از بین بردن خط خنده و اخم

عمل هایی که می تواند باعث رفع چین وچروک ها و رفع خط اخم و رفع خط خنده شود تزریق چربی و سایر پرکننده ها ،تزریق بوتاکس ،درمابریشن ،میکرودرموکشیدن پوست است. بعضی از افراد درمان لیزر و جوان سازی شیمیایی پوست را برای رفع خط لبخند و پوست خود انتخاب می کنند. البته بوتاکس خط خنده نیز درمان مناسبی است.

علت چین و چروک و خطوط صورت


چروک ها و چروک پیشانی حتما نشانه بالا رفتن سن نمی باشد. با گذشت سال ،پوست شما خشک تر ،نازک تر وکشش آن کمتر میشود. زمانیکه پوست شما دچار چین وچروک شد دیگر نمی تواند به حالت اول خود باز گردد مگر با از بین بردن خط لبخند . ونتیجه حالت هایی که به چهره خود می دهید ایجاد چین و چروک پیشانی وقسمت های دیگر صورت می باشد. علت و عواملی چون ژنتیک ،اشعه uv ،وسیگار کشیدن می تواند باعث بروز خطوط روی پیشانی شما شود.

روش‌های درمان خط و خطوط خنده و اخم و پیشانی


خنده و چروک‌های کنار لب ممکن است به دلیل بالا رفتن سن و کاهش کلاژن در بافت‌های عمیق‌تر پوست، یا بافت والاستیک (Valastyk) ایجاد شود که باعث می‌شود شما پیرتر به نظر برسید. در مواردی که این خطوط ظریف هستند و یا پوست خشک باشد، می‌توان با استفاده از دستگاه لایه‌بردار و دستگاه رطوبت‌ساز، خط خنده و سایر خطوط را بهبود بخشید. همچنین چین و چروک‌های ملایم می‌تواند با استفاده از انواع مختلفی از لیزر، مانند کلاژن‌سازی پوست، درمان شود.

استفاده از مواد پرکننده در بافت‌های سخت بدن برای افرادی که عیب‌ها و فرو رفتگی‌های پوستی دارند، هیچگونه خطری ندارد. اگر چین و چروک‌ها روی پوست عمیق باشند، مواد پرکننده یا چربی می‌تواند مفید باشد. اما تزریق به آموزش‌های خاص و ملاقات با پزشک در جلسه اول نیاز دارد. پزشک ماهیچه‌های صورت شما و حرکات آن را معاینه می‌کند و به انتظارات شما بعد از تزریق بوتاکس و از بین بردن خط خنده و درمان خط اخم توجه می‌کند. زمانی که شما نگاه‌های متعجبانه دارید یا می‌خواهید همیشه حالت طبیعی چهره خود را داشته باشید، نیاز به درمان‌های خاص دارید. بوتاکس هرگز نباید برای همه افراد در یک شکل و اندازه باشد و برای افراد مختلف متفاوت است.

درمان با تزریق اگزومین ، ژل و بوتاکس


اگزومین XEOMIN داروی تنظیم اعصاب است که برای آرامش ماهیچه ها صورت استفاده می شود.انقباض ماهیچه ها باعث ایجاد چروک پیشانی و صورت می شود که علت این چروک ها حالت هایی است که شما هنگام عصبانیت و یا تعجب به چهره خود می دهید مثلا ابروهای خود رابه هم نزدیک می کنید .بوسیله داروی اعصاب اگزومینXEOMIN که برای آرامش ماهیچه ها به کارمی رود وباعث جلوگیری از حالت دادن به چهره می شود ماهیچه ها راحت می شوند و شما نمی توانید هیچ حالتی به چهره خود بدهید و اثر بوتاکس چندین ماه باقی خواهد ماند .

تزریق بوتاکس واگزومین نئوروتاکسین neurotoxin  روی قسمت های از پوست که داری خطوط وچین وچروک است انجام میشود تا خط  لبخند و اخم که براثر اخم کردن ویاخنده بوجود آمده است را از بین ببرد.نتایج این درمان ها بسیار تعجب انگیز می باشد.دای اسپرتDysport هم براساس تقاضا در دسترس افراد میباشد. بوتاکس واگزومین نئروتاکسین برای درمان میگرن وجلوگیری ازابتلابه میگرن و همچنین لیفت پیشانی موثراست.

با تزریق بوتاکس خط اخم و خنده ماهیچه های صورت بی حرکت می شود و از انقباض ماهیچه های صورت جلوگیری می کند و این تزریق فقط درماهیچه هایی که خطوط ایجادشده انجام میشود. خط اخم بین ابروها ،خطوط زیرچشم، خطوط دور لب وخطوط روی پیشانی بوسیله تزریق ژل و بوتاکس کاملا ازبین میروند. تزریق ژل برای خط خنده و بوتاکس خط اخم و خط لبخند یک هنر است. واینکه یک چهره تاچه مقدار به این مواد نیازدارد یک استراتژی خاص دارد که تزریق آن به اندازه باشد نه کمترونه بیشتر. وقتی شما می خندید،اخم می کنید ،هاج و واج نگاه می کنید ماهیچه های صورت شما منقبض می شود .

با گذشت زمان ،این انقباضات بر روی پوست شما چین و چروک عمیقی وخطوطی به جای می گذارند.مخصوصا اطراف چشم و دهان و بین ابروها وروی پیشانی این خطوط بیشتر است .این خطوط چهره شما را پیر،خسته ،غمگین وعصبانی به نظر می رساند.درمان زیبایی بوتاکس نه تنها می تواند از شدیدتر شدن این خطوط در طول حرکت طبیعی صورت جلوگیری کند بلکه می تواند نشانه های پیری را از روی چهره شما محوکند و با از بین بردن خط لبخند شما راجوان تر از قبل نشان دهد. تزریق ژل و بوتاکس سریع ،قابل اطمینان و در از بین بردن و رفع خط خنده و اخم موثر می باشدخطوط و چین و چروک های صورت را حدود شش ماه یا بالاتر بدون هیچ جراحی و فاصله زمانی و با ناراحتی کم از بین می برد.

 بوسیله تزریق های کوچک پشت سرهم  ژل و بوتاکس چهره شما جوان تر به نظر می رسد و خطوط زیر چشم بین ابروها وخطوط افقی روی پیشانی شما وخطوط اطراف دهان و روی گردن را ازبین می برد. اگرچه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به جراحی ندارد اما انتخاب یک متخصص باتجربه برای انجام این کار و از بین بردن خط اخم و رفع خط خنده بسیار مهم می باشد. بیمار باید قبل از انجام  تزریق ژل و بوتاکس با دکترخود صحبت های لازم را انجام دهد تا دکتر از اینکه بیمار چه انتظاراتی دارد آگاهی پیدا کند و چگونه می تواند مشکل بیمار را حل کند تا بعداز بوتاکس به نتیجه دلخواه خود دست پیداکند و چهره اش جوان تر به نظر برسد.

بوتاکس ، از بخش هایی که برای صاف کردن چروک های صورت ساخته شده تشکیل شده است و توسط متخصصین تعلیم دیده مدیریت میشود . درمان ها ماهیچه های صورت را که باعث چین و چروک در صورت شده اند آرام میکند .  ژل و بوتاکس خطوط روی صورت را که شما راخسته تر و عصبانی تر نمایان میسازد را برطرف میکند و همچنین در از بین بردن خط خنده و  خط اخم موثر است. ضمن اینکه بوتاکس خط اخم مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. ژل و بوتاکس همچنین برای سردردهای میگرنی ،تعرق شدید و گرفتگی ماهیچه های گردن و چشم مفید میباشد. درمورد اینکه چگونه بوتاکس می تواند به ما کمک کند صحبت میکنیم .

نحوه تزریق ژل و بوتاکس

درمان ، معمولا درحدود ۱۰ دقیقه طول میکشد. ژل و بوتاکس بوسیله تزریق سوزن های کوچکی بر روی خطوطی که روی پوست ایجاد شده و باعث ازبین بردن خط خنده و اخم میشود. ژل و بوتاکس باعث می شود که ماهیچه هاشروع به آرام شدن کند و چین وچروک ها و خطوط روی صورت را کاهش دهد .

برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو و خط خنده با ژل و بوتاکس احتیاج به بیهوشی ویا بی حسی موضعی نمی باشد وانجام این عمل کمترین درد را دارد وبسیار آسان است. متخصصین شما ،تزریقات کوچک ژل و بوتاکس به ماهیچه های شما رامدیریت می کنند و خطوط را ازبین می برند. رایج ترین قسمت هایی که احتیاج به تزریق ژل و بوتاکس دارند خطوط اخم بین ابروها ،خطوط پیشانی وخطوط زیر چشم می باشد.

بعد از درمان

درمان‌های چین و چروک با استفاده از تزریق ژل و بوتاکس به شما امکان می‌دهد که در همان روز بهبود پیدا کنید و نتایج را مشاهده کنید. پزشک شما مراقبت‌های ویژه بعد از تزریق ژل و بوتاکس را برای شما توضیح می‌دهد. این روش‌ها برای رفع خطوط لبخند و اخم بسیار ساده است و بدون نیاز به جراحی می‌تواند چین و چروک‌ها و خطوط چهره را به طور موقت صاف کند و چهره شما را جوان‌تر و آرام‌تر نشان دهد. همچنین، بوتاکس می‌تواند خطوط اخم، خطوط پیشانی و خطوط زیر چشم را کاهش دهد یا کاملاً از بین ببرد. این درمان تنها چند دقیقه طول می‌کشد و تفاوت‌های آن را در طول چندین روز می‌توانید مشاهده کنید. تأثیر آن ممکن است بیش از ۴ ماه باقی بماند. یک قرار ملاقات ۱۵ دقیقه‌ای در مطب می‌تواند برای شما کافی باشد تا در مورد بیهوشی، ویژگی‌های سنی و آناتومی خاص اطلاعاتی کسب کنید و بهترین نتیجه را از انجام بوتاکس ببرید. هزینه‌ی بوتاکس نیز بسته به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت است.

درمان با استفاده از لیزر


در جوان سازی بوسیله لیزر ، با تقبل هزینه درمان خط خنده و دیگر نقاط لیزر پوست بیمار را حرارت میدهد. پوست آسیب دیده ازبین می رود و پوست جدید جایگزین آن می شود.دربعضی مواقع دکتر ها از لیزرهای خفیف ترمانند امواج رادیویی ویا پالس های منابع نوری برای تحریک رشد کلوژن ها استفاده می کند به جای اینکه سطوح خارجی پوست را ازبین ببرند . دکترها به طور طبیعی بیماران را قبل از عمل بیهوش می کنند تا از درد بیمارجلوگیری کنند. همچنین ممکن است از مسکن برای کاهش درد بیمار استفاده کند. پزشک لیزر را روی پوست بیمارحرکت می دهد تا ناحیه مورد نظر درمان شود .با انجام لیزر بیمار در پوست خود احساس سوختگی و سوزش دارد.

بعد ازانجام جراحی ، ناحیه درمان شده برای چند روز ظریف ،صورتی رنگ و متورم میشود.بیمار بایدبرای جلوگیری از عفونت ناحیه لیزر شده را چندین بار دریک روز با آب خنک بشوید.پماد و پوشش روی زخم باید به طورمنظم تعویض شود.بیماران باید از قرارگرفتن درمقابل اشه خورشید جلوگیری کنند ودرصورت قرارگرفتن در معرض خورشید از عینک آفتابی استفاده کنند.بدلیل اینکه پوست جدید به اشعه های آفتاب حساس می باشد.در روند بهبود بیمار باید چندین بار پزشک خود راملاقات کند.خطرات ممکنی که در جراحی جوان سازی پوست اتفاق خواهد افتادشامل تورم ،پوسته شدن، حساس شدن،خارش ،قرمزی پوست ،تغییر رنگ، تحریک پذیری،آکنه وعفونت میباشد. مشکلات افتادگی پلک و سوختگی به ندرت اتفاق می افتد.

یکی از شایع‌ترین عوارض ناشی از پیری، شُل شدن و افتادگی پوست صورت به ویژه در اطراف خط فک می‌باشد. در گذشته، برطرف کردن این نشانه‌های اجتناب ناپذیر پیری فقط با انجام عمل‌های جراحی سخت و تهاجمی امکان‌پذیر بود، اما امروزه با تحقیقات وسیعی که در این زمینه انجام شده است عمل لیفت با نخ برای این منظور معرفی شده و در کلینیک‌های زیبایی در دسترس شما قرار گرفته است. این عمل مبتکرانه در عرض تنها ۳۰ دقیقه پوست صورت را کشیده و محکم می‌کند، نتایجی بادوام و ماندگار حاصل می‌کند و هیچ نیازی هم به استراحت بعد از عمل ندارد.

مزایا


زمان تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط خنده و اخم و پیشانی بسیار کوتاه است ودرحدود ۱۵ دقیقه طول میکشد.

عوارض


عوارض تزریق ژل و بوتاکس شامل دردهای ناحیه ای که بوتاکس شده،عفونت ،التهاب ،حساسیت ،تورم ،قرمزی ،خونریزی وکبودی می باشد. اثرات جانبی این عمل تایک هفته باقی میماند. همه افرادی که این تزریق را انجام میدهند احساس راحتی نمی کنند. استفاده از بوتاکس فقط برای چین و چروک هایی که بسیار عمیق می باشد استفاده می شود.

تخمین هزینه


دوز بوتاکس بر اساس واحد یا یونیت اندازه گیری می شود، و بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس حاصل از یک استراتژی خوب می باشد. مقدار دوز بوتاکس برای هر فرد و محلی که بوتاکس تزریق می شود متفاوت است، که این باعث سوالات تجربی در ذهن ما می‌شود: آیا پرداخت براساس واحدهای بوتاکس و پرداخت براساس نواحی که بوتاکس شده است چه تفاوتی با هم دارند؟ در بعضی از مراکز، هزینه‌ها بر اساس نواحی بوتاکس شده دریافت می‌شود.

در جلسه مشاوره، ماهیچه‌های صورت شما معاینه می‌شود و به شما توضیح داده می‌شود که بوتاکس چگونه کار می‌کند و چگونه به نتیجه دلخواه خود خواهد رساند، و چه مقدار دوز بوتاکس برای از بین بردن خطوط خنده و اخم شما نیاز است. در همان جلسه، مقدار هزینه‌ای که باید پرداخت کنید تخمین زده می‌شود. زمان کافی برای درمان شما بعد از اینکه مشاوره شدید وجود دارد. و اگر شما ترجیح می‌دهید که در آن روز فقط مشاوره شوید و درمان شما در روز دیگری انجام شود، هیچ مشکلی ندارد و تشخیص آن بر عهده شما می‌باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است