتخاب درمانی که برایتان مناسب است، خواهد رسید.

گزینه‌های درمانی که ما برای این منظور استفاده می‌کنیم عبارتند از:

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی استفاده موضعی از مواد شیمیایی بر روی پوست است که موجب تخریب کنترل شده‌ی بخشی یا کل اپیدرم، به همراه یا بدون لایه درم می‌شود، و منجر به ساییدن و برداشتن ضایعات سطحی، و پس از آن بازسازی بافت‎های اپیدرم و درم جدید می‌گردد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم یا بازسازی سطحی ذرات با توجه به سهولت استفاده از آن، طبیعت نسبتا ملایم و اثربخشی زیاد آن، مورد استقبال قرار گرفته است. این روش یک درمان حداقل تهاجمی است که با یک جزء ساینده و یک لوله خلاء منجر کار می‌کند که باعث حذف مکانیکی اپیدرم سطحی و تحریک رشد سلول‌های جدید می‌شود.

سیستم‌های میکرودرم مختلف بر اساس منبع مولد ساینده شناخته می‌شوند. اکثر سیستم‌ها از کریستال‌های غیر فعال معمولا اکسید آلومینیوم، کلرید سدیم یا کریستال‌های بی‌کربنات سدیم استفاده می‌کنند که با استفاده از یک دستگیره به سطح پوست تماس پیدا می‌کند.

بوتاکس

بوتاكس يك داروی تزريقی است كه عضلات انقباضی بيش از حد فعال را برای درمان چروك‌های عمده در بالای صورت غیر فعال می‌كند. این سم باعث آزاد شدن استیل کولین از حامل‌های پیش سیناپسی عصبی-عضلانی می‌شود که موجب بی‌حسی عضلانی موقت می‌گردد. بنابراین، عضلات نمی‌توانند برای افزایش چروک‌های موجود و یا ایجاد چروک‌های جدید، منقبض شوند. این فرآیند منجر به چهره‌ای بسیار صاف‌تر و جوان‌تر می‌شود.

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از رایج‌ترین و مفیدترین درمان‌ها برای جوانسازی پوست رفع چین و چروک و خطوط صورت هستند. در طول چند سال گذشته، پیشرفت‌های زیادی در استفاده از پرکننده‌ها صورت گرفته است. تزریق ژل نتایج پیشرفته و همچنین طولانی مدت برای درمان چین و چروک، زخم‌های پوستی و پیری پوست صورت ارائه داده است که می‌تواند چهره را به طراوت قبل بازگرداند.

رادیوفرکوئنسی (RF)

از گذشته یک قرن، انرژی فرکانس رادیویی (RF) در انواع مختلف برای کاربردهای پزشکی به کار گرفته شده است. RF غیر مخرب، از جمله یکپارچه، دوقطبی، سه قطبی یا چند قطبی و فراکشنال، به عنوان یک روش موثر و ایمن برای جوانسازی پوست شناخته شده است. این روش، با توجه به سیستم انتقال و فرکانس، می‌تواند حرارت را سطحی یا عمیق تولید کند. مکانیسم عمل RF دوگانه است؛ یکی انقباض فوری کلاژن و دومی پاسخ ثانویه بهبود زخم در فرم جدید تشکیل و بازسازی کلاژن و در نهایت سفت کردن پوست. این روش منجر به بهبودی فوری و قابل توجه بیمار یک روز پس از انجام فرآیند می‌شود و به دنبال آن لیفت متعاقب و بازسازی بافت زیر جلدی، و همچنین اتصال محکم پوست به ساختار زیرین رخ می‌دهد.

هایفو

هایفو مخفف اولتراسوند متمرکز با شدت بالا می‌باشد. این روش یک تکنولوژی پیشرفته در زمینه زیبایی و جوانسازی و کشیدن پوست صورت است که می‌تواند به طور قابل توجهی لیفت و سفت شدن نواحی متعددی از صورت را انجام دهد، نشانه‌های پیری را کاهش و رنگ پوست را در یک جلسه، با اثرات بالقوه طولانی مدت بهبود بخشد.

این تکنولوژی در توانایی خود در نفوذ به لایه درم و لایه عضلانی اپئونورتیک سطحی (SMAS) منحصر به فرد است، که عمیق‌تر از سایر درمان‌های غیر تهاجمی صورت عمل می‌کند. SMAS همان لایه‌ای است که در طول عمل جراحی معمول لیفت صورت، محکم می شود. بر خلاف جراحی، هایفو ارزان‌تر است و نیازی به دوره بهبودی و دوری از کار ندارد.

میکرونیدلینگ

درمان میکرونیدلینگ، که به درمان القای کلاژن زیر پوستی نیز شناخته می‌شود، درمان اخیر افزوده شده به فرآیندهای جوانسازی پوست است. این درمان به صورت یک روش سرپایی پس از اعمال یک کرم بی‌حسی موضعی و به وسیله ابزاری به نام درمارول انجام می‌شود.

درمارول یک وسیله ساده و دستی است که شامل دستگیره‌ای به همراه یک سیلندر می‌باشد که در اطراف آن سوزن‌های استیل نازک قرار گرفته است. این سیلندر پر از سوزن‌های نازک، برای دستیابی به نتایج درمانی مطلوب در چند جهت روی پوست می‌غلتد و از این رو نام "درمارول" برای آن استفاده می‌شود.

مکانیسم ویواسه

سیستم میکرونیدلینگ ویواسه قدرت انرژی فرکانس رادیویی انتقال یافته بدون درد و با ظرافت را به وسیله آرایه وسیعی از میکرونیدل‌های طلایی ترکیب می‌کند. ویواسه، انرژی آر اف را به هر سوزن متصل می‌کند، انرژی جوان سازی را به داخل پوست رانده و آن را محکم می‌نماید و رشد کلاژن جدید را تحریک می‌کند. این روش حداقل تهاجمی با استفاده از یک عامل بی‌حسی موضعی تقریبا بدون درد است و می‌تواند در کمتر از یک ساعت درمان انجام شود.

تكنولوژی فركانس راديويی میکرونیدلینگ ویواسه می‌تواند برای سفت کردن علائم افتادگی پوست، جای جوش و ديگر موارد شايع پوستی به صورت غير جراحی مورد استفاده قرار گیرد. ویواسه برای افرادی است که به دنبال روش جراحی نیستند و درمان جایگزین بدون درد را خواهان هستند، مناسب است.

مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان غیرجراحی در زمینه زیبایی متعلق به حوزه پزشکی است. این روش درمانی هیچ شرایط خاصی اختصاص ندارد؛ به طور ساده یک روش انتقال دارو می‌باشد. مزوتراپی یکی از جدیدترین تکنیک‌های پزشکی زیبایی برای جوانسازی و کشیدن پوست می‌باشد و توسط پزشک انجام می‌شود.

مزوتراپی یک تکنیک حداقل تهاجمی برای جوانسازی و کشیدن پوست صورت است. این تکنیک شامل تزریق داخل پوستی مخلوط متغیری از عصاره طبیعی گیاهان، ابزارهای هومیوپاتی، داروها، ویتامین‌ها و سایر مواد زیست فعال در مقادیر میکروسکوپی از طریق سوراخ کردن پوستی می‌باشد. این تکنیک برای جوانسازی و در نهایت تغییر رنگ نواحی تحت تزریق صورت و دیگر نقاط بدن مانند گردن، خط زیر گردن (دکلته)، پشت دست، شکم و قسمت داخلی بازوها و پاها استفاده شده است. شایع‌ترین و ساده‌ترین فرمولاسیون مزوتراپی برای جوان سازی پوست صورت شامل تزریق یک محلول مولتی ویتامین به داخل پوست در طی جلسات متعدد می‌باشد.

به این پست امتیاز دهید.
جوانسازی و زیباسازی پوست صورت بدون جراحی
5 از 1 رای