بهترین روش کوچک و لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی

ماهیچه‌ی صاف و لاغر ساق پا قطعا یک مشخصه فیزیکی زیبا هم برای مردان و هم برای زنان است. چربی در زنان بیشتر از مردان در ساق پاها ذخیره می‌شود، اگرچه چربی می‌تواند در ماهیچه‌ی ساق پای هر دو جنسیت ایجاد شود. ماهیچه‌های لاغر ساق پا در لباس‌های مختلف جذاب هستند. چربی ماهیچه‌ی ساق پا بیش‌تر از اینکه خطرناک باشد خجالت‌آور است. اگرچه چربی ماهیچه‌ی ساق پا به اندازه‌ی چربی دور شکم خطرناک و مضر نیست، اما می‌توانند باعث ایجاد خجالت در شما نسبت به ظاهرتان شوند. تعداد افزونی از افراد در سراسر جهان، به ویژه زنان، از اندازه و فرم ماهیچه‌های ساق پای خود ناراضی هستند و بسیاری از آنها به طور جدی به دنبال انجام جراحی‌هایی برای کاهش حجم ماهیچه‌های ساق پای خود هستند. با این حال، سایر روش‌های کمتر تهاجمی نسبت به جراحی‌های کاهش حجم ماهیچه‌های ساق پا، برای لاغر کردن ساق پا وجود دارند.

اگر از اندازه‌ی ماهیچه‌ی ساق پاهای خود ناراضی هستید، همکاران ما در مطب دکتر شمس با استفاده از ترکیبی از تکنیک و روش‌های مناسب برای مشکل خاص شما، لاغری ساق پا را پیشنهاد می‌دهند. رسوبات چربی دیر درمان و بدقلق را می‌توان با آر اف و هایفو کاهش داد، هیپرتروفی عضلانی (عضله یا ماهیچه‌ی بیش از حد گسترش یافته) را می‌توان با استفاده از بوتاکس کاهش داد. در صورتی که ماهیچه‌های ساق پاهای شما دارای ویژگی‌های زیر باشند، ممکن است بخواهید درمان لاغر کردن ساق پا را انجام دهید:

  • خیلی بزرگ
  • شل
  • متقارن نبودن از نظر نمای بیرونی

پزشکان قبل از انجام هرکاری به بررسی ناحیه مورد نظر پرداخته و همچنین با در نظر گرفتن شرایط بدنی شما روش مناسب درمانی را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

علت ماهیچه‌های بزرگ ساق پاها


بیش از یک دلیل برای اینکه چرا برخی افراد ماهیچه‌های ساق پای بزرگتری دارند وجود دارد. اگر شما یکی از افرادی هستید که در جستجوی علت بزرگ بودن ماهیچه‌های ساق پایتان هستید، موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند:

  • آناتومی یا ساختمان بدن: آناتومی شما می‌تواند دلیل آن باشد که شما ساق پای بزرگتر دارید. این موضوع مربوط به اندازه‌ی تاندون آشیل شماست. تاندون آشیل، تاندونی است که پشت پاشنه‌ی پا را به ماهیچه ساق پا متصل می‌کند. اگر با تاندون کوتاه‌تر به دنیا آمده‌اید، احتمال بیشتری برای گسترش ماهیچه‌ی بزرگتر در ساق پا دارید.
  • فعالیت: فعالیت‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند باعث گسترش ماهیچه‌های ساق پا شوند. این شامل فعالیت‌های تکراری است که باعث استفاده از گردی‌های پا می‌شود.
  • بافت‌های چربی: افرادی که در جستجوی علت بزرگی ماهیچه‌های ساق پایشان هستند باید درصد چربی بدنشان را نیز بررسی کنند. ممکن است به دلیل چربی زیاد در ناحیه، ماهیچه‌های ساق پای بزرگتری داشته باشید. چربی می‌تواند ماهیچه‌ی ساق پاها را حجیم کرده و ظاهر آنها را بزرگ‌تر کند.

روش‌های لاغری ساق پا


بوتاکس

قبل از اینکه پزشک استفاده از بوتاکس را برای لاغری ساق پا توصیه کند، ابتدا حجم و بزرگی ماهیچه‌ی ساق پاها را معاینه می‌کند. 2 ماهیچه‌ی اصلی بر روی ساق پا وجود دارند، ماهیچه سولئوس و ماهیچه گاستروکنمیوس. عضله گاستروکنمیوس، که عضله سطحی‌تر است، جایی است که بوتاکس تزریق می‌شود. برای اکثر افراد، حجم ماهیچه‌های ساق پا بر روی عضله‌ی گاستروکنمیوس میانی قرار می‌گیرد، بنابراین پزشک به احتمال زیاد دارو را در آن ناحیه تزریق می‌کند، اما با این حال بستگی به مورد بیمار دارد. در این روش درد به ندرت وجود دارد زیرا جراحی صورت نمی‌گیرد و بیماران در واقع می‌توانند روز بعد از درمان به سر کار بازگردند، بنابراین زمان استراحت برای بهبودی نیز وجود ندارد.

از آنجا که بوتاکس عضلات را شل می‌کند، اثر آن در عضله گاستروسنیمیس نیز یکسان است. اگرچه ممکن است مقدار بیشتری از دارو برای استفاده مورد نیاز باشد، و معمولا 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا اثر کند، و برای برخی ممکن است تا 1 ماه طول بکشد، نتیجه معمولا تنها یک نازک شدن ساده عضلات نیست، بلکه تغییر شکل نیز است، بنابراین ماهیچه‌های ساق پا کمتر حجیم و مردانه به نظر می‌رسند.

سنجیدن کاهش دور ماهیچه‌ی ساق پا کمی سخت است، خصوصا از آنجایی که بیمار پاسخ‌های متفاوتی نسبت به این درمان‌ها می‌دهد، اما باید به تفاوت قابل ملاحظه‌ در برجستگی یا برآمدگی ماهیچه در بخش میانی ساق پا اشاره شود. ادامه استفاده از بوتاکس منجر به اثرات طولانی مدت‌تر می‌شود، و عضله تقریبا به طور دائمی کوچک‌تر می‌شود. اگرچه اولین جلسه تنها 3 تا 6 ماه طول می‌کشد، و تکرار جلسه ممکن است در طی 3 تا 4 ماه‌ برای حفظ نتیجه لازم است.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش حداقل تهاجمی برای لاغری ساق پا است که در آن چند تزریق اندک از داروها، ویتامین‌ها، عصاره‌های طبیعی و غیره به لایه مزودرمی بافت، لایه چربی و بافت همبند زیر پوست منتقل می‌شوند تا چربی را در ماهیچه‌ی ساق پا کاهش دهند. نوع ترکیبات تزریق شده به مزودرم به روند مشکلی که در حال درمان بستگی دارد.

درمان‌های مزوتراپی معمولا هر دو هفته یکبار انجام می‌شوند، اما هنگامی که رسوبات چربی کاهش یافت، درمان ممکن است به میزان کمتری تجویز شود، مثلا یک بار در ماه یا حتی هر شش هفته یکبار. اکثر بیماران تنها در چند جلسه متوجه بهبودی می‌شوند، اما تعداد درمان‌های کاهش چربی و پیکره تراشی مورد نیاز بدن از فرد تا فرد متفاوت است.

مناطق تزریق و دوز و میزان دارو برای لاغر کردن ساق پا بر اساس الزامات فردی تعیین می‌شود. هنگامی که دارو به پوست تزریق می‌شود، به آرامی در چربی پخش می‌شود و سلول‌های چربی را بحالت تعلیق دراورده و با تخریب غشای سلول چربی، سلول‌های چربی را از بین می‌برد. هنگامی که مکانیسم عمل رخ می‌دهد، چربی دوباره به بدن جذب می‌شود. جلسات درمانی متعددی مورد نیاز است و ممکن است برای بیماران مسن‌تر، افرادی که پوست شل دارند، و بیمارانی که به دنبال رضایتمندی فوری هستند، به طور موثر کارساز نباشد. این یکی از موثرترین روش‌های درمان موضعی چربی است و نتایج به پیروی مجموعه‌ی تزریقات و دنبال کردن جلسات درمانی برای انجام تزریقات بستگی دارد.

رادیو فرکانسی (آراف)

بر خلاف روش‌های لیزر، آر اف که از یک رادیو فرکانسی متمرکز خاص برای لاغری ساق پا استفاده می‌کند، تنها در یک جلسه باعث به وجود آمدن نتیجه‌ی قابل توجهی می‌شود، و تغییرات در ماهیچه‌های ساق پا ممکن است تا دو سال باقی بمانند. روش کاهش حجم ماهیچه با آر اف می‌تواند به طور موثر ماهیچه‌های بیش از چاق ساق پا را کاهش داده و از رشد دوباره‌ی آنها جلوگیری کند. روش کاهش حجم ماهیچه با آر اف (RF)، یک روش بی‌خطر با نتیجه دائمی است. و در این روش هیچ نگرانی در مورد رشد دوباره ماهیچه یا عوارض جانبی مانند هیپرتروفی جبرانی وجود ندارد.

هایفوتراپی

اگر یک ظاهر خوش فرم یا کانتور شده عالی بدون هیچ جراحی می‌خواهید، هایفو یک گزینه عالی برای لاغری ساق پای شماست. در این روش انرژی اولتراسوند با شدت بالا در عمق 1.3 سانتی متر به بافت چربی متمرکز می‌شود. هدف متمرکز، به انرژی امکان عبور از طریق پوست و بافت‌های مداخله‌ای و رسیدن به لایه چربی برای تولید گرمای بالاتر از 56 درجه سانتیگراد را می‌دهد، که برای نابودی سریع سلول‌های چربی ماهیچه ساق پا کافی است. این روش فقط سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد و بافت‌های اطراف آن را بدون آسیب حفظ می‌کند. سلول‌های چربی درمان شده توسط سیستم بهبودی طبیعی بدن بدون صدمه از بین می‌روند.

بر خلاف روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن، که شامل زمان استراحت برای بهبودی و خطرات جراحی خاصی هستند، درمان هایفو برای لاغر کردن ساق پا یک روش کاملا غیر جراحی و بدون عوارض جانبی است. نتایج این روش معمولا بعد از 8 تا 12 هفته قابل مشاهده است، که معمولا زمانی است که برای پردازش و حذف چربی هدفمند بدن لازم است. پزشک با توجه به ناحیه درمان و نیاز شما، اولتراسوند متمرکز با شدت بالا را انجام خواهد داد. هر ناحیه حداقل 30 دقیقه توسط اولتراسوند درمان می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
بهترین روش کوچک و لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی
3.8 از 5 رای