برداشتن خال های گوشتی وسطحی صورت و بدن با جراحی و لیزر

داشتن پوست شفاف و سالم هم برای زنان و هم مردان اهمیت دارد. حتی مردان می خواهند پوستشان بی عیب و نقص باشد. با این حال غالبا زیبایی پوست با وجود خال‌ها کمرنگ‌تر می‌شود. خال‌ها اساسا ضایعات و سلول‌های رنگدانه‌ای است که معمولا خوش‌خیم و قهوه‌ای یا سیاه رنگ و گوشتی یا سطحی هستند. این رشد پوست مزاحم می‌تواند در هر کجای بدن رخ دهد و فرد ممکن است تک خال یا چندین خال را در یک منطقه داشته باشد. در اغلب موارد، این خال‌ها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند و صدمه نمی‌زنند اما ممکن است جلب توجه کنند به خصوص اگر در یک ناحیه در چهره باشند. اگر مدت زیادی به دنبال برداشتن خال‌هایتان هستید می‌توانید روش‌های جدید برداشت انواع خال گوشتی و سطحی را امتحان کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد خال‌ها معمولا بی ضرر هستند و صدمه‌ای به فرد نمی‌زنند. اما در موارد نادر، آنها می‌توانند نشانه‌ی ملانوم باشند که نوعی سرطان پوست است. همین امر دلیلی است که اگر خال غیر معمولی را در صورت یا جایی در بدن خود مشاهده کردید حتما باید با پزشک خود مشورت کنید. خال سرطانی باید فورا برداشته شود اما حتی اگر خال خوش خیم هم باشد بعضی افراد معتقدند که به عنوان یک اقدام احتیاطی آن را هم باید برداشت. افرادی هستند که احساس می‌کنند باید خال را بردارند زیرا ظاهر آنها را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد. برای برداشتن خال دلیلتان هرچه باشد، تیم ما در دسترس است تا به شما در دستیابی به نتایج مورد نظر کمک کند. پزشک طیف گسترده‌ای از درمان‌های طراحی شده برای کمک به شما را ارائه می‌دهیم تا در مورد خودتان احساس بهتری داشته باشید و برداشتن خال یکی از این خدمات است.

برای دریافت مشاوره یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

 انواع


دو نوع از خال‌ها ممکن است در طول زندگی باعث ایجاد مشکلاتی برای فرد شوند: خال‌های مادرزادی و خال‌های دیسپلاستیک.

  •  خال مادرزادی خالی است که در هنگام تولد وجود دارد که حدودا از هر 100 نفر برای یک نفر اتفاق می‌افتد. احتمال تبدیل این خال‌های مادرزادی به به ملانوم (نوعی سرطان پوست) نسبت به خال‌هایی که بعد از تولد ایجاد می‌شوند، بیشتر است بنابراین مهم است که به تغییرات خال توجه داشته باشید.
  •  خال‌های دیسپلاستیک یا آتيپيک، خال‌های بزرگ‌تر از حد متوسط هستند که شکل نامنظم دارند. آن‌ها رنگ‌آمیزی نامنظم دارند که معمولاً دارای مراکز قهوه‌ای تیره و لبه‌های نازک‌تر هستند. همچنین ممکن است یک مرز قرمز یا نقاط کوچک سیاه و سفید در اطراف لبه خود داشته باشد. افراد مبتلابه دیسپلاستیک اغلب 100 یا حتی تعداد بیشتری خال دارند. این خال‌ها به‌صورت ارثی منتقل می‌شوند و می‌توانند خطر ملانوم را ایجاد کند.

داشتن قدرت تشخیص انواع مختلف خال مهم است زیرا می‌تواند به افراد کمک کند خال‌های مشکل‌ساز را شناسایی کنند.

مزایای برداشتن خال


در حالی که وجود خال در بدن یک رخداد معمول است همه خال‌ها بی‌ضرر نیستند. صرف‌نظر از برداشتن خال به دلایل زیبایی‌شناسی یا پزشکی یا هر دو مزایای زیادی برای از بین بردن خال وجود دارد. قبل از رزرو نوبت این چند دلیل را بررسی کنید.

اصلاح

خال‌های بزرگ اغلب مانع اصلاح می‌شوند و باعث باقی ماندن موهای زائد یا آسیب‌های مربوط به می‌شوند. برداشتن خال این مشکل را رفع می‌کند.

صاف و تمیز کردن پوست

دلایل زیبایی‌شناختی برای حذف خال‌ها همیشه در صدر لیست مزایای از بین بردن خال است. بعضی از افراد نسبت به دیگران بیشتر مستعد داشتن خال هستند و فراوانی خال در بدن، چه خال  صورت و چه در هر جای دیگر، اغلب منجر به مشکلات مربوط به عدم اعتماد به نفس فرد می‌شود. بسیاری از خال‌های تیره نمی‌توانند با آرایش پوشانده شوند و حذف خال باعث ایجاد پوستی صاف و شفاف می‌شود. از بین بردن خال روشی عالی برای افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهر پوست است. بسیاری از خال‌ها در مناطق برجسته هستند و پنهان کردنشان دشوار است و افراد اغلب احساس خجالت‌زدگی می‌کنند.

تحریک پوستی و درد

برداشتن خال تحریک پوستی و درد را بسیار کاهش می‌دهد زیرا خال‌ها ممکن است هنگامی‌که با زیورآلات یا لباس‌ها برخورد می‌کنند باعث درد و ناراحتی شوند.

دلایل پزشکی

همان‌طور که قبلاً گفته شد تمام خال‌ها بی‌ضرر نیستند. در حالی که اکثر خال‌ها خوش‌خیم هستند تغییر شکل یا رنگ خال ممکن است باعث نگرانی شود زیرا ممکن است نشان‌دهنده رشد ملانوم، مرگبارترین شکل سرطان پوست باشد. بنابراین ضروری است قبل از ایجاد سرطان و هرگونه مول مشکوک دیگر نمونه‌برداری انجام شود.

درد

بعضی از خال‌ها دردناک هستند. بسیاری از آن‌ها در مکان‌هایی از بدن ایجاد می‌شوند که باعث ناراحتی می‌شوند. برای نمونه وجود خال روی پوست سرشانه زدن مو را دشوار و دردناک می‌کند. هر فولیکول مو در بدن که در نزدیکی یا درون خال رشد می‌کند می‌تواند باعث التهاب، درد و ناراحتی شود.

روش‌های برداشتن خال


لیزر

روش‌های مختلف زیبایی برای برداشتن خال استفاده می‌شود. با این‌ حال ثابت‌ شده است که سریع‌ترین و بدون دردترین روش درمان استفاده از لیزر است که دوره بهبودی کوتاه‌مدت دارد و 100٪ موفقیت‌آمیز است. قبل از اینکه تصمیم قطعی برای برداشتن خال با لیزر بگیرید باید بدانید که هیچ دو خال یکسانی وجود ندارد و عواملي نظير نوع، اندازه و محل رشد خال نقش مهمی را در تصمیم‌گیری برای انتخاب نوع لیزر جهت دستیابی به بهترین نتایج ايفا می‌کنند. موارد مختلف نیاز به رویکردهای متفاوت دارند به همین دلیل است که باید توسط یک پزشک حرفه‌ای این کار را انجام دهید. در مرحله اول، با استفاده از بی‌حسی موضعی سطح خال بی‌حس می‌شود. پس از آن، از لیزر CO2 برای خارج‌سازی رنگ‌دانه خال استفاده می‌شود. سپس رنگ‌دانه‌ها با مکانیزم بهبودی طبیعی بدن پاک می‌شوند. وقتی‌که منطقه درمان می‌شود در جایی که خال قرار داشت یک خراش تشکیل می‌شود که پس از مدتی خود به‌ خود رفع می‌شود. بلافاصله بعد از انجام فرایند درمان ناحیه تیره‌تر می‌شود که فقط چند روز طول خواهد کشید. در صورت برداشتن خال صورت که تیرگی روی صورت باشد، می‌توانید این تغییر رنگ را با آرایش بپوشانید. پس از برداشتن خال با روش لیزر باید حداقل تا چند هفته از پوست ناحیه لیزر شده در برابر نور خورشید محافظت کنید. فراموش نکنید که هنگام خروج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

برش

برش خال یک تکنیک تخصصی جراحی است که در آن از تیغ پزشکی برای برداشتن خال‌های ناخواسته رشد یافته روی سطح پوست استفاده می‌شود. به‌طور معمول بهبودی 5 تا10 روز طول می‌کشد. بهتر است پوست را در طول این مدت با وازلین یا مرطوب‌کننده مرطوب نگه دارید. این ناحیه همچنین باید 2یا 3 بار در روز تمیز شوند. می‌توانید 24 ساعت پس از جراحی با خیال راحت آرایش کنید. منطقه تحت درمان ممکن است تا چند هفته قرمز باقی بماند که معمولاً در عرض 6 هفته قرمزی کاهش می‌یابد. اگر قرمزی بیش از 6 هفته طول بکشد، پزشک می‌تواند قرمزی ناشی از برداشتن خال را با لیزر رفع کند. گاهی استفاده از کرم استروئید موضعی پیشنهاد می‌شود.

جراحی

این که آیا شما خواستار از بین بردن خال به دلیل زیبایی یا سلامتی هستید دو روش اصلی از برداشتن خال را در اختیارتان قرار می‌دهد، برداشتن خال با بخیه و برداشتن با سوزاندن خال. هر دو روش برداشتن خال از روش‌های جراحی در نظر گرفته‌شده است و از بی‌حسی در ناحیه اطراف خال استفاده می‌شود. سوزاندن خال شامل استفاده از یک تیغ جراحی برای برداشتن سطح خال است که ناگزیر باعث خونریزی می‌شود که پزشک برای متوقف کردن خونریزی از ابزار الکتریکی و یا خنک‌سازی منطقه آسیب‌دیده استفاده می‌کند. برداشتن با بخیه شامل برش عمیق‌تر خال نسبت به روش قبلی می‌شود. جراح مقدار پوست اطراف خال که باید برداشته شود را تعیین می‌کند و با رسم خطوطی محل برش را مشخص می‌کند و کل قسمت پوست را از بدن جدا می‌کند و در انتها زخم بخیه می‌شود.

مراقبت پس از برداشتن خال


پس از انجام فرایند برداشت خال فرایند بهبود سریع است و حداقل زخم وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند مرحله ساده را دنبال کنید و از اشتباهات رایج جلوگیری کنید تا اطمینان حاصل شود که پوست شما در چند هفته شکل طبیعی‌اش را پیدا می‌کند. پس از برداشتن خال باید منطقه را دو بار در روز با آب و یا پراکسید هیدروژن رقیق بشویید و از پماد آنتی‌بیوتیک و باند تمیز استفاده کنید. ممکن است شنیده باشید که هوا باعث بهبودی زخم می‌شود، اما مطالعات نشان می‌دهد که درمان با یک کرم آنتی‌بیوتیکی و پوشاندن با باند زودتر بهبود می‌یابد و در حالی که ویتامین E موضعی ممکن است به کاهش زخم کمک کند بهتر است منتظر بمانید تا زخم کاملاً بهبود یابد زیرا استفاده زودهنگام از ویتامین E می‌تواند روند بهبودی را کُند و احتمالاً زخم را حتی بدتر کند.

هزینه


هزینه برداشتن خال معمولاً بر اساس اندازه، شکل و محل خال و پیچیدگی روش متفاوت است. به‌عنوان مثال برداشتن خال بزرگ از صورت به‌ طور معمول هزینه‌اش بیشتر از برداشتن خال کوچک از بازو است زیرا اندازه خال متفاوت است و زمان بیشتری نیاز دارد تا پزشک خال را بردارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است