از بین بردن موهای زائد زیربغل با لیزر؛مزایا،عوارض وهزینه

مواجهه با موهای زائد زیربغل یکی از مسائل مشترک بانوان است و راه‌حلی برای از بین بردن آن به سادگی وجود ندارد. قبل از استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زیربغل، روش‌هایی مانند واکس زدن، استفاده از تیغ یا کرم موبر تنها راه‌های موجود برای از بین بردن موهای زیربغل بودند. زیربغل به عنوان بخشی از سیستم طبیعی بدن برای خنک کردن و دفع عرق و سموم بدن شناخته می‌شود. همچنین بوی طبیعی بدن یا فرومون از زیربغل منتشر می‌شود. به دلیل ویژگی‌های خاص زیربغل، این منطقه بسیار حساس و ظریف است و حذف موهای زائد زیربغل چالش‌های خاصی را ایجاد می‌کند. این فرایند ممکن است باعث راش‌های دردناک و رشد موهای درون‌روییده شود و به دلیل رطوبت و حساسیت زیربغل، ممکن است باعث عفونت شود. اما خوشبختانه، تکنولوژی لیزر یک راه حل سریع و آسان برای از بین بردن موهای زائد زیربغل ارائه کرده است.

اگر موهای سیاه و ضخیم زیربغل باعث ناراحتی‌ شما شده و انبوه موهای زائد باعث خجالت کشیدنتان می‌شود، ما لیزر موهای زائد زیربغل را پیشنهاد می‌کنیم. در مطب دکتر شمس از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن سریع و دائمی موهای زائد بهره گرفته می‌شود. اکثر افرادی که از داشتن موهای ضخیم و تیره زیربغل ناراحت هستند، با لیزر زیر بغل به نتیجه دلخواه می‌رسند. برای آشنایی بیشتر با روش از بین بردن موهای زائد زیر بغل با لیزر و یا رزرو نوبت در مطب دکتر شمس می‌توانید با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

مزایا


لیزر موهای زائد زیر بغل از مزایای زیر برخوردار است:

  • رفع دائمی موهای زائد زیر بغل
  • مواجه نشدن با مشکلاتی چون سوختگی تیغ، جوش و ضایعات پوستی و موهای درون روییده و به حداقل رسیدن قرمزی و تحریک ناشی از دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد
  • کاهش عرق و بوی بد بدن
  • سفید شدن زیربغل؛ لیزر علاوه بر موهای زائد، موهای زیرپوستی و فولیکول مو را نیز از بین می‌برد و به این ترتیب زیر بغل بسیار سفیدتر از قبل می‌شود.
  • کاهش تحریک ناشی از مصرف دئودورانت پس از تراشیدن موهای زائد
  • لیزردرمانی و رفع دائمی موهای زائد نیاز به استفاده مداوم از روش‌های دیگر را از بین می‌برد و به این ترتیب در وقت و هزینه صرفه‌جویی می‌شود. کافی است پس از اتمام دوره درمان، لیزر سالانه یک یا دو بار تکرار شود تا پوست همواره صاف و بدون مو باقی بماند.
  • نرم و صاف شدن زیربغل

متقاضی درمان


متقاضی ایده‌آل لیزر موهای زائد فردی است که موهایش تیره‌تر از پوستش است. اگر رنگ پوست و مو نزدیک به هم باشد، عملکرد لیزر مختل می‌شود. به علاوه برای پوست‌های تیره‌تر باید از دستگاه‌های لیزری با طول موج بلندتر، مانند لیزر YAG استفاده شود. لیزرهای با طول موج بلندتر برای پوست‌های تیره ایمن‌تر است، چون پوست را هنگام نابود کردن موها نمی‌سوزاند.

لیزر چگونه موهای زیر بغل را از بین می‌برد؟


لیزر پرتو نوری را با طول موج معین ساطع می‌کند که ملانین موجود در مو و یا مرکز رشد فولیکول (موسوم به پیاز مو) را هدف قرار می‌دهد. ملانین ماده‌ای است که به مو و پوست رنگ می‌دهد. پرتو لیزر از پوست رد می‌شود و توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می‌شود. سپس نور به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود، حرارت حاصل توانایی فولیکول را برای تولید موهای جدید از بین می‌برد و دیگر شاهد رشد موی جدید روی پوست لیزر شده نخواهیم بود.

مراحل لیزر موهای زائد زیربغل


آمادگی قبل از درمان

به بیمار توصیه می‌شود که از حداقل دو هفته قبل از درمان از نور خورشید دوری کند، حمام آفتاب نگیرد و از لوسیون‌های برنزه کننده استفاده نکند. ناحیه درمان را با تیغ اصلاح کند و برای رفع موهای زائد ناحیه مورد نظر از وکس یا کرم موبر استفاده نکند.

پزشک پوست و زیبایی مناسب بودن لیزردرمانی را در جلسه اول بررسی می‌کند. پزشک سابقه پزشکی بیمار و سابقه آفتاب سوختگی‌های جدید، برنزه کردن یا مصرف داروهای حساس به نور را در این ارزیابی مد نظر قرار می‌دهد.

در طول درمان

رفع موهای زائد زیربغل با استفاده از لیزر حداکثر 15 دقیقه زمان می‌برد. قبل از آغاز درمان، بیمار عینک محافظ را دریافت کرده و در صورت نیاز، داروی بی‌حسی موضعی نیز به کار می‌رود. پزشک با دقت و آرامش روی ناحیه زیربغل حرکت می‌کند. به دلیل تمرکز پرتو نور بر روی ناحیه درمان، بیمار احساس حرارت ملایمی می‌کند و ممکن است احساسی مانند خوردن کش به پوست داشته باشد. معمولاً لیزر زیربغل حدود 3 دقیقه برای هر سمت زمان می‌برد، بنابراین این روش درمانی کوتاهی است. ورم و قرمزی پس از لیزر زیربغل معمولی و موقت است و از ادامه فعالیت‌های روزمره بیمار جلوگیری نمی‌کند.

مراقبت پس از لیزردرمانی

پزشک بلافاصله پس از درمان ضدآفتاب و یا هیدروکورتیزون را به پوست می‌زند. این کار از تحریک پوست پیشگیری می‌کند و ناحیه لیزر شده را مرطوب نگه می‌دارد. همچنین بیمار می‌تواند کرم ضدالتهابی نیز تهیه کند. بند انداختن، استفاده از موچین و اپیلاسیون با وکس پس از لیزر ممنوع است، اما اصلاح با تیغ اشکالی ندارد.

آیا لیزر زیربغل با درد همراه است؟


لیزر زیر بغل با ناراحتی مختصری همراه است، اما اکثر بیماران این درد جزئی را به خوبی تحمل می‌کنند. البته در صورت تمایل بیمار می‌توان قبل از درمان از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کرد تا کمترین دردی حس نشود.

تعداد جلسات لازم


در هر زمان مفروض درصدی از موها در مرحله "استراحت" قرار دارد و در حال رشد نیست. لیزر تاثیری بر موهایی که در حال رشد نیست، ندارد؛ به همین دلیل است که باید به طور متوسط 7 ـ 4 جلسه لیزردرمانی در فواصل 12 ـ 8 هفته‌ای انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. جلسات لیزر باید پس از اتمام دوره درمان به صورت سالانه تکرار شود تا نتیجه به دست آمده حفظ شود.

نتایج


لیزر موهای زائد زیر بغل یکی از موثرترین راه‌حل‌ها برای رفع موهای زائد است که نتیجه آن در بیش از 90 % موارد دائمی است. البته ممکن است تعدادی فولیکول که در دوران درمان در فاز استراحت بوده است، دوباره رشد کند، اما این بار موها ظریف، نرم و روشن خواهد بود. جلساتی که برای نگهداری نتایج و صاف ماندن پوست برگزار می‌شود، ساده و سریع خواهد بود.

عوارض جانبی


  • لیزر زیربغل، علاوه بر اینکه یک روش سریع و آسان برای از بین بردن موهای زائد زیربغل است، می‌تواند برخی عوارض جانبی را نیز به همراه داشته باشد. یکی از این عوارض، تحریک پوست است که شدت آن متغیر است و ممکن است با قرمزی ملایم و پوسته پوسته شدن همراه باشد. این قرمزی معمولاً موقتی است و پس از چند ساعت کاهش می‌یابد و خود به خود ظرف چند روز برطرف می‌شود.
  • اگر تنظیمات دستگاه لیزر مناسب نباشد، تغییرات رنگدانه‌ای نیز ممکن است رخ دهد، به ویژه برای بیماران با پوست تیره‌تر. در این صورت، ممکن است پوست روشن‌تر یا تیره‌تر شود، اما این تغییرات معمولاً موقتی و برطرف می‌شوند.
  • همچنین، زخم شدن و باقی ماندن جای زخم یکی از عوارض جانبی نادر لیزر زیربغل است که معمولاً پی‌آمد تنظیم اشتباه دستگاه بر روی انرژی بالاتر است و بیشتر در میان بیماران با پوست‌های تیره‌تر مشاهده می‌شود. لذا، استفاده از دستگاه لیزر توسط پزشکان متخصص و با تجربه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه


هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه بستگی دارد. معمولاً هر چه ناحیه درمان کوچک‌تر باشد، هزینه آن نیز کمتر خواهد بود؛ برای مثال هزینه ناحیه کوچکی مانند زیر بغل پایین‌تر از هزینه لیزر ناحیه‌های بزرگتری مانند پشت بدن است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است