بهترین روش‌های درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی و فرو رفتگی پوست)

سلولیت بر حدود 90 درصد از زنان تأثير می‌گذارد. حتي افراد منضبط با حفظ رژیم غذایی و ورزش برای مبارزه با این شرایط ناخوشایند شكست می‌خورند. سلولیت می‌تواند در تمام نواحي بدن رخ دهد اما به‌طورمعمول در بالای ران‌ها، باسن و بازوها ايجاد می‌شود،‌ جايي كه اغلب افراد براي بهبود ظاهر آن به درمان نياز دارند.

اگر خواستار يك بدن عاري از سلولیت هستيد، به ما مراجعه کنید. ما با به کارگیری پیشرفت‌های تکنولوژی در علم پزشکی، بهترین درمان‌ها را براي رفع سلوليت به شما پیشنهاد می‌کنیم.

علل ايجاد سلوليت


علاوه بر دلیل هورمونی که موجب بروز سلولیت می‌شود، سلولیت همچنين از تجمع چربی در بافت‌های چرب و حفظ آب در اطراف آنها نيز ناشي می‌شود.

با بزرگ‌تر شدن سلول‌های چربي، اين سلول‌ها تغییر شکل داده و بر روي غشاء پوست (بافت پیوندی رشته‌ای که پوست را به اشکال فرورفته تقسیم می‌کند) كشيده می‌شوند. این همان چیزی است که موجب ایجاد ساختار پوسته پرتغالي در سلولیت می‌شود.
گردش خون و غدد لنفاوی كند شده و موجب كاهش سوخت‌وساز مواد زائد می‌گردد. سم از عوامل زیست‌محیطی، داروها و یا عدم تعادل هورمونی ساخته می‌شود. هنگامی‌که اين ساختارها تحت‌فشار قرار می‌گیرند،  التهاب رخ می‌دهد و درنتیجه ناحيه سلولیت نسبت به لمس دردناك می‌شود. در این حالت، اولین گام در درمان برداشته می‌شود، اما پیش از شروع درمان و رفع سلولیت جریان لنفاوی باید افزایش یابد.

نامنظمی، ناصافی، فرورفتگی سلولیت به چگونگی تقسیم چربی لایه زیرین و چگونگی مهار سطح زیرین پوست توسط تارهای عصبی بافت الیافی مربوط است.

این تارهای (طناب‌های)‌ فیبری مهم‌ترین دلیل اصلی سلولیت هستند.
سلولیت توسط تارهای فیبری ایجاد می‌شود. این تارهای فیبری وظیفه اتصال سطح زیرین پوست به لایه‌های عمیق‌تر را داشته که درنتیجه آن یک ظاهر فرورفته و ناصاف در پوست ایجاد می‌شود.

درمان و رفع سلولیت در کلینیک ما


درمان سلولیت با لیپوماساژ

درمان لیپوماساژ موجب فعال‌سازی مجدد بافت چربی و از بین بردن سلولیت به طور طولانی‌مدت می‌شود. تحریک رول مکانیکی واکنش‌های بیولوژیکی عمیق را تحریک می‌کند:‌ بافت چربی (سلول‌های چربی) به دام افتاده نرم خواهد شد، گردش خون و دستگاه لنفاوی باهدف دفع مواد زائد مجدداً آغاز می‌شود. روند انتشار چربی (لیپولیز) مجدداً فعال‌شده تا چربی‌های موضعی و عیوب را به‌طور طبیعی از بین ببرد. هنگامی‌که چربی موضعی به گردش درمی‌آید،‌ از طریق تمرین ورزشی در فرم انرژی توسط عضلات شما استفاده می‌شود. تنها یک پیاده‌روی 20 دقیقه‌ای کافی است.
ماساژ مکانیکی ملایم یا دست‌کاری موجب تجزیه بیشتر غشای سلولی سلولیت می‌شود. این امر موجب تجزیه تارهای پیوندی رشته‌ای می‌شود که سلول‌های چربی بزرگ‌شده که عامل ایجاد شکل فرورفته سلولیت هستند،‌ را احاطه کرده است. ماساژ عمیق به کاهش تورم این سلول‌های چربی کمک کرده و موجب افزایش ذخیره خون و تخلیه لنفاوی و درنتیجه تسهیل حذف طبیعی سلولیت از بدن می‌شود.

درمان سلولیت با لیزر

این روش رفع سلولیت شامل استفاده از غلظت انرژی نور در زیر سطح پوست است؛ که موجب تجمع رسوبات چربی و ایجاد یک ظاهر تورفته می‌شود. غشاهای سلولی فیبری دگرگون‌شده با انسداد موضعی، بزرگ شدن غیرطبیعی سلول‌های چربی، و گردش خون ضعیف از علل شایع بروز سلولیت هستند.
درمان‌های لیزری کاهش سلولیت در آزاردهنده‌ترین سلول‌های چربی سلولیت ازجمله بر روی ران و یا باسن تمرکز کرده و درنتیجه علل اصلی سلولیت را هدف قرار می‌دهند.

در طول درمان با لیزر، سطح پوست بیمار سرد خواهد شد، اما یک احساس گرما در زیرپوست ایجاد می‌شود.

کویتیش (درمان سلولیت با اولتراسوند)

کویتیشن در روند درمانی تقویت کلاژن بر درمان اولتراسونیک متکی است.  بعلاوه این درمان با ترکیب سونوگرافی سنتی، که امکان مشاهده لایه‌های بافت تحت درمان را فراهم می‌سازد، این اطمینان را به وجود می‌آورد که انرژی درمان به مفیدترین محل انتقال داده می‌شود.
کویتیشن غیر جراحی برای ارائه مقدار مناسب از انرژی اولتراسوند در عمق و دمای مناسب از سطح پوست گذر می‌کند. این انرژی باعث ایجاد یک واکنش طبیعی در زیرپوست شده که شروع فرآیند احیا را تسریع کرده و درنتیجه کلاژن‌های جدید و تازه تولید می‌شوند.

درمان سلولیت با امواج رادیویی (ترماژ)‌

روش درمانی ترماژ در مطب پزشک با به‌کارگیری فرم منحصربه‌فرد تکنولوژی رادیو فرکانسی خازنی تک‌قطبی (CRF)  برای سفت کردن کلاژن موجود، افزایش گردش خون بافت‌های چربی، و تحریک تولید کلاژن طبیعی جدید انجام می‌شود. نتایج فوری ترماژ ممکن است قابل‌مشاهده باشد، اما با تولید کلاژن جدید توسط پوست شما، ظهور نتایج ترماژ تا بیش از شش ماه ادامه می‌یابد. روش ترماژ سریع و آسان است و هیچ دوره ازکارافتادگی از فعالیت‌های روزمره را ندارد. برخلاف لیزر، این روش را می‌توان در بیماران با تمام انواع رنگ پوست انجام داد. ترماژ به نوارهای کلاژن نفوذ کرده و موجب تغییر شکل آن‌ها می‌شود و رشته‌های کلاژن را محکم می‌کند. این رشته‌ها موجب افزایش گردش خون، ایجاد تن در پوست، و کاهش ظاهر سلولیت می‌شوند.

درمان با سلفینا (سلولیت ساکشن تحت خلأ)

سلفینا در کلینیک با استفاده از بی‌حسی موضعی (دارو بی‌حس‌کننده) انجام می‌شود. بخش‌هایی از پوست حاوی فرورفتگی سلولیت با استفاده از یک محفظه شیشه‌ای تحت مکش خلأ قرار داده می‌شود. این فرایند مکش موجب ایجاد کشش در تارهای فیبری مسئول سلولیت می‌شود تا آن‌ها را برای مرحله بعدی آماده سازد.

سیستم خلأ ثبت‌شده سلفینا پوست را از داخل یک محفظه بسته تحت مکش قرار می‌دهد و موجب ایجاد کشش در تارهای فیبری مسئول سلولیت می‌شود.
مرحله بعدی شامل استفاده از یک ابزار کوچک به‌اندازه یک سوزن است که به‌طور دائم تارهای فیبری مسئول سلولیت را در سطح پوست آزاد می‌کند. سیستم سلفینا دارای یک سوزن هدایت‌شونده دقیق است که در سرعت‌های بالا به نوسان درآمده و تارهای فیبری مسئول سلولیت را به‌طور مداوم آزاد می‌کند. در طول درمان سلفینا شما می‌توانید شاهد ناپدید شدن واقعی سلولیت باشید. برای اغلب بیماران، تنها یک جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج مطلوب موردنیاز است. سوزن‌های هدایت‌شونده دقیق سلفینا تارهای فیبری مسئول سلولیت را آزاد می‌کنند.

درمان سلولیت با تزریق ذوب کننده چربی

از بین بردن سلولیت با تزریق ذوب کننده چربی، بر روی تمامی نواحی بدن از گوشت‌های اضافی ران گرفته تا بافتهای چربی زیرپوستی قابل استفاده است. داروی مورد استفاده در این روش-فسفاتیدیل کولین، عصاره لسیتین گرفته شده از دانه‌های سویا- اولین بار برای حل پلاک عروق مسدود شده مورداستفاده قرار گرفت، اما زمانی که به‌طور مکرر در زیرپوست تزریق گردید (یک تکنیک به نام مزوتراپی) خاصیت آن در ذوب کردن چربی زیرپوستی بارز گردید.

درمان سلولیت با پر کردن چاله‌ها (تزریق چربی)

اضافه کردن چربی به نواحی مبتلابه سلولیت (زمانی که همراه با برش سپتوم انجام شود) فرورفتگی‌ها را پرکرده و موجب نرمی و صافی پوست می‌شود. سلولیت عمیق‌تر تقریباً همیشه نیاز به تزریق برای بالا بردن ناحیه تحت درمان را دارد.
این روش شامل بهبود طولانی‌مدت است. بهترین نتایج زمانی به دست می‌آید که از درمان لیزر استفاده شود. ازآنجاییکه نتایج غیرقابل‌پیش‌بینی هستند، یک جراحی ثانویه نیز ممکن است لازم باشد.

کرم‌ها

جدیدترین کرم‌ها ترکیبی از مواد برای گشادشدن عروق خونی، شکستن چربی، و / یا سفت کردن پوست هستند. یک کرم خوب می‌تواند تا یک اینچ از سایز دور ران‌های شمارا کم کند.
سلول‌های چربی توخالی حاوی کمتر از 10٪ آب هستند، به همین دلیل است که تلاش برای درمان سلولیت با ابزارهای تحریک‌کننده گردش خون، استفاده از داروهای گیاهی و دیورتیکهایی از بین برنده آب به‌تنهایی حداقل تأثیر رادارند. بااین‌حال، درصورت کند بودن گردش خون، حتی یک تورم کوچک می‌تواند منجر به تشدید سلولیت گردد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است