بهترین روش از بین بردن موهای ناحیه تناسلی(بیکینی)؛لیزر موهای زائد

وقتی صحبت از رفع موهای زائد به میان می‌آید، ناحیه ژنیتال یکی از پردردسرترین ناحیه‌ها است؛ چون اکثر روش‌های از بین بردن موهای زائد بیش از آن که مسئله را حل کند، به بروز عوارض مختلف دامن می‌زند. وکس و تیغ برای این ناحیه حساس مناسب نیست و عوارض جانبی مختلفی مانند بریدگی، تحریک و فولیکولیت را به دنبال دارد. از این گذشته موهای زائد پس از مدت کوتاهی دوباره می‌روید. لیزر ناحیه تناسلی ایمن‌ترین و موثرترین راه برای رفع دائمی موهای زائد است که پوستی صاف و بی‌عیب و نقص را به دست می‌دهد. لیزر ژنیتال از رویش مجدد موهای زائد جلوگیری می‌کند و مانند دیگر روش‌ها باعث تحریک نمی‌شود.

اگر دیگر نمی‌توانید اپیلاسیون‌های دردناک را تحمل کنید و از اصلاح‌های مداوم با تیغ، سوختگی با تیغ و موهای درون روییده خسته شده‌اید، لیزر موهای زائد موثرترین روش با نتایج بلندمدت است. پس از لیزر موهای زائد با مشکل موهای درون روییده مواجه نمی‌شوید. به علاوه چون این راهکار دائمی است، از خارش ناشی از رویش مجدد موها کلافه نخواهید شد. پس از انجام لیزردرمانی می‌توانید برای همیشه با جلسات دردناک و ناراحت کننده اپیلاسیون خداحافظی کنید و تیغ را برای همیشه کنار بگذارید.

برای آشنایی بیشتر با شیوه از بین بردن موهای ناحیه تناسلی توسط لیزر و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

مزایا


مزایای لیزر ناحیه ژنیتال عبارت است از:

 • نتایج لیزردرمانی دائمی است. موهای زائد پس از هر جلسه درمان کمتر و کمتر می‌شود و در نهایت به میزان 75 % تا 90 % کاهش می‌یابد.
 • پس از لیزر خط بیکینی با مشکلاتی چون موهای درون روییده، سوختگی و بریدگی با تیغ مواجه نمی‌شوید.
 • در این روش غیرجراحی هیچ شکاف و برشی ایجاد نمی‌شود.
 • می‌توانید موهای زائد روییده بین جلسات لیزردرمانی را با تیغ بتراشید تا پوستتان همواره صاف و بدون مو باشد؛ حال آن که برای این که بتوانید وکس کنید، باید مدتی صبر کنید تا موها بلند شود.
 • چنانچه نتایج بلندمدت لیزر را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که لیزر از وکس و یا اصلاح با تیغ مقرون به صرفه‌تر است؛ به علاوه به این ترتیب در زمان نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.
 • لیزر روشی راحت و آسان برای از بین بردن همیشگی موهای زائد است.

متقاضی درمان


لیزر بهترین نتیجه را بر روی موهای تیره به دست می‌دهد. متاسفانه موهای بور یا سفید رنگ، رنگدانه کافی را که برای موثر بودن لیزردرمانی ضروری است، ندارند. رنگ پوست نیز بر نتیجه درمان اثر می‌گذارد. پزشک پوست این موارد را در جلسه مشاوره ارزیابی می‌کند. آخرین نکته این که متقاضی لیزردرمانی نباید راش، عفونت یا زخم باز در ناحیه مورد نظر داشته باشد. مصرف آکوتان و انجام الکترولیز نیز در طول درمان ممنوع است. همچنین در صورت برنزه بودن پوست مناسب بودن لیزر موهای زائد باید به دقت و با توجه به دستگاه مورد استفاده به دقت بررسی شود.

تفاوت بین لیزر ناحیه بیکینی و ناحیه تناسلی


بسیاری از ما از تفاوت بین خط بیکینی و ناحیه تناسلی آگاهی نداریم. تشابه این دو می‌تواند گیج کننده باشد. ازآنجایی که صحبت کردن درباره این ناحیه خصوصی همواره با شرم و خجالت بانوان همراه است، بیماران ترجیح می‌دهند که به جای سوال از پزشک خودشان قبل از درمان درباره این موضوع تحقیق کنند.

خط بیکینی

ناحیه‌ای که در امتداد لبه لباس زیر قرار دارد، همان خط بیکینی است. لیزر خط بیکینی معمولاً بیش از سه اینچ از این خط جلوتر می‌رود تا بیمار هنگام پوشیدن مایو و لباس زیر کاملاً  احساس راحتی کند. البته با توجه به تمایل بیمار ناحیه‌های زیر لباس زیر، مانند بالای ناحیه شرمگاهی نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد.

ناحیه تناسلی

در لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، در مقایسه با لیزر خط بیکینی ناحیه بزرگتری تحت لیزر قرار می‌گیرد و این بار بخش زیر لباس زیر نیز هدف قرار می‌گیرد تا ناحیه تناسلی کاملاً صاف و بدون مو شود. هر یک از بانوان می‌توانند لیزر ناحیه تناسلی یا خط بیکینی را با توجه به نیازها و اهدف خود انتخاب کنند.

آمادگی پیش از درمان


 • از حداقل 3 ـ 2 هفته قبل از نخستین جلسه درمان از سفید کننده‌های پوست یا کرم‌های موبر استفاده نکنید و پس از شروع درمان نیز به هیچ وجه آنها را مصرف نکنید.
 • اپیلاسیون با وکس یا بند انداختن از حداقل یک ماه قبل از درمان و همچنین در طول درمان ممنوع است.
 • در طول درمان فقط می‌توانید موها را کوتاه کنید یا بتراشید؛ برای به دست آمدن بهترین نتیجه باید موهای زائد را 24 ساعت قبل از درمان با تیغ اصلاح کنید.
 • یک هفته قبل از درمان یا پس از آن از اسکراب‌های صورت یا بدن استفاده کنید. لایه‌برداری از 3 ـ 2 روز قبل از درمان تا 3 ـ 2 روز بعد از درمان ممنوع است.
 • برنزه کردن با نور طبیعی یا مصنوعی را فراموش کنید. برنزه کردن با نور مصنوعی از 14 روز قبل از درمان ممنوع است و برنزه طبیعی نیز باید قبل از شروع درمان محو شود.
 • ناحیه درمان شده را باید در فضای باز با ضدآفتاب SPF 25-30 بپوشانید.

در طول درمان


چون ناحیه بیکینی بزرگ نیست، لیزر موهای زائد آن نیم ساعت تا یک ساعت بیشتر طول نمی‌کشد. قبل از درمان عینک محافظ در اختیارتان قرار داده می‌شود و اگر مایل باشید، بی‌حسی موضعی نیز اعمال می‌شود.

پس از شروع درمان سوزن سوزن شدن یا سوزش ملایمی را حس خواهید کرد که علامت فعال شدن لیزر است.  پرتو نور با انرژی بالا لیزر بر روی ناحیه هدف تابانده می‌شود. ملانین یا رنگدانه موجود در فولیکول مو نور را جذب می‌کند. سپس پالس لیزر مو را به سمت پایین و رو به ریشه گرم می‌کند. به این ترتیب مو در نهایت ایمنی از بین می‌رود و پوست اطراف کمترین آسیبی نمی‌بیند. لیزر موهای زائد درمانی تقریباً بدون درد است و قرمزی یا ورم آن نیز به سرعت برطرف می‌شود.

مراقبت پس از درمان


 • ناحیه لیزر شده قرمز و متورم است که ظرف 3 ـ 2 ساعت یا حداکثر 3 ـ 2 روز برطرف می‌شود.
 • برای جلوگیری از تحریک پوست، به هیچ وجه موضع را نخارانید و لباس تنگ نپوشید.
 • از آلوئه‌ورا برای تسکین ناراحتی استفاده کنید.
 • فعالیت‌های زیر در مدت 48 ـ 24 ساعت پس از لیزر ممنوع است:
  • برای استحمام از آب داغ استفاده نکنید، سعی کنید آب ولرم باشد.
  • هرگونه درمان یا فعالیتی که در آن از گرما استفاده می‌شود، مانند سونا، جکوزی یا حمام بخار را به تعویق بیاندازید.
  • فعالیت سنگین و شدید نداشته باشید تا دچار تعریق بیش از حد نشوید.
  • از دئودورانت یا لوسیون‌های معطر استفاده نکنید.
  • در آب کلردار شنا نکنید.
  • از هر فعالیتی که باعث گرم شدن ناحیه تناسلی می‌شود، خودداری کنید.

آیا لیزر ناحیه تناسلی با درد همراه است؟


اکثر بیماران معتقدند که ناراحتی ناشی از لیزر ناحیه تناسلی بسیار کمتر از درد اپیلاسیون با وکس است، با این حال نمی‌توان گفت که لیزر ژنیتال بدون درد است. تراکم عصب‌های حساس در تمام نقاط بدن یکسان نیست. از آنجایی که تعداد عصب‌های حساس در ناحیه تناسلی زیاد است، طبیعی است که هنگام لیزر ژنیتال دچار درد شوید. البته درد مربوط به لیزر ناحیه تناسلی سوزش مختصری است که در کسری از ثانیه آرام می‌شود.

تعداد جلسات درمان


به طور متوسط باید 6 ـ 4 جلسه درمان در فواصل 6 ـ 3 هفته‌ای انجام شود. چون در هر زمان مفروض تمام فولیکول‌ها در فاز فعال چرخه رشد مو قرار ندارد، این تعداد جلسه برای هدف قرار دادن تمام فولیکول‌ها لازم است. لیزر موهای زائد را کم‌پشت می‌کند. چنانچه بدن واکنش مناسبی به لیزر نشان دهد، موهای بیکینی پس از هر جلسه روشن‌تر، نازک‌تر و کمتر می‌شود و در نهایت بیش از 80 % موهای زائد از بین می‌رود. ممکن است نتایج دائمی نباشد. همچنین توصیه می‌شود که لیزردرمانی سالانه یک یا دو بار به منظور حفظ نتیجه تکرار شود.

هزینه


هزینه لیزر موهای زائد ژنیتال به عامل‌های متعددی چون بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد. هزینه لیزر خط بیکینی که تمام موهای ژنیتال را از بین نمی‌برد، معمولاً کمتر از لیزر کامل ژنیتال است. به علاوه تعداد جلسات درمان نیز باید در هزینه نهایی لحاظ شود. از آنجایی که چرخه رشد موها در تمام بیماران یکسان نیست، تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب توصیه می‌شود.


به این پست امتیاز دهید.
بهترین روش از بین بردن موهای ناحیه تناسلی(بیکینی)؛لیزر موهای زائد
5 از 1 رای