بهترین روش لاغری موضعی بدن با دستگاه و تزریق

در کنار ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی، برخی افراد به دلیل عوامل مختلف مانند ژنتیکی، سن، جنسیت و افزایش وزن دچار چاقی موضعی در برخی از نقاط بدن می‌شوند که این چربی‌ها به راحتی آب نمی‌شوند. در گذشته، تنها گزینه درمانی برای خلاص شدن از شر چربی‌ها، لیپوساکشن بود، یک روش جراحی که برای برداشتن چربی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در حال حاضر، فناوری‌های مختلفی به جود آمده است که از مداخلات غیرجراحی برای رفع چربی و نقاط برآمده استفاده می‌کنند.

اگر شما از وجود توده‌های چربی رنج می‌برید که علی‌رغم ورزش و رعایت رژیم غذایی از بین نمی‌روند، رادیوفرکانسی، هایفو، مزوتراپی، و کربوکسی تراپی می‌توانند به شما برای کاهش چربی زیر پوست کمک کنند. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید از داشتن اندام مناسب لذت ببرید. این روش‌ها در زمره درمان‌های غیرجراحی لاغری موضعی قرار دارند که به تخریب بافت چربی می‌پردازند، بنابراین بیمار بدون نیاز به استراحت می‌تواند شاهد کاهش چربی موضعی باشد؛ نتایج به دست آمده دائمی هستند.

از آنجا که عوامل بسیاری بر روی نتایج این روش‌ها تأثیر می‌گذارند، باید قبل از انجام هر یک از این روش‌ها با پزشک متخصص مشورت کنید. همچنین هزینه‌های این روش‌ها نیز متفاوت است و باید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید. با این حال، این روش‌ها برای افرادی که به دنبال راهکاری غیرجراحی برای کاهش چربی موضعی هستند، گزینه‌های مناسبی هستند.

اگر قصد دارید بدون انجام عمل جراحی، بدون استفاده از سوزن یا نیاز به استراحت، بدن زیبا و متناسبی داشته باشید می‌توانید از روش‌های متنوعی که وجود دارد بهره بگیرید. این روش‌ها، غیر جراحی هستند که به درمان و حذف چربی زیر پوست کمک می‌کنند. همکاران ما در مطب دکتر شمس در ابتدا قسمت‌هایی از بدن شما را که نیاز به درمان لاغری موضعی دارد ارزیابی کرده و از این‌که شما متقاضی مناسبی برای انجام این روش‌ها هستید اطمینان حاصل می‌کنند. این کار به شما اعتماد به نفس کامل را نسبت به روند درمان می‌دهد و از نتیجه آن نیز رضایت کامل خواهید داشت.

برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

روش‌های لاغری موضعی چگونه انجام می‌شوند؟


معمولا در درمان‌های غیرتهاجمی برای کاهش چربی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که باعث خروج طبیعی چربی‌ها از بدن می‌شوند. معمولا پس از درمان، چند ماه طول می‌کشد که سلول‌های مرده چربی از بین بروند و فرآیند درمان تکمیل شود. روش‌های غیر تهاجمی لاغری موضعی نمی‌توانند بخش‌های بزرگی از چربی را از بین ببرند و به عنوان گزینه‌ای برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌شوند. هدف از درمان‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی این است که با ورزش و رعایت رژیم غذایی به وزن ایده‌آل دست یابد سپس به کمک این روش‌ها به بدن خود فرم دهید.

از روش‌های لاغری موضعی برای چه قسمت‌هایی از بدن استفاده می‌شود؟


روش‌های لاغری موضعی باعث کاهش چربی زیر پوست در قسمت‌های مختلفی از صورت و بدن می‌شوند که عبارتند از:

  • شکم (قسمت بالا یا زیر شکم)
  • پهلو‌ها و باسن
  • چربی اطراف ران
  • چربی پشت
  • چربی زیر چانه
  • توده‌های چربی روی زانو

متقاضی درمان


افراد زیادی می‌توانند از مزایای لاغری موضعی غیرتهاجمی برای خوش تراش کردن بدن بهره ببرند. به طور کلی این روش برای افرادی که به وزن ایده‌آل و ثابت رسیده‌اند اما چربی زیر پوست در برخی از نقاط بدن آنها را اذیت می‌کند و ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کرده است، مفید است. این روش برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند و خواستار کاهش قابل توجه چربی هستند توصیه نمی‌شود. تعداد زیادی از افراد معمولا از درمان‌های جراحی مانند لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی برای لاغری بهره می‌گیرند. در هنگام مراجعه به پزشک و در جلسات مشاوره، پزشک بر اساس ساختار بدن و انتظارات بیمار مناسب‌ترین روش درمانی را به او پیشنهاد می‌کند.

روش‌های لاغری موضعی


ماهیت و ساختار سلول‌های چربی با سایر سلول‌ها متفاوت است و به روش‌های مختلف، عکس‌العمل متفاوتی نشان می‌دهند. امروزه روش‌های جدیدی که برای لاغری موضعی معرفی می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند، بر پایه این دانش قرار دارند، در نتیجه می‌توانند بافت‌های چربی نقاط مد نظر را هدف قرار دهند. در این راستا فناوری‌های جدید غیر تهاجمی لاغری موضعی دری از امیدواری را به سوی افرادی که قصد انجام لاغری موضعی ایمن و کار آمد دارند را گشوده است.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش غیرجراحی تزریقی است که برای لاغری موضعی و فرم دهی بدن و صورت استفاده می‌شود. در این روش، مواد مختلف به چربی‌های بدن تزریق می‌شوند که باعث کاهش چربی‌های موضعی، فرم دهی بدن، ضد پیری و غیره می‌شود. تزریقات درون چربی و زیر جلدی انجام می‌شوند و ماده تزریقی می‌تواند شامل ویتامین‌ها، هورمون‌ها، داروها، مواد مغذی، آنتی بیوتیک‌ها و یا افشره‌ی گیاهی باشد. در این روش از سوزن‌های بسیار ریز با اندازه‌های مختلف برای تزریق ماده مورد نظر به عمق 4 تا 5/0 میلی‌متر استفاده می‌شود. این امر باعث می‌شود پزشک از توزیع یکسان و تدریجی ماده تزریق شده اطمینان حاصل کند. در مزوتراپی براساس عمق مورد نظر از روش‌های مختلف تزریق استفاده می‌شود. انجام این روش حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و برای افرادی که نمی‌توانند سایر روش‌های درمانی مانند لیپوساکشن را انجام دهند، مفید، کارآمد، و ایمن است. در تحقیقاتی که انجام شده است، مشخص نشده است که پس از جذب مجدد سلول‌های چربی چه اتفاقی برای آنها می‌افتد. مزوتراپی یک روش غیرجراحی ساده است و بیمار نیازی به استراحت ندارد. همچنین، این روش با درد بسیار کمی در طول درمان یا بعد از آن همراه است، گاهی ممکن است بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکند.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش ساده  لاغری موضعی است که با بهبود متابولیسم بافت‌های مجاور به زیبا شدن ظاهر توده چربی و کشیدن پوست آن قسمت کمک می‌کند. از این روش برای فرم دهی بدن استفاده می‌شود. چربی‌های شکم، باسن، ران، و سایر نقاط بدون نیاز به استراحت، رفع می‌شوند. کربوکسی تراپی یک روش غیرجراحی است که پزشک توسط یک سوزن کوچک، گاز دی اکسید کربن را به بافت‌های زیرپوست تزریق می‌کند. گاز دی اکسید کربن به راحتی از محل تزریق به بافت‌های مجاور منتشر می‌شود کربوکسی تراپی به دو روش تکمیلی شروع به حذف چربی می‌کند. یک، دی اکسید کربن به طور مستقیم سلول‌های چربی را از بین می‌برند. در روش دوم، باعث اتساع عروق خونی در ناحیه مدنظر و افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی بیشتربه آن نقطه می‌شود. افزایش میزان اکسیژن‌رسانی بسیار مهم است زیرا باعث حذف مواد سمی می‌شود و از تجمع مایع بین سلول‌ها جلوگیری می‌کند. در نتیجه سلول‌های چربی کاهش می‌یابند و بافت آن قسمت سفت‌تر می‌شود. برخی از بیماران در نقطه تزریق، سوزش کمی را احساس می‌کنند که معمولا پس از چند ثانیه از بین می‌رود. ممکن است به علت افزایش جریان خون در نقطه تحت درمان، بیمار احساس گرما نماید. برای حذف نقاط برجسته حدود ۱۵ تا ۲۰ جلسه ضروری است. این جلسات باید به صورت یک روز در میان تکرار شوند، این در حالی است که در برخی موارد یک یا دو جلسه در هر هفته کافی است. هر جلسه حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

رادیو فرکانسی

رادیو فرکانسی یا RF به عنوان یکی از آخرین روش‌های لاغری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان موفقیت آن بسیار بالاست. رادیو فرکانسی یک روش چند منظوره است که می‌توان از آن برای لاغری موضعی برخی نقاط مانند چانه یا شکم (صرف‌ نظر از اندازه آن نقطه) استفاده کرد. در روش  رادیوفرکوئنسی، گرما به درون سلول‌های چربی نفوذ می‌کند و باعث تجزیه و رفع مواد زائد سلولی و چربی‌های نقاط مختلف بدن می‌شود. یکی دیگر از مزایای RF این است که می‌تواند به لاغری موضعی کمک ‌کند و با تبدیل انرژی به کلاژن باعث سفت شدن پوست شود. معمولا این روش حدود ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. روش درمانی  رادیوفرکوئنسی بدون ورزش و رعایت رژیم غذایی به لاغری موضعی کمک می‌کند، اما می‌توان با رعایت رژیم و انجام تمرینات ورزشی به بهبود نتایج کمک کرد. در این روش، مصرف آب برای حذف چربی‌ها بسیار مهم است. ممکن است بیمار شاهد قرمزی خفیف در نقطه تحت درمان باشند که به صورت خود به خود از بین می‌رود. بیمار متوجه سفتی پوست، لطافت آن و کاهش چربی خواهند شد.

هایفو

هایفو یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی برای لاغری موضعی دائمی در نقاط مورد نظر است. این روش با استفاده از دستگاه مخصوص، امواج فراصوت غیرتهاجمی را به نقاطی از پوست که دارای چربی هستند و بیمار قصد دارد به طور دائمی آنها را از بین ببرد، فرستاده می‌شود. مکانیسم تخریب بافت چربی در این روش از طریق گرمایی انجام می‌شود و برای تخریب سلول‌های چربی از گرما استفاده می‌شود.

از آنجایی که هایفو یک روش غیرتهاجمی است، با درد کمی همراه است و نیازی به هیچ گونه بی‌هوشی یا بی‌حسی ندارد. اما ممکن است مکانیسم تخریب گرمایی سلول‌های چربی با کمی درد همراه باشد که با مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهابی و مسکن خوراکی تسکین می‌یابد.

اکثر روش‌های زیبایی، مانند تزریق بوتاکس، لیزردرمانی و پر کردن بافت‌های نرم، با کمی درد همراه هستند اما نتایج آنها عالی است. بعد از انجام این روش درمانی، بیمار نیازی به استراحت ندارد و می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را شروع کند. در برخی موارد، بیماران ممکن است شاهد قرمزی و تورم شوند و در برخی دیگر، نقاط تحت درمان دچار کبودی می‌شوند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است