از بین بردن خط خنده و اخم

عمل هایی که می تواند باعث رفع چین وچروک ها و رفع خط اخم و رفع خط خنده شود تزریق چربی و سایر پرکننده ها ،تزریق بوتاکس ،درمابریشن ،میکرودرموکشیدن پوست است. بعضی از افراد درمان لیزر و جوان سازی شیمیایی پوست را برای رفع خط لبخند و پوست خود انتخاب می کنند. البته بوتاکس خط خنده نیز درمان مناسبی است.

علت چین و چروک و خطوط صورت


چروک ها و چروک پیشانی حتما نشانه بالا رفتن سن نمی باشد. با گذشت سال ،پوست شما خشک تر ،نازک تر وکشش آن کمتر میشود. زمانیکه پوست شما دچار چین وچروک شد دیگر نمی تواند به حالت اول خود باز گردد مگر با از بین بردن خط لبخند . ونتیجه حالت هایی که به چهره خود می دهید ایجاد چین و چروک پیشانی وقسمت های دیگر صورت می باشد. علت و عواملی چون ژنتیک ،اشعه uv ،وسیگار کشیدن می تواند باعث بروز خطوط روی پیشانی شما شود.

روش‌های درمان خط و خطوط خنده و اخم و پیشانی


خط خنده و چروک های کنار لب براثر خنده بوجود آمده است واین خطوط با بالارفتن سن وکاهش کلوژن موجود در پوست در بافت های عمیق تر پوست یعنی بالاتراز والستیک Valastyk ایجادمی شود وباعث می شود شما پیرتر به نظر برسید. در مواردی که این خطوط ظریف هستند و یا پوست های خشک که باعث ایجاد این خطوط هستند می تواند بوسیله دستگاه لایه بردار و دستگاه رطوبت ساز به برطرف کردن خط خنده ، رفع خطوط بینی و سایر خطوط پرداخت. چین وچروک های ملایم هم می تواند توسط انواع مختلفی ازلیزرمانند کلاژن سازی پوست که برای پرکردن پوست استفاده می شود،درمان شود.

مواد پرکننده در بافت های سخت بدن برا ی افرادی که عیب ها و فرورفتگی های پوستی دارند هیچگونه خطری ندارد.اگر این چین چروک ها روی پوست عمیق باشد مواد پرکننده ویا چربی برای آن مفید است. تزریق به آموزش های خاص در جلسه اول ملاقات با پزشک نیاز دارد. پزشک ماهیچه های صورت شما و حرکات آن را معاینه میکند وهمچنین به انتظاراتی که شما بعداز تزریق بوتاکس و از بین بردن خط خنده و درمان خط اخم از دکتر خود دارید.زمانیکه که شما نگاه های متعجبانه دارید ویا میخواهید همیشه حالت طبیعی چهره خودرا داشته باشید شما نیاز به درمان های خاص دارید. بوتاکس هرگز نباید برای همه افراد در یک شکل واندازه باشد وبرای افراد مختلف متفاوت می باشد.

درمان با تزریق اگزومین ، ژل و بوتاکس


اگزومین XEOMIN داروی تنظیم اعصاب است که برای آرامش ماهیچه ها صورت استفاده می شود.انقباض ماهیچه ها باعث ایجاد چروک پیشانی و صورت می شود که علت این چروک ها حالت هایی است که شما هنگام عصبانیت و یا تعجب به چهره خود می دهید مثلا ابروهای خود رابه هم نزدیک می کنید .بوسیله داروی اعصاب اگزومینXEOMIN که برای آرامش ماهیچه ها به کارمی رود وباعث جلوگیری از حالت دادن به چهره می شود ماهیچه ها راحت می شوند و شما نمی توانید هیچ حالتی به چهره خود بدهید و اثر بوتاکس چندین ماه باقی خواهد ماند .

تزریق بوتاکس واگزومین نئوروتاکسین neurotoxin  روی قسمت های از پوست که داری خطوط وچین وچروک است انجام میشود تا خط  لبخند و اخم که براثر اخم کردن ویاخنده بوجود آمده است را از بین ببرد.نتایج این درمان ها بسیار تعجب انگیز می باشد.دای اسپرتDysport هم براساس تقاضا در دسترس افراد میباشد. بوتاکس واگزومین نئروتاکسین برای درمان میگرن وجلوگیری ازابتلابه میگرن و همچنین لیفت پیشانی موثراست.

با تزریق بوتاکس خط اخم و خنده ماهیچه های صورت بی حرکت می شود و از انقباض ماهیچه های صورت جلوگیری می کند و این تزریق فقط درماهیچه هایی که خطوط ایجادشده انجام میشود. خط اخم بین ابروها ،خطوط زیرچشم، خطوط دور لب وخطوط روی پیشانی بوسیله تزریق ژل و بوتاکس کاملا ازبین میروند. تزریق ژل برای خط خنده و بوتاکس خط اخم و خط لبخند یک هنر است. واینکه یک چهره تاچه مقدار به این مواد نیازدارد یک استراتژی خاص دارد که تزریق آن به اندازه باشد نه کمترونه بیشتر. وقتی شما می خندید،اخم می کنید ،هاج و واج نگاه می کنید ماهیچه های صورت شما منقبض می شود .

با گذشت زمان ،این انقباضات بر روی پوست شما چین و چروک عمیقی وخطوطی به جای می گذارند.مخصوصا اطراف چشم و دهان و بین ابروها وروی پیشانی این خطوط بیشتر است .این خطوط چهره شما را پیر،خسته ،غمگین وعصبانی به نظر می رساند.درمان زیبایی بوتاکس نه تنها می تواند از شدیدتر شدن این خطوط در طول حرکت طبیعی صورت جلوگیری کند بلکه می تواند نشانه های پیری را از روی چهره شما محوکند و با از بین بردن خط لبخند شما راجوان تر از قبل نشان دهد. تزریق ژل و بوتاکس سریع ،قابل اطمینان و در از بین بردن و رفع خط خنده و اخم موثر می باشدخطوط و چین و چروک های صورت را حدود شش ماه یا بالاتر بدون هیچ جراحی و فاصله زمانی و با ناراحتی کم از بین می برد.

 بوسیله تزریق های کوچک پشت سرهم  ژل و بوتاکس چهره شما جوان تر به نظر می رسد و خطوط زیر چشم بین ابروها وخطوط افقی روی پیشانی شما وخطوط اطراف دهان و روی گردن را ازبین می برد. اگرچه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به جراحی ندارد اما انتخاب یک متخصص باتجربه برای انجام این کار و از بین بردن خط اخم و رفع خط خنده بسیار مهم می باشد. بیمار باید قبل از انجام  تزریق ژل و بوتاکس با دکترخود صحبت های لازم را انجام دهد تا دکتر از اینکه بیمار چه انتظاراتی دارد آگاهی پیدا کند و چگونه می تواند مشکل بیمار را حل کند تا بعداز بوتاکس به نتیجه دلخواه خود دست پیداکند و چهره اش جوان تر به نظر برسد.

بوتاکس ، از بخش هایی که برای صاف کردن چروک های صورت ساخته شده تشکیل شده است و توسط متخصصین تعلیم دیده مدیریت میشود . درمان ها ماهیچه های صورت را که باعث چین و چروک در صورت شده اند آرام میکند .  ژل و بوتاکس خطوط روی صورت را که شما راخسته تر و عصبانی تر نمایان میسازد را برطرف میکند و همچنین در از بین بردن خط خنده و  خط اخم موثر است. ضمن اینکه بوتاکس خط اخم مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. ژل و بوتاکس همچنین برای سردردهای میگرنی ،تعرق شدید و گرفتگی ماهیچه های گردن و چشم مفید میباشد. درمورد اینکه چگونه بوتاکس می تواند به ما کمک کند صحبت میکنیم .

نحوه تزریق ژل و بوتاکس

درمان ، معمولا درحدود ۱۰ دقیقه طول میکشد. ژل و بوتاکس بوسیله تزریق سوزن های کوچکی بر روی خطوطی که روی پوست ایجاد شده و باعث ازبین بردن خط خنده و اخم میشود. ژل و بوتاکس باعث می شود که ماهیچه هاشروع به آرام شدن کند و چین وچروک ها و خطوط روی صورت را کاهش دهد .

برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو و خط خنده با ژل و بوتاکس احتیاج به بیهوشی ویا بی حسی موضعی نمی باشد وانجام این عمل کمترین درد را دارد وبسیار آسان است. متخصصین شما ،تزریقات کوچک ژل و بوتاکس به ماهیچه های شما رامدیریت می کنند و خطوط را ازبین می برند. رایج ترین قسمت هایی که احتیاج به تزریق ژل و بوتاکس دارند خطوط اخم بین ابروها ،خطوط پیشانی وخطوط زیر چشم می باشد.

بعد از درمان

هیچ فاصله زمان برای درمان نیازندارید وشما در همان روز بهبود پیدا می کنید و نتیجه درمان خود رامشاهده می کنید. پزشک شما مراقبت های ویژه بعداز تزریق ژل و بوتاکس را برای شما بازگو می کند.

روش تزریق ژل و بوتاکس برای رفع خط لبخند و اخم بسیار ساده است .درمانی که بدون نیاز به جراحی می تواند چین وچروک ها وخطوط چهره را به طور موقت صاف کند و چهره شما را جوان تر و آرام ترکند.آن به طور موقت خطوط اخم ،خطوط پیشانی و خطوط زیر چشم را کاهش می دهد و یا کاملا از بین می برد .درمان بوتاکس دقایق کمی طول می کشد و تفاوت های خود را درطول چندین روز می توانید مشاهده کنید.تاثیر آن می تواند بیشتر از ۴ ماه باقی بماند.

یک ۱۵ دقیقه قرار ملاقات در مطب می تواند برای شما کافی باشد تادرمورد بیهوشی ،ویژگی های سنی ،وآناتومی خاص اطلاعاتی کسب کنید وبهترین نتیجه را ازانجام بوتاکس داشته باشید. هزینه‌ بوتاکس نیز بسته به ناحیه‌ تحت درمان متفاوت است.

درمان با استفاده از لیزر


در جوان سازی بوسیله لیزر ، با تقبل هزینه درمان خط خنده و دیگر نقاط لیزر پوست بیمار را حرارت میدهد. پوست آسیب دیده ازبین می رود و پوست جدید جایگزین آن می شود.دربعضی مواقع دکتر ها از لیزرهای خفیف ترمانند امواج رادیویی ویا پالس های منابع نوری برای تحریک رشد کلوژن ها استفاده می کند به جای اینکه سطوح خارجی پوست را ازبین ببرند . دکترها به طور طبیعی بیماران را قبل از عمل بیهوش می کنند تا از درد بیمارجلوگیری کنند. همچنین ممکن است از مسکن برای کاهش درد بیمار استفاده کند. پزشک لیزر را روی پوست بیمارحرکت می دهد تا ناحیه مورد نظر درمان شود .با انجام لیزر بیمار در پوست خود احساس سوختگی و سوزش دارد.

بعد ازانجام جراحی ، ناحیه درمان شده برای چند روز ظریف ،صورتی رنگ و متورم میشود.بیمار بایدبرای جلوگیری از عفونت ناحیه لیزر شده را چندین بار دریک روز با آب خنک بشوید.پماد و پوشش روی زخم باید به طورمنظم تعویض شود.بیماران باید از قرارگرفتن درمقابل اشه خورشید جلوگیری کنند ودرصورت قرارگرفتن در معرض خورشید از عینک آفتابی استفاده کنند.بدلیل اینکه پوست جدید به اشعه های آفتاب حساس می باشد.در روند بهبود بیمار باید چندین بار پزشک خود راملاقات کند.خطرات ممکنی که در جراحی جوان سازی پوست اتفاق خواهد افتادشامل تورم ،پوسته شدن، حساس شدن،خارش ،قرمزی پوست ،تغییر رنگ، تحریک پذیری،آکنه وعفونت میباشد. مشکلات افتادگی پلک و سوختگی به ندرت اتفاق می افتد.

یکی از شایع‌ترین عوارض ناشی از پیری، شُل شدن و افتادگی پوست صورت به ویژه در اطراف خط فک می‌باشد. در گذشته، برطرف کردن این نشانه‌های اجتناب ناپذیر پیری فقط با انجام عمل‌های جراحی سخت و تهاجمی امکان‌پذیر بود، اما امروزه با تحقیقات وسیعی که در این زمینه انجام شده است عمل لیفت با نخ برای این منظور معرفی شده و در کلینیک‌های زیبایی در دسترس شما قرار گرفته است. این عمل مبتکرانه در عرض تنها ۳۰ دقیقه پوست صورت را کشیده و محکم می‌کند، نتایجی بادوام و ماندگار حاصل می‌کند و هیچ نیازی هم به استراحت بعد از عمل ندارد.

مزایا


زمان تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط خنده و اخم و پیشانی بسیار کوتاه است ودرحدود ۱۵ دقیقه طول میکشد.

عوارض


عوارض تزریق ژل و بوتاکس شامل دردهای ناحیه ای که بوتاکس شده،عفونت ،التهاب ،حساسیت ،تورم ،قرمزی ،خونریزی وکبودی می باشد. اثرات جانبی این عمل تایک هفته باقی میماند. همه افرادی که این تزریق را انجام میدهند احساس راحتی نمی کنند. استفاده از بوتاکس فقط برای چین و چروک هایی که بسیار عمیق می باشد استفاده می شود.

تخمین هزینه


دوز بوتاکس براساس واحد یا یونیت اندازه گیری می شود.بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس حاصل یک استراتژی خوب می باشد.مقدار دوز بوتاکس برای هر فرد ومحلی که بوتاکس تزریق می شود متفاوت می باشد.این باعث سوالات تجربی درذهن ما میشود:پرداخت براساس واحدهای بوتاکس وپرداخت براساس نواحی که بوتاکس شده است چه تفاوتی باهم دارند.دربعضی از مراکز براساس نواحی بوتاکس شده هزینه ها دریافت می شود.

در جلسه مشاوره ماهیچه های صورت شما معاینه می شود وبه شما توضیح داده می شود که بوتاکس چگونه کار می کند و شما راچگونه به نتیجه دلخواه خود خواهد رساند وچه مقدار دوز بوتاکس برای از بین بردن خطوط خنده و اخم  شما نیاز است. که در همان جلسه مقدار هزینه ای که باید پرداخت کنید تخمین زده می شود.

زمان کافی برای درمان شما بعد از اینکه مشاوره شدید وجوددارد.واگر شما ترجیح می دهید که در آن روز فقط مشاوره شوید ودرمان شما در روز دیگری انجام شود هیچ مشکلی ندارد وتشخیص آن برعهده شما می باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است