بالا کشیدن (لیفت)ابروها و پیشانی بدون جراحی؛ انواع روشها و مزایای آن

علائم اولیه پیری معمولاً در اطراف پیشانی، گونه‌ها و پلک‌ها قابل مشاهده هستند. خستگی و ظاهر پوچ چشم‌ها در بسیاری از افراد به دلیل افتادگی پیشانی، ابرو و بافت گونه‌ها ایجاد می‌شود. در روش لیفت ابرو و پیشانی، عضلات و بافت‌هایی که باعث ایجاد اخم یا افتادگی پیشانی می‌شوند، ضعیف شده یا به گونه‌ای تغییر می‌کنند که باعث ناهموار شدن پیشانی می‌شود، بالا کشیدن ابروها و کاهش خط اخم باعث صاف شدن پوست پیشانی و جذاب‌تر ظاهر فرد می‌شود. برای بسیاری از افراد، جراحی لیفت ابرو یک روش مؤثر برای بالا بردن و جوانسازی ابروها بوده و چشم‌هایی که به دلیل وجود پوست اضافی پلک‌ها مخفی شده بودند، پس از انجام این عمل، آشکار و نمایان می‌شوند. با این حال، برای بسیاری از افراد، هزینه‌ها یا تغییرات دائمی و بستری شدن پس از انجام جراحی، موانعی برای انجام این روش می‌باشند. برای افرادی که تمایلی به انجام جراحی ندارند، روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو گزینه‌های مناسبی هستند.

لیفت ابرو و پیشانی بدون جراحی باعث جوانسازی قسمت‌های فوقانی صورت شده و ظاهر شما را سال‌ها جوان‌تر می‌کند. این روش‌‌ها شامل تزریق بوتاکس، تزریق ژل، هایفوتراپی و رادیوفرکانسی (RF) می‌شود. پزشکان پس از بررسی پوست شما و بسته به مقدار افتادگی و عمق چین و چروک در ناحیه پیشانی و ابرو روش درمانی مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهند. این روش‌های بدون جراحی نتایج مؤثری در بهبود چهره و جوانسازی قسمت بالایی صورت شما داشته و دوران پس از درمان نیز بسیار کوتاه و بدون عوارض می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت ملاقات در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های  02122558718 و 02122558602  تماس حاصل نمایید.

 مزایا


برای زنان و مردانی که شرایط انجام فرایندهای غیرجراحی پیشانی و ابرو را دارند پس از انجام این لیفت ابرو و پیشانی نتایج زیر حاصل می‌شود:

  • رفع چین و چروک‌های پیشانی
  • بالا بردن و تغییر محل خط ابرو در امتداد خط طبیعی آن
  • بازیابی قوس جوانی ابروها
  • کاهش ظاهر افتادگی پلک‌های بالایی
  • بهبود ظاهر چین و چروک‌های اطراف و گوشه‌های چشم
  • رفع خط اخم
  • برداشتن پوست اضافی

انجام لیفت ابرو بدون جراحی برای چه کسانی مناسب است؟


لیفت ابرو بدون جراحی برای افرادی که علائم افتادگی ابرو در آنها به تازگی آغاز شده است، افرادی که چین و چروک‌های جزئی و ریز دارند، افرادی که آمادگی انجام عمل‌های جراحی ندارند یا افرادی که شرایط انجام عمل جراحی را ندارند مناسب است. پزشک در ملاقات با شما، وضعیت شما را مورد ارزیابی قرار داده و مشخص می‌کند که کدام فرایند یا کدام ترکیب از فرایندها می‌تواند به نحو مطلوبی نیازهای شما را برآورده سازد.

روش‌های غیر جراحی لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی


لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

استفاده از بوتاکس به عنوان یک روش غیرجراحی برای رفع چین و چروک‌های صورت معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، این روش می‌تواند به عنوان یک روش برای تغییر محل ابروها نیز مورد استفاده قرار گیرد. با تزریق بوتاکس در عضلاتی که ابروها را پایین کشیده‌اند، می‌توان ابروها را آزاد کرده تا به راحتی در محل درست خود قرار گیرند. نتایج حاصل از انجام لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس حدود 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند و نتایج پس از گذشت 5 تا 7 روز از لیفت ابرو ملموس می‌شوند. نتایج نهایی نیز پس از حدود دو هفته آشکار می‌شوند.

یکی از مزایای استفاده از این روش، عدم نیاز به بستری شدن و کم بودن درد ناشی از آن است. به همین دلیل، می‌توان این درمان را به راحتی در زمان استراحت یا مرخصی میان روز انجام داد. لیفت پیشانی و ابرو با تزریق بوتاکس به سرعت انجام شده و کاملاً بدون درد است. تزریق در پایان ابرو فقط به 1 تا 2 میلی‌متر نیاز دارد. بوتاکس تزریق شده در زیر پوست و اطراف محل لیفت داده شده را نباید تا 24 ساعت ماساژ داد. بهتر است انجام ورزش را تا چند ساعت پس از انجام بالابردن ابرو محدود کنید. به ندرت ممکن است بیماران چیزی بیش از برآمدگی و قرمزی خفیف را تجربه کنند که آن هم پس از گذشت چند ساعت برطرف می‌شود. به هر حال، امکان ایجاد کبودی مختصری نیز وجود دارد.

تزریق ژل

ژل‌ها ابزار غیرجراحی بسیار مؤثری برای جوانسازی پوست صورت است. در واقع ژل‌های تزریقی غالباً به عنوان لیفت مایع ابرو شناخته می‌شوند. با تزریق ژل زیر پوست برای پر کردن گودی‌های ناحیه تحت درمان می‌توان افتادگی‌های خفیف تا متوسط ابرو را به طور مؤثری درمان نمود. تزریق ژل در ابرو برای بالا بردن ابرو مؤثرتر از تزریق بوتاکس است و نتایج آن نیز سریع‌تر از بوتاکس نمایان می‌شود. برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که برای دست‌یابی به نتایج مطلوب‌تر ترکیبی از درمان بوتاکس و ژل را به کار گیرند تا عضلات و حجم دهنده دیگر بتوانند به طور مؤثرتری ابرو را بالا بکشند.

کل فرایند تزریق ژل حدود 5 دقیقه طول می‌کشد و بدون درد نیز انجام می‌شود زیرا ناحیه تحت درمان به وسیله بیحس کننده‌های موضعی بیحس می‌شود. نتایج حاصل از تزریق ژل تا یک سال دوام دارد. در موارد نادر ممکن است بیمار از نتایج حاصله راضی نباشد که می‌توان در این گونه موارد اثر ژل تزریق شده را یک شبه از بین برد.

نکته مهم اینجاست که بیماران باید در نظر داشته باشند که اثرات حاصل از این نوع لیفت با اثرات به دست آمده در روش‌های جراحی لیفت ابرو یکسان نیست، اما روشی کم تهاجمی است که با به کارگیری آن برخی درجات لیفت پیشانی برای بیمارانی که تمایلی به انجام عمل‌های جراحی ندارند حاصل می‌شود.

هایفوتراپی

فرایند غیرتهاجمی لیفت پیشانی و ابرو به روش هایفو در مدت چند دقیقه انجام می‌شود. با این روش می‌توان قوس و محل ابرو را بدون استفاده از هر گونه سوزن، شکاف، بیحسی و بستری شدن بالا برد. با گذشت حدود یک هفته نتایج نهایی حاصله که ظاهری طبیعی نیز دارند مشهود می‌شود.

کلاژن نگهدارنده ساختار پوست است. انرژی اولتراسوند که کاملاً بی‌خطر است پس از نفوذ در پوست، تولید طبیعی کلاژن در بدن را تحریک می‌کند. این باعث تسریع روند بهبودی در نواحی اطراف محل درمان می‌شود و کلاژن جدید در این مناطق که عملاً تحت درمان قرار نگرفته‌اند نیز رشد می‌کند.

این فرایند کاملاً غیرتهاجمی است. با این که نیازی به استفاده از بیحس کننده‌های موضعی نیست اما ممکن است پزشک برای کاهش حداکثری ناراحتی بیمار از آرام‌بخش‌ها یا مواد خنک‌کننده در محل درمان استفاده کند. ممکن است شما در هنگام انجام فرایند هایفوتراپی کمی احساس گرما در محل درمان داشته باشید. این درمان در زیر ابرو انجام می‌شود و کاملاً از بافت حساس چشم دور است. هایفوتراپی در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود و مدت زمان انجام آن به میزان سطحی که قرار است تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد.

ممکن است شما کمی احساس سوزش یا قرمزی موقتی داشته باشید که معمولاً یکی دو ساعت پس از انجام لیفت پیشانی و ابرو از بین می‌رود. به ندرت ممکن است افراد دچار کبودی و تورم خفیفی شوند. کلاژن پوست بلافاصله فرایند جوانسازی را آغاز می‌کند اما بازسازی طبیعی بدن 60 روز زمان نیاز دارد تا نتایج کامل را به دست آورد.

رادیوفرکانسی

برای افرادی که مایل به انجام روش‌های غیرجراحی برای لیفت ابرو و پیشانی هستند، یک روش مؤثر می‌تواند رادیوفرکانسی یا آراف باشد. این روش درمانی با استفاده از گرمایش به سفت شدن پوست پیشانی و قسمت بالای چشم‌ها و ابروها کمک می‌کند، بنابراین ابروها را به سمت بالا و موقعیت اصلی آنها بازمی‌گرداند. این عمل باعث بالا کشیده شدن پلک‌های بالایی می‌شود و ظاهر چشم‌ها را بازتر نشان می‌دهد. در مواردی که افتادگی پلک‌ها باعث اخلال در میدان دید فرد می‌شود، این روش می‌تواند بهبود بخش باشد.

روش غیرجراحی بالا کشیدن ابروها بدون درد است و نیاز به تکرار هر دو هفته یکبار دارد تا ابروها به موقعیت مطلوب و مورد نظر برسند. این روش همچنین برای بیمارانی که یک ابروی آنها بالاتر از ابروی دیگرشان است، مؤثر است. در این حالت، پزشک ابرویی که پایین‌تر قرار دارد را به موقعیت مطلوب بالا می‌کشد تا تقارن ابروها حاصل شود.

همچنین، لیفت پیشانی و ابرو بدون جراحی می‌تواند در درمان بیمارانی که به دلیل تزریق ناموفق بوتاکس توسط افراد، دچار افتادگی ناخوشایندی در ابروی خود شده‌اند، مؤثر باشد.

به این پست امتیاز دهید.
بالا کشیدن (لیفت)ابروها و پیشانی بدون جراحی؛ انواع روشها و مزایای آن
3.4 از 5 رای