از بین بردن و لیزر موهای زائد بدن: روش و مزایا

موهای زائد می‌تواند برای افرادی که با آن مواجه هستند، یک مشکل بزرگ باشد و حتی ممکن است بر روی اعتماد به نفس آن‌ها تأثیر بگذارد. روش‌های سنتی برای حذف موهای زائد، مانند تراشیدن که تنها برای چند روز موها را از بین می‌برد یا اپیلاسیون که تنها برای چند هفته دوام دارد و هزینه و زمان زیادی می‌طلبد، خسته‌کننده و دردناک هستند. اما با پذیرش هزینه، روش لیزر موهای زائد می‌تواند به طور دائمی موهای زائد را حذف کرده و زیبایی واقعی را به افراد بازگرداند. در این روش، لیزر پالس انرژی را منتشر می‌کند که از سطح پوست عبور کرده و به فولیکول مو می‌رسد. سپس این انرژی به داخل فولیکول مو نفوذ کرده و آن را نابود می‌کند، به طوری که موها دیگر نمی‌توانند دوباره رشد کنند. این روش برای حذف موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن مانند زیربغل و بیکینی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از روش لیزر برای حذف موهای زائد


 • این روش نسبتاً ایمن است.
 • روش لیزر مو زائد می‌تواند تا ۹۵ درصد در رفع موهای زائد نتایجی دائمی داشته باشد البته بعد از اینکه دوره‌ی درمانی که توصیه شده است کامل شود.
 • روش لیزر سریع‌تر و مؤثرتر از دیگر روش‌های حذف مو مانند الکترولیز است.
 • لیزر درمانی، یک روش خیلی مؤثر برای موهای متراکم و دسته‌ای است.
 • روش لیزر بسیار سریع است و در وقت صرفه‌ جویی می‌شود.
 • این روش می‌تواند در همه‌ی افراد با انواع پوست شامل سیاه‌ پوستان نیز انجام شود.
 • لیزر موهای زائد برای رفع سیاهی زیر بغل نیز موثر است.

توصیه‌های انجام لیزر موهای زائد


قبل از انجام لیزر مو

شما در مشاوره خود می‌توانید تمام جنبه‌های روش درمانی را بپرسید و سپس تصمیم بگیرید که روش لیزر موهای زاید برای شما مناسب است یا خیر. ما به شما مشاوره می‌دهیم و اگر شما مناسب و آماده‌ی دریافت درمان لیزر موهای زائد بدن هستید، تصمیم به درمان شما می‌گیریم. به منظور ارزیابی واکنش پوست شما به لیزر، ما هفت روز قبل از شروع اولین جلسه درمان یک تست روی پوست شما انجام می‌دهیم. به منظور ارزیابی دقیق پوست شما و اینکه در جلسه مشاوره، ما بتوانیم پوست شما را تست کنیم، شما باید ۴ هفته قبل از جلسه مشاوره استفاده از روش‌های مختلف مانند اپیلاسیون و الکترولیز را محدود کنید. همچنین شما باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید زیرا انجام درمان و تست روی پوست‌های بُرنزه و قهوه‌ای نمی‌تواند انجام شود.

در طول انجام لیزر مو

ممکن است نتایج لیزر برای هر بیماری متفاوت باشد. شما می‌توانید برای اطمینان یافتن و آشنا شدن با روش درمان، در یک زمان مناسب با دکتر خود ملاقات کنید.

درمان با لیزر در نواحی مختلف بسته به منطقه درمانی ممکن است زمان مختلفی طول بکشد. به عنوان مثال، رفع موهای زائد در ناحیه تناسلی ممکن است از ۱۰ دقیقه تا ۲ ساعت به طول بیانجامد. برای اینکه درمان با لیزر بهترین نتیجه را داشته باشد، توصیه می‌شود که ۲۴ ساعت قبل از شروع درمان، ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، بتراشیده شود. همچنین، ۲ تا ۴ هفته قبل از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و ۱ هفته قبل از درمان، از برنزه کردن پوست خود اجتناب نمایید.

روش درمانی با لیزر به طور کلی بدون درد است، زیرا به یک دستگاه خنک‌کننده متصل شده است. وقتی لیزر برای رفع موهای زائد در ناحیه بیکینی تابانده می‌شود، ممکن است احساس کنید که یک کش لاستیکی به شما برخورد کرده است.

بعد از انجام لیزر مو

بعد از درمان با لیزر موی زائد ممکن است با قرمزی خفیفی روی پوست و بعضی اوقات کمی تورم فولیکول‌های مو مواجه شوید. که با کپرس یخ برطرف می‌گردد . این عوارض لیزر مو زیر بغل زودگذر و موقت است و به سرعت فروکش می‌کند. پوسته پوسته شدن سطحی پوست، خشکی و تاول در محل درمان و تغییرات موقت در رنگ پوست ممکن است رخ دهد اما بسیار نادر است. نتایج به صورت تدریجی است و رشد مو بعد از هر جلسه درمان رفع موهای زائد با لیزر کاهش می‌یابد. برای به حداکثر رساندن تأثیرات انواع لیزر موهای زائد و کاهش عوارض لیزر موهای زیر بغل، صورت، ناحیه تناسلی و …، ما انجام مراحل مراقبتی زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و در ناحیه درمان شده از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا یک هفته بعد از درمان لایه‌ برداری شیمیایی یا میکرودرم انجام ندهید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از درمان از گرمای مستقیم و غیرمستقیم، حمام گرم، سونا و … دوری کنید.
 • مصرف محصولات عادی مراقبت از پوست می‌تواند بلافاصله از سر گرفته شود. البته از مصرف محصولات موضعی زبر و محرک (سوزش‌آور) برای ۴۸ ساعت پس از درمان اجتناب شود.
 • نتایج برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد زیرا افراد با هم متفاوتند.
 • باید از یک لوسیون یا آلوئه‌ورا برای آب‌رسانی به محل درمان استفاده شود. اگر پوسته پوسته شدن محل درمان زیاد شد، باید به آن اجازه داد تا به صورت طبیعی درمان شود. محل درمان را نَخارانید و نَکَنید.
 • آرایش، اگر محل درمان شده تاول زده است، باید در هنگام استفاده یا پاک کردن مواد آرایشی خیلی احتیاط کنید. محل درمان شده بسیار حساس است و باید از آن با دقت مراقبت کرد.
 • بعد از درمان از فعالیت‌هایی مانند شنا و ورزش‌های شدید برای ۲ تا ۳ روز یا تا زمانی که قرمزی، پوسته پوسته شدن یا تاول پوست از بین رفته باشد، اجتناب شود.

آیا لیزر موهای زائد باعث آسیب می‌شود؟


لیزر موهای زائد عوارض ناچیزی دارد. بیماران اغلب می‌گویند احساسی شبیه ضربه‌ی یک کش لاستیکی روی پوست خود دارند. گاهی ممکن است قرمزی خفیف و تورم موضعی نیز به همراه داشته باشد اما معمولاً ۲۴ ساعت پس از درمان فروکش خواهد کرد.

برای از بین بردن موهای زائد چند جلسه درمان نیاز است؟


معمولاً بیماران پس از ۴ تا ۶ جلسه درمان، به نتیجه مورد نظر برای از بین بردن موهای زائد می‌رسند. البته تعداد جلسات درمان بسته به رنگ پوست، رنگ مو و عوامل دیگر متفاوت است. قیمت لیزر موهای زائد بسیار قابل توجیه است، به‌خصوص زمانی که هزینه‌های صرف شده برای رفع موهای زائد با روش‌های دیگر مانند تیغ زدن یا موم انداختن مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر شما به دنبال رفع موهای زائد در بیش از یک نقطه از بدن خود هستید، مبلغ این هزینه‌ها به نسبت کاهش پیدا می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است