تزریق فیلر در پوست در دوران شیردهی و تاثیر آن بر شیر مادر

فیلرهای پوستی از فرمول‌هایی برای جوان‌سازی فوری در ظاهر پوست ساخته‌ شده‌اند. این فیلرها را می‌توان در خطوط باریک و چروک‌ها، برای حجیم‌تر کردن قسمت‌هایی که به خاطر پیری لاغر شده‌اند یا حتی برجسته کردن قسمت‌هایی که دوست دارید حجیم‌تر و برجسته‌تر باشند مانند گونه‌ها، چانه یا تغییر فرم بینیتان تزریق کرد. اغلب بیماران این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا می‌توان درمان‌های ضد چین‌وچروک را در حین شیردهی نیز ادامه داد. تحقیقات و اطلاعات بسیار اندکی وجود دارند که اثبات کنند درمان‌های جوان‌سازی (تزریق فیلر) در این دوران از زندگی خانم‌ها برای آن‌ها بی‌خطر است، بنابراین اکثر پزشکان و متخصصان پوست و زیبایی توصیه می‌کنند که از انجام درمان‌هایی برای چین‌وچروک از جمله تزریق فیلرها برای زنان در دوران شیردهی اجتناب شود.

می‌دانید که موضوعات بسیار زیادی مربوط به دوران بعد از زایمان وجود دارد که در هنگام بارداری، اصلاً به آن‌ها فکر نکرده بودید. شیردهی، یکی از این موضوعات است. بسیاری از درمان‌های زیبایی که در دوران بارداری برای شما ممنوع است، در دوران شیردهی نیز ممنوع است یا با احتیاط بیشتری انجام می‌شود. یکی از این درمان‌ها تزریق فیلر است. فیلرهای پوستی می‌توانند به شما ظاهری شاداب و جوان‌تر بدهند یا فرم قسمتی از صورتتان را برجسته‌تر نشان دهند. اثر فیلر بر شیر مادر و انتقال به نوزاد شیرخوار هنوز به اثبات نرسیده است، اما برای احتیاط بیشتر معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که در دروان شیردهی از تزریق فیلر خودداری شود. پزشکان ما در مطب دکتر شمس با هدف حفظ سلامتی شما و فرزند دلبندتان، می‌توانند درمان‌های زیبایی دیگری را برای زیبایی پوست شما در دوران شیردهی پیشنهاد دهند. برای اطلاع از تزریق فیلر در دوران شیردهی می‌توانید با شماره‌‌های 02122558718 و 02122558602  با ما تماس داشته باشید.

فیلر زیبایی چیست؟


فیلرهای زیبایی پوست، درمانی غیرتهاجمی برای کاهش خطوط باریک و چین‌وچروک‌ها می‌باشد. فیلرها شامل تزریق موادی می‌شوند که به‌ طور طبیعی در بدن شما وجود دارند و برای حجم دادن به نواحی صورت یا لب‌ها و درمان و برطرف کردن خطوط و چین‌وچروک‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. فیلرها، در بازیابی حجم و برجستگی نواحی که در آنجا تزریق می‌شوند، تأثیر بسزایی دارند و نیز باعث تحریک رشد و تولید کلاژن می‌شوند و از این‌رو، ظاهری جوان‌تر و پرتری را به صورتتان می‌دهند. از فیلرهای زیبایی پوست برای درمان نواحی بسیاری استفاده می‌شود، می‌توان از آن‌ها برای پر کردن خطوط عمیق پوست و چین‌وچروک‌ها استفاده کرد، درحالی‌که برای حجم دهی به لب‌های باریک و چروک شده نیز کاربرد دارند. به کمک رستیلن (Restylane)، می‌توان حجم و پری ازدست‌رفته‌ی صورت را، دقیق و طبیعی، بازگرداند. با برگرداندن حجم برخی قسمت‌های صورت، می‌توانید به ظاهری جوان‌تر دست‌یابید.

آیا فیلرها بی‌خطر هستند؟


رستیلن (نوعی فیلر یا ژل پوستی)، بیشتر از همه در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و امتحان شده است. این فیلر، در نوع خودش به معیارهای موفقیت در علم پزشکی رسیده است. ایمنی و تأثیر آن از لحاظ پزشکی اثبات‌ شده است و اطلاعات علمی و پزشکی بسیاری وجود دارند که آن را تائید می‌کنند. رستیلن بیش از پانزده سال و برای بیش از 15 میلیون درمان، مورد استفاده قرار گرفته است. تحقیق درباره‌ی آن و پیشرفت‌ها همچنان ادامه دارد. پزشک شما، اطلاعات بیشتری را در جلسه‌ی مشاوره در اختیارتان قرار خواهد داد.

چه قسمت‌هایی را می‌توان با فیلر درمان کرد؟


فیلرها را می‌توان در لب‌ها، چانه، کناره‌های دهان، گونه‌ها، خطوط خنده، گودی زیر چشم و هرگونه خطوطی در صورت استفاده کرد. فیلرها را همچنین می‌توان برای درمان جای جوش، پیری و چروکی دست‌ها و برای فرم دهی بینی به کار برد.

فیلرها چگونه عمل می‌کنند؟


پوست شما به‌طور طبیعی اسیدهیالورونیک (hyaluronic acid) تولید می‌کند، یک ترکیب قندی که مسئول انتقال و حفظ رطوبت و مواد مغذی در سلول‌های پوستی می‌باشد. این ماده به حجم دهی و صافی پوست کمک می‌کند. متأسفانه با گذر زمان، توانایی تولید اسیدهیالورونیک در خود پوست کاهش می‌یابد. هنگامی‌که فیلر (به عبارتی ژل) به خطوط، چین‌وچروک‌ها یا قسمت‌های افتاده‌ی پوست صورتتان تزریق شود، اسیدهیالورونیکی را که با گذشت زمان در بدن جذب‌شده است، مجدداً تأمین می‌کند و باعث جوانی و شاداب‌تر شدن پوست می‌شود. فیلرهای پوستی یا ژل‌ها، در فرمول‌های متعددی با توانایی‌ها و دوام مختلفی موجود می‌باشند، بنابراین درمان با این مواد را می‌توان برای هر بیمار، با توجه به شرایط و نیازهای او برنامه‌ریزی کرد و انجام داد.

آیا استفاده از ژل و فیلر در دوران شیردهی، بی‌خطر است؟


زنان در دوران بارداری باید مراقب مواد بهداشتی آرایشی برای پوست باشند، البته آن‌ها باید مراقب موادی که در دوران شیردهی برای پوستشان استفاده می‌کنند نیز باشند، چرا؟
هنگامی‌ که از کرم‌های موضعی استفاده می‌کنید و یا غذاهای خاصی مصرف می‌کنید، عامل‌های فعال می‌توانند وارد خونتان شوند که در نتیجه می‌توانند از طریق جفت به جنین برسند، این مورد در دوران شیردهی نیز رخ خواهد داد. هر چیزی که به کودک خورانده یا منتقل می‌شود، باید مورد توجه و مراقبت قرار بگیرد، ازاین‌رو در دوران بارداری و شیردهی این نکته حائز اهمیت است که همیشه باید درباره‌ی روش‌های مراقبت از پوست خود با متخصص پوست خود مشورت کنید. مواد طبیعی و ارگانیک معمولاً ایمن‌ترین گزینه در این دوران هستند، اما محصولات دیگر نیز وجود دارند که استفاده از آن‌ها در این دوران بی‌خطر است. یک کودک در حال رشد، وابستگی و احتیاج زیادی به مواد مغذی دارد که از شیر مادر تأمین می‌شود. کودکان در مراحل اولیه‌ی زندگی خود نسبت به موادی آسیب‌پذیرند که برای بزرگسالان ضرر ندارند. استفاده از این مواد در دوران شیردهی مورد تائید پزشکان و سازمان غذا و دارو قرار نگرفته است. در آزمایش‌های بالینی، بیمارانی که در دوران شیردهی هستند، نتایج نرمالی به دست نمی‌آورند. برای احتیاط در این زمینه، توصیه می‌شود که تا زمان پایان یافتن شیردهی، از انجام هرگونه تزریق به پوست ازجمله فیلرها و ژل‌ها خودداری کنید. البته پزشکان استفاده از روش پی آر پی را پیشنهاد می‌کنند که می‌توانید در دوران شیردهی (نه در بارداری) از آن استفاده کنید. در این روش، در واقع از پلاسمای خون خودتان برای کمک به تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود.

آیا در دوران شیردهی باید همه‌ی محصولات زیبایی و مراقبتی پوست را کنار گذاشت؟ آیا محصولاتی وجود دارند که بی‌خطر باشند؟


افراد همیشه کاملاً محتاط هستند (که احتیاط شرط عقل است و امری بسیار صحیح)، اما پوست شما اغلب در دوران بارداری و در هنگام شیردهی به کمک و مراقبت بیشتری نیاز دارد. تغییرات هورمونی به بیشترین حد خود می‌رسند و بنابراین قطعاً درمان‌هایی وجود دارند که بدون هیچ مشکلی قابل‌ استفاده می‌باشند. هیدرو میکرودرم ابریشن (Microhydrabrasion) یکی از روش‌های ایمن و آسان است که تقریباً برای همه‌ی انواع پوست مناسب است. این روش به برطرف ساختن پوسته‌ پوسته شدن سطح پوست، پوست مردگی، خطوط باریک، جوش و آکنه، جوش‌های سرسیاه و اسکارهای کم‌عمق کمک می‌کند. این روش همچنین توانایی پوست را در جذب محصولات مراقبتی پوست افزایش می‌دهد و ازاین‌رو باعث جوانسازی پوست می‌شود.

آیا انجام هرگونه درمان با لیزر بی‌خطر است؟


به خاطر فعالیت هورمونی که در دوران شیردهی رخ می‌دهد، پزشکان هیچ‌گونه درمان لیزری را در این دوران توصیه نمی‌کنند زیرا هورمون‌ها می‌توانند در نتایج این درمان‌ها اختلال وارد کنند و باعث بروز مشکلاتی مانند لکه زدن پوست یا رشد مجدد موها شود.

درمان‌های جایگزین


یک مادر قطعاً می‌تواند کودکش را برای بیش از یک تا دو سال شیر دهد که این زمانی طولانی است که در این فاصله نمی‌توان درمان‌های تخصصی و زیبایی پوست را انجام داد. البته روش‌ها و گزینه‌های بسیاری وجود دارد و پزشکان تأکید دارند که خانم‌ها در این دوران بیشتر مراقب پوست خود باشند. آب‌رسانی، یکی از موارد اصلی ست و نیز موضوع مهمی برای کنترل سلامتی مادر و کودک می‌باشد. میکرودرم ابریشن، یکی از این روش‌های توصیه‌ شده برای زنان در این دوران می‌باشد، این روش نتایج خوبی برای پوست شما خواهد داشت و احساس می‌کنید که درمانی عمیق‌تر از یک روش مراقبتی استاندارد و عادی داشته‌اید و می‌توانید نتایج آن را مشاهده کنید. این روش برای مادران جدید خوب است تاکمی به خود برسند، بنابراین مراقبت از پوست با استفاده از مواد و محصولات طبیعی، هنوز راه درازی در پیش دارد.

به این پست امتیاز دهید.
تزریق فیلر در پوست در دوران شیردهی و تاثیر آن بر شیر مادر
3.9 از 10 رای