تناسب اندام وکوچک کردن پهلو،سینه و شکم بعد از زایمان بدون جراحی

بسیاری از خانم‌ها پس از بارداری، تمایل دارند که به خودشان ثابت کنند که هنوز همان ظاهر و احساساتی را دارند که قبل از بارداری داشتند. برای رسیدن به این هدف، می‌توان از تکنیک‌های زیبایی مختلف استفاده کرد. پزشکان چندین روش برای کاهش چربی و کشیدن پوست را ترکیب می‌کنند تا اثرات فیزیکی زایمان و بارداری را بهبود بخشند. افرادی که نمی‌توانند تنها با ورزش و رژیم غذایی به وضعیت پیش از بارداری خود بازگردند، بهترین انتخاب برای انجام این تکنیک‌ها هستند. زمانی که پزشک روش مناسب برای هر بیمار را مشخص می‌کند، این روش‌ها عمدتاً بر روی بهبود وضعیت سینه‌ها و شکم تمرکز دارند.

بسیاری از بانوان پس از زایمان تغییراتی را در شکم و سینه‌ها تجربه می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به افزایش سایز، آویزان شدن پوست یا تجمع چربی اشاره کرد. پزشکان از روش‌های مختلفی از جمله آر اف، هایفوتراپی، مزوتراپی و کربوکسی تراپی برای کاهش چربی در ناحیه معده و سینه استفاده می‌کنند و پوستی سالم و جوان را برای شما به ارمغان می‌آورند. بر اساس شرایط شما، ممکن است درمان خاصی برای شما انتخاب شود که مناسب شما می‌باشد و بهترین نتیجه را به دنبال دارد. برای اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس بگیرید.

چه مشکلاتی را می‌توان با این روش‌ها درمان کرد؟


اثر زایمان بر هر شخص متفاوت با شخص دیگر است اما شایع‌ترین مشکلاتی که به علت بارداری ایجاد می‌شوند، عبارتند از:

  • جلو آمدن شکم
  • شل شدن پوست
  • آویزان شدن سینه‌ها
  • ایجاد علامت‌های کشیدگی‌های پوست
  • به وجود آمدن توده‌های چربی اضافی

درمان شما ممکن است ترکیبی از روش‌های مختلف باشد که یکی از این مشکلات یا همه این مشکلات را که شما با آن دست به گریبان هستید را برطرف کند.

روش‌های لاغری شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان


آر اف (RF)

این روش درمانی از امواج رادیوفرکانسی برای تولید گرما استفاده می‌کند که این گرما می‌تواند سلول‌های چربی در شکم، سینه و سایر بخش‌های بدن که در طول بارداری در آنها چربی تجمع یافته است را از بین ببرد. این اتفاق باعث می‌شود بدن راحت‌تر بتواند به صورت طبیعی چربی‌های اضافی را حذف کند. این روش یکی از ساده‌ترین و ایمن‌ترین روش‌ها برای تناسب اندام پس از زایمان می‌باشد. برای انجام این روش هیچگونه جراحی و بریدگی لازم نیست و مدت استراحت پس از آن نیز کوتاه است. اگر شما می‌خواهید در هر لباسی که می‌پوشید، به بهترین شکل ممکن به نظر برسید، این روش، راه مناسبی برای لاغر شدن است.

علاوه بر سادگی و بدون درد بودن روش آراف، این روش از دیگر درمان‌های موجود برای لاغر شدن نسبتاً ارزان‌تر است. هر جلسه درمانی کمتر از 1 ساعت به طول می‌انجامد و ممکن است نتایج این روش را پس از اولین جلسه مشاهده کنید. بر اساس میزان چربی‌هایی که باید از بین برده شوند، ممکن است بیش از یک جلسه لازم باشد. این روش به بی حسی یا بستری شدن نیاز ندارد.

جلسات درمانی در چند هفته انجام می‌شوند تا بدن شما به طور مداوم چربی‌ها را از بین ببرد. فاصله زمانی بین جلسات برای تناسب اندام بعد از زایمان به بدن شما اجازه می‌دهد بیشترین مقدار چربی را پاکسازی کند. این روش تنها بر روی بافت چربی اثر می‌گذارد و هیچگونه اثری بر روی بافت‌های اطراف نخواهد داشت. این مسئله یکی دیگر از دلایلی است که نشان می‌دهد استفاده از روش RF برای کاهش چربی‌ها، فاقد عوارض جانبی است.

اگر مقدار چربی‌هایی که می‌خواهید از بین بروند، قابل توجه است، ممکن است لازم باشد پیش از آغاز درمان RF برای کاهش‌ چربی پس از زایمان، ورزش‌ و رژیم‌ غذایی را نیز در دستور کار قرار دهید. اگر این روش‌ها کارگر نباشد و مقدار چربی باقیمانده بسیار زیاد باشد، پزشک روش‌های دیگری را پیشنهاد می‌کند.

هایفو

روش هایفو یک روش غیرتهاجمی است که توسط سازمان FDA تایید شده است و برای کاهش چربی‌های نواحی مختلف بدن پس از زایمان موثر است. این روش از امواج فراصوت غیرتهاجمی به شدت متمرکز استفاده می‌کند تا چربی‌ها را در نواحی مختلف بدن، به‌ویژه در نواحی پشتی شکم و پهلوها، بدون نیاز به جراحی، تخریب کند. این روش منجر به داشتن اندامی لاغرتر و فرم‌تر می‌شود.

در این روش، امواج فراصوت پرقدرت بر روی ناحیه هدف متمرکز می‌شود و باعث افزایش دمای موضعی سریع در آن ناحیه می‌شود. اساس عملکرد HIFU بر این اصل استوار است که در دمای بالاتر از آستانه 56 درجه سانتی‌گراد (به مدت بیش از یک ثانیه) مرگ سلولی برگشت‌ناپذیر رخ می‌دهد. این گرمای ناشی از امواج فراصوت، یک پاسخ بافتی دوگانه را در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند. در این ناحیه، تخریب دائمی سلول‌های هدف و انقباض کلاژن رخ می‌دهد که به جلوگیری از شل شدن بافت پس از درمان کمک می‌کند.

روش هایفو مقداری انرژی را که به دقت متمرکز شده‌اند، بر روی پوست می‌تاباند که هیچ ضرری برای پوست، بافت‌ها یا اندام‌ها ندارد. بدن به صورت طبیعی چربی‌های تخریب شده را از ناحیه شکم و سینه پاکسازی می‌کند و این امر باعث می‌شود اندامی لاغرتر و فرم‌تر برای شما به جا بماند.

در این روش، انتقال دهنده امواج فراصوت بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود. امواج فراصوت پر قدرت بر روی چربی‌های هدف متمرکز می‌شوند و سلول‌‌های چربی زیر سطح پوست را تخریب می‌کنند. انتقال دهنده امواج فراصوت بر روی ناحیه مورد نظر حرکت داده می‌شود تا فرایند به پایان برسد. انتقال دهنده در هر ناحیه مورد نظر، خطوط پیوسته‌ای از بافت‌های تخریب شده را در عمق کانونی آن ناحیه به جای می‌گذارد و لایه‌های پوست صدمه نمی‌بینند. بافت چربی درمان شده در اثر فرایند طبیعی بهبودی و پاکسازی بدن، حذف می‌شود و تناسب اندام در ناحیه شکم و سینه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

مزوتراپی

اگر به دنبال روشی بدون جراحی برای کاهش وزن و لاغری پس از زایمان هستید، پزشک مزوتراپی را به شما توصیه خواهد کرد. این روش کم تهاجم برای بیمارانی  که به وزن ایده‌آل خود نزدیک هستند و برای برطرف کردن چربی‌های سمج باقیمانده به کمک نیاز دارند، بهترین گزینه است. اینکه شما به چند بار درمان نیاز خواهید داشت به وسیله فاکتورهایی مانند نواحی که شما می‌خواهید درمان شوند و اینکه نتیجه مطلوب شما از درمان چیست، تعیین می‌شود.

مزوتراپی با انجام برخی تزریقات به لایه‌های میانی و پایینی پوست، سلولیت و تجمعات چربی را که در طول بارداری شکل گرفته است را از بین می‌برد. محلولی که به شما تزریق می‌شود، بر اساس تصمیم پزشک می‌تواند شامل مواد بی حس کننده، مواد معدنی، ویتامین‌ها یا دیگر ترکیبات شیمیایی باشد. این مواد شیمیایی همگی در کنار یکدیگر، ابتدا سلول‌های چربی را از کار انداخته و سپس آنها را تخریب می‌کنند. به طور معمول، پس از مزوتراپی، درمان‌های دیگری برای زدودن سلول‌های مرده از لایه‌های پایینی پوست انجام می‌شود.

این درمان‌ها به صورت هفتگی و گاهی متغیر انجام می‌شوند، نتایج درمان معمولاً پس از تزریق چهارم مشخص می‌شود. پس از درمان دهم، بیماران کاهش قابل توجهی در سایز خواهند داشت و تون پوستی آنها بهتر می‌شود و چربی‌ها کاهش می‌یابند. تمامی افراد بزرگسال با سلامت عمومی مناسب، می‌توانند این درمان را انجام دهند.

هر چند برخی پزشکان با این نظر موافق نیستند اما مزوتراپی از راه دیگری نیز عمل می‌کند و آن این است که باعث اتصال سلول‌های چربی به بافت عضلانی می‌شود تا سرعت مصرف شدن آنها توسط بدن به صورت تطبیعی افزایش پیدا کند. هر پزشکی که مزوتراپی را به کار می‌بندد، فرمول متفاوتی از ترکیبات شیمیایی و مواد معدنی را برای از بین بردن سلول‌های چربی به کار می‌گیرد. البته، تمامی مواد شیمیایی که برای تزریق انتخاب می شوند ایمن هستند و معمولاً توسط سازمان غذا و دارو تایید شده‌اند.

روی هم رفته، مزوتراپی به عنوان یک روش ایمن و با دوام برای لیپوساکشن پذیرفته و تایید شده است. بنابراین، برای اشخاصی که گزینه‌های درمانی مختلف را برای کاهش چربی‌ها در سینه، شکم و پهلوها پس از زایمان بررسی می‌کنند، روشی قابل توجه است.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی فرایندی است که از دی‌اکسید کربن استفاده کرده و ادعا می‌کند می‌تواند باعث پاکسازی سلولیت و چربی در ناحیه معده و ران شود. دی‌اکسید کربن دقیقا به زیر پوست تزریق می‌شود. تصور می‌شود که تزریق این ماده گردش و تولید کلاژن را تحریک می‌کند که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود.

دی‌اکسید کربن با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک، چند بار به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. بیشتر افراد نتایج را پس از اولین درمان مشاهده می‌کنند. نتایج محسوس‌تر و با دوام‌تر پس از درمان‌های 4-12 حاصل می‌شود، شفاف‌تر شدن پوست نشان‌ دهنده‌ی کاهش چربی در شکم و پهلوها می‌باشد.

شواهد نشان می‌دهند دی‌اکسید کربن با متورم کردن سلول‌های چربی آنها را بین می‌برد و باعث می‌شود اکسیژن اضافی مایع تولید شده در بین سلول‌ها را پاکسازی می‌کند و پوست تحریک می‌شود تا کلاژن بیشتری تولید کند. نتیجه این درمان، کاهش سلول‌های چربی و پوستی جوان‌تر و محکم‌تر خواهد بود. مطالعات پزشکی نشان می‌دهند که دی‌اکسید کربن، گردش خون را تحریک می‌کند. کربوکسی تراپی در نرم ساختن و لاغر شدن پس از زایمان موثر است.

کشیدن پوست با لیزر

افزایش وزن در طول بارداری ممکن است باعث ایجاد نواحی ناهموار یا پوست پرتقالی شود. اما با استفاده از روش‌های کشیدن پوست با لیزر و جوانسازی پوست، می‌توان از انرژی لیزر برای تحریک بازسازی کلاژن و الاستین پوست به صورت طبیعی استفاده کرد. افزایش کلاژن به کاهش آویزان شدن پوست، کاهش اثر زخم، کاهش علائم کشیدگی پوست و دیگر ناهماهنگی‌ها در سطح پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود پوستی جوان‌تر، نرم‌تر و سالم‌تر به نظر برسد. برای دستیابی به بهترین نتایج پس از زایمان، می‌توانید درمان‌های کشیدن پوست با لیزر را به همراه برنامه‌های کاهش وزن و درمان‌های از بین بردن سلولیت انجام دهید. این درمان‌ها با استفاده از لیزر، برای تمامی انواع پوست‌ها و هر نقطه بدن از جمله صورت، گردن، شکم، بازوها، ران‌ها، باسن‌‌ها و زانوها که اثر افزایش وزن در طول بارداری در آنها دیده می‌شود، بسیار مناسب است. هر بیمار نیاز به برنامه درمانی خاص دارد، اما پزشک عموما توصیه می‌کند که 4 تا 6 بار درمان با فواصل یک ماهه برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است