پروتز باسن برای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض آن

در گذشته، جراحی‌های زیبایی به ‌منظور بزرگ‌ کردن قسمت‌هایی از بدن از جمله، سینه و کوچک کردن نواحی مانند باسن، شکم و یا ران انجام می‌شد ولی امروزه بزرگ کردن باسن یکی از روش‌هایی است که درخواست‌ فراوانی دارد. معمولا افرادی که از ظاهر و اندازه باسن خود راضی نیستند و دوست دارند برجستگی باسن خود را تقویت کنند به این روش روی می‌آورند.

ایجاد تعادل بین قسمت‌های مختلف بدن یکی از موارد کلیدی است که به افزایش اعتماد به ‌نفس در ظاهر کلی هر فرد کمک فراوانی می‌کند. وقتی بافت چربی و عضلات باسن تحلیل می‌رود، ورزش‌ و رژیم غذایی تاثیر خیلی زیادی در جبران این مشکل ندارد. بنابراین اگر احساس می‌کنید باسن شما کوچکتر شده بهتراست با یک جراح زیبایی مجرب مشاوره کنید تزریق چربی طبیعی یکی از رایج‌ترین روش‌های بزرگ‌ کردن باسن است.

اگر باسن شما شل و آویزان شده و مانند سابق گرد و برجسته نیست و یا حتی احساس می‌کنید خیلی صاف و پهن شده، با حراحی‌های زیبایی باسن می‌توانید باسن و ران خود را به شکل زیبا تغییر دهید. شما می‌توانید باسن خود را برجسته، گرد و یا صاف کنید. این کار تاثیر بسیاری در بهبود اندام شما خواهد داشت. پزشک برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بهترین روش‌های ممکن را توصیه خواهد کرد. اگر شما نیز علاقه‌مند تغییر ظاهر و بزرگ‌کردن باسن خود هستید جهت مشاوره و رزرو نوبت در دکتر شمس با شماره‌های 02122558718 و 02122558602  تماس حاصل فرمایید.

بهترین متقاضی‌


افرادی که در وضعیت جسمی سالمی هستند و نواحی شکم، ران، بازو، باسن و پشت آن‌ها از میزان چربی خوبی برخوردار است مناسب روش لیفت برزیلی و بالا کشیدن باسن هستند. ولی افرادی که در مناطق ذکر شده بدن آن‌ها چربی کافی برای برداشتن وجود ندارد نمی‌توانند از روش لیفت برزیلی باسن خود را بزرگ کنند در نتیجه بهتر است گزینه درمانی پروتز باسن را انتخاب کنند. علاوه ‌بر این افرادی که باسن‌ بسیار کوچک یا صاف دارند با پروتز می‌توانند ظاهر و اندازه باسن خود را تغییر دهند. برای برجسته‌تر کردن باسن بیمارانی که پروتز کردند ممکن است لیپوساکشن پهلوها توصیه شود.

انواع روش‌های بزرگ ‌کردن باسن


دو تکنیک مختلف برای بزرگ و برجسته کردن باسن وجود دارد که عبارتند از: تزریق چربی و کاشت پروتز.

تزریق چربی یک روش کم‌ تهاجمی برای بزرگ کردن باسن است. در این روش با افزودن بافت چربی بدن بیمار به باسن او، اندازه و شکل باسن تغییر می‌کند. چربی اضافه از نواحی دیگر بدن از طریق لیپوساکشن خارج شده و به دوباره به باسن تزریق می‌شود تا باسن تا حدودی بزرگ‌تر شود.

جنس پروتزهای بکار رفته در جراحی زیبایی باسن و سینه هر دو از سیلیکون است. افرادی که چربی اضافی بدنی برای تزریق ندارند گزینه پروتز باسن ایده مناسبی برای بزرگ‌کردن باسن آنهاست. در برخی موارد ترکیب کاشت پروتز و تزریق چربی هر دو با هم استفاده می‌شود تا بیمار به نتیجه دلخواه خود برسد. از مزیت‌های تزریق چربی به باسن می‌توان به برش‌های کوچک با زخم‌های بسیار کم، دوره بهبودی کوتاه، ظاهر کاملا طبیعی و روش کاملا سالم و بی‌خطر اشاره کرد.

به‌دلیل این ویژگی‌های مثبت و همچنین احتمال برگشت باسن به حالت اولیه و از همه مهمتر کاهش میزان عفونت، تعداد متقاضی‌های تزریق چربی به باسن هر روز در حال افزایش است.

روش تزریق چربی


 

تزریق چربی از طریق بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد در نتیجه عوارض و خطرات بیهوشی عمومی را به‌همراه ندارد. تزریق چربی به باسن در 3 مرحله انجام می‌شود: برداشت چربی

برداشت چربی: چربی اضافی بدن بیمار از طریق لیپوساکشن از بدن بیمار تخلیه می‌شود. چربی قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، کمر، ران، پشت و بازو برای استخراج و تزریق مجدد مناسب هستند. مناطق مورد نظر باید با دقت خاصی لیپوساکشن شود تا با تزریق چربی به باسن بتوان شکل آن را تغییر داده و بزرگ‌تر و برجسته‌تر کرد.
تصفیه چربی: در این مرحله چربی استخراج شده از بدن در طی فرایندی پردازش و تصفیه می‌شود تا خون، سلول‌های مرده و سایر مایعات بدنی از چربی جدا شده و در نهایت سلول‌های چربی باکیفیت باقی بماند. در این مرحله جداسازی سلول‌های چربی زنده از سلول‌های چربی مرده ضروری است چرا که سلول‌های مرده در واقع می‌توانند آلوده باشند و هنگام تزریق مجدد، بافت‌های اطراف را هم آلوده کنند. تنها با تزریق سلول‌های چربی زنده احتمال تخریب بافت بعد ازعمل بسیار کم می‌شود.
تزریق مجدد: در مرحله نهایی چربی تصفیه شده به مناطق مشخص شده در باسن و در عمق‌های مختلف تزریق می‌شود. چربی پردازش شده از طریق کانولاهای مخصوص و در طی صدها تزریق میکرو به باسن تزریق می‌شود تا در انتها از بالاترین میزان جذب چربی و ظاهر باسن اطمینان و رضایت حاصل شود.
هنگامی که روش‌های بزرگ ‌کردن باسن به درستی انجام می‌شوند نتایج حاصل رضایت‌بخش و دائمی خواهد بود. با وجود این نتایج حاصل از تزریق چربی مشروط‌ به بقای چربی در بدن دارد. برخی از سلول‌های چربی تزریق شده عمر زیادی ندارند و درعرض 3 ماه بعداز تزریق توسط سیستم ایمنی بدن دوباره جذب شده و ازبین می‌روند.

بنابراین برای حفظ طولانی مدت نتایج، بیماران باید دستورالعمل‌های بعد از جراحی که توسط جراح ارائه می‌شود را به‌خوبی رعایت کرده وسعی کنند بی‌ام‌آی یا همان وزن سالم بدن خود را کنترل کنند.

پروتز باسن


 

فرایند کاشت پروتز باسن از طریق بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد تا بیمار درد و ناراحتی کمتری احساس کند. پروتز باسن از طریق برش‌های مخصوص و نامرئی خصوصا در بخش مرکزی باسن ( ساکروم) آغاز می‌شود. جراح د رقسمت بالا، پایین و یا درون ماهیچه گلوتئال یا سرینی یک حفره ایجاد می‌کند و بعد پروتزها را با دقت درون حفره‌ها جای داده و در آخر اقدام به بخیه و بستن شکاف‌های ایجاد شده می‌کند.

پروتز باسن همانند پروتز سینه در سایز، شکل (گرد و یا طبق شکل آناتومی بدن) و بافت (صاف یابرجسته) متفاوت هستند. کاشت‌های گلوتئال (عضله سرئینی) بسیار سفت و محکم هستند به‌طوری که هنگام لمس کردن می‌توان به‌راحتی احساس کرد د نتیجه احتمال پارگی و خرابی آن‌ها بسیار کم است. انتخاب بهترین پروتز باسن به ویژگی‌های طبیعی، نتیجه نهایی خواسته شده ودر نهایت به نظر جراح بستگی دارد.

مدت زمان جراحی زیبایی باسن چقدر است؟


بیشتر جراحی‌های زیبایی باسن خصوصا تزریق چربی حدودا 4 ساعت طول می‌کشد که بیشترین زمان به مرحله پردازش و تصفیه چربی اختصاص دارد. مدت زمان کاشت پروتز نیز معمولا 2 ساعت بیش‌تر نیست. البته ناگفته نماند که زمان تکمیل جراحی‌ها زیبایی باسن در هر فردی متغیر است و به تفاوت‌های فردی و پیچیدگی‌های کلی روش بستگی دارد.

دوره بهبود


درد و تورم خفیف و کبودی در باسن و قسمت‌هایی از بدن که چربی آن‌ها استخراج می‌شوند از مواردی است که بیشتر بیماران بعد از جراحی با آن درگیر خواهند بود. شایان ذکر است که تمام این علائم با گذشت زمان برطرف می‌شوند. 1 تا 2 هفته بعد از جراحی بیماران می‌توانند به کار خود برگردند و بعد از گذشت 6 هفته می‌توانند به فعالیت‌های شدید جسمی و ورزش ادامه دهند. به ‌منظور کسب بهترین نتایج ممکن (بقای سلول‌های چربی انتقال داده شده و جلوگیری از جابجایی پروتزها) رعایت نکاتی که در این قسمت اشاره می‌کنیم الزامی است:

به‌مدت 3 هفته بعد از جراحی، از نشستن و خوابیدن روی باسن خودداری کنید و سعی کنید روی پهلو و شکم بخوابید.
تا بهبود کامل از انجام فعالیت‌های شدید و حتی روابط جنسی خودداری کنید.
به‌مدت 6 هفته بعد از عمل، لباس‌های محافظتی مخصوص بپوشید.

ماندگاری نتایج حاصل از جراحی زیبایی باسن


بدن به‌طور معمول حدود 20 تا 30 درصد از چربی تزریق شده را جذب می‌کند و میانگین 80 تا 70 درصد از چربی انتقال یافته در محل زنده می‌مانند که می‌توانند به‌صورت دائمی باقی بماند و در صورت نیاز دوباره جذب شوند.

هزینه


هزینه جراحی پروتز باسن و تزریق چربی مانند سایر جراحی‌های زیبایی دیگر در مناطق جغرافیایی متغیر است. در کل، هزینه‌ جراحی‌های زیبایی به نوع درمان و پزشک جراحی که بیمار انتخاب می‌کند بستگی دارد.