بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل: مزایا و هزینه

شکل لب‌ها و ناحیه‌های نگهدارنده آنها به یک اندازه مهم است. لب‌های برجسته و قلوه‌ای غالباً نشانه سلامت، جوانی و زیبایی محسوب می‌شود. اگر از بدو تولد لب‌هایتان باریک بوده و همواره می‌خواسته‌اید لب‌هایی پر و برجسته داشته باشید، یا اگر لب‌های قلوه‌ای و زیبایتان دستخوش تغییرات ناگزیر گذر عمر شده است، نگران نباشید، روش‌های متعددی برای داشتن لب‌هایی زیبا و برجسته وجود دارد. بزرگ کردن لب درمانی زیبایی است که با استفاده از تزریق فیلر یا ژل انجام می‌شود. امروزه بزرگ کردن غیرجراحی لب به روش تزریق ژل محبوبیت بسیار زیادی دارد. این ژل‌های تزریقی لب‌ها را دوباره برجسته و جوان می‌کند.

تزریق ژل حجم دهنده درمانی ظریف و هنرمندانه است. متخصص زیبایی ژل را با احتیاط و با دقت در لب‌ها و ناحیه‌های اطراف آنها تزریق می‌کند تا لب بزرگ‌تر شود.

هدف ما در مطب دکتر شمس این است که لب‌ها را به گونه‌ای بزرگ و برجسته کنیم که هم لب بالا و پایین با هم تناسب داشته باشد، و هم هماهنگی زیبایی بین این لب‌های خوش فرم با بقیه صورت وجود داشته باشد. ما می‌خواهیم لب‌هایی زیبا و طبیعی خلق کنیم، آن‌قدر طبیعی که همه فکر کنند از روز اول با همین لب‌ها به روی دنیا لبخند زده‌اید.
کافی است با شماره‌های  02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره با متخصص زیبایی ما در این مطب برایتان رزرو شود و بتوانید در این جلسه سوال‌هایتان را مطرح کنید و از حجم ژل مورد نیاز و هزینه درمان آگاه شوید.

بزرگ کردن لب با تزریق ژل حجم دهنده


ژل حجم دهنده در نقاط خاصی از لب و اطراف آن تزریق می‌شود تا لب برجسته و متقارن شود و شکل زیباتری پیدا کند. به علاوه تزریق ژل به دلیل تقویت پوست به از بین بردن چین و چروک‌های دور دهان نیز کمک می‌کند.

بزرگ کردن لب فقط محدود به برجسته کردن قیطان یا ورمیلیون لب‌ها، یعنی همان سرخی اغوابرانگیز لب‌ها نمی‌شود. پر کردن اطراف لب به اندازه برجسته کردن خود لب‌ها مهم است. برای مثال اهمیت رفع خطوط ظریف روی لب بالا یا بالا بردن گوشه‌های دهان دست‌کمی از بزرگ کردن خود لب‌ها ندارد. اگر یکی از این مشکلات نادیده گرفته شود، ظاهر لب‌ها غیرعادی می‌شود و عدم تناسب حاصل جلب توجه می‌کند.

انواع ژل تزریقی


یکی از سوالات رایج اکثر بیماران این است که ژل حجم دهنده چیست؟ ژل‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توان آنها را در لب و اطراف دهان تزریق کرد. در حال حاضر پرکاربردترین ژل حجم دهنده فراورده‌هایی متشکل از موادی مشابه هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و تاثیر قابل توجهی در بزرگ کردن لب‌ها دارد. این نوع ژل گاهی فیلر هیالورونیک اسید نیز نامیده می‌شود.

ژل هیالورونیک اسید شکل، ساختار و حجم لب‌ها را تغییر می‌دهد. ماندگاری اثر این ژل 6 ماه است و پس از آن می‌توان در صورت لزوم تزریق را تکرار کرد تا نتیجه حفظ شود. ژل‌های هیالورونیک اسید متعددی در بازار وجود دارد که بهترین و پرکاربردترین آنها برای تزریق به لب عبارت است از:

  • رستیلان، رستیلان ـ ال، رستیلان سیلک
  • ژوویدرم اولترا، ژوویدرم اولترا پلاس
  • بلوترو بالانس
  • هایلافرم
  • الویز
  • پره‌ول سیلک
  • کاپتیک

روش تزریق تمام فراورده‌های فوق و نتایج آنها یکسان است. بعضی از این ژل‌ها حاوی لیدوکائین، نوعی داروی بی‌حسی موضعی است.

مزایا


مزایای ژل‌های تزریقی لب به شرح زیر است:

کنترل آسان حجم لب

متخصص به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.

به خوبی حل شدن توده‌ها و برآمدگی‌ها

اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌شود.

کبودی کمتر

کبودی و ورم تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.

ماندگاری قابل قبول نتایج

هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود 6 ماه دارد.

پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک

چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

بزرگ کردن لب برای چه افرادی مناسب است؟


اگر می‌خواهید بدانید این درمان زیبایی برایتان مناسب است یا خیر، اول از خود بپرسید که چرا می‌خواهید این عمل را انجام دهید. آیا واقعاً این درمان لازم است؟ قبل از هر چیز روش انجام عمل و تغییر احتمالی لب‌ها را بررسی کنید و به خود یادآوری کنید که این تغییر دائمی نخواهد بود. اگر می‌خواهید نتیجه را حفظ کنید، باید تزریق ژل را بارها و بارها تکرار کنید. تزریق ژل لب‌ها را پرتر وبرجسته‌تر می‌کند، اما انتظار نداشته باشید که از این رو به آن رو شوید و با چهره‌ای کاملاً متفاوت مطب را ترک کنید.

متخصص تمامی مزایا و معایب روش غیرجراحی بزرگ کردن لب را به شما توضیح می‌دهد تا تصمیمی آگاهانه اتخاذ فرمایید. متخصص به خوبی درباره هر روش راهنمایی‌تان می‌کند و نقاط ضعف و قوت هر یک را برایتان شرح می‌دهد.

شرط اصلی انجام عمل برخورداری از سلامت مناسب و غیرسیگاری بودن است. برخی متخصصین معتقداند که تزریق ژل حجم دهنده در لب در صورت وجود عفونت‌هایی مانند تبخال، دیابت، لوپوس یا مشکلات مربوط به انعقاد خون نباید انجام شود.

اگر سابقه زخم و آسیب دیدگی دهان یا لب یا ابتلا به عفونت‌هایی مانند تبخال (زخم سرد)، آلرژی یا حساسیت به لیدوکائین دارید، حتماً موضوع را به متخصص اطلاع دهید. همچنین پزشک را قبل از درمان در جریان داروهای مصرفی فعلی، تجویزی و غیرتجویزی و مکمل‌های گیاهی، بگذارید.

تزریق ژل در لب


بزرگ کردن غیرجراحی لب از طریق تزریق ژل انجام می‌شود و زمان آن به کوتاهی یک تزریق است. این درمان را می‌توان در مدتی بسیار کوتاه در مطب پزشک انجام داد. قبل از تزریق داروی بی‌حسی روی لب زده می‌شود یا لب با تزریق آمپول بلاک عصبی، مشابه آمپول بی‌حسی دندانپزشکی، بی‌حس می‌شود تا بیمار راحت باشد و کمترین دردی را حس نکند.

سپس متخصص زیبایی نقاط تزریق را به دقت علامت می‌زند و ژل را با سوزنی بسیار ظریف در لب تزریق می‌کند.

ماندگاری نتیجه تزریق ژل 6 تا 12 ماه است. لب پس از تزریق ژل حجم دهنده مانند لب طبیعی نرم و صاف است. ورم ناشی از تزریق این نوع ژل‌ها کمتر از فیلرهای دیگر است.

مهم‌ترین نکته این درمان تناسب داشتن لب‌ها با صورت است. قاعده کلی این است که برای فردی با صورت، چشم‌ها و بینی کوچک‌تر لب‌هایی متناسب است که کوچک باشد. بیش از حد بزرگ کردن لب‌ها حالتی غیرعادی و در اصطلاح عملی به چهره می‌دهد.

همچنین لب پایین باید بزرگ‌تر از لب بالا باشد و لب بالا از نیمرخ اندکی جلوتر باشد.

به علاوه باید احتیاط شود که لب‌ها کلفت و مانند لب‌های اردک نشود. اگر تزریق به دست متخصص مجرب انجام نشود، نه تنها نتیجه مطلوب به دست نمی‌آید، بلکه با ظاهری غیرعادی باید به استقبال عمل‌های بعدی نیز بروید.

مراقبت پس از تزریق ژل


پس از تزریق یخ روی لب بگذارید تا درد کمتر شود و ورم کنترل شود. اما مراقب باشید که کمپرس را محکم روی لب فشار ندهید تا برآمدگی و توده ایجاد نشود. بهتر است بلافاصله پس از تزریق از رژ لب یا دیگر محصولات آرایشی لب استفاده نکنید. برجسته و خوش فرم شدن لب پس از تزریق مشخص می‌شود و این درمان هیچ نیازی به دستکاری‌های آتی ندارد. فقط یک تزریق ساده و سریع کافی است تا با لب‌هایی قلوه‌ای و اغوابرانگیز زیباتر و جذاب‌تر از همیشه شوید.

توصیه می‌کنیم حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق ژل فعالیت بدنی سنگین نداشته باشید و در معرض نور شدید خورشید و اشعه UV قرار نگیرید.

اگر توده‌ای در لب حس کردید، آن را دو بار در روز ماساژ دهید تا از بین برود. اما اگر توده همچنان ملموس بود، برای رفع آن به پزشک مراجعه کنید. توده‌های ناشی از تزریق ژل‌های موقتی را می‎توان با تزریق ماده‌ای که ژل را در خود حل می‌کند، از بین برد.

خطرها و عوارض جانبی


ورم کردن عارضه اصلی پس از تزریق ژل به لب است که ممکن است سه تا چهارده روز استمرار داشته باشد، اگرچه بخش اعظم ورم پس از فقط چند روز فروکش می‌کند. شدت ورم در بدنه لب معمولاً بیش از حاشیه آن است.

تزریق در لب گاهی با کبودی نیز همراه است.

بزرگ کردن لب گاهی اوقات زخم‌های سرد یا تبخال ایجاد می‌کند، اگر تبخال روی لب مشاهده کردید، حتماً به پزشک اطلاع دهید تا قرص ضدویروس مناسب برایتان تجویز شود.

چنانچه به جای سوزن از سرنگ استفاده شود، احتمال بروز تمام این عوارض و شدت آنها به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

هزینه


هزینه بزرگ کردن غیرجراحی لب در ناحیه‌های مختلف متفاوت است و به نوع ژل تزریقی و تجربه متخصص زیبایی بستگی دارد. یکی از عامل‌های مهم در تعیین هزینه تزریق ژل این است که چند متخصص در ناحیه مورد نظرتان این درمان را انجام می‌دهند. در کل هزینه درمان براساس تعداد سرنگ‌های ژل محاسبه می‌شود؛ معمولاً دو سرنگ برای اکثر بیماران کافی است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است