از بین بردن موهای زائد صورت و بدن مردان (آقایان) با لیزر

امروزه دیگر لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی مختص بانوان محسوب نمی‌شود، بلکه بسیاری از آقایان نیز برای رفع دائمی موهای زائد بدن از این درمان موثر بهره می‌گیرند. لیزر به آقایان کمک می‌کند تا موهای زائد بخش‌های کوچک یا بزرگی از بدن را برای همیشه از بین ببرند و از عوارض جانبی متعدد اصلاح با تیغ و اپیلاسیون با وکس نجات پیدا کنند.

اگر می‌خواهید موهای زائد روی قفسه سینه یا پشت بدن را از بین ببرید یا می‌خواهید نقطه دیگری از بدن را صاف و بدون مو کنید، باید بدانید که امروزه لیزر موهای زائد برای آقایان نیز امکان‌پذیر است و به روشی سریع و آسان شما را به خواسته‌تان می‌رساند. در گذشته به جز وکس و تیغ روش دیگری برای از بین بردن موهای زائد مردان وجود نداشت و متأسفانه این روش‌های قدیمی غالباً منجر به سوختگی با تیغ، خارش و موهای درون روییده می‌شد؛ اما خوشبختانه امروزه لیزر رفع موهای زائد آقایان را بسیار آسان ساخته است. چنانچه تمایل به بهره‌گیری از این درمان موثر را دارید، بهتر است که برای تعیین مناسب بودن درمان با پزشک مشاوره کنید. همکاران ما در مطب دکتر شمس روش‌های مختلف لیزر را توضیح می‌دهند و بهترین طرح درمانی را برای دستیابی به نتیجه مطلوب توصیه می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیزر موهای زائد بدن مردان و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

تفاوت بین لیزر موهای زائد آقایان و بانوان


تکنولوژی مورد استفاده یکسان است، اما تنظیمات دستگاه برای رفع موهای زبرتر و ضخیم‌تر متفاوت خواهد بود. همچنین دستگاه را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که بعضی موها به طور گزینشی نگه داشته شود و میزان از بین بردن موهای زائد مردان تحت کنترل باشد.

مزایا


 • با از بین رفتن موهای زائد مردان پوست زیباتر می‌شود و اکثر بانوان و حتی آقایان متفق‌القول‌ هستند که پوست صاف و نرم جذابیت بیشتری دارد. پوست پرمو معمولاً نشانه کهولت سن و یا خشن بودن در نظر گرفته می‌شود.
 • لیزر مشکل موهای درون روییده یا سوختگی با تیغ را برای همیشه از بین می‌برد. پس از لیزر موهای زائد دیگر نیازی به تیغ نخواهید داشت و عوارض ناخوشایند و نازیبایی چون موهای درون روییده و بریدگی‌های دردناک را فراموش خواهید کرد.
 • لیزردرمانی راه‌حلی مناسب برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. سال‌های متمادی استفاده از وکس، تیغ و کرم موبری که هر سال گران‌تر نیز می‌شود، هزینه قابل توجهی را به شما تحمیل می‌کند که مبلغ آن پس از مدتی بیشتر از هزینه لیزردرمانی خواهد بود. پس از رفع موهای زائد آقایان با لیزر دیگر نیاز نیست ساعت‌ها صرف اصلاح و اپیلاسیون کنید.
 • لیزر موهای زائد بدن مردان درمانی مناسب برای آقایان فعال و ورزشکار است. مهم نیست ورزش مورد علاقه دو باشد یا شنا، داشتن بدنی زیباتر و پوستی صاف‌تر اعتماد به نفس را افزایش و به تبع آن عملکرد را بهبود می‌دهد.

متقاضی مناسب درمان


در گذشته فقط بیماران با پوست روشن و موهای تیره می‌توانستند از لیزر موهای زائد مردان بهره بگیرند. هرچه تضاد بین رنگ پوست و مو بیشتر باشد، درمان آسان‌تر و موثرتر خواهد بود؛ بااین حال پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه تکنولوژی لیزر، درمان را برای افراد بیشتری ممکن ساخته است. چنانچه مو اندکی تیره‌تر از پوست باشد، نتایج مطلوبی به دست خواهد آمد.

ناحیه‌های متداول لیزر موهای زائد آقایان


با استفاده از لیزر می‌توان موهای زائد بخش‌های زیر را از بین برد یا کمتر کرد:

 • صورت، بینی، گوش و ابرو
 • گردن و خط فک
 • پشت و شانه‌
 • شکم و قفسه سینه
 • بازو، دست و زیربغل
 • باسن و چین مقعد
 • کیسه بیضه، آلت و ناحیه تناسلی
 • پا و انگشتان پا

مراحل لیزر موهای زائد


آمادگی قبل از درمان

پزشک از بیمار می‌خواهد که از انجام فعالیت‌ها و مصرف فراورده‌های خاصی خودداری کند تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید. بیمار موظف است که مصرف تمام داروهای تجویزی یا ویتامین‌ها و فراورده‌های آرایشی را به پزشک اطلاع دهد. مصرف آکوتان و بعضی داروها باید قبل از درمان قطع شود؛ چون این داروها گاهی باعث حساسیت بیمار به نور می‌شود. لیزردرمانی در صورت برنزه بودن پوست یا وجود زخم‌های سرد (تبخال) توصیه نمی‌شود. اصلاح موهای صورت از حداقل سه روز قبل از لیزردرمانی ممنوع است. بین وکس یا بند انداختن و لیزر باید حداقل 4 هفته فاصله باشد و این روش‌ها به هیچ وجه طی دوران لیزردرمانی انجام نشود.

در طول درمان

قبل از شروع درمان عینک محافظ در اختیار  بیمار قرار داده می‌شود. موهای ناحیه درمان کوتاه می‌شود تا بلندی آن روی سطح پوست فقط چند میلی‌متر باشد. برای محافظت از پوست از ژل یا دستگاه خنک کننده استفاده می‌شود. پرتو لیزر با انرژی پایین متداول‌ترین نوع لیزری است که برای رفع موهای زائد صورت و بدن مردان به کار برده می‌شود. پزشک لیزر را با توجه به ناحیه مور نظر، ضخامت و رنگ موهای هدف تنظیم می‌کند. از لیزر هر بار برای درمان بخش‌های کوچکی استفاده می‌شود.

موج لیزر مستقیماً بر روی ناحیه درمان متمرکز می‌شود. لیزر رنگدانه موجود در ملانین ساقه مو را هدف قرار می‌دهد، این انرژی فولیکول را در وضعیت استراحت قرار می‌دهد که در نهایت به کاهش دائمی موهای زائد می‌انجامد.

تعداد جلسات لازم درمان


تعداد جلسات لازم برای از بین بردن موهای زائد بدن آقایان متغیر است و به نوع مو (هورمونی، عادی، سالمندی) بستگی دارد. برای از بین بردن موهای زائد باید چند جلسه لیزردرمانی در فواصل 6 ـ 5 هفته‌ای انجام شود تا فولیکول دیگر قادر به تولید موی جدید نباشد. همچنین پس از اتمام دوره درمان، بهتر است لیزر موهای زائد سالانه یک یا دو بار تکرار شود تا نتیجه به دست آمده حفظ شود. یکی از مزایای شاخص لیزر موهای زائد آقایان این است که مشکل موهای درون روییده از همان جلسه اول دیگر پیش نمی‌آید و لازم نیست برای انجام درمان منتظر بلند شدن موها بمانید.

لیزر موهای زائد چقدر طول می‌کشد؟


از بین بردن موهای زائد بدن مردان با لیزر کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. درمان پشت بدن فقط 30 دقیقه، درمان قفسه سینه یا شکم 20 دقیقه و درمان ناحیه تناسلی 15 ـ 10 دقیقه زمان می‌برد؛ بنابراین لیزر موهای زائد را می‌توان در ساعت استراحت یک روز کاری نیز انجام داد.

آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟


اکثر آقایان ناراحتی ناشی از لیزر موهای زائد را شبیه به خوردن کش به پوست می‌دانند. به علاوه آقایانی که ناحیه‌های بزرگتری را تحت درمان دارند، هیچ گونه ناراحتی و دردی حس نمی‌کنند.

دوران بهبود


ناراحتی پس از لیزر موهای زائد جزئی است و این ناراحتی مختصر را می‌توان با کیسه یخ، کمپرس سرد یا سرم تسکین دهنده آرام کرد. هرگونه قرمزی یا سوزش نیز شبیه به آفتاب سوختگی ملایم است و پس از چند ساعت برطرف می‌شود. بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را بلافاصله پس از درمان دنبال کند و در محل کار حاضر شود. مهم‌ترین مراقبت پس از درمان دوری از نور خورشید، پوشاندن پوست در فضای باز و استفاده از ضدآفتاب است.

انتظار از لیزر موهای زائد


ابتدا پزشک را به دقت در جلسه مشاوره معاینه می‌کند و بهترین روش رفع موهای زائد مردان را توصیه می‌کند. لیزر موهای زائد را می‌توان در کمال ایمنی بر روی هر بخشی از بدن انجام داد، اگرچه آقایان معمولاً برای از بین بردن موهای زائد قفسه سینه، پشت بدن و شکم به مطب‌های زیبایی مراجعه می‌کنند.

انتظار می‌رود نتایج درمان بلندمدت باشد، بااین حال نباید اثر تغییرات هورمونی، مصرف داروهای خاص و مکمل‌ها را بر رشد موها در آینده نادیده بگیرید. برخی بیماران ترجیح می‌دهند برای حفظ نتیجه درمان را سالانه یک یا دو بار تکرار کنند تا همواره پوستی صاف و بدون مو داشته باشند.

هزینه


هزینه از بین بردن موهای زائد صورت و بدن مردان به بزرگی ناحیه درمان و نوع دستگاه لیزر موهای زائد بستگی دارد. معمولاً هرچه ناحیه درمان کوچک‌تر باشد، هزینه لیزردرمانی نیز کمتر خواهد بود و بالعکس برای ناحیه‌های بزرگتری مانند پا و پشت بدن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که طول درمان برای تمام بیماران یکسان نیست و اکثر آقایان برای رفع دائمی موهای زائد نیاز به شش جلسه لیزردرمانی دارند.

به این پست امتیاز دهید.
از بین بردن موهای زائد صورت و بدن مردان (آقایان) با لیزر
4.3 از 10 رای